Xardas

Status
Zamknięty.

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
wyspy południowe są na południu czyli mw. pod Varrantem a portal jest na zachodzie Myrthany a za nim niezbadane krainy więc wyspy południowe nie są niezbadane :p
co do tematu to wątpię aby był w nim ponieważ z bezim się nieźle pokłócił i na pewno z nim nie będzie a nasz bohater nie będzie wybrańcem bogów bo oni już wypadli z gry więc xardas pewnie będzie mieć naszego nowego bezia za przeproszeniem w d*pie lecz na pewno będzie jakaś mowa o xardasie jak np. w g3zb dużo osób się pytało o niego a nawet w południowych krainach go znają (wiem to z opowiadań arcanii). lecz wszystko to tylko spekulacje :)
 

Cirmius

New Member
Dołączył
14.11.2009
Posty
14
Może by odtworzył klimat pierwszej części Gothica :) . Może będzie kluczową postacią, choć wątpie, albo gdzieś się ukryje, przed ludźmi.
 

Dask

New Member
Dołączył
28.11.2009
Posty
11
Xardas wiecznie do czegoś dążył a my nigdy nie wiedzielismy dokladnie o co chodzi w jego wizjach.
Myśle ze bedzie on w G4 bo wiele na to wskazuje, jednak mysle ze nie bedzie on odgrywał jakiejś kluczowej roli.
Twórcy będą raczej chcieli stworzyć coś nowego (świadczyć moze o tym nowy bohater)

Hmm nieznane krainy było by cudownie jesli były by one w G4 i zamieszkiwali by je jakieś nieznane cywilizacje ( w sensie nie czlowiek i nie ork tylko coś nowego :))) ) choć to raczej malo realne :D

Mam tylko nadzieje ze nie bedziemy musieli zabijać Bezimiennego czy Xardasa ;)

Już nie długo przekonamy się wszyscy kogo domysły były najbliższe prawdy ;)

Pzdr
 

zapal

New Member
Dołączył
22.9.2009
Posty
1
ja czytałem na necie że Bezimiennemu ( Robarowi III ) odbiło i zaatakował nowe krainy i teraz jest złym władcą ... i myślę że xardasa nie będzie w G4 bo nic o nim nie wyczytałem że ma być w G4
 

Jurusi

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
44
Jeżeli nic w necie nie pisze o Xardasie w G4 to jeszcze nie znaczy, że go nie będzie. Osobiście sądzę, że go spotkamy w 4 :_)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
fabuła kręci się wokół starego bezimiennego oraz artefakty śniącego.....a może xardas będzie mieć kluczową rolę pod koniec gry tak jak to było w gothic 1?
tego nie wie nikt

najlepiej poczekać aż gra wyjdzie i sie dowiedzieć
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Czy pojawi się Xardas? Cholera wie co Spellbound wymyśli. Dla mnie to dużego znaczenia mieć nie będzie, lecz fajnie by było znów go spotkać, odtworzyć klimat z części pierwszej bądź drugiej. Lecz jeśliby miało go nie być, a gra byłaby świetna to zgadzałbym się na taki wariant ^^.
A to że w necie nic o tym nie pisze, nie znaczy że go nie będzie ^ ^

Pozdrawiam.
 

Numeid

Member
Dołączył
11.12.2009
Posty
34
Zawsze był po stronie starego Beziego, a w Arcani jest nowy bohater więc wątpię żeby trzymał z nowym Bezim.
 

Dragunov

Member
Dołączył
27.12.2009
Posty
33
W Zmierzchu Bogów było coś o tym, że Xardas sie pokłócił z Bezim, ba nawet walczyli więc jest tez opcja, że Arcania będzie się skupiać na wojnie pomiędzy Xardasem a Bezim choć to mało prawdopodobne. Osobiście uważam, że Xardas się pojawi ale w jakim celu? Może nawróci tyrana, a może go zabije.
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Hmm... według mnie Xardas powinien pojawić się w czwartej odsłonie gry Gothic. Jest wiele możliwości, w których można by go wykorzystać a najbardziej prawdopodobną jest to iż dawałby nam wskazówki (lub po prostu powiedział), dlaczego Bezimienny stał się tyranem i jak możemy go pokonać.
Być może nie będzie nawet powiedziane iż właśnie ten NPC jest Xardasem, twórcy gry mogą ukazać go jako wędrownego starca którego "Przypadkiem" spotykamy.
 
Dołączył
30.6.2009
Posty
41
Xardas będzie chyba znowu szukał kolejnego Beziego którego będzie bajerował żeby stać się wielkim magiem. Pewnie jakoś go odnajdzie albo Bezio jego odnajdzie i będzie trzeba najpierw wywalić starego Beziego pokonując licznych wrogów przy których Xardas będzie rósł w siłę siedząc na tyłku a Bezio będzie się wykrwawiał.
 

MrocznyMag

Debile
Dołączył
28.12.2009
Posty
3
Ja natomiast myślę, że Xardas może się pojawić pod postacią nowego bohatera.Czytałem jeszcze, że nowy bezi będzie mógł oszukiwać, manipulować itp. a czy Xardas nie był taki sam? :p
 

Fireveen

New Member
Dołączył
26.1.2010
Posty
11
Xardas powinien pojawić się w Arcanii. Wróciłby z Nieznanych Krain widząc, że Bezi stał się zły i próbowałby go jakoś powstrzymać. Szukając pomocy nowy bohater odnalazłby Nekromantę w nowej wieży.
Poza tym wieże Xardasa zawsze nadawały klimatu wszystkim Gothikom.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Według mnie Xardas dalej będzie odgrywał kluczową role w Arcanii, ale jestem pewien, ze nie będzie pomagał Robharowi III, bo na początku Zmierzchu Bogów, Xardas zagrodził drogę Bezimiennemu, zaklinając go, aby nie przechodził przez portal. Według mnie fabuła ogólnie będzie taka, że Xardas omami naszego nowego bohatera, tak abyśmy pomogli mu zabić Robhara III, lub na odwrót, gdy Robhar III dowie się, że Xardas chce się go pozbyć, to namówi naszego bohatera do zabicia go. Albo (wiem trzecia możliwość, ale wyobraźni mi nie brakuje ;P) nasz nowy bohater znajdzie wyjście, które nie będzie wymagało zabicia żadnego z nich i można ich będzie pogodzić :). A jeśli wymyślili coś jeszcze lepszego to gratuluję Spellbound, że zdołali wymyślić coś lepszego niż jeden z największych fanów Gothica ;)
 

Dieg0

New Member
Dołączył
26.6.2010
Posty
19
Czytałem na niemieckiej stronie (oficjalne wiadomości) że Xardasa spotkamy odrazu po zniszczeniu wioski naszego bohatera przez rhobaraIII.
Będzie mieć na sobie łachmany i będzie wyglądał bardzo staro, a poznać go będzie można po tym że tak (jak wcześniej) będzie miał całe białe oczy oraz charakterystyczny głos (nie przedstawi się jako xardas a będzie nad nim pisało "starzec"), gdy go spotkamy zacznie nam opowiadać o przeszłości rhobara, oraz że będzie musiał naprawić błąd, lecz na początku gry nie będzie chciał wyjawić jaki, dopiero gdzieś pe 3/4 gry ujawni się i powie nam że zabijanie rhobara to zły pomysł, że on taki naprawdę nie jest zły tylko że został opętany przez złe moce.W grze będziemy spotykać go bardzo często ponieważ będzie on wędrował pomiędzy miastami i wyspami. Za każdym razem gdy go spotkamy da nam prostego questa,a gdy go wykonamy opowie nam więcej o przeszłości króla. A w finale gry będzie nam pomagał.

Nie mogę ręczyć w 100% za wiarygodność tych inf. ale sądzę że w co najmniej 75% są prawdziwe.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
No świetnie. Nie musiałeś tyle tłumaczyć. Właśnie straciłem chęć gry bo to właśnie Xardas głównie mnie pociągał w Arcanii. Jego tajemniczość, będzie czy nie będzie. A teraz większość o nim wiem. Mi i pewnie wielu innym zepsułeś całą zabawę. :<
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
No cóż , zauważcie , że Gothica 4 ma produkować inna firma więc mogą nam Xardasa usunąć. A gdyby jednak Xardas w G4 się pojawił to myślę , że byłby ważną postacią w grze , ponieważ w innych częściach Gothica był on bardzo znaczącą częścią fabuły. Gdyby nie on , historia Myrtany byłaby zupełnie inna.Ja osobiście średnio go lubię , ponieważ trudno powiedzieć po czyjej jest stronie. Po stronie Adanosa , Innosa czy Beliara. Teraz kwestia jego naturalnej śmierci. Xardas z łatwością mógłby przeżyć 10 lat , ponieważ posiadał część mocy Beliara. Nie mówiąc nawet jak potężny był jak na człowieka. Zwykle to bogowie manipulowali ludżmi a Xardas w pewnym stopniu manipulował Beliarem. Popatrzcie na to tak : człowiek kontrolujący boga. Brzmi niemożliwie ale Xardas to osiągnął. Pozatym był nekromantą. Pewnie w G4 by nam pomagał.

