Obecnie Czytam...

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
czerwoneokobn6099.jpg

Właśnie kończę Antologię opowiadań post-apokaliptycznych "Czerwone Oko" rodem ze stajni Neuroshimy, czyli naszego kultowego polskiego systemu RPG w klimatach post-apo. Nie jest to może górnolotna literatura z mega przesłaniem, choć pewnie i czegoś można by się tam doszukać. Jak przystało na antologię opowiadań, autorów jest wielu, każdy prezentuje różny styl, raz lepszy raz gorszy, ale generalnie wszyscy trzymają poziom. Parę rozwiązań zarówno tych fabularnych jak i językowych mi się cholernie nie podobało jako że z systemem Neuro jestem ostatnimi czasy bardzo na bieżąco,a opowiadania prezentują autorskie wizja na niektóre tematy, w większości się z nimi nie zgadzam po prostu. Generalnie pozycja obowiązkowa dla fanów systemu i polecana dla sympatyków post-nuklearnego świata.
Polecam
Dud ;]
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Choć w sumie... ja sam nie mogę się zdecydować, czy lepsza jest Saga, czy też Trylogia Husycka. Tak czy siak, jak przeczytasz Wieśka, to weź się za Husytów :p

Ja nie mam w tym względzie dylematów. Wiedźmin rządzi i tyle. Trylogia Husycka jest w sumie taka sobie. Pierwszy i drugi tom obleci, ale trzeci czytałem z obowiązku, gdyż przeważnie kończę, jak już coś zacznę, ale szczerze mówiąc, nie porwała mnie ta powieść. Nie jest zła, lecz czegoś tam mi brakuje. Taka trochę rozmemłana się robi z czasem...
Jedno jest pewne, nie chce mi się już do niej wracać w przeciwieństwie do sagi.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Właśnie saga, widziałem jej nowe wydanie w Supernovej. Ta księgarnia chyba tylko i wyłącznie z Sapkowskim współpracuje. Saga o wiedźminie to chyba jedne z niewielu tytułów, do których warto wracać.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Witam :)

Obecnie: Joseph Murphy "Potęga podświadomości"

Książka mówi o tym, że dzięki specjalnym technikom możemy w sposób celowy wykorzystać procesy psychiczne, które przebiegają poza nasza świadomością. Mówi o możliwości uruchomienia i poznania nieznanych nam dotąd obszarów naszego umysłu. Głównym założeniem jest pokazanie, że wszystko w życiu jest pod nasza kontrolą - cierpienie, ból, choroby, lęk etc. Pobudza nas do zmiany myślenia, nastawienia, a co za tym idzie do dokonania wielkich zmian w swoim życiu. Uczy pozytywnego nastawienia i robienia tak, aby żyło nam się łatwiej.

Czytałam juz kilka książek tego typu i szczerze powiedziawszy ta nie robi na mnie większego wrażenia. Niektóre przykłady są wręcz śmieszne, wyrwane niewiadomo skąd. Jednakże doczytam do końca, może coś wartościowego jeszcze znajdę :>


Pozdrawiam, Daria.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Dzisiaj zacząłem i prawdopodobnie jutro skończę "Śledztwo na cztery ręce" Agaty Christie. Jest to zbiór luźno powiązanych opowiadań. Akcja dzieje się w Londynie tuż po zakończeniu I wojny światowej. Książka opowiada o małżeństwie które na zlecenie agencji rządowej, w której pracuje mąż, wykupuje upadającą firmę detektywistyczną. We współpracy z ową agencją, dzięki firmie kontaktują się z bolszewickimi szpiegami. Poprzez różne przygody i zagadki brną coraz dalej w konszachty z Rosjanami...
Książka ciekawa i wydaje mi się że jeśli kogoś interesuje ta tematyka to powinien przeczytać to. Szybko się czyta, 280 stron...Szczerze polecam :)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
790.jpg


Ken Follet - Człowiek z Petersburga

Kryminał. Jakiś czas temu przeczytałem inną książkę tego autora (Igła) i bardzo mi się spodobała, toteż postanowiłem, że sięgnę o coś jeszcze z jego autorstwa. No i sięgnąłem. Póki co nie przeczytałem zbyt wiele, ale już mogę stwierdzić, że jest dobra. Zdążyłem już poczuć dreszczyk emocji i trochę niepewności, co bardzo mi się spodobało.
Akcja dzieje się w 1914 roku, jeszcze przed rozpętaniem Pierwszej Wojny Światowej.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Duncan Falconer - Zakładnik

17636068784dbaa2dce1e18.jpg



Thriller pisany w stylu filmowym. Autor, który kiedyś był agentem specjalnym opisuje szczegółowo działania służb specjalnych walczących z Irlandzkimi bojownikami IRA. Dodatkowo wpleciony w fabułę jest wątek miłosny.

