Obecnie Czytam...

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
1930783.jpg


W innym temacie opisałem o całej serii. Teraz zacząłem selektywny czytanie każdego tomu po kolei. Jak na razie przeczytałem kilkadziesiąt stron a już poczułem się jak gdyby mnie rzucili na głębokie wody. Sporo opisów i zmian miejsc akcji. Nie żałuję pieniędzy.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
potop-sienkiewicz-henryk-300-8611.jpg


Potop. Pierwsze wrażenie - "kurde, długie toto", jednak po bliższym kontakcie stwierdzam, iż jest to zacne dzieło. Chłonę sporymi porcjami, bo naprawdę wciąga.
Krótki opis dla zainteresowanych:

Potop Henryka Sienkiewicza jest drugą częścią jego Trylogii. Sienkiewicz skończył pisać powieść w 1886 roku. Potop w zamierzeniu autora powstał jako utwór „ku pokrzepieniu serc” Polaków, którzy starali się zachować tożsamość narodową mimo braku własnego państwa. Powieść napisana została w konkretnym celu ponad sto lat temu, jednak czas, który minął od jej powstania, nie zmniejszył jej atrakcyjności. Oparte na wielu źródłach przedstawienie siedemnastowiecznej Polski połączone z opisem burzliwych losów wielu wyraziście zarysowanych postaci nadal przyciąga wielu czytelników.
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
allegro-1177797-600-600-3ad095bd0eafef70725df63c21662d39--1-Book24.jpg


Col Buchanan- Wędrowiec
Szczerze mówiąć za wiele nie napiszę, dopiero zacząłem czytać. Książka ma jeden zauważalny element (dla niektórych plus dla innych minus)- prosty język, zwłaszcza w dialogach, przez co czasami można odnieść wrażenie jakby czytało się książkę napisaną przez nastolatka.
Jest to jednak pierwszy utwór Buchanana więc można mieć nadzieję iż następne będą lepsze.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Na Polterze ochrzaniają tę ksiażkę, niby jest to totalne dno :rolleyes:
http://polter.pl/,blog.html?10427
 

Dahian

New Member
Dołączył
17.10.2011
Posty
121
A czy ja powiedziałem, że to świetna książka? Co do ochrzaniania- nie każdy debiut literacki musi być majstersztykiem, poza tym, różne są gusta.
Osobiście się nie wypowiadam dopóki nie przeczytam całości.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Ja tylko jako info wrzuciłem, sam nie oceniam ksiażki, bo nie widziałem jej na oczy :rolleyes:
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
To kiego h. spamujesz nie mając swojego zdania, nic nowego i pożytecznego nie wnosząc do tematu?
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Żebyś się pytał.
Grzeczniej fajfusie, z szacunkiem do administracji :)

Wrzuciłem, by ktoś mógł sobie przeczytać ocenę książki przed jej przeczytaniem.
Bo można przeczytać sobie książkę(zazwyczaj ją kupując) i później tego kupna żałować, albo najpierw przeczytać ocenę i wtedy dopiero decydować nad jej kupnem

A jak Ci nie pasują tamte posty, to od czego masz admina ?




Opowiesci-lowcow-nagrod-bc3637.jpg
Osobiście teraz czytam "Opowieści łowców nagród" Kevina J. Andersona
Jest to jeden z lepszych zbiorów opowiadań ze świata gwiezdnych wojen z jakim miałem okazję się spotkać
( Przeczytałem prawie wszystkie książki ze serii Star Wars )
W filmie i w innych książkach z serii poznajemy ich (IG-88, Zuckuss i 4-LOM, Bossk, Dengar i Boba Fett) jako bezwzględnych zabójców, którzy zrobią wszystko dla kredytów ( tamtejsza forma międzygalaktycznego pieniądza)
W tej powieści możemy ujrzeć bardziej ich "ludzką strone" , gdzie tak jak każdy z nas borykają się ze swoimi problemami , które skłoniły ich do zostania Łowcami Nagród

Przeczytałem już 3/4 książki, została mi jeszcze chyba najciekawsza opowieść
- Boby Fetta :)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Jakiś czas temu skończyłem "Pana Tadeusza" - zaiste, świetna książka. Obecnie kończę kolejny tytuł:

pianista-b-iext3796939.jpg


Jestem pewien, że spora część z Was widziała film nakręcony na podstawie owej książki. Książka robi ogromne wrażenie i naprawdę warto po nią sięgnąć. Opis życia w getcie, tułaczka, ciągłe ukrywanie się i unikanie śmierci, wybuch powstania, głodowanie... moim zdaniem wszystko jest opisane dobitnie.
Jeśli ktoś pomyśli "nie chce mi się czytać bo widziałem film" to moim zdaniem jest w wielkim błędzie. Choć oba dzieła traktują o tym samym, to w moim odczuciu odbiór treści jest nieco inny. Generalnie nie będę się więcej rozpisywał, zamiast tego szczerze polecę lekturę.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Dawno tutaj nie zaglądałem, nikt tutaj niestety dawno nie zaglądał. Dlatego postanowiłem to zmienić i powiedzieć Wam, co obecnie czytam...
 
