Ulubiona Część

Jaka jest twoja ulubiona część Gothica?


  • Total voters
    0

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Temat już był zylion razy na forum, wiem na początku tej odsłony Gup'a Kacpi zezwolil na reaktywacje niektorych tematów tak wiec reaktywuje ;).
Jaka jest WASZA ulubiona część gry?

Osobiście nie grałem w trójke ani dodatek Noc kruka, więc będę wybierać spośród 2 pierwszych odsłon naszej gierki. Zwycięzcą tej że konkurencji jest dla mnie Gothic 2. Może wpływ mialo to, że pierw grałam w G2, a potem w G1 i mój stereotyp się uksztaltował tak, a nie inaczej. Dwójka dla mnie ma lepszą fabułę, więcej możliwości, lepszy system umiejetności oraz magię. Dodatkowo mamy takze wiecej świata do zwiedzenia, lepszą grafikę i ten klimat... To coś co mnie ciągnęło zawsze do Gothica 2...

A wy?

PS: Hehe, baardzo fajny opis tego działu nieprawdacie xP? Ciekawe kto go wymyślił ^_^...
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Bezkonkurencyjnie Gothic 1 !!
Ta niepewność od samego początku, poznawanie świata gry, klimat panujący w obozach. Naprawde jeśli ktoś nie gral w jedynke to robi wielki błąd.
Tu sprawdza się powiedzenie że pierwsze częsci gry wypadają najlepiej.
 

Gravell

Member
Dołączył
29.1.2007
Posty
88
Ja również jestem za jedynką. Ona ma to coś... To czego nie określa ani fabuła, ani klimat, ale coś... A co do tego czy pierwsza cześć gry jest zawsze najlepsza - tak, bo twórcy na początku nie maja na sobie presji w stylu "Jedynka była boska to dwójka musi być lepsza", poza tym mogą zaryzykować w różnych sprawach wiedząc, że nie zepsują dobrego imienia serii, bo oewj jeszcze nie ma... :D

Pozdro
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Mi Gothic jeden, nie przypadł tak do gustu. Najpierw dostałem Gothica II i zacząłem w niego grać. Myślę że jest lepszy niż jednyka. Czemu? Czujemy się wolnym, możemy chodzić po dużym mieście zwanym Khorinis. Możemy iść jeszcze do starej Koloni Górniczej. Pierwszy raz widzimy smoki, poszukiwaczy i wiele innych przedziwnych stworzeń. A w trójkę nie grałem, to nie wiem...

PS. Ten dział zawdzięczacie dzięki mnie xD. Wysłałem Kacperkowi (xD)PW żeby go zrobił^^
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Mi się NIE podobała dwójka, a to ze względu na brak zawiłości fabularnej, tj. wiesz co się stanie. Tak samo w NK, wiesz co masz zrobić; ale w sumie w Jarkendarze już mnie jwiesz. 1 miała to "coś", ten klimat, G2 i NK go troche utraciły. G3 pod względem fabuły teżbyło zawiłe, co prawda był pewien schemat z reputacją, ale niektóre zwrotne momenty były zaskakujące ;) co do grafiki, G3 jest zdecydowanie najlepszy, a na 2 miejscu jest G1, grafika jest klimatyczna... w G2 nie ma klimatu zdecydowanie.

1 rzecz zawyżyła o mojej decyzji, G3 ma bardziej rozbudowane umiejętności i ma o wiele więcej questów niż G1... no i ta wolność... cóż z tego że się przycina i że niektóre rzeczy nie działają, jeśli jest wielka zabawa?

Mój głos pada na najnowszą odsłonę.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
taa... niby w G1 byly zwroty akcji ale ja i tak wole G2 od samego poczatku sprawa ze smokami bardzo przypadla mi do gustu wymyslenie czegos takiego to GENIALNY pomysl :)
super krajobrazy i grafika w Khorinis i okolicach :)
a najwazniejesz to POWROT po latach do starej dobrej koloni gorniczej! :) milo bylo isc tam znowu po raz pierwszy :) super doswiadczeni moznabylo tam odczuc miarzdzaca przewage orkow nad ludzmi i strach w zamku :) klimacior SUPER :)

G1 u mnie trzyma sie zaraz za G2 :) G3 wypadl wg mnie bardzo blado w porownaniu do poprzednich czesci i w zasadzie mimo grafiki najmniej mi sie podobal, ni bylo takiej przyjemnosci z gry... jedyny okres w ktorym mi sie podobal G3 to jak poszedlem na pustynie i zaczalem pracowac dla asasynow... :) potem juz byla kicha...

Moze g3 nie przypadl mi do gustu bo wiele zzadan sie krzyzowalo wrecz i jedno zadanie wykluczalo drugie...
jednak w G2 i G1 kazde zadanie szlo tak roziwazac ze w dzienniku misji nie bylo zadan "niewykonanych" lub "popsutych" gre zawsze przechodzilo sie w 100% a nie tak jak w g3 ze trzeba bylo zrezygnowac albo poswiecic jeden quest dla drugiego...
G3 rowniez nie wzbudzil mojego entuzjazmu zabugowana wersja... ale o tym moze kiedy indziej :)
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Hmmm... trudny wybór... We wszystkie części Gothica grałem po kolei, wszystkie mi się bardzo spodobały.
W pierwszej części to to był początek wielkiej historii, obozy do których można było się przyłączyć, potworki, dużo NPCów, z którymi można było się zaprzyjaźnić albo ich zatłuc :lol: No i najważniejsze dużo qestów.
W dwójce było jeszcze lepiej, oprócz tego co było w jedynce, to urozmaicili wszystko w nową fabułę, krajobraz, potworki i jeszcze wiele wiele innych. Obszar gry się zwiększył, a to dawało większe pole do popisu :p I moje ulubione - były smoki :D
O dodatku do drugiej części Nocy Kruka nie będę nic pisał, bo akurat to mi się nie spodobało <_<
Wiadomo w NK było znowu wszystkiego więcej i wogólę, zadania były nawet w porządku, ale tamta mapka mi nie przypadła do gustu <_<
No i nareszcie czas na 3 część. Świat gry olbrzymi, potworów bardzo a to bardzo dużo (prawie wszędzie), zadań "full", gildii więcej - nareszcie można przyłączyć się do orków. Nie dość, że są starzy znajomi to i nowi są, nareszcie różne zakończenia gry :)
Można mieć tarcze...

Oooo kurcze trochę się rozpisałem :rolleyes: :lol: :rolleyes:
A więc kończę.

Z tego małego podsumowania chyba moją ulubioną częścią gry jest Gothic 3 B)
 
Dołączył
18.1.2006
Posty
32
Ja niestety w Gothica nie gralem w odpowiedniej kolejnosci, a mianowicie 2, 1, NK, 3
co podobalo mi sie najbardziej a co nie:

Gothic I:
+ Oryginalna fabula nie jestesmy jakims supre bohaterem, i nie zbawiamy calego swiata
+ KLIMAT!!! niewiem czemu ale inne czesci tego co GI w sobie nie mialy
+ Zwroty akcji co dawalo niesamowita nieprzewidywalnosc, grajac pierwszy raz niada sie przewidziec zakonczenia
+ Wspanialy podzial na 3 obozy
- Sa takie? (grafy nie licze bo to stara gra wiec wiadomo...)

Gothic II:
+ Calkiem spory, zyjacy swiat
+ Niezla fabyla a po dodaniu NK jest git
- Zbyt przewidywalny

Jesli chodzi o cz.3 to nie bede wymienial wad i zalet bo jeszcze jej nie ukonczylem ale moge powiedziedziec ze poza grafa, ciekawymi rozwiazaniami i wielkoscia swiata ma sporo wad i z calej sagi podobala mi sie naj mniej.

podsumowanie: GI- 1 miejsce GII- 2 miejsce no i G3 wypadl najslabiej ale nie mowie ze jast zly:)
A co do calej sagi to podoba mi sie to ze ile razy bym nie gral to zawsze znajdzie sie jakis nowy watek no te podzialy na gildie:)
 

Schreder

Member
Dołączył
23.1.2007
Posty
62
Mi najbardziej podoba się cześć Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka :)
Tylko zawsze mam problemy z krukiem bo kurde jak go zabije to jego miecz gdzieś wsiąka no i niestety musze użyć kodu :(
 

skorup

New Member
Dołączył
9.3.2007
Posty
3
Ja osobiscie najbardziej lubie gothica 2, chociaz 1 i 3 tez mi sie bardzo podobaja jednak gothic 2 ma najfajniejsza jak dla mnie fabule . gdyby nie to to najlepszy byl by gothic 3 ale nie podoba mi sie w nim to ze nie ma glidi tak jak w poprzednich czescieach. glidie najbardziej zafascynowaly mnie w gothicu 1, bo byla to dla mnie nowosc i wpadlem w prawdziwa manie.
Podsumowanie pierwsze miejsce: GII ; drugie: GIII i GI razem.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Oczywisty jest chyba fakt że najlepsza część gry to "jedynka".Ma bardzo dużo zalet których niestety poprzednie części nie posiadały.A poza tym "jedynka" miała nie powtarzalny klimat , nie prawda??? Druga część była średnia podobała mi się między innymi dlatego że darzyłem sentymentem pierwszą część . Dodatek jest też niczego sobie choć podniósł jeszcze poziom w Gothicu .Ostatnia część czyli "trójka" była również ceniona przeze mnie ale do dłuszym czasie znudziła mi się .

Bezapelacyjnie Gothic I wygrywa !
 

bredpl

Member
Dołączył
1.1.2007
Posty
335
Mi najbardziej podobał się gothic 1 chociaż trujka też jest fajna.
Ale w G1 panował taki fajny klimat, że się utkneło za barierą i zaczynasz od zera poznajesz nowych przyjaciół, wrogów,
problemy, wybór, wielkie przeżycia i różne sytuacje, pierwsze wrażenia. :)

Pozdrawiam ;)
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Mojom ulubionom czescia gothic jest Noc Króka :lol:

Dobra, nie będę przesadzał. Tak, dodatek do G2 jest super. Bardzo spodobał mi się Jarkendar, i misje nawet fajne. Oczywiście fabuła nie dorasta do pięt tej z G1. Ale tego co było w G1, żadna część nie będzie miała. Zamurowało mnie też, gdy spotkałem Cavalorna. Pierwszy nowy znajomy z G1, potem magowie wody itd. ahh.

Oczywiście jak tu nie wspomnieć o pierwszej części. Fabuła zajefajna, grafa niczego sobie. Klasyk jakich mało. Gra co prawda posiada wiele bugów, ale to jest w każdej grze z tej serii :) Czuję sentyment do tej gry (jak do wielu innych rzeczy), bo to pierwsza gra z serii w jaką miałem przyjemność zagrać (i tu wielkie THX dla mojego brata, który pokazał mi świat Myrtany).

W G3 grałem krótko. Około 3-4 dni. Po zainstalowaniu, ustawieniu na low detali nadal się zacinało. Tweaki tez nic nie dały. Nie chciałem psuć sobie poznawania fabuły G3, więc usunąłem i gra czeka na zakup nowego kompa.
 

pavi24

New Member
Dołączył
4.4.2007
Posty
13
Według mnie to GII Noc Kruka. Dużo było misji "na logike" i potworów.

Za to nie lubie "trójki". Zabij, ukradnij, idź zabij, ukradnij, idź...
 

Matteox

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
92
Huh...kazda czesc cos w sobie ma.
Gothic 1 swoista grafike i NAJWAZNIEJSZE FABUŁA
Gothic 2 grafa ta sama ale przygoda tez "mniam' :)
Gothic 3 ach tu mogłbym sie wypowoadac w nieskaczonosc...bo dla mnie przepiękna muzyka i grafika a po za tym wiele wiel nowego ;)

Ale dla mnie naj jest...GOTHIC 3 oj taak B)
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Dla mnie Gothic II jest najlepsza czescia, moze dlatego, ze swoja przygode z Gothicem zaczelam wlasnie druga czescia. To jest chyba najwazniejszy i najwiekszy powod mojej decyzji....Sa jeszcze inne, mniej wazne powody:-W Gothicu II byla najlepsza wg mnie fabula,- grafika byla nawet fajna a ta czesc nie miala za duzych wymagan,-podobaly mi sie zadania w Gothicu...Znalazlo by sie wicej powodow, ale bylyby to pierdolki...
tongue.gif

Pewnie gdybym zaczela grac najpierw w Gothica II+NK lub Gothica I to wlasnie ta czesc bylaby moja ulubiona, ale tak to juz jest...

Pozdrawiam, Daria.
 

unknown

Debile
Dołączył
1.4.2007
Posty
30
Gothic 1!
Od tego wszystko się zaczęło, poznajemy Diega, Lestera, Miltena, Gorna, itd.
Duży świat, bezkonkurencyjna, najlepsza fabuła, dobra (jak na tamte czasy) grafika, piękny dźwięk i AI NPC'tów sprawiają, że trudno się od niej oderwać!
GRAFIKA: 7/10
AUDIO: 9/10
GRYWALNOŚĆ: 9/10
+Wielki świat
+Długa i wciągająca fabuła
+Wiele broni, zbroi, roślin, itp.
+AI NPC'tów

-Drobne bugi
-Wpadanie w ziemię
-Ragdoll
 

Johnny

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
173
Hmm... to zależy od punktu widzenia. Pod względem fabuły na pewno GOTHIC I. Grafika to oczywiście GOTHIC III. Ale ogólnie najbardziej podobała mi się 1 częśc ! No i jeszcze wspaniały dodatek do GOTHICA II. Te dwa są najlepsze.

Pozdro !
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
Długo nad tym myślałem... i wyszło mi tak:

G1: Najlepszy klimat ze wszystkich części. Nie można się oderwać od kompa... tylko mało jest opcji no. kowalstwo.
G2: Trochę nudniejsza gra od G1, jednak bardzo ciekawa fabuła i więcej umiejętności do zdobycia
G3: Tu już praktycznie jest wszystko. Wiele questów, umiejętności, NCP'ów no i bugów. Wielki, oprawiony w spaniałą grafę świat.

Większość wybierała Gothic 1,(sam chciałem tak wybrać) jednak ja spojrzałem na to bardziej obiektywnie i za zwycięzce dałbym Gothica 3. Najwięcej godzin grania, umiejętności i ciekawego świata! Klimat jest może słaby, jednak na upartego można się wkręcić ;)

Pozdrawiam
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
Dla mnie najlepszy jest Gothic 1... To dzięki tej właśnie części pokochałem Gothica. To tę częśc przeszedłem jako pierwszą. Wszystko zaczyna się od zera. Nasz bohater nic nie potrafi, a my sprawiamy, że staje się coraz lepszy. Może grafika nie jest już najnowsza, ale mimo to gra mi się w tę grę bardzo przyjemnie. Na drugim miejscu postawiłbym Gothica 3. Grafika, oprawa dźwiękowa... fabuła ! To tylko nieliczne zalety tej części. Niestety Gothic 2 nie przypadł mi do gustu. Spodziewałem się po tej grze o wiele więcej...

1 miejsce) Gothic I i Gothic III
3 miejsce) Gothic II / Noc Kruka

Ja tak obstawiam... Gothic 3 jednak na pierwszym miejscu "egzekwo" (nie wiem jak to się pisze) z pierwszą częścią...

<-Pozdrawiam->
 
Do góry Bottom