Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
moim skromnym zdaniem gothic 3 jest najlepszy. wypisze jego wady i zalety:
ZALETY:
-grafika. jest piękna często staje sobie na jakiejś wieży i oglądam krajobrazy :p
-walka. dużo osób twierdzi że jest do d... ale nie jest taka "sztuczna" jak w poprzednich częściach. i jeszcze ten chsząst po zabiciu kogoś XD
-ekwipunek jest bardzo rozbudowany nie jest taki połączony jak w g2 tylko rozdzielony na różne sekcje np. broń pancerze itp.
-świat jest ogromny podzielony na 3cudowne krainy.
-miasta. jest ich baaardzo dużo i niektóre wioski mają niesamowity klimat uwielbiam siedzieć w cape dun słuchać tej przecudownej melodii i palić czarnego rhobara (oraz jak wspomniałem gapić się w morze z latarni)
-jak już w poprzednim podpunkcie stwierdziłem muzyka jest niesłychanie piękna!!! w życiu ładniejszych melodii nie słyszałem (i do tego każdemu może się ona spodobać niezależnie jakiej muzyki słucha ja np. hip-hopu i mi to się podoba)
-dubbing (oczywiście polski :p)
-npc. jest ich bardzo dużo można z nimi fajnie porozmawiać i tak ogólnie
-orkowie. wyglądają fajniej niż w poprzednich częściach. tam były gigantyczne małpy biegające po górach z broniami w łapach a w g3 można z nimi pogadać i mówią do mnie "morra!" lubię to XD
-natura! oooo to jest istne cudo jak na grę. wchodzisz na łąkę a tam pasą się nosorożce i bawoły a zza pleców wybiega ci uciekające stado jeleni. obok nóg biegają ci słodziutkie zajączki. nadaje to wspaniałego średniowiecznego klimatu który nadaje też dużo realizmu a nie ganiają za tobą jakieś przerośnięte koty z rogami na czole :D
-fabuła. wielu się nie podoba ale mi tak ;)
-zadania. jest ich ponad tysiąc dzięki czemu króciutko nie pogramy :D
Wady:
-npc są idiotami. czy to takie trudne iść za kimś? :p idziesz a tamten wchodzi w ścianę - istna głupota ^^
-bugi. ale po zainstalowaniu odpowiednich patchy już ich prawie nie ma ^^
jak sobie jeszcze coś przypomnę to zedytuję.

---przepraszam za błędy ale pisze z opery a tam nie poprawia błędów---
 

ChemicalMurder

New Member
Dołączył
23.10.2009
Posty
6
Według mnie najlepsza jest druga część Gothica. Klimat jest wręcz niesamowity, grafika - jak na tamte czasy - niezłą, świetna fabuła...gra ma "to coś", co nie pozwala się od niej oderwać. Poza tym wszystkie obozy z G1, w porównaniu do Khorinis, są bardzo małe. Pamiętam, że to była pierwsza gra, w której nie chciałem wychodzić z jednej lokacji, bo tak mi się podobała...
 

Majster666

New Member
Dołączył
17.11.2009
Posty
17
Dla mnie najlepszą częścią był G2 z tego względu że był bardziej rozbudowany...no i wszystko zaczęło się mieszać...fabuła mnie powaliła. I ta sprawa smoków i wszystko co z nimi było związane budziło zainteresowanie. Nie powiem G1 też był genialny i w sumie na jednym poziomie stoi co G2. Klimatem sobie dorównują i tak samo wciągają...Nie grałem jeszcze w jakaś inną grę która by mnie tak pochłonęła. Ta ciekawość i chęć rozwoju po prostu powala w sumie w każdej części Gothic'a :) w jedynce nie podobało mi jedna rzecz (ale można też to wziąć jako cechę) którą właśnie dwójka przewyższa i co powoduje to że bardziej dwójkę preferuje a mianowicie ograniczenie terytorialne :)
 

BezisławI

New Member
Dołączył
22.12.2009
Posty
7
Dla mnie Najlepsza część to zdecydowanie Gothic 1 :)
Z Gothic zaczełem swoja przygode jako szczyl miałem wtedy bodajże 5/6 lat .

ale podsumuje ;)

Gothic 1
-Fantastyczna grafika jak na 2000 rok !
- Polska Wersja Jezykowa Całkowicie !
-Miecze , Łuki,Czary ! Ogromny wybór !
-Gildie
-I Nigdy nie nudząca sie gra !!

