Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja uważam iż najlepsza była bezkonkurencyjnie pierwsza część sagi
a żadna z następnych się doniej nie umywa :)
Oczywiście G1 nie było dzieckiem idealnym, aczkolwiek mimo błędów
była grą genialną, wciągającą na wiele godzin no i żaden z błędów w
grze nie niszczył przyjemności z rozgrywki. Panwał zajebiaszczy KLIMAT
co zmiatał człowieka z fotela jak się grało!!!!!
Fabuła była wielo wątkowa i wciągająca
COŚ PIĘKNEGO szkoda że już żadna z kolejnych części nie mogła byćtaka
jak jedyneczka sławienna, aczkolwiek to nie znaczy, że koejne części są złe
 

Bezik

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
43
Ulubiona część....hmmm.....prawie wszystcy za G1....faktycznie u mnie jest na 2 miejscu za klimat i ciekawą fabułe. Jednak u mnie góruje g3. Same bugi, wysokie wymagania a jednak moja ulubiona część! Ma w sobie takie coś co mnie do niej przyciąga. Wielkie 3 kontynęty, ciekawa fabuła, wreszcie można wybrać ulubionego boga. A G2??? On mi się zto wydaje taki trochę dziwny...hehe...
 

Lorden

New Member
Dołączył
10.6.2007
Posty
16
Oczywiście że Gothic I, a potem Gothic II. Nie widzę lepszych gier rpg od tych dwóch. Dla mnie są Królami tego gatunku. Gothic I za świetnie złożony świat i za piękną fabułę. Gothic II również za piękny świat, fabuła też niczego sobie, ale jednak nie przykuł mnie tak do komputera jak pierwsza część. Noc Kruka owszem była niezła ale nie jest lepsza od 2 czy 1. III to badziewie które nie warte jest pieniędzy jakichkolwiek. A IV? Może będzie ale żeby nie była taka jak 3 bo inaczej żal.
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
[SIZE=12pt]Nie ma lepszego od Gothica pierwszego !!![/SIZE]

Według mnie ( być może jeszcze w mało gier grałem ale ... ) żadna gra na świecie nie ma tak niepowtarzalnego klimatu jak Gothic . Ta gra jest po prostu fantastyczna . Gothic 2 jest jego dzielną kontynuacją jednak nie ma szans w starciu z jedynką . O Gothicu 3 nawet nie mówie bo to coś nawet do pięt jedynce nie dorasta . :p
 

iguś

Member
Dołączył
4.6.2007
Posty
73
Gothic 2!

W prawdzie G1 miało niepowtarzalny klimat, ale G2 bardziej mi przypadło do gustu. Wiele różnorodnych, odmiennych lokacji, piękny krajobraz, miasto Khorinis... aj... to zrobiło na mnie wrażenie. I na dodatek powrót do Górniczej Doliny :). Przeszłam to niezliczoną ilość razy, ale ani chwili się nie nudziłam :]. Gothic (nie licząc G3 :p) to najlepsza seria gier w jaką grałam, a grałam w wiele :] .
 

Goru

New Member
Dołączył
2.4.2007
Posty
4
Wszystkie części są ekstra,ale jeśli miałbym wybrać ulubioną to szczerze wybiorę Gothic'a 1 :) mimo słabszej grafiki od następnych części i paru tam drobiazgów to według mnie najlepsza część.To przecież od tej G1 wszystko się zaczęło,fabuła,walka z orkami,poznawanie przyjaciół.Zresztą ma ten niepowtarzalny klimat, żaden z następców takiego klimaciku nie posiada..Gdybym wtedy nie zagrał w tą część to napewno nie polubił bym gier typu RPG :p dla mnie najfaniejszy zawsze będzie G1 pozatym często do niego wracam

PS: sory bo trochę odbiegłem od tematu ^_^
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Ja również jestem za "jedynką". To jest dla mnie po prostu mistrzowska gra. Fabuła jest dla mnie lepsza niż w Gothic II, chociażby z tego powodu, że w GI nie mamy pojęcia, kto lub co jest naszym przeciwnikiem x). A w dwójce praktycznie odrazu jest już mowa o smokach itp. Dodatkowo G1 dla mnie zwycięża pod względem klimatu, który jest po prostu nie do przebicia. Moment kiedy poznajemy realia świata Gothic, tych wszystkich ludzi, którzy potem będą nam towarzyszyć jest po prostu świetny. Nie ma się co tu wiele jeszcze rozwodzić, G1 najbardziej przypadł mi do gustu, chociaż w G2 był większy świat (potem jeszcze dodany świat z dodatku), a w G3 nie grałem zbyt wiele, ale nie przypadł mi wcale do gustu.

EDIT(post niżej):Oj, Uberq, ja bym niestety Gothicowi 3 nie dawał 21%, biorąc pod uwagę, że Gothic 1 miał tylko 76% ;). I nie przejmuj się już tak tymi wynikami :D
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
Klimat > grafika

Każdy kto myśli inaczej jest oczywiście w błędzie.
Odwołując się do wcześniejszej wypowiedzi, uznaję Gothica I najlepszą z serii.
Jaka ta gra ma klimat ... jaka ta gra ma grywalność ... jaka ta gra ma fabułę ...
Czego ta gra nie ma ? ©_©
Bije ona na głowę wszystkie gry, imo ta gra powinna być od 18 lat, bo od tego
człowiek się uzależnia.

Ps. Na koniec chciałbym napisać parę słów, nawiązując do moich wyników z matur.
Gothic I = Angielski 76 %
Gothic II = Geografia 54 %
Gothic III = Polski !!! 21 % !!! ( I tutaj niespodzianka, jutro dzwonię do szkoły, żeby to wyjaśnić ... )
 

ingvar

Member
Dołączył
6.7.2007
Posty
37
Ja osobiście nie mam ulubionej części. Najlepszą Fabułę miał G!. Najwięcej dreszczyku miał w sobie G2. G2NK dał nam dużo terenów do explorowania i fajny klimacik. W Gothicu 2 poraz pierwszy zasmakowaliśmy w miejskim klimacie Khorinis. W G3 mieliśmy okazję poznać ROZLEGŁY przez duże R świat, który dostarczył nam mnóstwo ciekawych przygód. Tak więc nie jestem w stanie stwierdzić, która z tych czterech części najbardziej przypadła mi do gustu.
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Mi najbardziej spodobał sie Gothic 2 Noc Kruka. Lubie tę częśc za m.in:
- Klimat, jest fajny i oby tak dalej.
- Byl troche trudny i oby tak dalej.
- Przepiękne krajobrazy i oby zawsze były one piękne.
- Wciągająca fabuła.
- Doskonały dodatek do doskonałej gry.
- Jest duzo fajnych misji i dużo fajnych starych i nowych znajomych.
I wogóle Noc Kruka ma to coś w sobie, że potrafi wciągnąć.
 

Dawido90

New Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
16
Moją ulubioną częścią tej wspaniałej serii był oczywiście Gothic 1. Podoba mi się ona ze wzglębu na świetną fabułe, ten nie spotykany KLIMAT w innych grach, kolejnym wielkim plusem jest to iż w Gothica 1 można grac kilka razy i gra nie znudzi się, za każdym razem "bawię się" tak samo czyli po prostu świetnie.
 

Kruk35224

Member
Dołączył
14.9.2007
Posty
45
moją uluioną częścią jest 2 NK ponieważ ma mało błędów (mniej niż 1 cz 3) i jest taki średni co do wielkości świata
 

Cuddy

New Member
Dołączył
14.9.2007
Posty
14
Moją ulubioną częścią jest Gothic 2 + NK bo w tej części wreszcie poziom trudnośći był wyższy , na tyle , że momentami miałem problemy... 1 część gry również bardzo mi się podoba ze względu na klimat... i wg mnie to gra z najlepszym klimatem wśród cRPG-ów . W Gothica 3 nie grałem ze względu na kartę graficzną :( ... może kiedyś (ale ogółem słyszałem od kumpli , że kał XD)
 

LaRes ruLeZ

Member
Dołączył
22.8.2007
Posty
45
Mi za to najbardziej się podoba gothic 2 za:
1.Ten klimacik khorinis i tej mrocznej górniczej doliny.
2.Fabuła (mimo, że w g1 jest ciekawsza, to w g2 jest chyba nieco taka... inna [nie umiem tego określić, ale chodzi mi o smoki])
3.Grafika nie razi, jest ładna, niezłe deko lepsza niż w jedynce. (wulkan z ognistym smokiem, bagno z bagiennym smokiem, i te lasy niedaleko khorninis.)

ale są też minusy:
1.śmietnik w ekwipunku (nie ma poukładanego equipa tak jak w 3 albo 1)
2.czary ogrooomnie manożerne (wg. mnie)

to tyle ode mnie.
 

Elrath

Member
Dołączył
31.8.2007
Posty
38
Stawiam na "dwójkę" wraz z dodatkiem. Wszystko w tej grze jest piękne, od grafiki po fabułę aż po niesamowity klimat. Owszem poprzedniczka i następczyni również są świetne, to jednak moim zdaniem nic nie przebije te znakomitości Nocy Kruka. Przede wszystkim mój plus dostaje za Jarkendar - wspaniałą krainę budowniczych, za niesamowitą fabułę - smoki, Szpon Beliara oraz za klimat - Piraci, Bandyci, Magowie Wody jako tamtejsi archeolodzy. Po prostu cud miód xD
 

X_ray

New Member
Dołączył
15.9.2007
Posty
1
Moją ulubiona częścią jest G1. Najbardziej podoba mi się fabuła, klimat, a przede wszystkim jest tam mój ulubiony NPC Wrzód ^^


Pozdrawiam wszystkich użytkowników
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Właściwie mam mieszane uczucia. Kiedyś to był Gothic 1. Teraz po roku czasu, gdy znów zasiadłem do Gothica 3 to mam wątpliwości miedzy tymi dwoma. I chyba jednak Gothic 3 jest dla mnie osobiście najlepszy. Mam komp, który go udźwignie na full. Grafika piękna, klimat mi pasuje wiele naprawili. Błędów z nowymi patchami prawie nie ma. Nie mam nic do zarzucenia. I długo się w niego gra.

