Gothic Magazine

Status
Zamknięty.

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Witam wszystkich :). Jak zapewne wiecie, od prawie miesiąca trwały prace nad nową gazetką forumową - La Gazette de Gothic Up. Dziś, wreszcie, po długich godzinach poszukiwania weny, pisania, ustalania, poprawiania, sklejania i po wielu k**wach lecących z ust dziennikarzy, mam zaszczyt oraz przyjemność zaprezentować Wam pierwszy numer gazetki La Gazette de Gothic Up! Oto owoc naszej wspólnej pracy:

Wersja DO POBRANIA

Wersja ONLINE

Mamy nadzieję, że gazetka przypadnie Wam do gustu. Jeśli nie, czekamy na szczere słowa krytyki, abyśmy z każdym wydanym numerem stawali się coraz lepsi ;). Tak więc, zapraszam do lektury! No i zachęcam do wyrażenia swojej opinii.

Kolejny numer już za miesiąc, o ile gazetka Wam się spodoba :).

Ave
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
La Gazette de Gothic Up?
chyba komuś moszna pękła

[Edit]
Czytam.
Jak na razie w oczy rzuciła mi się słaba jakość (wersja online) i interpunkcja, a raczej jej brak i literówki. Nieciekawa czcionka, kącik literacki- ciut zbyt długi tekst, a "autor: wersus" na każdej stronie jest moim zdaniem niepotrzebne.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
No niestety nazwa jest tragiczna, cóż poradzić.
Ogólnie jest spoko, może ta interpunkcja, ale miło się czyta. Dużo różnych artów. Jest ok.
Wszystko poza szatą graficzną. Strasznie uboga.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Tak, szata graficzna ssie. Moim zdaniem pod tekst podłożyć jakąś teksturę, żeby wyglądało jak pergamin, bardziej klimatyczną, ale czytelną czcionkę...
Ale nazwa to jakiś żart xD Kto to wymyślił?
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
pierwszym zarzutem jest fakt że w wersji online wprowadzenie do wywiadu z dudekkssem jest po wywiadzie co jest dość idiotyczne.
tomisakis, Polak się pisze z dużej litery, tak samo jak np Brazylijczycy, poza tym wszystko poza piłką nożną zostało opisane po macoszemu, zresztą cały kącik sportowy z d*py wzięty, gdyż ktoś zainteresowany sportem na pewno informacji nie będzie szukał w gazetce gothic up, a niezainteresowany ten dział ominie.
Poza tym nie przypominam sobie żeby w Polsce istniało określenie na gry komputerowe "gry wideo"...
felieton był, delikatnie mówiąc, niezbyt porywający...
połowa gazetki to opowiadania wersusa. generalnie, to to dzieło i jego zasadność można o przysłowiowy kant d*py potłuc...
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Gazetka wizualnie prezentuj się niestety bardzo słabo. Jeśli chodzi o treść to zgodzę się z Dragiem, aczkolwiek nie było tak strasznie.
Powodzenia przy następnym numerze.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
połowa gazetki to opowiadania wersusa. generalnie, to to dzieło i jego zasadność można o przysłowiowy kant d*py potłuc...
Chodzi ci o moje opowiadanie? Bardzo chciałbym usłyszeć zarzuty które ku temu tekstowi wysuniesz.

Co do szaty... ekhm, sam nie wiedziałem że tak to wygląda, wszystko w uj rozmazane. Poza tym... chyba zaszło nieporozumienie, nie dość że nie zdążyłem dzisiaj nic poprawić, to Ele chyba sam się ekhm "zabrał do roboty" i poprawił... jak widać niewiele. Trza było poczekać, pomógłbym ;d
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Eh no ja wysłałem prace w max jakości.. Cholernie się tutaj rozciągnęło..
W sumie to postawiłem tutaj na minimalizm. V, to gazeta, po co dawać ciekawą czcionkę do samego artykułu? Ważne, by było czytelne, jakieś fikuśne czcionki takie nie są. Co do szaty graficznej, to przyznaję, że jest słaba = ]. Zgłosiłem się do tej gazetki tylko na prośbę Elessara i dla mnie to żadna przyjemność (niestety ;]). V, całkiem fajnie Ci to wyszło, może chciałbyś przejąć moją pałeczkę ? ^^ ZOMFG WHOTTA MADAFAKIN' GAY!!!. Tylko zmień czcionkę na normalną - tahoma, arial, verdana etc. Ta jest cholernie nieczytelna.

