Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0

mateuszq11

New Member
Dołączył
7.12.2007
Posty
13
W 2 gralem i jest git a w 1 nie gralem ale u kolegi jak bylem to widzialem i jest klima xD.Moze nie narzekajmy tylko zapuscmy sie w gothica i po prostu w niego grajmy bo to wspaniala seria.Iprzyrzekam ze jeszcze w 1 pogram :p :D
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
dla mnie najlepsza jest G2.. może to dlatego że spędziłem wiele godzin w sklepach go szukając(akurat się skończył nakład i musiałem czekać do kolekcjonerskiego wydania). Po pierwsze Grafika, po drugie fabuła, po trzecie umiejętności. Dużo lepiej i moim zdaniem ciekawiej rozbudowane opcje Bezia. A potem jest G1, ale nie będę pisał dlaczego bo powód jest taki jak u większości.
 

Cr4sh3r

New Member
Dołączył
9.12.2007
Posty
8
Gothic 1 jest wg. mnie najlepszą częścią serii Gothic. Fabuła jest tam tak nieprzewidywalna że przejście G1 bez kodów i poradników jest naprawde trudne za pierwszym razem (ehhh ile życia straciłem przez tą grę!!! :lol: ). Motyw ze Śniącym ROX :D.
 

Hetik

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
153
Jak widac zdania sa bardzo podzielone ... :p :p :p :p


Hmmmm.... Nie gralem w trojke wiec bede glosowal miedzy dwojka a jedynka. U mnie lepsza gra jest GOTHIC 1. Dwojka nie ma takiego klimatu, takiej fabuly. W obydwu czesciach podoba mi sie ta niepewnosc gracza, co bedzie za skala ???? Jakis stwor czy sojusznik. Zawsze w dwojce gdy moja postac miala slaby poziom panicznie balem sie wejsc do lasu. Dopiero gdy zagralem w to drugi, trzeci raz to sie dostosowalem.

Ale wracajac do jedynki naprawde te 3 obozy, Xardas, wymordowani Magowie Ognia. Zdobycie Uriziela, szukanie tych kamieni. Cos niesamowitego. Pomimo ze w jedynce nie bylo alchemii, grafika byla gorsza to jednak klimat cudo.... B) B)

BEZ DWOCH ZDAN JEDYNKA xD
 

Patrykus

Member
Dołączył
8.12.2007
Posty
54
Nie grałem w GII, ani w NK, ale zdecydowanie najlepsza jest GII. Myślę tak ponieważ ma swój klimat. Statki, smoki, orci. Atak smoków na stary obóz który znienawidziłem. Szukanie smoków po koloni karnej. Tajemniczy magowie w czarnych szatach. Z każdym rozdziałem klimat rósł. Potem jeszcze Xardas który zabrał moc z smoka ożywieńca. I stał się sługą Beliara boga ciemności. Zdecydowanie wybieram GII.
 

dziegiel

Member
Dołączył
20.5.2007
Posty
57
no dobra oddalem glos na Gothic I, choc inne czesci tez sa bardzo dobre. No ale tak:
GI:
Pierwszy mój rpg
niepowtarzalny klimat
fabula
NPC
obozy (miodzio) xD
uriziel i magiczna zbroja xD
no i questy sa zajeb.iste xD
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Ulubiona część? Trudno powiedzieć, myslę jednak że będzie to G1, potem G2 + NK

Gothic I:
+ Klimacik
+ Akcja
+ Administracja w grze - bardzo dobrze zorganizowany podział na obozy
- Jak dla mnie nie ma - grafa się nie liczy.

Gothic II:
+ Ciekawa fabuła )po instalacji NK jeszcze ciekawsza ^^)
+ Spory świat
- Dało się przewidzieć co będzie za chwilę

Gothic III:
Totalna porażka... Nie wiem jak można było zryć tak wspaniałą serię jaką jest Gothic. Wystarczy porównać G1 z G3.... Grafika się nie liczy, bo co z tego że gram na full detalach skoro nie czuję tego klimatu? Świat przeogromny - prawda - lecz kłopotliwy. Nużyło mnie bieganie z jednego końca mapy na drugi. Liczyłem na coś więcej po trzeciej odsłonie gry, nom ale cóż. Twórcy pozostali na laurtach po sukcesie jaki odniosły poprzednie części i zapomnieli o graczach i klmacie.
Mam nadzieję, że się poprawią i w czwartej odsłonie serii "odnajdą klimacik z jedyneczki".

peace!
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
Moją ulubioną serią jest Gothic (jedynka) ponieważ ma dobrą i długą fabułe, grafika może nie zachwyca ale można się przyzwyczaić, panuje tam miły klimat i są fajni kolesie, których coraz lepiej się poznaje
Najgorszą serią jest zdecydowanie Gothic III, jak dla mnie zbyt dużo chodzenia w kółko, brak fabuły, gorszy system walki (jedynie co się robi to jak najszybciej klika myszką), niestety trzeba zabić kumpli z poprzednik wersji (no w zależniości od wybranej drogi)
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
Dla mnie króluje GOTHIC 1, ma bardzo fajną fabułę, gdzie na początku myślałem, że będę szukał jakiegoś
tajemnego wyjścia z koloni np. pod magiczną barierą, czy też tajemne drzwi prowadzące na wolność,
a tu się okazuje że musimy pokonać potężnego demona jakim był Śniący.
Jedyny minus to to, że ta gra jest bardzo krótka i da się ją szybko przejść.