Gothic 2 Noc Kruka
-Fantastyczna gra !
-Ta Muzyka z Portu ahh ;)
-Duży wybór Ekwipunku
-Ogromny Świat

Gothic 3 , Zmierzch Bogów

-FANTASTYCZNY SOUNDTRACK ! Zawsze go słucham praktycznie :) Ten Klimat .
- GRAFIKA PRZEŁOMOWA ! PRZEPIEKNA , Fantastyczna , Bajkowa .
-Ogromny wybor Broni .
- Arena
-Wybor Buntownika ,Najemnika,Koczownika ! Kompletnie inne zdarzenia po wyborze !

i Tak mimo bugów Kocham Gothicka i zawsze bedzie na 1 Miejscu u Mnie :)
 

Goldillon

New Member
Dołączył
25.12.2009
Posty
5
Zdecydowanie Gothic I to moja ulubiona część z serii. Ahh... te klimaty, te lokacje, te misje. Tego po prostu nie da się opisać. Ci fanatycy z sekty, te tyrany z SO, ci najemnicy z NO. Przeszedłem go kilkanaście razy i nadal nie znam jego wszystkich sekretów. Pozostałe Gothicy nie są złe, wręcz porównywalne do Gothic I ( wg. mnie Gothic 3 również ), ale to nie to samo.
 

Dragunov

Member
Dołączył
27.12.2009
Posty
33
Mi najbardziej przypadła do gustu dwójka. Ten klimat, ta fabuła, wszystko. Ciekawie umiejscowiony mini system feudalny. Najlepsze walki ze smokami oraz jak juz sie jest kimś wyższym rangą to daje się to odczuć w przeciwieństwie do G3.
 
Dołączył
30.6.2009
Posty
41
Jak dla mnie jedyneczka była najlepsza. Mały budżet, genialny pomysł, świetne wykonanie, klimat- miodzio, fabuła świetna. Genialnie zrobione obozy. Pomysł bariery uważam za świetny ze względu na mały budżet co uniemożliwiało im stworzenie wielkiego świata;) A tutaj wymyślili coś na czym opiera się 2/3 serii;D
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
G1 względem fabuły i grafy, tak grafy jak na tamte czasy powalał, najlepsza gra, a miał być to zwykły projekt dla mnie najlepszy.
G2 też nie najgorszy ale fabuła nie powalała ale ten klimat, mmmm, to było coś wraz z dodatkiem był na miarę bfabuły G1
G3 co? Też ,,świetna'' gra, gdyby fabuły nie spieprzyli to byłby następca poprzednich części, z radością go przechodziłem, bardzo fajna gra.
 

Blashix

New Member
Dołączył
8.2.2008
Posty
6
Bez dwóch zdań, pierwsza część to arcydzieło do dzisiaj ma ten klimat, aż ciarki przechodzą jak się cofnę tak o te lata... ahh :rolleyes:
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Gothic 3 zdecydowanie najlepsza. Bardzo duży świat, bardzo dużo zadań i super muzyka. A do tego grafika (prawie) idealna. Fabuła też jest niczego sobie. Ogólnie majstersztyk.
 

hailtokingbaby

New Member
Dołączył
23.4.2010
Posty
8
Ewidentnie gothic 1. Miał dobrą fabułę, ogromny świat do eksploracji (kiedyś :/) no i ten tajemniczy klimacik. Przez całą grę dostawaliśmy po ryju - od początku gry, aż do samej świątyni śniącego. Pomysł "od zera do bohatera" tutaj wypalił. Grafikę ma jaką ma. Jednak taka grafika pasuje do takiej gry.

Gothic 2 odpada - odgrzewany kotlet. Silnik graficzny został tylko trochę poprawiony i niczego nowego nie zobaczyłem co by mnie wgniotło w kibel jak w 1.

Gothic 2 NK - ratuje tą część. Nowy świat bardzo mi się spodobał. Najlepszą innowacją jak dla mnie była ta świątynia adanosa i system teleportów.

Gothic 3 - najbardziej się zawiodłem. Gdy instalowałem go , panował we mnie taki entuzjazm... po chwili zniknął gdy zobaczyłem twarz Miltena.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Najlepsze część? Oczywiście jest to Gothic 1... a także Gothic 3 Zmierzch Bogów. Zapewne, każdy z was spadł ze śmiechu z krzesła, gdy przeczytał poprzednie zdanie, ale mówcie co chcecie. W Gothic 1 zdecydowanie najlepszy był klimacik i fabuła. W Gothic 3 Zmierzch Bogów najbardziej ton naszego Bezimiennego bohatera. W pozostałych częściach nasz bohater rozmawia z innymi NPC jakby chciał a nie mógł. BEZ UCZUĆ!!! Dlatego tak bardzo spodobał mi się ten dodatek (nie mówię o bugach, bo patche je naprawiają). Fabuła zresztą też nie jest taka zła... A jeśli ktoś uważa inaczej, to niech postawi się w takiej sytuacji:

Jesteś bohaterem narodowym, ale żeby zapanował pokój musisz opuścić ten świat. Godzisz się na to! Po dwóch latach wszystko zaczyna się pieprzyć i stwierdzasz, że niepotrzebnie oddałeś swą wolność.

A teraz powiedzcie, co wy byście zrobili? Jeśli jednak i tak nikogo nie przekonałem, to ja zostaję przy swoim. Najlepszymi i moimi ulubionymi częściami jest Gothic 1 i Gothic 3 Zmierzch Bogów.

Pozdrawiam, Hadler :)
 

kkbilon

New Member
Dołączył
24.5.2010
Posty
15
Dla mnie najfajniejsza buła trójka.Jest tam ogromny świat,wiele miast,wydaje mi się że lepiej skonstruowane dialogi niż w innych częściach,bardzo dużo zadań,ładniejsza grafika(nic dziwnego przy tym silniku graficznym).
Jedyne co mi się nie podoba to wysokie wymagania
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Moja ulubiona część to 3-ka . Grafika jest ładna, postaci nie są "kwadratowe" no i walka nie wygląda już tak "sztywno" jak w 1-ce czy 2-ce.Jest fajniejsza muzyka no i oczywiście wieeeeelki świat gry ( no przecież cały kontynent).
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
No cóż po dłuższym zastanowieniu, wybieram 1 część serii. Ma swój klimat, grafikę na tamte czasy przepiękną. Fabuła mi pasuje, powiedział bym nawet ze jest najlepsza z wszystkich części. Trochę zabrakło mi paru smaczków (typu myśliwych na polowaniach itp.) Jednak gra stała się bardzo udana.
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Możliwe że nie powinienem się wypowiadać gdyż nie grałem w 3 część ale wg mnie najlepszy był gothic 2 NK. Dolina Jarkendar naprawdę daje dużo frajdy w grałem w nią chyba z tydzień. Najfajniejsze było chyba szukanie skarbów. Szkoda tylko że Kruk był słabym przeciwnikiem (zabiłem go bodajże łomotaczem xD). Ale Szpon Beliara niczego sobie broń. Dopiero w końcówce gry przed pojechaniem na wyspę Irdorath zmieniłem ostrze na broń Paladyna (czy coś takiego)
 

Lars

Member
Dołączył
4.9.2010
Posty
32
Wybieram Trójeczke:p Dlaczego? Muzyka niczego sobie, ogrom świata,miast .Klimat na pewno nie dorównuje temu z Jedynki ale w Trójce też jakiś odczuwam.Co do fabuły,jest różnica w tym że nasz bohater wie już kim jest. Ogólnie najbardziej i najwięcej lubie/grałem w G3
 

Razor13

Member
Dołączył
25.8.2010
Posty
55
Moją cześć , Najbardziej lubię gothic 2 ogólnie jest fajny , ma dużo różnorodnych gildii nowych (ale to NK) Fabuła dobra jest wszystko świetne :p
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja najbardziej cenię G1. To było coś nowego i zupełnie innego od wszystkich gier z którymi miałem wcześniej do czynienia. Ten żywa świat , niezapomniane wrażenia podczas pierwszej wizyty w starym obozie wieczorową porą... Bezcenne.

Gdy dostałe w łapki G2 cieszyłem się jak dziecko. No i gra mnie nie zawiodła, szczególnie gdy wyszedł dodatek NK. Naprawdę świetna gra, z poprawioną grafą i sterowaniem w stosunku do jedynki. Jednak to już nie był ten kick co w przypadku G1.

G3 to już zupełnie inna historia. Podoba mi się ten duży świat, poszczególne lokacje i ładna grafika, która i dziś wygląda cały czas nieźle. Ale fabuła jest tu rozmyta. Nie ma tego klimatu co w G1 i G2NK. Nie jest zła, lecz tej magi już nie uświadczysz.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Trudno wybrac ulubionego Gothica. Dla mnie każdy ma w sobie coś tak wyjątkowego, co nie występuje w żadnej grze. Urok 1 polegał na bardzo wciągającej fabule, mimo kwadratowych postaci i w miarę małym świecie dostaliśmy ciekawą historię, która zapoczątkowała wspaniałą przygodę. Często zastanawiałem się nad losami Beziego przed trafieniem do Kolonii, albo nad losami innych bohaterów. Między innymi dlatego ta gra zyskuje takiego uroku. Kolejny plus to muzyka, począwszy od Gothica 1 do Gothica 3 ZB w każdej z części muzyka była bardzo dopracowana, czego nie można Twórcą odmówic. w Gothicu 2 grafika uległa polepszeniu, dodano wiecej, przedmiotów, potworów, NPC, umiejętności jednym słowem wiecej wszystkiego, a także większy i bardziej zróżnicowany świat, co polepszył jeszcze bardziej dodatek Noc Kruka. Fabuła uległa zmianie, przedstawiono nam jak wygląda życie poza barierą, a także dalsze losy Bezimiennego i jego przyjaciół. Nie można uznac, że fabuła była mniej ciekawa, lecz może jak to często mają kontynuacje, była już bardziej przewidywalna. Co nie oznacza, że była prostoliniowa!!!

Z nadejściem trzeciej odsłony tej kultowej gry, nadeszła także nowa era dla fanów serii. G3 nie był już tak złożony pod wzgledem fabuły i questów, ale zmieniła się znacząco grafika co daje bardzo, bardzo duży plus, szczególnie gdy grę starannie spatchujemy i jest ona bardziej zrównoważona. Mamy ogromny i zróżnicowany świat, mnóstwo przedmiotów, potworów a także cudowne krajobrazy, które wyglądają jak z obrazka. Dlatego nie potrafię określic jaki Gothic jest moim ulubionym, ponieważ każdy jest tym naj.
 
Do góry Bottom