Obecnie Czytam...

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ja czytam zbiór opowiadań Roberta Cichowlasa i Jacka M. Rostockiego. W drugiej kolejności mam inny zbiór opowiadań, tym razem fantasy, paru autorów których nazwisk już nie wymienię bo mi się nie chce. Pierwszy zbiór nazywa się "Sępy" drugi "Mroczny Bies".
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W moim przypadku obecnie jestem na "Sanktuarium" Raymounda Khoury'ego
http://www.przystan-literacka.pl/index.php?show=2082

A w kolejce czeka na mnie, najnowszy potwór Daviesa :)
zaginione-krolestwa---norman-davies.jpg


dodatkowo planuje zakupić.
Drugą część sagi Imperium Łez, czyli Księżycowy Kamień
Władca Barcelony - Chufo Llorensa. Po przeczytaniu uciekinierki z San Benito rozsmakowałem się w jego stylu.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Ja raczej oryginalny nazbyt nie jestem, skończyłem niedawno trylogię władcy pierścieni i zabrałem się za pierwszy tom Wiedźmina, jak na razie jestem pod dużym wrażeniem. Autorów chyba pisać nie muszę. :D

W między czasie, muszę czytać trylogię Sienkiewicza jako lekturę szkolną. :)
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
No zakochania się na nowo w sadze wiedźmińskiej ci zazdroszcze, bo ja czytałem ją już chyba trylion razy :)
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Jest czego zazdrościć...:D
Jak na razie książka jest niepokojąco wciągająca i nie jestem w stanie robić nic poza jej zgłębianiem.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Przeczytałem Książkę : Sposób na Alcybiadesa, ponieważ jest to moja lektura szkolna. Nawet fajne niektóre momenty śmieszne inne niej ale ogólnie nie jest wciągająca.

Zabieram się za przeczytanie Hobbita.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Hobbit genialny. Obowiązek przed lekturą Władcy Pierścienia. Właściwie to ta książka wciągnęła mnie w klimat fantasy. Gorąco polecam. W poniedziałek zabieram się za Metro 2033. Mam nadzieję, że nie wciągnie mnie tak, jak z każdą inną wspaniałą pozycją (witajcie nieprzespane noce).
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Metro 2033 jest to świetna książka ,więc witajcie nieprzespane noce :D
Ja obecnie nic nie czytam ,bo czekam na premiery paru książek
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Przed Hobbitem przydałoby się przeczytać Silmarillion, choć to już nie dla wszystkich lektura. Może być lekko przyciężka dla mniej wyrobionego czytelnika.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Silmarillion jest przyciężki dosłownie i w przenośni, nigdy nie udało mi się go przeczytać i mnie do niego nie ciągnie;
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
metro 2033
zapowiada się nieźle, co z tego wyjdzie to się okaże
 

Kolosz

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
16
Obecnie czytam:
"Wieża Jaskółki" A. Sapkowskiego
"Zwiadowcy- Okup z Eraka" J. Flanagana
 

Rydalt

New Member
Dołączył
24.6.2011
Posty
29
Też czytałem sagę wiedźmińską, jak kolega powyżej, i jeśli ktoś tego nie zrobił, to niech żałuje :)
Obecnie czytam: "Polityka polska i odbudowanie państwa" R. Dmowskiego.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Zacząłem od początku po raz kolejny sagę o Wiedźminie

Ostatnie życzenie
Miecz przeznaczenia
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
"NIewinny" Harlana Cobena. Niezłe, aczkolwiek przesiąknięte amerykańskim piórem tak, że będę musiał na odtrutkę sobie coś mocno polskiego przeczytać...
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
"Nocna zmiana", zbiór opowiadań Kinga. Jak zwykle Mistrz Horrorów nie zawodzi :).

Ave
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
ktoś może mi wymienić po kolei co trzeba przeczytać? Jeśli chodzi o sagę Wiesława?

NIe czytałem i ubolewam, chcę to zmienić ale nie wiem co i w jakiej kolejności czytać.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Łapaj


Tomy Opowiadań:
1. Ostatnie Życzenie
2. Miecz Przeznaczenia

Saga:
3. Krew Elfów
4. Czas Pogardy
5. Chrzest Ognia
6. Wieża Jaskółki
7. Pani Jeziora
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Yeed, jak mogłeś :eek:
Choć w sumie... ja sam nie mogę się zdecydować, czy lepsza jest Saga, czy też Trylogia Husycka. Tak czy siak, jak przeczytasz Wieśka, to weź się za Husytów :p

Ja ostatnio czytałem "Księgę Hagena" z cyklu Śmierć Bogów Nika Pierumowa. Uhuu... ale rzeź ^^ Doprawdy, jeżeli porównywać książki do gier komputerowych, to właśnie znalazłem hack and slasha, jeśli chodzi o fabułę.
A fabuła jest taka: istnieje wiele światów, wiele wymiarów, jeden tajemniczy Stwórca oraz wiele różnych potęg, które rządzą światem - kiedyś byli to Starożytni Bogowie, teraz zastąpili ich Młodzi; są też Magowie, którzy również mają swoje Pokolenia następujące po sobie, a wszyscy mają jakieś ograniczenia - np. Magowie nie mogą bezpośrednio zabijać śmiertelnych. Śmiertelnicy - cóż, są, ale praktycznie tylko wykorzystywani przez wszystkich.
Główni bohaterowie to Mag Hedin, Który Poznał Ciemność, a który wrócił z wygnania, na które skazali go Magowie, oraz jego Uczeń - Hedin. Przynajmniej pół książki do bezustanna batalia, którą Hedin wytacza Magom i Młodym Bogom, by uwolnić swego przyjaciela, a Hagen... cóż, Hagen jest jego narzędziem. Akcja jest dość skomplikowana, wartka i barwnie opisywana, ale nie jest tak płytka, jak mogłoby się zdawać po określeniu "hack`n`slash" - niemniej jednak ja sam zacząłem się orientować "jak to wszystko działa" dopiero pod koniec książki.
 
Do góry Bottom