Jest to pierwsza książka tego autora którą czytam, ale mam już w zapasie kolejne. Sądząc po tym tytule kolejne będą równie dobre, jeśli nie lepsze (ta jest jego pierwszą).
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Kończę czytać Grę o tron autorstwa Georga R. R. Martina. Na podstawie książki powstał niedawno serial.
książka opowiada o wojnie rozgrywanej pomiędzy Nedem Starkiem, Namiestnikiem Królewskim który odkrył tajemnice królewskiej małżonki i jej rodziny, jego poplecznikami a rodem Lannisterów który zdobył tron poprzez intrygi i uśmiercenie poprzedniego namiestnika oraz samego króla. Sam Ned Stark zostaje uwięziony pod zarzutem zdrady oraz próby obalenia młodocianego króla, syna zabitego przez dzika króla Roberta. Armię Starków prowadzi jego nastoletni syn. Jednak nie waśnie rodów są największym zagrożeniem dla królestwa. Nadchodzi zima której jeszcze nie było a wraz z nią to co kryje się na północy, za wielkim murem oraz dzicy Dothrakowie, władcy koni ze wschodu...
gra_o_tron_0_b.jpg

Gra o tron to jedna z kilku części sagi "Pieśni lodu i ognia", książka świetna i mam nadzieję że kolejne części są utrzymane na takim samym bądź wyższym poziomie :)
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu - Tom 2
75660_pan-lodowego-ogrodu-1_200.jpg
Pan-Lodowego-Ogrodu-tom-2_Jaroslaw-Grzedowicz,images_big,19,978-83-60505-42-7.jpg
pan_lodowego_ogrodu3.jpg

Obecnie czytam drugą część trylogii pan lodowego ogrodu. Ogółem trylogia opowiada o ziemianinie, Vuko Drakkainenie który zostaje wysłany na inną planetę o nazwie Midgaard. Ma on odnaleźć ekspedycję naukową, która została wysłana na tą planetę z ziemi jakieś 2 lata temu. W końcu Vuko odnajduje jednego z naukowców o imieniu van Dyken. Ten jednak wykradł i nauczył się używać pieśni bogów, czyli nadprzyrodzonych zdolności których mogą używać bogowie. Z pomocą pieśni van Dyken chce przejąć tą planetę. Nasz główny bohater próbuje go powstrzymać jednak zostaje pokonany i zamieniony w drzewo. Tak kończy się tom pierwszy. Tom drugi zaczyna się tym jak, dzięki pomocy bogów Vuko znów zmienia się w człowieka. Bogowie postanawiają że tylko on może powstrzymać van Dykena, ale żeby to zorbić także musi nauczyć się kontrolować pieśni Bogów. Trylogia opowiada o losach jeszcze jednego bohatera, ale o nim dokładniej dowiecie się kiedy przeczytacie książkę.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Na temat sagi wiedźmińskiej mogę powiedzieć tylko tyle, że to świetne książki. Często nachodzi mnie chęć sięgnięcia po nie ponownie. Myślałem też na zakupem całej sagi, ale na razie z tym poczekam.