Pozdrawiam! :blush:
Koza123
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
No cóż , zauważcie , że Gothica 4 ma produkować inna firma więc mogą nam Xardasa usunąć. A gdyby jednak Xardas w G4 się pojawił to myślę , że byłby ważną postacią w grze , ponieważ w innych częściach Gothica był on bardzo znaczącą częścią fabuły. Gdyby nie on , historia Myrtany byłaby zupełnie inna.Ja osobiście średnio go lubię , ponieważ trudno powiedzieć po czyjej jest stronie. Po stronie Adanosa , Innosa czy Beliara. Teraz kwestia jego naturalnej śmierci.  Xardas z łatwością mógłby przeżyć 10 lat , ponieważ posiadał część mocy Beliara. Nie mówiąc nawet jak potężny był jak na człowieka. Zwykle to bogowie manipulowali ludżmi a Xardas w pewnym stopniu manipulował Beliarem. Popatrzcie na to tak : człowiek kontrolujący boga. Brzmi niemożliwie ale Xardas to osiągnął. Pozatym był nekromantą. Pewnie w G4 by nam pomagał.

Pozdrawiam! :blush:
Koza123

Mówisz, że trudno powiedzieć, po czyjej jest stronie, ale przecież w Gothic 3 wyraźnie nie pragnie, aby zwyciężyło ani dobro, ani zło. Po to poszukiwał artefaktów Adanosa, aby wreszcie zakończyć wojnę bogów. Mówisz też, że Xardas w pewnym stopniu manipulował Beliarem. No cóż, zależy jak na to spojżysz. Xardas był oddanym sługą Innosa, ale ponieważ chciał posiąść moc Beliara, zaczął się uczyć nekromancji. W końcu Beliar przemowił do niego i wybrał go na swego sługę, lecz staruszek nie miał zamiaru mu służyć i gdy Beliar dał mu część swej boskiej mocy, Xardas odwrócił się od niego i kontynuował swoje "badania". Xardas go po prostu przechytrzył,bo manipulował, to za dużo powiedziane.

"Czy ja dobrze przeczytałem? Beliar podarował Xardasowi część swojej mocy? Zastanawiam się w jakiego ty Gothic'a grałeś, czy wy wszyscy nie wiecie co próbował zrobić Xardas podczas pojedynku Bezimiennego ze Śniącym i Smokiem Ożywieńcem?"

Tak, przepraszam, źle się wyraziłem, chodziło mi o to, ze Beliar dał Xardasowi wiedzę, a nie częśc boskiej mocy. To, że Xarsdas chciał tę moc przywłaszczyc od Śniacego i smoka ożywienca, to ja wiem. Jeszcze przepraszam za błąd.
Pozdrawiam, Hadler :)








 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
W końcu Beliar przemowił do niego i wybrał go na swego sługę, lecz staruszek nie miał zamiaru mu służyć i gdy Beliar dał mu część swej boskiej mocy, Xardas odwrócił się od niego i kontynuował swoje "badania".

Czy ja dobrze przeczytałem? Beliar podarował Xardasowi część swojej mocy? Zastanawiam się w jakiego ty Gothic'a grałeś, czy wy wszyscy nie wiecie co próbował zrobić Xardas podczas pojedynku Bezimiennego ze Śniącym i Smokiem Ożywieńcem? Prawdziwym celem owego nekromanty, było "przywłaszczenie" sobie potęgi drzemiącej w awatarach boga śmierci, nie udało mu się to za pierwszym razem ponieważ Kurshak zdołał go obezwładnić. Ale już w drugiej części gry zaraz po tryumfie Bezimiennego nad ostatnim ze Smoków, Xardas pojawia się i "wysysa" tą cząstkę mocy Beliara, która znajdowała się w tym, pożal się boże wielkim przeciwniku. I to dzięki niej mógł w trzeciej odsłonie gry, panować nad rasą orków.
Co prawda Xardas, przez dłuższy czas udawał wiernego sługę boga śmierci. Jedynie po to by należycie pomóc wybrańcowi Innosa oraz prowadzić spokojne badania nad przyczyną klęski magów tworzących barierę. W Gothic 3, jeżeli wybierzemy ścieżkę Beliara, ten każe nam zabić zdrajcę.

Tak, przepraszam, źle się wyraziłem, chodziło mi o to, ze Beliar dał Xardasowi wiedzę, a nie częśc boskiej mocy

Znowu się mylisz, to Xardas potrzebował lat studiów by móc skontaktować się panem ciemności. Beliar nic temu nekromancie nie podarował.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom