Obecnie Czytam...

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
A więc ja zacząłem wczoraj czytać "Ojca Chrzestnego". Wątpię aby znalazła się osoba której ten tytuł nic nie mówi;p

Ojciec-chrzestny_Mario-Puzo,images_big,1,978-83-7359-594-1.jpg


powieść autorstwa Maria Puzo, po raz pierwszy wydana w roku 1969. Opowiada historię sycyliskiej rodziny mafijnej sprawującej rządy w Nowym Jorku. Akcja powieści rozgrywa się w przeciągu dziesięciu lat po drugiej wojnie światowej. Centralną postacią jest Don Vito Corleone, założyciel Rodziny i zarazem tytułowy Ojciec Chrzestny.

No cóż, na razie przeczytałem pierwszy rozdział księgi pierwszej i już teraz mogę powiedzieć że książka jest świetna. Wciągnęła mnie tak że nie wiedziałem kiedy przeczytałem te 70 stron rozdziału ;) Serdecznie polecam każdemu, nawet jak ktoś nielubi czytać;p

Około tydzień temu skończyłem "Ławę przysięgłych" Grishama. Tą książkę także każdemu polecam :)
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
narrenturm.jpg


Narrenturm, pierwsza część Trylogii Husyckiej Sapkowskiego. Przyznam że momentami bywa nudna, ale w sumie bardzo fajna :).

A teraz zabrałem się za to:

Stukostrachy_Stephen-King,images_big,29,978-83-7648-027-5.jpg


Kolejny czytany przeze mnie horror Kinga. Kurde, ten facet jest świetny :). Naprawdę, potrafi budować niezwykle realistyczną atmosferę, ciekawe postacie... Polecam.

Ave
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
jacek_hugo_bader_biala_goraczka_wyd_czarne_lipiec_2009.jpg


nie jest to wesole fantasy ani horror, choć czasem przypomina to drugie - to reportaż z Rosji, a także zbiór innych reportaży z krajów europy wschodniej i azji. moim zdaniem - choć fragmentami przygnębiające - solidna pozycja, którą warto przeczytać - ciekawie opisany wschodni świat...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przeczytałem
okladka-200.jpg


Czytam
Requiem-dla-Miasta-Aniolow_Robert-Crais,images_big,23,978-83-247-0097-4.jpg


Planuję przeczytać
10753978_0.jpg
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Obecnie czytam "Miecz przeznaczenia" Sapkowskiego. Chyba nie muszę jej nikomu przedstawiać ;) Potem mam zamiar przeczytać "Metro 2033".
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Teraz czytamy troche klasyki z gatunku kryminalow : ]

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes ( jest u nas cala seria jego przygod, 8 ksiazek ;D )

Swoja droga, jesli porownac z filmem, to tak naprawde, w ekranizowanej wersji nie tak juz duzo klamstw... : )
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
12602_bozy-bojownicy-200.jpg


Drugi tom trylogii husyckiej, ciekawy, choć momentami nudny ;d.

Ave
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jakiś czas temu skończyłem czytać cykl Witolda Jabłońskiego - Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfera w 4 tamach pt. Uczeń Czarnoksiężnika , Metamorfozy , Ogród Miłości i Trupi Korowód.
Jest to powieść fantasy osadzona w realiach średniowiecznej Polski, a raczej środkowej europy. Czasy Łokietka i rozbioru dzielnicowego Polski. W zasadzie to powieść historyczna o zabarwieniu fantasy...
Ciekawa, sugestywna i wciągająca lektura. Gorąco polecam.


 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Skończyłem parę dni temu
60623.jpg


Teraz czytam
klub.jpg


Skończę to przeczytam
cien.jpg


"Kamienie na szaniec" jakoś zbyt mnie nie zainteresowały;] Przeczytałem dlatego że to lektura. "Klub Dantego" bardzo ciekawy po kilku pierwszych rozdziałach. Po tych 6 rozdziałach polecam każdemu :)
 

Riff

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
26
Aktualnie czytam Millenium: Zamek z piasku, który runął

23f5d5f71554d91e309f3512867424cc.jpg


Jest to trzecia i ostatnia część szwedzkiego kryminału Stiega Larssona. Wspaniale wykreowani bohaterowie (szczególnie Lisbeth Salander) i bardzo wciągająca, wielowątkowa fabuła. Niedawno przekroczyłem półmetek i robi się coraz ciekawiej. ;) Jako, że nie chcę spoilerować powiem tylko: POLECAM!

PS Pierwsza część, to Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, a druga: Millenium: Dziewczyna, która igrała z ogniem (moja ulubiona).
 

theqatrick

New Member
Dołączył
24.12.2010
Posty
28
Skończyłem:

Nudne, proste i nie ciekawe, King się nie wysila pisząc, bynajmniej to co czytałem, jest jak jajecznica, byle zrobić i się najeść.
Odgrzewanej się nie jada, tak tego nie da się drugi raz przeczytać.
89204_cztery-pory-roku_200.jpg


Jestem w trakcie:

Ta książka choć jestem w połowie jest już na tyle dobra, że polecam każdemu, czytałem wiele książek Schmitt'a i każda jest o tyle dobra, że warta polecenia. Tutaj znajdziemy jak w większości książek schmitt'a osobę dość zwykłą, lecz to tylko pozory, życie jej płatało figle, a jej wyobraźnia stawiała ją nadal pełną nadziei i ukrytego szczęścia. (Jest dalej kilka innnych opowiadań, jestem w trzecim)
marzycielka-z-ostendy-99900222620_978-83-240-1230-5_300.jpg
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Przydałby się do tego jakiś komentarz. Jak znajdujesz te pozycję, co Cię w nich poruszyło, dlaczego twoim zdaniem są wyjątkowe... Inaczej mamy tu do czynienia z galerią chwalipiętów. W dodatku niezbyt imponującą, bo szczerze? King jest kimś w Hoolwyood, ale nie w regularnej and prawdziwej literaturze. W prozie, to zwykły chałturnik, młócący swoje cacka, jedno po drugim dla zysku. Jeżeli się ze mną nie zgadzasz, to uzasadnij, jeżeli nie masz argumentów to moja opinia jest wiążąca.

p.s. dla modów, pisałem już w tym temacie, więc to nie offtop, lecz pretekst do dyskusji jak najbardziej na temat, więc : precz z waranami nieuzasadnionymi ;)

p.s.2. same okładki, choćby nie wiem jak atrakcyjne wizualnie, to trochę za mało... A może się czepiam ?
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
...Cztery pory roku jak najbardziej są godne polecenia, zwłaszcza że jest tam opowiadanie Skazany na Shawshank, które jest świetne, jak i reszta znajdujących się tam opowiadań jest dość przyjemna, i ten tomik odstaje od zwykłego stylu Kinga; moim zdaniem pozycja świetna...
 

theqatrick

New Member
Dołączył
24.12.2010
Posty
28
...Cztery pory roku jak najbardziej są godne polecenia, zwłaszcza że jest tam opowiadanie Skazany na Shawshank, które jest świetne, jak i reszta znajdujących się tam opowiadań jest dość przyjemna, i ten tomik odstaje od zwykłego stylu Kinga; moim zdaniem pozycja świetna...
Gdyby był sam Skazany na Shawshank było by godne polecenia, ale wszystko inne (oprócz Metody oddechania) jest nudne i psuje całość. Mi cały środek, czyli lato i jesień czytało się fatalnie. :mellow: ogólnie daję jakieś 3,9/5
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Moc Burzyciela Światów, ocknęła się, zatliła, lecz nie wypełniła potęgą Pana. Nie znalazła ujścia od czasu starcia z Siewcą Wiatru. Aż do teraz...

Boże w Trójcy Jedyny! Czemuż znowu budzisz swego Anioła Zagłady?

Porywasz za naczynie gniewu. Kielich, który gdy pęknie, wyleje niszczycielską zawartość na każdą krainę Kosmosu. Każdą Istotę. Każde dziecię Twoje.

I stanie się koniec... I nicość...

Boże czemuś nas opuścił? Eli, Eli lama sabachtani?

_bn15794.jpg


Właśnie czytam Zbieracza Burz, autorstwa Maji Lidii Kossakowskiej. Oczywiście Siewce Wiatru już czytałem . Po prostu świetna książka, wciąga jak diabli.




Jestem też w trakcie czytania ery pięciorga, Trudi Canavan

Glos-Bogow-bn18748.jpg


Właśnie dostałem tom III Głos Bogów. Również ciekawe, jednak trylogia czarnego maga wciągnęła mnie nieporównywalnie bardziej.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Teraz czytam 8 część "Zwiadowców " Johna Flanagana .
okladka-200.jpg

Co do samej serii :eek:dsyłam do wikipedii
Całą serię polecam ,nie zauważyłem kiedy wszystkie 7 dotychczasowych części przeczytałem :trollface:
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Obecnie czytam "Harry Potter I Zakon Feniksa" J.K.Rowling
Jedna z najbardziej wciągających książek jakie czytałem.

A ostatnio pdrzeczytałem : "Szatan Z Siódmej Klasy" Kornela Makuszyńskiego
Nie jest za bardzo wciągające z początku ale później chcemy się dowiedzieć gdzie są te drzwi.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Ja teraz wcinam "Króla Bólu" Jacka Dukaja. Lektura wysokokaloryczna i jeśli ktoś nie lubi zbyt długo rozmyślać o tym co autor miał konkretnie na myśli, to nie polecam. Ale wszystkim, którzy oczekują mocnego sci-fi z domieszką psychologii i wykładów z egzystencjalizmu, to serdecznie polecam, bo lepszego zbioru ośmiu opowiadań mistrza nie znajdziecie (według mnie) :)
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Aktualnie czytam II tom Ogniem i Mieczem. Błagam, zabierzcie to ode mnie bo się zakocham. Każdy kto przeczytał wie o czym mówię. Genialna historia, mój ulubiony okres zresztą. Sarmatia! Głęboki rys psychologiczny postaci, mimo ich, na pierwszy rzut oka, prosty akcent.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Skończyłem czytać "Anioły i Demony" Dana Brawna. Chyba nie trzeba przedstawiać nikomu.

Teraz jestem w trakcie "Cyfrowej Twierdzy" też Brawna. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyfrowa_twierdza)

Planuje wypożyczyć albo "Kod Da Vinci" albo "Zwodniczy punkt", nie trudno się domyślić kogo te książki : ]
 
Do góry Bottom