Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Moją ulubbioną grą z serii jest G2 Noc Kruka. A czemu? jak na tamte czasy grafika słaba, ale czego sie można
spodziewać od dodatku do gry wydanej rok czy dwa wcześniej. Ale jest świetna nowa fabuła starzy kum,ple z G1
i Magowie Wody, których polubiłem.
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Najlepsze G2 nk najlepsza fabuła i ciekawy cel lecz grafika to najlepsza wG3
 

frugo

Member
Dołączył
24.7.2008
Posty
33
"Moja jest prawda tylko i jest to prawda najmojsza":D:

[SIZE=24pt]NIE MA GOTHICA NAD GOTHICA I[/SIZE]

Zacząłem grać w 2006 roku. Tak wiem późno, co to za fan serii jak nie był z nią od początku. Lecz jestem wielkim fanem. Grę przyniósł mi do szkoły kumpel i mówił, że jest zaje**sta i inne superlatywy. Ja sobie myślę zainstaluję - zobaczę. No więć instalacja i gramy. Pierwsze co się rzuca w oczy to grafa, ale ja nigdy gier po grafice nie oceniałem więc gramy dalej.
Sterowanie - myślę sobie przyzwyczaję się, w Indiana Jones and ET było gorsze. No a najbardziej to śmieszył mnie milowy skok Beziego. Ale po 1/2h gry wszystkie wady zniknęły. Teraz grałem tylko po to żeby zobaczyć czy mnie wciągnie i tak dotarłem do Starego Obozu i się nie orientowałem co jest gdzie, bo szukałem Mordraga. Przestałem grać. Na drugi dzień, kumpel w szkole wyrysował mi SO gdzie jest Mordrag i żebym z nim poszedł to mi Expa nabije :D. Później było już z górki. Opowiadania o bracwie Śniącego - gdzie by mi do głowy przyszło, że będę z nim walczył pod koniec gry. Ta gra tak wciąga jak żadna inna. Mam do niej ogromny sentyment i nigdy mi się ona nie znudzi.

Może zacznę od minusów, oto one:

(do tych co nie widzą: to dobrze, że nie widzicie, bo ich nie ma)

Plusy:

+ Bo ta gra jest :D
+ Ma super fabułę
+ ma super teksty
+ ma super dubbing
+ jest innowacyjna jak na swoje czasy
+ ma klimat, a jak się wraca w GII do kolonii to się łezka w oku kręci
+ nie ma minusów
+ Bugi, bo to jedna z cech charakterystycznych gothica :D


A teraz o następczyniach.
Gothic II NK. Ocenię od razu dodatek bo sama "dwójka" jest łatwa i nudna tak, że doszedłem do Dworu i odinstalowałem.

Plusy:

+ Ciekawa fabuła będąca kontynuacją poprzedniej.
+ Świetny dodatek
+ Kontynuacja wątki Kolonii !!!!
+ Postacie z poprzedniej części
+ Super teksty
+ Klimat

Minusy:

- z deczka wiadomo co się będzie działo
- muzyka lekko gorsza od muzyki z jedynki
- o wiele łatwiejsza w końcówce niż "jedynka"


Gothic III - to gra w którą nie grałem z powodów sprzętowych, ale co nieco o niej wiem
Więc powiem tylko tyle:

Plusy:

+ Za to, że ma powiązania z poprzedniczką
+ Niezła grafika. ale jakby dali tą z GI to bym się nie obraził
+ nieliniowa

Minusy:

- bugi, że masakra :D (wiem, że gothic bez bugów to nie gothic ale to jest przesada)
- nie ma KHORINIS I GÓRNICZEJ DOLINY!!!
- Jest kursor myszki!!!
- dziwne systemy nauki

Jeśli w nią zagram to tylko dlatego, żeby zobaczyć zakończenia i pogadać z Diegiem, Lee, Gornem, Lesterem, Miltenem i Laresem :D

Ale się rozpisałem :D pozdrawiam wszystkich fanów gothic!
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Mnie najbardzij spodobał sie Gothic 2 Noc Kruka,wciągająca fabuła,ciekawe tereny,fajny klimacik i wogóle super :p
W G3 nie grałem nigdy, ale z tego co sie naczytałem to jest do kitu...
G1 jest równie fajny jak G2 ale w G1 grafika jest niezbyt dobra,ale fabuła i cała reszta super :D
 