Gothic 3. :)

Pozdro.
 

jFF

New Member
Dołączył
1.11.2007
Posty
3
Definitywnie ... Gothic 2 + Noc Kruka nie mają sobie równych. Noc kruka dodaje smaczku już bardzo dobremu G2 :) Ahh ci piraci...

Gothic 3 w sumie też nie jest taki zły ( zwłaszcza po dograniu community patch ) , ale nie miałem okazji się nim w pełni nacieszyć ze względu na jego wymagania.
 
V

Vergil

Guest
G2 !
Wspaniały klimat, mnóstwo NPC, broni, zbroi, przedmiotów. Dobra fabuła..
Później jest Gothic 3. Po prostu go lubię, fajnie i długo się w niego gra, jednak ma wymagania... Ale i tak przy moim przyszłym Pececie nie zatnie się nawet przy maxymalnych detalach, wszystko na max ;)
Ale grafika nie jest najważniejsza, dusza gry jest najważniejsza. Każda gra am to coś, takie coś jak G3. Właśnie dlatego go lubię.
Pozdro
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Pierwsza część miała w sobie to "coś". Można było wyczuć naprawdę przytłaczający klimat, tę więzienną atmosferę. Jedną z przyjemniejszych czynności było spoglądanie na magiczną barierę w nocy, czy też chodzenie w tym czasie po lesie(i oczekiwanie na ubłagany świt). Gra ta była pełna wspaniałych i doskonale włączonych w fabułę zwrotów akcji.. Ten napad na Wolną Kopalnię, zabicie wszystkich Magów Ognia..

Druga część gry nie była już tak bardzo rozbudowana. I owszem, czerpała wiele dobrych elementów ze swojej poprzedniczki, jednak uczucia przebywania w zamkniętej kolonii karnej, wraz z Orkami, czy innymi bestiami nie dało się przenieść do otwartego terenu. Gothic 2 był dużo dłuższy od "jedynki", a na dodatek twórcy dali nam Noc Kruka, która dawała jeszcze więcej opcji, nowy ląd itd.. W związku z tym, że wątek fabularny tej części nie był wcale taki zły, a gra traciła tylko odrobinę na klimacie, stawiam właśnie na nią.. Innymi słowy, G2 NK jest moim zdaniem najlepszą częścią.

Część trzecia.. Hmmm.. Gdziekolwiek zaglądnę uznawana jest za herezję. Wszyscy uważają, że nie jest godną następczynią G2. Grę przeszedłem kilka razy i niestety dochodzę do podobnego zdania. Niby Bezimienny jest wybrańcem Innosa, no dobra. Ale żeby zrobić z niego od razu super bohatera, który sam wyzwala całe miasta? G3 była bezmyślną klepaniną z fabułą w tle. Zupełnie brakowało mi tam wszystkich rozwiązań z poprzednich części. Rozgrywka ograniczała się do schematu:
1. Idź do obozu.
2. Pogadaj.
3. Kup se coś.
4. Idź do miasta.
5. Pogadaj.
6. Wymorduj wszystko, co się rusza.
Nie był to może produkt najgorszej jakości, ale poprostu był za słaby jak na tak udaną serię.

Przyszedł czas na komentarz co do addona do G3. Kontynuuje on, jak wszyscy wiemy fabułę serii. Nasz Bezimienny przyjaciel odszedł z Xardasem do innego wymiaru, lecz gdy się dowiedział, co dzieje się w Myrtanie zachciało mu się wrócić i wszystko poukładać. Spostrzegawczy zauważą, że Wybraniec w każdej kolejnej części był coraz bardziej brutalny(szczególnie idąc drogą np. Łowcy Smoków, można było usłyszeć kilka dosyć mocnych tekstów). W Forsaken Gods jednak coś w nim pękło. Z miłego chłopaka stał się twardym mężczyzną, rzucającym co chwila mocnymi, wręcz groteskowymi tekstami, przez które niektórzy ludzie tracą już nadzieję na pomoc. Bezimienny znudził się już pomocy temu światu, przemyślał sobie, że cokolwiek zrobi to i tak nigdy nie zapanuje spokój. Dodatek ten jest chyba najłatwiejszy. Jest nieporównywalnie prosty w stosunku do Nocy Kruka. Tutaj poziomy zdobywa się niemal co jedną wykonaną misję. Grzechem byłoby nie wspomnieć o zatrważającej ilości bugów. Błędy napotyka się wszędzie: NPC blokują się na drzewach i skałach, questy blokują.. Koszmar.
 
Do góry Bottom