Na 2 miejscu dałbym GOTHIC 3, a na 3 miejscu G2 + NK
 

Szakall

Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
100
Najlepsza czesc to pierwsza poprostu jakos wnia sie mi najlepiej gra nawet jezeli przeszedlem kilka razy poprostu wciaga lepiej niz inne w gothicu 3 mi sie podobaja nie ktore piosenki hehe ale jedynka gora :D
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Hm...... wybór będzie trudny, bo jak już napisali poprzednicy każda część ma swoje wady i zalety....... ale ja wybiorę jak prawie połowa głosujących G1. Ta fabuła......... przez tydzień od kompa nie odchodziłem (oprócz przerw na wizytę w łazience, obiady i spanie :p ).......
 

TimoniPumba2

Member
Dołączył
7.3.2008
Posty
44
Dla mnie najfajnieszą częścią była Gothic 1 ....czemu? Bo poznajemy wtedy osobowosc naszego bohatera....poznajmy ludzi ktorzy staja sie pozniej przyjaciolmi do konca zycia Bezimiennego. Ciekawie sa zrobione walki na arenie ten pomysl jest bardzo ciekawy... teren mi sie podoba ale fabula gry najbardziej wciaga....a najlepsza lokacja w Gothicu 1 byla swiatynia Sniacego...najfajniej sie wtedy gra w nocy...fajny dreszczyk emocji :)
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Przypinam, mam nadzieję, że nie będą już powstawały takie tematy, bo jeden wystarczy.
 

konrad-kli

New Member
Dołączył
7.5.2008
Posty
28
Ta wiem coś o tym. ;)
I jeszcze raz sory.

Ja osobiście lubię G3, ponieważ :
-Ma lepszą grafikę od pozostałych części.
-Styl walki nie jest tak monotonny ja w innych.
-Tereny są dużo rozleglejsze.
-Fabuła jest dużo ciekawsza niż w innych częściach.
-Możliwość zabawy w prawdziwego łowce.
-Po zabiciu przeciwnika nie mamy opcji belki. |
-Bardziej realistyczny świat.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Ja, mimo wszystko, wolę G3. G1 większości graczy wydaje się najlepsze, bo rozwiązania w "1-ce" było nowością.
Wybrałem G3, ponieważ zawiera ogromny świat, setki questów i NPCów, nowe potwory, bronie. Spodobał mi się system walk (prosty, ale całkiem efektowny) i nowy podział umiejętności i atrybutów. Jednak chyba najlepszą cechą trzeciej części jest możliwość wyboru pomiędzy bogami - w końcu nie trzeba służyć Innosowi ;) W poprzednich częściach wkurzała mnie liniowość. No i w końcu można zabić Xardasa, rzekomo najpotężniejszą istotę Myrthany :D
 

Elektric

Member
Dołączył
20.6.2008
Posty
60
Gadacie wszyscy (no chyba, że nie dostrzegłem) głupoty na całego! Gothic III mimo wszystkich bugów, niedopracowań, i mało rozbudowanego wątku główneg (no może nie aż tak źle...)jest... jak to powiedzieć... NAJLEPSZY! A czemu? Bo jest ogromny świat dużo zadań pobocznych róźne misje dla różnych bogów MAGIA PRADAWNYCH (najlepsza ze wszystkich części Gothica). Po prostu bosko jest.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Żeby zrozumieć że pierwsza część jest najlepsza, trzeba zagrać we wszystkie. Mam pytanie do Ciebie Rozpruwacz - Przeszedłeś kiedyś Gothic nr. 1? Widocznie nie, jeśli uważasz, że w G3 jest bosko. Za pierwszym razem gry w Gothic 3 możesz wykonać u wszystkich frakcji prawie wszystkie misje i grę dokończyć po stronie, po której będzie Ci się będzie podobać, a w pierwszej części sagi nie ma nawet o tym mowy. Trzeba zagrać następny raz.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Najbardziej ze wszystkich podoba mi sie Gothic I na niego zawsze znajde czas ;]
wypisze jeszcze cechy..

Gothic I
- fabula
- klimat
- grywalnosc
- ciekawe zadania

Gothic II
- nowosci (np wazenie mikstur)
- wikeszy swiat
- smoki :D

Noc Kruka
- nowy malowniczy swiat
- oboz piratow ;]
- bagna xD

Gothic III
- nowy olbrzymi swiat
- sposob walki
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Osobiscie nie mam zastrzezen do wszystkich trzech czesci gothica: Ale moja ulubiona czescia jest Gothic2. Poniewaz zaczalem grac najpierw w gothic2 a potem zagralem w jedynke. Moze fabula nie jest lepsza od pierwszej czesci ale podoba mi sie jak zaczyna sie gra. Jakie znowu zagrozenia bezi musial zazegnac. Smoki, Dwor Irdorath. Jednym slowem cudnie sie w to gra. Przeszedlem ja chyba z 7 razy i nadal sie nie nudzi. Jak powiedzialem nie mam zastrzezen do zadnej czesci. Jedynka podoba mi sie za nieznana fabule. Podoba mi sie klimat jaki panuje w obozach. A przeciez od gothic wszystko sie zaczelo. Gothic 3 podoba mi sie za ogromny swiat i bardzo duze questow pobocznych. Gdyby byla np. podzielona na rozdzialy. Troche slaba fabula ale tez ta gre uwielbiam. Saga Gothic to super gry dla milosnika gier RPG.
P.S Sorry sie powtarzam...
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
uwielbiam wszystkie części gothica, ale jednak najbardziej podoba mi się G3
a czemu ?
chyba dlatego, że to moja pierwsza gra z serii
może ma dużo bugów, ale jakoś tak ją lubie
 
Do góry Bottom