Vakirsh

New Member
Dołączył
12.11.2008
Posty
11
Mi najbardziej do gustu przypadł Gothic I, gdyż ma najlepszą fabułę, a grafika oddaje klimat jaki panuje/powinien panować w całej serii. Gothic II jest też fajny, ale fabuła jest gorsza, a z dodatkiem to masakra :p
 

parsival

New Member
Dołączył
27.1.2009
Posty
24
[SIZE=12pt]oczywiście G1 nie ma lepszej części gram w nią do teraz tak od 2003.r
[/SIZE]
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
W G1 nie podobało mi się to, że żeby bezio się osłonił to chwytał miecz dwoma rękami i ten system LPM + W/A/S/D/(strzałki), ale za to nadrabia fabułą. W G2 wszystkie problemy ze sterowaniem zostały naprawione, ale fabuła nie jest już taka fajna. Miałem dylemat, ale w końcu wybrałem G1.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Stawiam na równi G1 i NK. Najbardziej cenię sobie części od 1 do NK, jedynka jest chyba najbardziej klimatyczna i wciągająca, dwójka - jest świetna, ale nie ma w niej takiego klimatu, więc jest gorsza niż jedynka. NK jest najbardziej rozbudowane (nie uwzględniam tutaj trójki). Wreszcie został podniesiony poziom trudności, mniam! Do tego jest wiele nowym NPC'ów, questów, przedmiotów, potworów, czarów a nawet nowy świat, który jest bardzo klimatyczny, tropikalno-pustynne klimaty bardzo mi się spodobały ;)

Lubię wszystkie części gothica (nawet nieszczęsny ZB od biedy ujdzie) - ale najlepszą najbardziej zaskakującą i wciągającą fabułę mają części od 1 do NK ;) Ile ja bym dał, żebym mógł znów przejść je ten "pierwszy raz"... :p
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Moja ulubiona część to "dwójka".Ma najlepszą fabułę,dużo świata do zwiedzania,lepszy system rozwijania postaci i miasto z prawdziwego zdarzenia a nie obóz w jaskini albo zbudowany z drewna samego ;) Można zostać strażnikiem miejski a później paladynem(od skazańca do Paladyna...tylko Bezio mógł zrobić taki numer xD).Wiele wspaniałych rzeczy można dokonać w tej grze choćby nawet zbieranie rzepy z pola dla farmera za ubranie i miske zupy :D
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Ja zagłosowałem na 2 ale mam na mysli Noc Kruka gdyż w zwykłe g2 nie grałem. Uwielbiam tę gre za klimat, zadania i wciągającą fabułę. Oczywiście według mnie wszystkie części są na I miejscu choć jednak o długość nosa wyprzedza je NK. Podobają mi się WSZYSTKIE gothici, nawet g3 i Zmierzch Bogów. Choć w NK nie ma tak wkurzających bugów. Ale podejrzewam że jak będę chciał kiedyś po przejściu wrócić do Gothica to chętniej sięgnę po NK lub g1 niż g3.
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Gothic 3 - dlaczego?
Moją przygodę z Gothicem rozpocząłem od tej części. Dostałem w prezencie na urodziny i się wciągnąłem. Świat jest bardzo rozbudowany, wielki, zabawa odkrywania go na wiele godzin. Dużo nowych umiejętności, broni, zbroi itp. Nieliniowa fabuła, nareszcie mogę walczyć w imieniu Adanosa :p, dużo zadań pobocznych, no i w miarę przyzwoita grafika. Co prawda, pełno bugów, ale nie jest tak źle jak w ZB :p . Z najnowszym patchem, gra się bardzo przyjemnie ;)


Dlaczego nie ma do wybory GII:NK i GIII:ZB?
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
CYTAT
Dlaczego nie ma do wybory GII:NK i GIII:ZB?


Bo NK kwalifikuje się pod "dwójkę", a ZB nie ma, ponieważ gdy temat został założony dodatek jeszcze nie wyszedł i nikt go po premierze do ankiety nie dodał.
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Witam wszystkich użytkowników forum, to mój pierwszy post ^^. Według mnie najciekawszą częścią Gothic, jest druga odsłona tejże gry. Khornis to piękna wyspa pełna niebezpieczeństw i niespodzianek, najemnicy, strażnicy, magowie eh... to wszystko tworzy niezapomniany klimat i dreszczyk emocji.
W grze mamy również do czynienia z okrojoną górniczą doliną, w której wspominamy stare dzieje.
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
Moim zdaniem najlepsza jest część pierwsza. Ma najlepszy klimat, i mimo iż świat jest tam dosyć mały, to wydaje się jak by było tam wszystko co jest do szczęścia potrzebne :D
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Gothic 2: Noc Kruka - Ten klimat, to muzyka... Arcydzieło. Jedynym minusem była średnia grafika.
G2: NK najbardziej mnie wciągnął, najdłużej w niego grałem, i najwięcej razy przeszedłem. Suuuper!
 

KaluPL

New Member
Dołączył
4.8.2009
Posty
1
Wybrałem G1. Dlaczego? Ponieważ tak gra ma coś w sobię, że chcę się do niej wracać i ukończyć znów całą grę ;)
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Oczywiście G1. dlaczego? Nie przynudza jak G3 i jest ciekawsze od G2. To argumenty słabe ale jednocześnie najważniejsze. Poza tym G1 bardziej wciąga niż inne części... jednym słowem najlepsza cześć gothica.
 

Varadero

Member
Dołączył
6.9.2009
Posty
34
Ja tak samo jak inni najbardziej lubię G1, może i grafa nie jest jakaś tam wypasiona, ale według mnie najbardziej wciąga itp.... :rolleyes:
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Zdecydowanie "jedynka" - świetne lokacje, z których wielu zabrakło w drugiej części (nigdy nie wybaczę twórcom prawie doszczętnego zniszczenia obozów), ciekawe postacie, ten niepowtarzalny klimat bycia bandytą - ktoś miał piękny miecz, więc biłeś go do nieprzytomności i zabierałeś co się da. Do tego przyjemny system awansu, radość z każdej broni, zbroi czy pierścienia :) Do tego piękne zbroje, które wyglądały naprawdę wspaniale, oraz ciekawa fabuła.
 

Arrim

New Member
Dołączył
30.9.2009
Posty
20
Ja uważam tak jak większość, że Gothic 1 jest najlepszą częścią Gothic'a. G1 to była moja pierwsza gra RPG. Pamiętam ten klimat za pierwszym razem :p. Innym plusem jest to, że każda imienna postać posiada własny charakter. Czy to Corristo, czy Gomez, każda postać ma inny charakter. Fabuła także jest świetna, jak i zaskakująca. Dla przykładu pomoc Magów Ognia w przełamaniu bariery. Jeśli ktoś nie zaglądał do okna postaci, to z pewnością był zaskoczony, że Diego i Milten są poza obozem. Grafika nie jest najgorsza. Niektórzy mówią, że grafika w G1 jest jednym z ważniejszych minusów, ale mi taka grafika wystarczy :p. Nauka jest dobra, ale zdecydowanie za łatwa. Szybko można stać się silnym i posługiwać się mistrzowsko bronią. Gothic 2 też jest dobry, lecz nie tak jak G1. Za zadanie mamy pozbycie się smoków z Górniczej Doliny. Zadanie jest jedynie bardziej rozwinięte. W G1 tak naprawdę nie wiemy za co trafiliśmy i jakie mamy zadanie. Na końcu gry dowiadujemy się, że naszym celem jest zniszczenie Śniącego. Wcześniej jedynie był uważany za boga, który uwolni Bractwo z Kolonii Karnej. Wszystkie inne wydarzenia sprawiają, że gra robi się tajemnicza i klimatyczna. W G2 również na końcu gry musimy wygnać zło, które jest na Dworze Irdorath, ale mi się nie to nie podobało. Bardziej przyciągnęła mnie Świątynia Śniącego. Moim zdaniem G2 zasługuje na 2 miejsce. Gothic 3 mi się nie podobał. Co prawda, gdy skończyłem G2 nie mogłem się doczekać jak będę mógł zagrać w Gothic 3. Ciekawiło mnie jak dalej potoczą się losy Bezimiennego bohatera. Kupiłem, zainstalowałem i uruchomiłem. Niby fajna gra, potem zaczyna się zabawa z bugami... Tak samo zadania. Moim zdaniem jest ich za dużo, a większość z nich to typowe misje w stylu przynieś to, zabij to, pójdź tam i tam itp. Kolejny minus to zdobywanie miast. Świetnie, jeden człowiek na całe miasto, to jest drobna przesada. Może i Bezimienny jest Wybrańcem Bogów, ale takie rzeczy są niemożliwe. Jak grałem w trzecią część Gothic'a na słabym kompie, to gra kosztowała mnie wiele nerwów. Co chwilę się zacinało, a bugi dodatkowo mnie dobijały. Tak więc, moim zdaniem Gothic 3 jest najgorszą częścią.
 
Do góry Bottom