Otóż czytam całkiem ciekawą trylogię, jakiś czas temu dopadłem w empiku trzeci tom i zainteresowałem się owym tytułem.  
Owe dzieła napisał Joe Abercrombie  i tak się składa, że był to jego debiut.
 
Trylogia Pierwsze Prawo.
Tom1. Samo ostrze
Tom2. Zanim zawisną na szubienicy
Tom3. Ostateczny argument królów. 
 
W tym momencie jestem gdzieś w połowie trzeciego tomu. Gdybym miał więcej czasu, pewnie już bym dawno przeczytał a tak pewnie jeszcze trochę mi zejdzie. Świetne książki, dobrze się czyta, sporo akcji. Autor poza ową trylogią napisał, jeszcze trzy książki których akcja dzieje się w świecie Pierwszego prawa. Kiedy skończyłem drugi tom i wziąłem się za trzeci, już wiedziałem, że chce je przeczytać. Już je mam czekają na półce, aż przyjdzie ich kolej.
Wrzucę okładkę 3 tomu. 
352x500.jpg

 
 
I krótki opis z tyłu książki:
 
Koniec jest bliski.

Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze tylko jedną walkę, ale ta będzie pamiętna. 
Na Północy szaleje wojna, Król Północnych trzyma sie mocno i tylko jeden człowiek może go powstrzymać: jego najdawniejszy przyjaciel - i najdawniejszy wróg. Najwyższy czas, żeby Krwawy-Dziewięć wrócił do domu.

Superior Glokta - uskarżający się na nadmiar przełożonych i niedostatek czasu - prowadzi zupełnie inną wojnę, potajemną walkę, w której nikt nie jest bezpieczny i nikomu nie można ufać. Dni, w których był mistrzem fechtunku, odeszły w przeszłość. Całe szczęście, że szantaż, groźby i tortury nic nie straciły ze swej skuteczności.

Jezal dan Luthar doszedł do wniosku, że zdobywanie żołnierskiej chwały bywa nazbyt bolesne. Porzucił więc wojaczkę na rzecz życia z kobietą, którą kocha. Okazało się, że miłość również potrafi sprawić ból, a chwała ma
paskudny zwyczaj dopadać człowieka znienacka, kiedy najmniej się on tego spodziewa.
 
Logen jest świetną postacią, twardy wojownik z północy, który potrafi walczy i zabijać. Jest w tym na prawdę dobry, szczególnie kiedy budzi się w nim "Krwawy- Dziewięć", w tedy zabija wszystko co żyje, nie ważne swój czy wróg...
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
EB zapowiada się ciekawie, może się skuszę, jak dokończę to co zaczęłam dawno dawno temu.
 
Fajnie że odświeżyłeś wątek :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja przeżywam renesans w czytelnictwie, a wszystko za sprawą czytnika ebooków, dzięki któremu mogę mieć zawsze przy sobie setki książek w jednaj chwili. Gdy mam tylko trochę czasu sięgam po niego i czytam.
 
Ostatnio nadrabiam lektury świetnego klasyka Charlesa Dickensa. Dawno temu przeczytałem Klub Pickwicka i Świerszcz za kominem; niedawno przeczytałem Davida Copperfielda, Wielkie nadzieje i Oliwera Twista. Polecam wszystko co facet napisał. Sam tylko daruję sobie z jego bibliografii pozycje pt. Opowieści Wigilijne i podobne.
 
Naprzemiennie czytam Franka Herberta kroniki Diuny. Kiedyś przeczytałem Diunę tom 1, ale się trochę w sumie od niej odbiłem. Teraz kupiłem cały cykl w promocji za grosze, więc dałem szansę cyklowi jeszcze raz. Właśnie zaliczyłem 4 tomy i zostały mi jeszcze dwa. Jest tego więcej, ale pisane już po śmierci Herberta przez jego syna i Andersona bodajże, na podstawie zostawionych licznych szkiców i notatek autora. 
 
Prócz tego setki innych rzeczy.
 

psyched

Nazzi Oko
Dołączył
23.2.2014
Posty
557
Bia, polecasz kroniki Diuny? Zabieram się, zabieram i jakoś nie mogę. Trochę odstaszają mnie komentarze, że to jedne z najcięższych książek, ale z drugiej coś mnie ku nim ciagnie.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ja od dwóch lat czytam Grimpowa, chyba wrzucałam tutaj o czym to jest, wciąga tylko ciągle brak mi czasu. wjechaliście mi na ambicje i chyba sie zmobilizuję bo mi wstyd :D
 
Do góry Bottom