Gothic Magazine

Status
Zamknięty.

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Nowy numer!

Z przyjemnością prezentuję podwójny, marcowo - kwietniowy numer gazetki Gothic Magazine! :) Jak zawsze, niezwykle się staraliśmy i mamy nadzieję, że spodoba się Wam efekt naszej pracy. Jesteśmy otwarci na wszelką krytykę i uwagi. Nie przedłużając:

Wersja do pobrania

Wersja on-line


Zapraszam do czytania i komentowania ;).

Ave
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przeczytałem i muszę przyznać, że czytało mi się z przyjemnością. Przyznaje, że nie sprawdzałem pod względem baboli itp. bo już późno
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A więc, artykułów nie czytałem bo widzialem je już jakiś tydzień temu wszystkie, zauważyłem parę błędów, jednak nie są to wielkie babole, tylko małe niedociągnięcia i "nieprzemyślane decyzje" Arminasa, takie jak np. przy zapowiedzi modyfikacji "Zemsta Wojownika" screeny, które miały pokazać choćby jej ciut są miniaturkami. Rozumiem, że to ma mało ważyć, głupio by było jakby owe screeny zajmowały po pół strony, jednak w takiej formie jakiej są nie nadają się do niczego. Ortografia, nie czytałem słowo w słowo gazetki, ale po ogólnym przeglądzie wydaje się być czysta :cool: . Okładka, jednym słowem piękna, ładny napis "Gothic Magazine" wszystko przejrzyście i bez zbędnych, niepotrzebnych gówieniek. Moja ocena to 9/10.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Przeczytałem, nie wszystko, bo nie wszystko mnie interesuje, jest późno lub mi się nie chciało :p Ten numer jednak oceniam bardzo wysoko, na prawdę ładnie to wygląda i przyjemnie się czyta. Co tu jeszcze dodać ? Chyba tylko tyle, że życzę redakcji tylko tak dobrych lub lepszych numerów.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
a ja polecam jednak czytać wszystko. Artykuły naprawdę fajnie wszystko zbierają do kupy. Człowiek, który nie jest na bieżąco ze sprawami świata gothic szybko dowie się o najważniejszych nowinach. Super :)
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wszystko ładnie i pięknie(chociaż mi osobiście czegoś brakowało) tylko czemu nie ma informacji na głównej stronie o nowym numerze?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wszystko ładnie i pięknie(chociaż mi osobiście czegoś brakowało) tylko czemu nie ma informacji na głównej stronie o nowym numerze?

Zawsze pojawiała się informacja na kanale Fejsbookowym, jednak masz rację :)

Głównie to wynikało z faktu, że czasopismo ma być niezależne od strony.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Witam wszystkich!

Z dumą chciałbym zaprezentować najnowsze wydanie naszego magazynu. Ale to nie jest zwyczajny, kolejny numer - to numer urodzinowy! Niezmiernie cieszymy się, że już od roku czytacie i oceniacie owoce naszej pracy... tym bardziej, że początki nie były zbyt pomyślne ;).

Cóż mogę więcej powiedzieć? Zapraszam do lektury i zachęcam do wyrażania swoich opinii i uwag.

Wersja do pobrania (forumowy download)

Wersja do pobrania (strona GM)

Wersja on-line

Jeżeli podoba Wam się nasza praca, zachęcam również do polubienia nas na facebooku ;). http://www.facebook.com/gothicmagazine

Ave
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Parę błędów wyłapałem... :) I długo was coś zeszło z tym numerem;f
Wywiady całkiem fajne, przeczytałem obydwa. Tekst Szczura też dobry choć czasem trochę sztucznie brzmiały niektóre zdania ;) I fajna oprawa graficzna. W skali 1-10 dam 7;p
Gazetka jest miesięcznikiem czy dwumiesięcznikiem?\

EDIT: aaa wstępu nie czytałem :p
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Jak było napisane w moim wstępniaku, od teraz "formalnie" dwumiesięcznikiem, bo i dotąd zdarzały się takie numery ; ).

Ave
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
"Powinniśmy zgłosić ten fakt do rekordów Guinessa!"
nie ma co, wyborny żarcik, naprawdę, widzę przyszłość jako prowadzącego Familiadę. ale generalnie artykuł może być, w ironicznym tonie 'wychwalając' pierwszy numer gazetki... chyba, że to naprawdę wasza propaganda sukcesu rodem z trybuny ludu albo rządów towarzysza Tuska. ale i tak na niezmiernego plusa zasługuje, bo to jedyny, który przeczytałem; patrząc po nim, z mojego purystycznego punktu widzenia osoba zajmująca się korektą powinna nadal się bardziej postarać :p
artykuł Cedrica brzydko wygląda wizualnie, nieładne rozlokowanie tekstu, szczególnie ostatnia strona;

tyle z mojej strony.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Skoro taki purysta z Ciebie (nie przymierzając jak Tomi), to z chęcią oddam Ci tę funkcję. Nie mam wątpliwości, że lepiej się sprawdzisz w tej roli ode mnie. Taki purysta przecież niczego nie przepuści, a i propagandę sukcesu rodem z Tuskolandii niechybnie ukróci...^_^
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
propagandę sukcesu rodem z Tuskolandii

Zbędne...;p

Wszyscy wiemy, że Drago jest hejterem z syndromem pedantyzmu.
Z jednej dobrze, że potrafi wyłapać babole, z drugiej nie zawsze wszyscy mają takie wypaczony brak poczucia humoru jak on.
Tak więc co człowiek to opinia. Nie ma co się przejmować. Gazetka daje rade, a babole sprawiają, że to motywuje do jeszcze lepszych wydań.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Drago startowałem z tym artem o nagrodę Złotej Kaczki im. Strasburgera.
A tak na serio. Bawić nie umiem. Napisałem tak jak jest i już ;)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Ja uważam, że nie ma się co czepiać !! Jeśli komuś się nie podoba, to podwijać rękawy i wesprzeć redaktorów, ino żwawo. Ten numer jest chyba najlepszy, albo nawet na pewno jest najlepszy. Nowy grafik, nowa szata i prawidłowo, bo gazetka wygląda świetnie. Jakby się tak zastanowić, to nie ma innego wyjścia, gazeta trzyma się w całkiem dobrym stanie ponad rok, to zobowiązuje do coraz lepszych numerów. Standardowo, nie czytałem wszystkiego, odpuściłem sobie modyfikacje. Mało się nimi interesowałem i pewnie po nie już nie sięgnę. ( jedynie MT, trochę męczyłem)

Numer bardzo mi się podoba, czyta się milo i przyjemnie. Dwumiesięcznik, ok. Życzę udanych i regularnych kolejnych numerów.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To ja mam pomysł. W następnym numerze zróbcie specjalny dział dla Dragosława...niech pokaże jak pisze się materiały z polotem :trollface:

Wtedy się przekonamy z jakiej gliny jest ulepiony ;]

A może strach cię obleciał?
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
jakbym chciał w tym czymś uczestniczyć, to już dawno bym się zgłosił. wywnioskuj sam dlaczego tego nie zrobiłem, chyba tyle tam masz w tej łepetynie :trollface:
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
I tak właśnie Drago odpowiedział na wyzwanie :) Czy trzeba coś dodawać? Myślę, że nie :trollface:
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Yhhh, przebrnąłem przez ten numer i nie powiem, żeby zrobił on na mnie jakieś piorunujące wrażenie. Szata graficzna jest całkiem znośna i przejrzysta, przynajmniej oczy nie bolą jak się czyta - chociaż czasem bolą zarówno oczy i głowa, jak się widzi co niektórzy redaktorzy wyczyniają. Po kolei:

-Artykuł Szkela - miało być śmiesznie, ironicznie i z przymrużeniem oka, wyszło raczej komicznie. Niewiele zapamiętałem z tej publikacji, jeszcze mniej zrozumiałem. Lakoniczne i mało istotne informacje przeplatane z wy&^ %@#^^ bluzgami, wszystko to w podwórkowej pseudononszalanckiej stylistyce - trzy razy nope.

-Wywiady - do nich nie mam większych zastrzeżeń, poza tym, że trochę od nich wieje nudą. Standardowy zestaw pytań - dzięki Bogu, nie ma więcej sucharów w stylu "jak masz na imię/skąd do nas przyjechałeś/ jak zaczęła się Twoja przygoda z Gothicem", aczkolwiek w dalszym ciągu szczyt kreatywności to to nie jest. Mimo to czyta się je całkiem przyjemnie.

- Praca Szczura - praca, bo ciężko nazwać artykułem zlepek cytatów i wywiadów wyciągniętych z gazet. Zdecydowanie lepiej by było, gdyby w oparciu o owe teksty zrobić zapowiedź pisaną własnymi słowami.
Kalendarium raczej poprawne, chociaż wpis zapraszający do lektury wrażeń z prezentacji gry - hmm... gdzie są te wrażenia, bo nie znalazłem? Trzeba ściągać osobno?

-Kalendarium Gothicowe - jedna z fajniejszych rzeczy w numerze, chociaż mogłoby być bardziej rozbudowane. Ale i tak jak najbardziej na plus.

- Gothic w statystykach - szukałem w artykule tych statystyk, szukałem, i doszukać się nie mogłem. Liczyłem na jakieś wykresy, tabele, szmery-bajery, a dostałem jedynie średnie oceny wszystkich części (które mogę sobie sam sprawdzić w 3 minuty na gry on-line) okraszone nijak mającymi się do tematu elementami historii serii. Gdzie info odnośnie sprzedaży w Polsce, sprzedaży na świecie, zyskach, ilości NPC w kolejnych częściach? Na poczekaniu można wymyślić milion rzeczy które w tym artykule mogłyby się znaleźć - Wy poszliście po najmniejszej linii oporu. Słabo.

-Recenzja Ray moda - za dużo przykładów, za dużo wtrąceń, za mało rzeczowych informacji o modzie. Stylistyka leży, tekst jest mało płynny.

O artach na temat moddingu i mod startera się nie wypowiem, bo nie siedzę w tej tematyce i niespecjalnie mnie zainteresowały. Aczkolwiek wyglądają git.

Jak zwykle sporo zastrzeżeń z mojej strony, ale generalnie widać pewien progres na niektórych płaszczyznach. Pracujcie dalej rebiata, a będzie Wam dane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom