Obecnie Czytam...

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Wpadłem na pomysł założenia tematu który choć nie nowatorski dawno nie był wspomniany (tak sądzę).

Chodzi o pochwalenie się waszą obecną lekturą i być może polecenie jej innym.

Księga Cmentarna - Neila Gaimana
1831.jpg

Właśnie skończyłem czytać książkę którą zdecydowałem się kupić w kilka sekund.
Jest to popowieść o małym chłopcu, który cudem ocalał rzeź swojej rodziny-zgotował im ją zabójca dostając się nocą do ich domu. (Spokojnie chłopiec to nie Harry P. xD) Jego ostoją zostaje stary cmentarz gdzie wychować go postanawiają duchy i zjawy. Szczególny mroczny klimat pochłonął mnie tak bardzo ,że całą książkę przeczytałem w ciągu doby... . Polecam i zachęcam


Obecnie zabrałem się za "Inkwizytora" Patricio Sturlese
978-83-7359-714-3_5028_F.jpg

Thriller historyczny. Inkwizytor Angelo DeGrasso otrzymuje misję odnalezienia legendarnego Necronomiconu. Doskonałe opisy, cała sieć intryg i nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń tworzy wspaniały świat XVI wieku. Mroczny klimat i świat inkwizycji nie wciągnie może każdego ale jestem pewien że znajdzie się kilku fanów takich klimatów. Cóż "Inkwizytora" jeszcze nie ukończyłem ale zapowiada się naprawdę obiecująco...
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Maria Lidia Kossakowska "Żarna Niebios"
okladka-200.jpg

Jeśli ktoś czytał Siewce Wiatru to jest to obowiązkowa pozycja do przeczytania. Co prawda dopiero przebrnąłem przez pierwszy rozdział, ale muszę stwierdzić, że bardzo dobra książka się zapowiada. Całkiem ciekawa fabuła, nienaganne opisy i coś się dzieje ...

Wczoraj skończyłem czytać takie cudo :
0-907652-07-7.jpg

"Sprawa Pułkownika Miasojedowa" - Józef Mackiewicz
Jest to powieść historyczna opowiadająca o carskim pułkowniku żandarmerii i o jego losach w czasie pierwsze wojny światowej po stronie carskiej Rosji oraz jego żony na zesłaniu i w czasie drugiej wojny światowej. Dla fanów historii polecam gorąco, książka opisuje rzeczy o których się mało mówi na lekcji jak np. bombardowanie Drezna w czasie 2 WŚ i pierwsze użycie napalmu ;]

Czytam jeszcze :
okladka-180.jpg

Milan Kundera. "Żart"
Dopiero się zabieram do czytania w zasadzie, ale wydaje się ciekawe. Wiele osób polecało mi to bardziej niż "Nieznośną lekkość bytu", dlatego czytam właśnie to .
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Reaktywacja co prawda z przed około 2 lat, ale cóż temat doby, aż dziwi że umarł po dwóch postach ;p

Więc tak, aktualnie czytam I tom sagi autorstwa Terr'ego Brooksa. Miecz Shannary.

miecz_shannary.jpg


Podobno najbardziej popularny cykl autora, przez niektórych uważany za bardzo podobny do wybitnej twórczości Tolkiena a przez krytyków cykl wskazywany jest właśnie zaraz po książkach Tolkiena. Czytałem różne komentarze ludzi i było sporo negatywnych komentarzy, że nudne że czytane na siłę, że ......
Jak na razie przeczytałem 100-kilka stron i zapowiada się całkiem dobra książka, jak na mój gust oczywiście.
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Tak na prawdę to dawno niczego nie czytałem, ostatnio znów poczułem chęć wchłonięcia jakiejś dobrej literatury. No i padło na trylogię T. Williamsa "Pamięć, Smutek i Cierń", opowiada ona o losach Simona (na początku sługi zamkowego, później giermka a potem rycerza) w baśniowej krainie Osten Ard. W książkach pojawia się dość duży motyw magiczny ale jest bardziej subtelny niż na przykład w "Władcy Pierścieni" Tolkiena, więc na żadne "fajerbole" nie ma co liczyć. Tad Williams, stworzył piękny świat z rozbudowaną historią, ciekawą tradycją i obyczajami (spotkamy w nim również inne rasy).
Podczas zagłębiania się w ową lekturę, poznacie prawdizwe znaczenie tytułu trylogi oraz możecie liczyć na bardzo wiele zaskakujących zwrotów akcji. A także bezgranicznego eksplorowania Osten Ard.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Skończyłem Metro 2033 Glukhowskiego, to teraz wznawiam lekturę epickiego "Lodu" Dukaja :p Jestem na 600-którejś stronie, książka jest trudna, napisana trudnym językiem, ale tak wyebana i przepełniona filozofią bohatera i epickością że nie sposób się jej oprzeć ;p
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Ja właśnie skończyłem jedną godną uwagi książeczkę. Robert J. Szmidt - Apokalipsa według pana Jana. Akcja rozgrywa się na terenie okolic Wrocławia a później , także Poznania w Polsce po konflikcie atomowym. Cywilizacja praktycznie przestała istnieć, mocarstwa to zbombardowane głowicami sterty gruzów , a w Polsce każde miasto zdobyło suwerenność. Rządy objęli ci którzy przeżyli wojnę.
Książka napisana jest ładnie i czytanie jej o czysta przyjemność. Fakt ,że sytuacja dzieje się w Polsce nadaje specjalnego smaczku (zwłaszcza opis Wrocławia w którym mieszkam przez co niezwykle łatwo było mi wyobrazić sobie niektóre realne miejsca opisywane w książce). Gorąco zachęcam do lektury - zwłaszcza miłośników post apokaliptycznych klimatów. Pozdrawiam
apokalipsa_wedlug_pana_jana_rjszmidt.jpg
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Obecnie czytam...

166259.jpg


Zdecydowanie muszę przyznać, że jeśli ktoś lubi wielowątkowe historie z duża ilością orientu to ta książka wpadnie mu w oko.
Bardzo burzliwy okres w dziejach Chin, które mimo niechęci musiały otworzyć się na wymianę kulturalno - handlową z państwami Europejskimi. Przesiąknięte korupcją, skrajną biedą i uzależnione od masowo importowanego opium Chiny okazują cała swoja słabość. W ten ciekawy pejzaż rzucono wielu bohaterów, różnych narodowości i różnych charakterów. każdy ma coś do osiągnięcia i dość często ich losy przeplatają się nawzajem. Zdecydowaną odmianą jest akcja prowadzona oczami wielu osób

(6-7..przynajmniej jak do tej pory. Nieślubne dziecko cesarza / Jeden z Mandarynów pod rządami cesarskimi/ Tancerka z burdelu/ Rosyjska wdowa/ Księgowy firmy handlującej opium/Rysownik londyńskiej gazety/Angielka wraz z córką i upośledzonym synem/...)

No cóż książka ma zaskakująco swobodny język łącznie z scenami erotycznymi, które zostały opisane dość dokładnie, aczkolwiek z wykorzystaniem słownictwa charakterystycznego dla Chin tamtego okresu. Czytam czytam..i już się martwię, że niedługo koniec. Na pociechę czeka mnie jeszcze drugi tom :)
166376.jpg
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
52628.jpg

Wilbur Smith - Ptak Słońca

Jedno zdjęcie zmieniło dotychczasowe życie doktora Beniamina Kazina. Zdjęcie ruin prastarej cywilizacji. Prawdziwej potęgi dawnych czasów, większej od Babilonu. Wyrusza eksploatować je razem ze swoją kochanką Sally. CZekają na nich zmyślne łamigłówki, dzicy Buszmeni oraz prastare zabobony Afryki.

Świetna książka. Zawiera w sobie trochę tematu przygodowego, dramatu i romansu. Akcja toczy się w dwóch czasach, w tym samym miejscu- starożytne miasto Kartagińczyków w Afryce. Czasami występują angielskie nazwy własne, lecz są one znane nawet w Polsce więc problemów nie ma. Dosyć skomplikowany język i pogmatwane wydarzenia nabierające sensu po dłuższym czytaniu dają tej książce niepowtarzalny klimat. Wciąga jak chodzenie po bagnach. Szczerze polecam.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Upior4.jpg

M.L. Kossakowska - "Czas Mgieł"

Jak na polską fantastykę i to do tego fatalne wydawnictwo jakim jest Fabryka Słów Kossakowska serwuje kawał znakomitej literatury. Po takich dziełach jak "Siewca Wiatru" czy "Zakon krańca świata" nie spodziewałem się, że jej nowe książki będą aż tak dobre.
Cała seria Upiór Południa składa się z 4 książek. Każda z nich prezentuje psychikę człowieka skażonego wojną, śmiercią itp. Oczywiście nie obejdzie się bez miejscowych zabobonów i wierzeń.
W czytanej przeze mnie książce przedstawione są losy polskiego powstańca, cudem uratowany z ognia wojny, teraz walczy z amnezją.

Amnezja. Wspomnieniom wstęp wzbroniony!
Milkną działa. Demony wojny, opite krwią jak bąki, wpełzają w swoje leża. Ale Ci, którzy przetrwali, nie zaznają wybawienia.
Rozdarte wybuchami ciała, śmiertelne krzyki wrogów, pomordowani koledzy. Chcą wrócić! Wyłamać zamknięte amnezją furtki wspomnień.
Nadchodzi mgła, a z nią upiory przeszłości. Czasami lepiej nie pamiętać


Czy tam jeszcze taki coś:
1716.jpg

Gombrowicz jak to Gombrowicz. Dla mnie artysta nie z tej ziemi. Z kosmosu. Sama książka to ... kosmos. I w tym temacie nie trzeba chyba już nic pisać ;]
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
misja-ambasadora-ksiega_25559.jpg


Księga Pierwsza Trylogii Zdrajcy, sequela Trylogii Czarnego Maga
Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu.
Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy przypadkiem nie ma do czynienia z dzikimi magami.

No cóż, dopiero wczoraj dostałem ją w swoje brudne łapska i za wiele nie przeczytałem. Początki są średnio ciekawe, ale znając autorkę, akcja mocno się rozkręci. Poza tym miło znów znaleźć się w świecie Kyralii :).

Ave
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Ja mocno polecam "Sagę o Ludziach Lodu", składa się z 46 tomów (albo 43 nie pamietam). Co prawda najlepsze (według mnie) są dwie pierwsze tomy, ale jak na razie czytam 13 tom i przyznam, że lekko już mi się nudzi, ale gdy się nie ma co czytać, to człowiek jest zdolny do wszystkiego :)
8a0d8c1fc2.jpg


Niedawno skończyłem też 2 tom Eragona: "Najstarszy", powiem, że od czasów Sapkowskiego nie czytałem równie dobrej ksiażki fantasy. (3 część mam już u siebie, ale kończę na razie 13 tom sagi o ludziach lodu) Ale na 4 część przyjdzie nam jeszcze poczekać :(
eragon-jacket-cover.jpg
najstarszy.jpg
brisingr.jpg
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Ken Follet - Igła

Wielka Brytania, rok 1944. Trwają przygotowania aliantów do utworzenia drugiego frontu we Francji, zbliża się termin inwazji na Normandię, gdy tymczasem brytyjski wywiad wpada na trop głęboko zakonspirowanego niemieckiego szpiega o kryptonimie Igła. Naprawdę nazywa się Henry Faber, a jego bezpośrednim zwierzchnikiem jest sam Adolf Hitler. Swoich wrogów oraz tych, którzy potrafią go rozpoznać, zabija bez wahania za pomocą sztyletu. Zadaniem Igły jest przekazanie do Niemiec szczegółowych danych dotyczących planowanej inwazji. Jest już o krok od urzeczywistnienia swoich planów ale na jego drodze staje młoda kobieta. Na niewielkiej szkockiej wysepce, zwanej Wyspą Sztormów, ma miejsce dramatyczny finał pościgu za Igłą...

Co prawda dopiero zacząłem czytać, ale książka zdążyła mi się spodobać. To chyba mój pierwszy tytuł jeśli chodzi o kryminały czy książki sensacyjne. Bardzo możliwe, że nie ostatni :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Czytałem :) Świetna książka i ciekawy film nakręcony na podstawie owej książki.

Polecam również serię Tożsamość Bourne'a, Roberta Ludluma rozpoczęta w 1980 roku.
Jak się domyślacie trylogia filmowa była zainspirowana owymi książkami, a sam ludlum zainspirowany postacią terrorysty Ramireza Sancheza
\
* Tożsamość Bourne'a
* Krucjata Bourne'a
* Ultimatum Bourne'a
* Dziedzictwo Bourne'a
* Zdrada Bourne'a
* Sankcja Bourne'a

Tak samo warto polecić Książki Iana Fleminga, który stworzył postać Bonda. Ja czytałem jak na razie Pozdrowienia z Moskwy i jestem zachwycony. Zdecydowanie lepsze od filmów. Bond jest słaby, czasami puszczają mu nerwy, albo po prostu ma stracha, nie robi z siebie superbohatera, w końcu zachowuje się jak normalna istota ludzka.. Naprawdę zupełnie inne spojrzenie mam na bonda od kiedy to przeczytałem. Zdecydowanie warto poczytać.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
492332670.jpg


Bóg Imperator Diuny, czwarta część Kronik Diuny F. Herberta. Autor po raz kolejny wspina się na wyżyny pisania. Naprawdę świetna. Dużo polityki, intryg, ekonomii, co charakterystyczne dla serii również opisów wewnętrznych przeżyć i sporów ze swoim "ja". Świetna pozycja. Takie książki mógłbym czytać w nieskończoność :).

Ave
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Przeczytałem "Igłę" Kena Folleta i powiem tyle: książka jest genialna. Im więcej się przeczyta tym bardziej wciąga, napięcie rośnie. Polecam.


szepczacylas.jpg


Dziś pożyczyłem taką oto książkę. Pokładam w niej wielkie nadzieje, gdyż "Arena" pochodząca z tej samej serii (choć innego autora) baaardzo mi się podobała. Dopiero zacząłem czytać, ale gdy skończę nie omieszkam Wam zdać relacji.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Pod-kopula_Stephen-King,images_big,7,978-83-7648-349-8.jpg


"Wszystko czego się boisz...
znajdziesz pod kopułą."

Autorstwa Kinga, mistrza horrorów. Muszę przyznać, że przeczytałem już większą część książki i jest świetna. Doskonale budowany klimat, wieloliniowa fabuła, do tego barwnie opisywane postacie, każda ma swoją głębię. Polecam :).

Ave
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Muszę w takim razie przeczytać.

Ja natomiast ponownie czytam sagę Wiedźmina. Przynajmniej raz do roku powtarzam sobie tą serię :)
 

Neltharion

New Member
Dołączył
25.7.2010
Posty
8
Czytam (a właściwie to już kończę) "Lux Perpetua" ("Światłość Wiekuista" - z łaciny) Andrzeja Sapkowskiego. Trzeci tom "Trylogii Husyckiej". Polecam...
as1.jpg
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Witam ;) Mogę zaproponować jakąś książkę o obozach koncentracyjnych, bowiem ta tematyka interesuje mnie najbardziej i większość książek, które czytam są o nich. Może tutaj też ktoś lubi i pokusi się moimi propozycjami ;)


Właśnie skończyłam czytać "Dymy nad Birkenau" Seweryny Szmaglewskiej. Po tytule można domyślić się o czym książka jest. Dla ludzi którzy lubią tego typu tematykę, to gorąco polecam. Książka jest autobiografią autorki wplecioną w fabułę. Książka zawiera fakty od 1942r, kiedy to Szmaglewska trafiła do obozu aż do jego zniszczenia. Zawiera na prawdę wiele szczegółów.


A teraz czytam "Numer 3273 miał 16 lat" Jana Michalaka. Książka także o obozie koncentracyjnym podczas 2 wojny św. Tyle, że w tej opisywany jest obóz dla mężczyzn. Całą historię opowiada chłopak, który trafił wraz ze swoimi rodzicami do Pawiaka, potem do obozu mając zaledwie 16 lat. Chłopak opowiada o chorobach jakie tam przeżył i o jego ciągłych "wędrówkach" po najróżniejszych obozach niemieckich. Także książka bogata w szczegóły i niesmaczne fakty z codziennego życia i tragizmu obozowego. Polecam.



Pozdrawiam, Daria.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
W końcu po długim polowaniu i oczekiwaniu dostałem w swoje ręce:

Uczennica maga - Trudi Canavan

Rozgrywająca się setki lat przed wydarzeniami opisanymi w Gildii Magów powieść Uczennica maga stanowi doskonałe wprowadzenie w świat bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga Trudi Canavan

canavan_uczennicamaga.jpg


Czytałem już Trylogię Czarnego Maga i stwierdzam że książkę tą czyta się tak samo świetnie jak trylogię!!

Czytam jeszcze, Obrońcy Królestwa, autorstwa Majii Lidii Kossakowskiej.

1193_obroncy-krolestwa-200.jpg


Ta książka również mnie wciąga, dlatego mam zamiar przeczytać Siewcę wiatru i resztę dzieł autorki.
 
Do góry Bottom