Ja natomiast czytam obecnie bardzo porządną książkę, od której nie idzie się opędzić.

gra-o-tron-5.jpg




Gra o Tron, Georga R.R Martin. Książka jest niesamowita, przynajmniej dla mnie. Już teraz postanowiłem przeczytać całą sagę Pieśni Lodu i Ognia. Jeszcze nie wiem skąd wezmę kolejne tomy, ciężko o takie księgi w bibliotekach w moim mieście. W ostateczności zakupie je pojedynczo, jak to zrobiłem z Grą o Tron. Myślę, że w książki warto inwestować, a takie na pewno. ( Książkę opisał Baal, więc ja już nie muszę )







Wcześniej toczyła się dyskusja na temat Metra 2033. Czytałem i tę książkę, dobra nie powiem. Mimo że to fantastyka, jednak ja wolę gdy walki toczy się mieczem i toporem ;) . Trochę się musiałem pomęczyć by dobrnąć do końca, a na półce stoi i czeka jeszcze Metro 2034......
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
100953.jpg

W świecie Czarnej szabli kocha się na zabój. Walczy na śmierć i życie. W głowie buzuje spieniona sarmacka łacina, w uszach - o ile nie podgolono ich na sejmiku - słychać świst szabli, a w ustach czuć smak wina i świeżo przelanej krwi. W najnowszej książce Komudy powraca znany już Czytelnikom Jacek Dydyński, stolnikowic zwany w Ziemi sanockiej "Jackiem nad Jackami". Szlachcic, który przewija się przez karty XVII-wiecznej historii zajazdów, procesów i zwad. To postać autentyczna, malownicza i honorowa, a w opowiadaniach Komudy - co wynika z natury "szabli do wynajęcia" - uwikłana w waśnie sąsiedzkie, spory religijne i wojny prywatne, wśród których nie brakuje romansu.

Jak na razie podoba mi się.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Też mam parę książek Komudy. Lubię go czytać. Na półce stoi jeszcze Samozwaniec t. I W obecnej chwili zacząłem czytać książkę Synowie Boga M.D. Lachlan'a

View attachment 20

Generalnie nordyckie klimaty. Hmm, chyba jedna z moich pierwszych czytanych książek, w których opisywani są nordyccy bogowie. Ze wstępnych recenzji tej książki wynika, że jest dobra pomimo kilku literówek w tłumaczeniu. Myślę, że trochę podbuduję moją wiedzę o Valhalli

Wiedziony przepowiednią, król wikingów, pozbawiony możliwości posiadani9a męskiego potomka, wyprawia się, by uprowadzić dziecko, gwaranta pomyślności swojego ludu. Zamiast jednego, znajduje dwa niemowlaki - bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego tronu, drugiemu - żywot wśród wilków.

Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczękiem oręża.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Niedawno ukończyłem Potop, nareszcie i niestety. Teraz zaczynam kolejną część Trylogii: Pana Wołodyjowskiego. Po przeczytaniu poprzednich ksiąg Trylogii jestem pewien, że wywrze na mnie niemałe wrażenie i nareszcie dowiem się czegoś więcej o panu Michale.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Parę dni temu skończyłem Metro 2033 - postapokaliptyczną powieść o życiu ludzi po wojnie nuklearnej. Jest dojrzała, poważna, prawdziwa i - przede wszystkim - trudna. Ciężka fantastyka, zawierająca oprócz genialnej fabuły, przemyślenia metafizyczne, filozoficzne i egzystencjalne. Skłoniła mnie do wielu refleksji. Gdybym miał wskazać najważniejszą książkę mojego dotychczasowego życia... nie miałbym wielkich wątpliwości. Polecam każdemu :).

A teraz czas na "Lód" Dukaja, który stoi na mojej półce od ponad roku : D. Wreszcie doczekał się na swoją kolej.

Ave
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
W międzyczasie pochłaniania Synów boga wchłonąłem kolejną cześć serii poświęconej bohaterowi Jasonowi Bourne'owi.

r,id,d14yMTQ7dV5odHRwOi8vZ2V0LTIud3BhcGkud3AucGwvJTNGYSUzRDY1NDk1NjkzJTI2ZiUzRDAwLzAwLzJGLzAwMDAyRkI1X29yaWdpbmFsXzZGREZDMEVDQTIzMjY3NzIuanBnO3FeMC45O3ReanBnO3Nea3NpYXpraTtmdF4x.jpg


Opis książki

Część z Was na pewno kojarzy filmy z Mattem Deimonem - Tożsamość Bourne'a, Krucjata Bourne'a czy Ultimatum Bourne'a. Wszystko na podstawie książek Roberta Ludluma. W sumie jest to 6 z cyklu książek o tym bohaterze. Kawałek dobrego trillera szpiegowskiego. Do przeczytania na raz. Zacząłem jednego wieczora a skończyłem następnego dnia po południu. Ewidentnie wolę tą fabułę książkową od filmowej adaptacji, gdzie charaktery części z głównych postaci zostały zmienione na potrzeby Hollywoodzkich produkcji. Mimo, że książka asygnowana jest nazwiskiem, nieżyjącego już Ludluma, Eric van Lustbader praktycznie działał na jego notatkach i zapiskach pozostawionych przez mistrza tego gatunku.

Trylogia Bourne'a, Robert Ludlum:
1. Tożsamość Bourne'a
2. Krucjata bourne'a
3. Ultimatum Bourne'a

Kolejne książki stanowiące kontynuację trylogii, pióra Erica van Lustbadera:
4. Dziedzictwo Bourne'a
5. Zdrada Bourne'a
6. Sankcja Bourne'a

Książki dobre na deszczowe wieczory.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Pokusiłem się o przeczytanie dzieła chyba znanego wszystkim autora- Stephena Kinga. Jest to dokładniej książka "Pod Kopułą"
pod_kopula.jpg


Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika...

Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester's Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już jest brak...
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Ja zacząłem czytać Wodny Świat- Max'a Collinsa


Mała dziewczynka żegluje po bezkresnych morzach, pijąc oczyszczoną morską wodę i żywiąc się surowymi rybami. Jak wszyscy, którzy przeżyli potop, marzy o skrawku suchego lądu. Ale tylko ona posiada największą tajemnicę: na plecach ma egzotyczny tatuaż - mapę, która jako jedyna możę uratować ludzkość i zaprowadzić na suchy ląd. Tę mapę pragnie zdobyć każdy... za wszelką cenę!
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
200px-JUMPER_Steven_Gould.jpg


Film Jumper pewno niektórzy z Was kojarzą, być może nawet oglądali. Trafiła do mnie książka, która była inspiracją do tego filmu. Wziąłem sięza nią oczywiście, kiedy się dowiedziałem, że film całkowicie poszedł w innym kierunku. Niby bohater ten sam, ojciec alkoholik, matka uciekła. Ale cóż, nie ma tej otoczki walki pomiędzy Jumperami i Palladynami od niepamiętnych czasów. Książka stara, bo z 1992 roku, więc widoczne nawiązania w niej do Żimnej Wojny i amerykańskiego patriotyzmu. Szkoda, że nie zostały wątki dalej pociągnięte i dokładnie nie wyjaśniona sprawa przeskakiwania. Na razie jest to przyjemna lektura, którą po prawdzie mówiąc prawie już kończę.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Wczoraj wieczorem dostałem od znajomego
12772.jpg

Przeczytałem ledwo 20 stron więc nie bardzo wiem o co chodzi w fabule, także opis skopiowany z Wiki.

Robert Langdon zostaje niespodziewanie wezwany do Waszyngtonu, aby na prośbę swojego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, prominentnego członka loży masońskiej, wygłosić odczyt na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się że zaproszenie było starannie przygotowaną pułapką. Na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu. Pośrodku historycznej Rotundy ktoś umieścił odciętą rękę Petera z wytatuowanymi symbolami i masońskim pierścieniem. To mistyczne zaproszenie do zaginionego świata skrywającego tajemną wiedzę. Chcąc uratować przyjaciela, Langdon musi przyjąć zaproszenie i odnaleźć starożytny portal położony gdzieś na terenie miasta. Ma na to zaledwie kilka godzin. W przeciwnym razie Peter zginie. W poszukiwaniach pomaga mu Katherine Solomon, siostra porwanego. Są oni ścigani przez zabójcę Mal'akha i CIA.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Swietoszek-lektury-z-omowieniem-liceum-i-technikum_Molier,images_big,9,83-7327-184-8.jpg


Lektura szkolna. Czyta się szybko i przyjemnie, ledwo zacząłem a już kończę, ale tak to bywa z komediami. Myślę, że nie ma co się dużo rozpisywać, bo spora część z Was zapewne książkę już zna, pozostała część zapewne za jakiś czas pozna. A jak ktoś nie ma zamiaru się zapoznawać z Świętoszkiem to cóż, nie będę specjalnie dla niego pisał, o co w nim chodzi : )
 
Do góry Bottom