Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
Dla mnie mimo wszystko najbardziej wartą uwagi częścią jest Gothic 3 ze względu na wolność wyboru, po prostu nie ma ograniczeń, do tego wspaniała grafika, wiele różnorodnych broni, pancerzy. Oczywiście to tego jeszcze ogromny świat, zmiany klimatyczne. Gothic 3 chyba tylko grywalnością i fabułą odstępuje pozostałym częścią ale i tak grało mi się w niego znakomicie.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
zdecydowanie G1 i G2NK powód ? zawsze jest ten sam ;p
ten mroczny klimat w1 i fabuła..
w 2cześci fabuła też niezłe ale klimat trochę ucierpiał ale ogólnie te 2 części podobają mi się najbardziej.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Mi najbardziej podobał się Gothic 3 ponieważ :
-jest wiele sposobów przejścia gry
-wiele zadań tak głównyvh jak i pobocznych
-wiele postaci
-wiele gildii
-wielki świat gry
-grafika
-zróżnicowan geografia i strefy klimatyczne

A teraz minusy:
-walka
-no i troche duże wymagania przez co czasami mi się przycinała na 5-10 min
 

liberus

New Member
Dołączył
12.10.2010
Posty
10
Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest gothic 1 i 2 ma super fabule, grafika która pasuje i oddaje klimat grze moze nie najlepsze ale nie o to tutaj chodzi, jak na tamte czasy jest dobra, duży świat..

Gothic 3 też jest dobry pomijając te nie dociągnięcia i bugi które nieraz irytują, ma fajną graje przede wszystkim ogromny świat którego przejście sporo zajmuje, dużo zadań wiele miast, wiele możliwości, chociaż zawiodłem się najbardziej na systemie walki cały czas to samo praktycznie ale fajnie że można 2 bronie mieć:)
 

dondiego16d

New Member
Dołączył
1.11.2010
Posty
2
Ja miałem ciężki wybór, ponieważ każda część gothica mi się podoba oprócz zmierzchu bogów. Ostatecznie wybrałem trzecią część, ze względu na ładna grafikę duży świat, a także ciekawe umiejętności
 

Parc

New Member
Dołączył
12.11.2010
Posty
8
Uwielbiam G2 z dodatkiem. Jest dłuższy niż G1, ma więcej questów pobocznych. Ładniejsza grafika. Gildie są fajniejsze. Oczywiście G1 też jest idealny, ale głosuję za G2. W G3 nie grałem, więc nie wiem, czy by się mi spodobał.
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Zdecydowanie Gothic 1. Ta część miała swój niepowtarzalny klimat, pamiętam jak byłam jeszcze w gimnazjum i w łapki wpadło mi demo Gothica i szok, jeszcze nigdy tak dobrze się nie bawiłam,
później w Niemczech kupiłam już pełną wersję. Szkoda, że te dobre czasy Gothic'a już nie wrócą...
 

Kuczwi

New Member
Dołączył
11.12.2010
Posty
31
Jak dla mnie wszystkie części mają swój niepowtarzalny klimat i każdą część lubię.
Jednak jak dla mnie najlepszą częścią jest trójka..
Pomimo tego, że jest zbugowana itp. posiada bardzo dobry klimat, wielki świat, dużo misji itp.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Zdecydowanie G1. Z uwagi na klimat. Może byłem wtedy szczeniakiem, że tak pokochałem tą grę, w sumie to by miało sens, bo teraz nie potrafię żadnej nowej gry obdarzyć takim uczuciem jak starego Gothica czy Morrowinda na przykład. Masz po prostu tyle lat, że podniecasz się tym wszystkim, jest to niebywała frajda. A że sentymentalny ze mnie głupek to wspominam czasy kiedy pierwszy raz zetknąłem się z serią Gothic... Chociaż pierwszą ze stajni "Piranii" grą było Gothic 2 ( jednak obserwowałem wtedy z siedzenia obok poczynania mojego kolegi ). Szybko załatwiłem sobie Gothica 1, chcąc poznac od początku przygody Bezia, no i tak to się zaczęło...

Na temat klimatu w pierwszej części wypowiadano się setki razy, i ja wypowiadałem się kilka, także nie będę się powtarzał. O klimat mi po prostu chodzi, o coś, o czym twórcy gier dzisiaj często zapominają.

Pozdrawiam.
 

Vidok

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
16
Ja głosuję na część trzecią. Pierwsza część ma w sobie świetny klimat i ciekawą fabułę jak i misję, jednak w trójce uwielbiam rozległość świata i duży wachlarz rozwoju bohatera. Głównie te dwa czynniki doprowadzają do tego że ciągle wracam do tej części. Staram się za każdym razem grać inną klasą i spotykam lokalizację których wcześniej nie widziałem.
 

Triom

New Member
Dołączył
9.8.2010
Posty
6
Trudno jest wybrać tego najlepszego Gothica, ponieważ każdy ma coś fajnego w sobie. Po długim namyśle doszedłem jednak do wniosku, że najlepszą częścią jest Gothic 1. Ten niesamowity klimat robił swoje. Cięty język Bezimiennego bardzo mi się podobał, cała ta otoczka też była fajna. Różnorodna atmosfera panująca w obozach. W Starym Obozie wszyscy twardzi, ewidentnie jest pokazane gdzie jest czyje miejsce. W Nowym Obozie każdy jest równy (no może są wyjątki :p), można by rzec - anarchia, a Bagienny Obóz ... Hmm .. Przypomina mi takie plemienia z Afryki :p Jest jedna warstwa ludzi, a nad nią jest tylko szaman (w tym wypadku guru). Mimo wszystko panuje tutaj najmilsza atmosfera. Napewno minusem Gothica 1 była grafika, kwadratowe postacie i system walki. Wszyscy sztywni jakby wsadzili im kija w ... Minusem jest też dosyć mały świat gry. Co prawda jest mały, lecz bogaty w przeróżne potwory. Przy Gothicu 1 spędziłem mnóstwo godzin, głównie dlatego bo lubiłem spędzić cały dzień (w grze) na takim codziennym życiu, pochodzić po starym obozie, zrobić jakiś sprzęt, pójść na polowanie i wrócić do chaty i się przespać. To też było coś bardzo fajnego, że można było prowadzić codzienne życie w tej grze. Hmm.. Co mi się jeszcze podobało w Gothicu ? Fabuła ! Na razie nie spotkałem w żadnej innej grze, aż tak wciągającej fabuły. Im byłem dalej w grze tym bardziej nabierała ona smaczku. Idąc spać zastanawiałem się, co może jutro się zdarzyć. Czy te Ulumulu to aby napewno nie pic, czy w 100% pomoże mi przejść przez obóz Orków, czy Xardas przypadkiem nie zdradzi itp. Tak więc Gothic 1 mimo iż najuboższy pod każdym względem, jak dla mnie jest najlepszą częścią.

A teraz czemu nie wybrałem innych części.

Gothic 2 - No cóż. Można by rzec - odgrzewany kotlet. Grafika się nie zmieniła, "styl" świata zbytnio też nie, a Ci poszukiwacze utrudniali mi zwiedzanie -.- Jedyne potwory których się bałem, bo zawsze wyskakiwali mi zza krzaków, skał itp. Podobało mi się to, że mogłem spotkać praktycznie wszystkich znajomych z Gothica 1 i z nimi współpracować. Co prawda pomysł na tą odsłonę był fajny, to jednak jak dla mnie 2 nie dorównywała 1.

Gothic 2 Noc Krukac - Dodatek baaardzo, ale to bardzo fajny. Świat w którym odbywała się akcja był naprawdę niesamowity. Naprawdę miło wspominam grę w NK. Ta cała świątynia i to ... hmm... nie wiem jak to nazwać. Miasteczko przed nią było takie jakby wyjątkowe. Fajne też było to, że można było spotkać kolejnych znajomych z 1 (np. Thorusa). Gothic 2 Noc Kruka zapamiętam bardzo miło, ale jednak Gothica 1 milej ;)

Gothic 3 - No cóż. Ogromna różnica między 2 a 3, spowodowała mieszane uczucia u mnie. Kompletnie inne wyglądy postaci i grafika taka jakby ... mniej mroczna (?). Dużym plusem tej części jest przeogromny świat. Sama Myrthana była ogromna, a przecież były przecież jeszcze 2 krainy. Żeby przejść tą grę od deski do deski przesiedziałem naprawdę masakrycznie dużo godzin przed komputerem. Mnóstwo zadań i dużo możliwość spędzenie czasu bez wykonywania żadnych misji. Jednak zbyt duża różnica między 3, a 2 i 1 spowodowały, że nie wybrałem Gothica 3 jako tej ulubionej części.

Gothic 3 Zmierzch Bogów - Bug na bugu, błąd na błędzie. Jak Polskie drogi... Tutaj jest dziura na dziurze dziurą pogania, tutaj bug na bugu bugiem pogania. Gdyby nie ton Bezimiennego, który do każdego w tej odsłonie zwraca się z wyższością i czasami strzela naprawdę twarde, mocne teksty, to powiedziałbym, że ZM to kompletny nie wypał, dno, badziewie.

W Gothica 4 jeszcze nie grałem więc się nie wypowiadam, jednak po recenzjach i opiniach graczy mogę stwierdzić, że jedynki u mnie nie przebije ;p
 

Riff

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
26
Nie ma co rozmawiać - wg mnie jedynka ewidentnie wygrywa w rankingu Gothików. Ma to, co najbardziej sobie cenię. Klimat. Do tego zwrot akcji, a o co tak naprawdę chodzi dowiadujemy się dopiero w piątym rozdziale (innymi słowy bardzo dobra i wciągająca fabuła).

A w dwójce? Odrazu: SMOKI! Musimy je zabić! I nic więcej. Co prawda jest dość fajny klimat, ale to już nie to samo. Choć, gdy zobaczy się zniszczoną Górniczą Dolinę, to w oku może się łezka zakręcić (tak się to pisze, nie?).

Trójka, to już zupełnie inna gra. Nie ma frakcji, nie ma rozdziałów - co wg mnie jest dużym plusem dwóch poprzednich części. Historia z tymi artefaktami też jakaś denna... A klimat czuje się tylko na otwartych terenach, wśród drzew, z fajną muzyczką.

O reszcie "Gothików" pisać nie będę. Bo to już nie Gothiki.

Pozdrawiam.
 

Qarter

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
25
Jedynka i dwójka są najlepsze pod tym względem, że to były pierwszej części gothica i w nich sie "zakochaliśmy".
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Mi się najbardziej podoba G2 NK. Czemu? Ponieważ moim zdaniem ma najlepszy klimat, większy bestlariusz, kilkakrotnie większa mapa i więcej NPC.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Grałem w wszystkie wymienione części ale najbardziej spodobała mi się 3 część sagi ,ponieważ świat jest ogromny i trzeba się nachodzić,zwiedzać nowe lokacje, miasta są wspaniałe choć by Faring które posiada ten niesamowity klimat .Grafika też jest dobra, szczególnie ładna jest przyroda. W Gothic 3 spodobała mi się także opcja z 3 zakończeniami gry . Fajnie też bo każda kraina jest inna, posiada inny klimat ,inne stworki itd . Muzyka też jest całkiem fajna i pasuje do poszczególnych krain oraz zwrotów akcji
 

Jurusi

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
44
Mnie najbardziej podoba się Gothic II NK lecz 1 i 3 są również bardzo dobre. W jedynce do dziś czuje trochę strachu w świątyni śniącego, gdy gram po nocach :D, dwójka no cóż udoskonalona jedynka, jarkendar, smoki, legion orków w GD, dwór Irdorath, a nawet klasztor bardzo przypadł mi do gustu, gdy grałem 1 raz magiem bardzo lubiłem tamtejszy klimat. Trójka to epicka muzyka, b.d.b grafika, niektóre tereny są po prostu piękne i taka ogromna swoboda, tyle miast, uwielbiam to :)
 

milioner

New Member
Dołączył
30.11.2010
Posty
144
Zdecydowanie pierwsza część ponieważ jej dabuła jes tak skonstrułowana że moż e wciągmnać na ładnych pare godzin.

A teraz przedstawię to w formie plusów:
+ nie zacina się
+dobra fabuła
+ dobry system gildii
+dobre zadania poboczne
+ogólnie jest super.
 

sep z gothica

New Member
Dołączył
27.6.2011
Posty
15
Ja wybrałem 1 bo zwroty akcji są o 180 stopni jak wtedy gdy w czwartym rozdziale stary obóz wpadł w paranoje prze zawalenie kopalni. No i jeszcze ta ciągła chęć wyjścia z bariery przez nowy obóz przez co potem nas walą nas magowie jak tylko nas zobaczą za te rude. 1 to klasyka która wciąga jak wir wodny lub tornado.
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Mi najbardziej podoba się Gothic 3 podoba mi się swoboda gry że możemy iść gdziekolwiek chcemy jest bardzo dużo broni,zbroi,umiejętności,questów mnóstwo mobów i klimatycznie dobrana muzyka i dlatego podoba mi się Gothic 3 !!! nie chodzi mi o grafikę tylko o sterowanie,klimat i fabułę
 
Do góry Bottom