Pozdrawiam, AS.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
V, czcionka zbyt gotycka, na pierwszym miejscu powinna być czytelność, a nie szpanerski wygląd.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Nazwa poprzedniej gazetki czyli "Prorok" była o niebo lepsza od tej nazwy :p Tu nie Włochy, żeby dawać takie nazwy ;p No ale teraz kilka słów co do samej gazetki. Szata graficzna trochę uboga, jest kilka literówek ale można jakoś to przeboleć ;p czcionka mało czytelna. W sumie to nie za bardzo mi się podoba ta gazetka. Oby następny numer był lepszy :)
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Szata graficzna jest taka jaka miała być, czytelna, a nie wszędzie nasrane. Niemniej być może będzie zmieniona, zobaczymy. Nazwa została wybrana demokratycznie i siedzieć cicho :p. Przyznaję, jest kilka literówek, niestety, ale w przyszłym numerze (mam nadzieję) już je wyeliminujemy ;]. Dzięki za wszystkie uwagi, weźmiemy je pod uwagę, no i czekam na kolejne opinie.
Aha, Drago, termin "gry wideo" oznacza gry komputerowe, konsolowe i automaty do gier. Użyliśmy go, bo kącik będzie nie tylko o grach komputerowych, ale też tych na konsole.

Ave
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Po wielu dniach przeklinania ze stron redaktorów i obicia kilku osobom mordy oraz wykopaniu kilku osób z gazetki nareszcie jest! Numer drugi Naszej Gazetki " La Gazette Da Gothic Up".

Wersja do Pobrania
http://www.sendspace.com/file/zx7dzg

Wersja Online
http://gothic.org.pl/forum//gazetka/4.pdf

Zmieniliśmy kilka rzeczy między innymi nowy dizajn oraz czcionkę. Mamy nadzieję, że teraz wam się spodoba, lecz nadal czekamy na komentarze z waszej strony :).

Kolejny numer za jeden-dwa miesiące, ponieważ większa część redaktorów dała nogę, więc sobie trochę poczekacie.​
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Będę bojkotował tą gazetę, puki nie ukarze się wywiad ze mną, ale jeśli mogę wtrącić...

Czy na prawdę zawsze musi padać pytanie "Jak zaczęła się twoja przygoda z sagą Gothic?" albo "Jakie są twoje początki na forum?". Nie ma chyba bardziej gównianych pytań ;p. To tak jak by zapytano muzyka albo pisarza "Skąd czerpiesz inspirację?"
Sic!

Co do reszty nie mam zastrzeżeń bom nie przeczytał więcej ;p

Pozdro.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
W stopce powinno być: Vendetta- Naczelny się-opierdalator xD
Ogólnie to fajno.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Boom, sztampowe pytania są w jakiś sposób potrzebne, gdyż można się dowiedzieć najważniejszych rzeczy, które potem można wykorzystać w artykule opisującym danego osobnika. A jeśli masz jakieś przykłady inteligentnych pytań, daj parę, nie jestem specjalistą i każda pomoc mi się przyda...

O samej gazetce powiem tyle:
Potrzebne są marginesy, i trochę mniejsza czcionka, bo to wszystko tak upakowane, że nieczytelne, tekst po prostu rani oczy. Druga sprawa to korekta, mówiłem że mogę w tym pomóc, ale nikt mnie nie chciał :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Fah jesteś w gazetce, oglądasz to wszystko, to zamiast się pytać mógłbyś się wykazać inicjatywą i to zrobić! A nie teraz zwalać winę na innych. Mógłbyś by nam wtedy wytykać błędy ale nie...teraz to ty jesteś współwinny.
Druga sprawa to korekta, mówiłem że mogę w tym pomóc, ale nikt mnie nie chciał
Nie nikt cie nie chciał, tylko nikomu się nie chciało odpowiedzieć, a ale mówił ktokolwiek może niech pomoże.



Ja widzę gazetka nie ma zainteresowania, może za miesiąc coś wyjdzie :).
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Może i jestem współwinny, nie chcę tworzyć konfliktów, mamy współpracować a nie żreć się. Szczerze powiem, że tych linków wysłanych nie oglądam przez lenistwo :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Późno bo późno ale wziąłem się za gazetkę, dodam że jeszcze nie skończyłem ale...

...Jest na prawdę dużo lepiej. Lepiej się czyta, szata graficzna lepsza.
Co złego?? Nie ładna nazwa, zmienicie ją panowie??
No i błędy, orty, powtórzenia wyrazów itp. Nawet Phantoma przerobiliście na Plantoma :p
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Nazwa była wybierana głosem ludu... ja dałem propozycje "Zza horyzontu" ale nikomu się nie spodobała. A Phantom? Gdzie był przekrecony? Błędy są bo wszyscy zamiast coś robić siedzieli jak jakieś nie wiem co i się co poniektórzy opie*****li.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
" Podsumowując Plantom jest przykładnym użytkownikiem, który włożył wiele dobrego do zakonu"
Szkielo tak się składa że Twój artykuł :)
Trochę niżej zaś powtórzone jest słowo użytkownikiem, użytkownikiem. ..

Panowie mimo wszystko kawał niezłej roboty, przynajmniej się nie lenicie jak cała reszta. Liczę że kolejne numery będą wolne od błędów :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom