World Of Warcraft

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
QUOTE
A co tam jest czego wcześniej w grach mmorpg nie było? Podaj jakiś przykład a ci odpowiem.

A co jest w Gw, czego w wowie nie ma? Bezsensu, wow byl wczesniej i to wiekszosc mmo sie na nim wzoruje.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
CYTAT
A co jest w Gw, czego w wowie nie ma? Bezsensu, wow byl wczesniej i to wiekszosc mmo sie na nim wzoruje.


:huh:

WoW wyszedł w 2004. Przed tą grą było MULTUM innych gier mmorpg. I to wow w większości pomysłach wzorował się na innych grach mmorpg. Expienie, lvl, pvp, zadania, różne profesje (inne nazwy itp. ale te same właściwości), zaklinanie broni, kowalstwo, łowienie ryb. TO wszystko już było wcześniej. WoW tylko to zebrał, przerobił i tyle. A, że gra znana dlatego, że wcześniej wiele tys. grało w Warcrafta.

A o to czego nie ma w WoW, a jest w GW. Już nie wspomne o najlepszym pvp w historii jakie ma GW.

streaming technology, umożliwia przesyłanie plików do Gracza na bieżąco, podczas samej gry, w tle;

brak miesięcznej opłaty, występuje jedynie opłata za zakup konta gry (wraz z programem w wersji pudełkowej lub poprzez Internet);

postawienie przede wszystkim na grę z innymi graczami, gdyż wiele misji jest nieporównywalnie trudniejsza do zrobienia przy pomocy tylko najemników;

brak grindu (z ang. "harowania") - przyspieszenie zdobywania kolejnych poziomów aż do maksymalnego 20;
niskie wymagania co do przepustowości łącza;

stworzenie licznych tytułów, których zdobycie będzie zapewniało graczom prestiż oraz w niektórych przypadkach dodatkowe profity;

rozbudowane walki i turnieje PvP, organizowanie walk gildii, walk zespołowych, nie tylko dla Graczy o wysokim poziomie, można wziąć też udział w walkach dla niskopoziomowych postaci;

gromadzenie drużyny umożliwiają tzw. outposty, które znajdują się bezpośrednio przed każdą większą misją, tak aby osoby zainteresowane mogły utworzyć szybko drużynę bez zbędnego szukania towarzyszy w miastach;

ograniczenie "przeludnienia" miasta, gra rozdziela Graczy na districty (z ang. "dzielnice"), które są wiernymi kopiami tego samego miejsca, również podczas misji Gracze otrzymują własną kopię danej lokacji;

konkursy organizowane przez ArenaNet, w których można wygrać sprzęt komputerowy lub przedmioty w grze;
możliwość gry w dowolną kampanię bez zakupowania pozostałych;
 

bnfanx

Member
Dołączył
29.11.2007
Posty
46
CYTAT
A ja mam pytanie. Patch ściąga mi się kilka godzin i jest 15%... Chodzi mo o patch 2.3.0 enGB. Raz się ściąga, raz nie, 3 godziny i dopiero 230MB... Gdzie można normalnie ściągnąć tego patcha, a nie z Blizzard Downloader? Albo jakiś mirror żebym z Firefoxa ściągnął w 3-4 godziny, a nie w 14 xD Neta mam... No cóż Neo TP 512 XD Żal, no nie?
No to są jakieś sposoby?
Ściągam od 16... I mam 15%, 134MB i stoi...

Osobiście polecam Filefront, tam są wszystkie patche pod każdą wersje jednak czasami transfer nie zachwyca ;p . Sam już zassałem tego patcha 2.30 choć ciągle czekam na pre paida xD ....

Prawda taka że te wszystkie darmowe erpegi, typu Ragnarok, Tibia, 2 moons, Knight Online i jeszcze tego dużo jest to opierają się na 4 najbardziej znanych grach rpg a mianowicie
Ultimie Online, World of Warcraft, Guild Wars i Everquest.. wszystkie te inne gry to nędzne kopię tylko w innym wydaniu.. sądzę że GW nie ma startu do WoW , wystarczy spojrzeć na liczbę ludzi którzy grają w WoW'a i GW... sam osobiście lubiłem w wakacje popykać w GW z dodatkiem factions( wojownik 20 lvl i assasin 18 się uchowali no nie xD ).. Gw ma lepszy Pvp i tyle, nie podobało mi się to że tylko 20 lvl ...
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
CYTAT
sądzę że GW nie ma startu do WoW , wystarczy spojrzeć na liczbę ludzi którzy grają w WoW'a i GW... sam osobiście lubiłem w wakacje popykać w GW z dodatkiem factions( wojownik 20 lvl i assasin 18 się uchowali no nie xD ).. Gw ma lepszy Pvp i tyle, nie podobało mi się to że tylko 20 lvl ...


A widzisz według mnie maskymalny 20 lvl jest dobry, bo nie ma dyskryminacji ze względu na lvl. W WoW gra więcej osób fakt. Ale od kiedy o tym czy gra jest dobra czy zła świadczy ile osób w nią gra?

CYTAT
Prawda taka że te wszystkie darmowe erpegi, typu Ragnarok, Tibia, 2 moons, Knight Online i jeszcze tego dużo jest to opierają się na 4 najbardziej znanych grach rpg a mianowicie
Ultimie Online, World of Warcraft, Guild Wars i Everquest


Hmm. Najpierw sprawdź potem mów. Na przykład Tibia jest starsza od WoWa wiec to nie tibia opiera się na WoWie. ;)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Można więc wyjść z założenia, że WoW opiera się na Tibii - to taka Tibia, tyle że z lepszym światem i grafiką :p opiera się WoW także na wspomnianej Ultimie... ja nie rozumiem, jaka to rozrywka siedzieć 6 prawdziwych godzin na instancji tylko po to by zdobyć wirtualny miecz, cały czas powtarzając to samo przez 6 godzin - jako felczer patrzysz jak jest Tank ranny, leczysz, teraz tylko zapętlić i zabawa na długie godziny zapewniona!
 
V

Vergil

Guest
Gralem w to już, jak widać na moim xfireku :p
Gra owszem, wciąga, ale niech mi ktoś odpowie na kilka moich n00bowskich pytać:

1. Co to jest Black Wing's Lair, oprócz serwisu o WoWie??
2. Gdzie u tych Elfów jest pociąg?
3. Gdzie zdobyć takie dobre itemy?
4. Gdzie dobrze zarobić?
5. Jak ulepszać czary, np. u Maga kulę ognia?
6. Jak i gdzie szybko nabić level :p xd?

Pozdro
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
CYTAT
Można więc wyjść z założenia, że WoW opiera się na Tibii - to taka Tibia, tyle że z lepszym światem i grafiką opiera się WoW także na wspomnianej Ultimie... ja nie rozumiem, jaka to rozrywka siedzieć 6 prawdziwych godzin na instancji tylko po to by zdobyć wirtualny miecz, cały czas powtarzając to samo przez 6 godzin - jako felczer patrzysz jak jest Tank ranny, leczysz, teraz tylko zapętlić i zabawa na długie godziny zapewniona!


Uwierz mi, że wciaga i jak siedzisz na instancie to nawet sie nie patrzysz na godziny, czas przemija niemiłosiernie...


A co do pytań Vergila:
1. Wiem, że to Polski serwis o WoW :p
2. O ile mi wiadomo (bo nie gram alienami) Pociąg jest tylko miedzy ironforge a stormwind.
3. Chodz na instancję. Np dziś na WC (waling caverns) zdobyłem fajnego niebieskiego Chesta. Ale na poczatku gry na przedmioty się nie patrz, dopiero od 70 lvl.
4. Głównie na instancjach
5. Co drugi lvl możesz ulepszać czary. (Chodzi mi tutaj o kupowanie lepszych)
6. Questy, questy i jeszcze raz questy. Dzieki nim najszybciej nabijesz lvl.

No i polecam Ci grać po stronie hordy ponieważ w alienach przeważnie gra dużo dzieci neo (w hordzie mają koszmary z powodu odpowiedniego klimatu)
Najlepiej weź zaloguj się na burning legion, jak chcesz mogę Ci pomóc w questach itp.
 

bnfanx

Member
Dołączył
29.11.2007
Posty
46
Ja trochę o tym wiem bo grałem ;)

1. Co to jest Black Wing's Lair, oprócz serwisu o WoWie??
2. Gdzie u tych Elfów jest pociąg?
3. Gdzie zdobyć takie dobre itemy?
4. Gdzie dobrze zarobić?
5. Jak ulepszać czary, np. u Maga kulę ognia?
6. Jak i gdzie szybko nabić level tongue.gif xd?


1. Jest to instancja ? Nie wiem ale chyba tak raczej jakaś lokacja coś w tym stylu
2. Nie wiem dokładnie o co chodzi ale pewnie w stolicy ;p
3. Na instancjach i elitkach , np WC
4. Potworki, kłesty i różne wyprawy gildiowe do instancji ;P, sprzedawanie dobrych itemków
5. Trzeba mieć odpowiedni poziom i hajs, idziesz do trainera dla magów i kupujesz
6. Kłesty i potworki, ja w tydzień na spokojnej grze potrafie wbić 15 lvl ;p
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
1. Instant raidowy na 60 lvl juz nikt tam nie chodzi.
2. Nie ma.
3. Itemy dobre sa z raidow na 70.
4. Na ah, farmieniu, profesjach.
5. U trenera?
6. Robic questy.
Wszystko w instrukcji/na stronie o wowie.
QUOTE
A o to czego nie ma w WoW, a jest w GW. Już nie wspomne o najlepszym pvp w historii jakie ma GW.

streaming technology, umożliwia przesyłanie plików do Gracza na bieżąco, podczas samej gry, w tle;

brak miesięcznej opłaty, występuje jedynie opłata za zakup konta gry (wraz z programem w wersji pudełkowej lub poprzez Internet);

postawienie przede wszystkim na grę z innymi graczami, gdyż wiele misji jest nieporównywalnie trudniejsza do zrobienia przy pomocy tylko najemników;

brak grindu (z ang. "harowania") - przyspieszenie zdobywania kolejnych poziomów aż do maksymalnego 20;
niskie wymagania co do przepustowości łącza;

stworzenie licznych tytułów, których zdobycie będzie zapewniało graczom prestiż oraz w niektórych przypadkach dodatkowe profity;

rozbudowane walki i turnieje PvP, organizowanie walk gildii, walk zespołowych, nie tylko dla Graczy o wysokim poziomie, można wziąć też udział w walkach dla niskopoziomowych postaci;

gromadzenie drużyny umożliwiają tzw. outposty, które znajdują się bezpośrednio przed każdą większą misją, tak aby osoby zainteresowane mogły utworzyć szybko drużynę bez zbędnego szukania towarzyszy w miastach;

ograniczenie "przeludnienia" miasta, gra rozdziela Graczy na districty (z ang. "dzielnice"), które są wiernymi kopiami tego samego miejsca, również podczas misji Gracze otrzymują własną kopię danej lokacji;

konkursy organizowane przez ArenaNet, w których można wygrać sprzęt komputerowy lub przedmioty w grze;
możliwość gry w dowolną kampanię bez zakupowania pozostałych;

1. Nie widze w tym nic fajnego?
2. Płacisz masz, nie płacisz nie masz, proste.
3. W Wowie to samo, nawet lepiej zrobione.
4. Grinduje kto chce, ja np. tego nie robie.
5. A w Wowie to niby nie ma tytulow he?
6. Moim zdaniem pvp w Gw jest kiepskie, ale to moje zdanie.
7. Odpowiednik instantow/raidow z wowa.
8. No to jest beznadziejne imo.
 
V

Vergil

Guest
Jeszcze porcja pytań :p:
1. Co to są raidy, jak, gdzie, po co i dlaczego je sie organizuje?
2. Gdzie znajdę duże niedźwiedzie, a nie te młode forest beary?
3. Czy do skórowania wystarczy mi tylko Skinnable Knife?
4. Czy obrażenia 31-110 na levelu 10 to dużo?
5. Gdzie kupię dobrą zbroję, lub gdzie znajdę?
6. Co to są instancje?
7. Burning Legion jest w zwykłym WoWie czy w TBC?
8. Gdzie znajdę, kupię lub zdobędę dobrą bron, damage od 30? (mam Short Bastard Sword of the Bear 21-30 dmg, a zadaje 30-110 :p)
9. Gdzie i w jakiej dzielnicy, i kto, nauczy nas miningu i herbalismu??
10. JAKI JEST NAJWIĘKSZY SERWIS O WOWIE?

A poza tym.
CYTAT
No i polecam Ci grać po stronie hordy ponieważ w alienach przeważnie gra dużo dzieci neo (w hordzie mają koszmary z powodu odpowiedniego klimatu)

Racja, nie lubię takiego ostrego, gorącego klimatu. Może undeadami tylko, ale taureny-orkowie-trolle odpadają.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
1. już napisałem, 6 godzin robisz to samo zeby zdobyc przedmiot :p (jak - z gildia, po co/dlaczego - po itemy, gdzie - do instancji powyzej 60-70 lvl) czy li jeszcze sobie "trochę" poczekasz zanim na taki bedziesz mogl pojsc xP
2. -
3. nie skinnable tylko skinning knife... skinnable by znaczylo ze to nóz mozna oskórować xD
4. liczy sie tzw. dps raczej nie obrazenia raczej :p w sumie nie wiem ;>
5. hmm na allegro pewnie ale razem z postacia zapewne... znajdziesz w instancjach badz zrobisz profesja
6. takie ze zbiera sie 5-40 osob (zalezy od instancji) i 6 godzin robisz to samo by zdobyc jakis gowniany przedmiot.
7. -
8. w instancjach/zrobisz sam. ew. PvP'owa.
9. no wiesz tego w roznych miastach w roznych dzielnicach... zapytaj strażnika miejskiego to ci powie chyba
klimat - male dzieci wola takie cukierkowe klimaty jak w Elwynn forest :p to naturalne, nie bój się:p
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
1. Raidy oragnizowalo sie na 60 teraz na 70 lvlu, w celu uzyskania nowych itemow. Zzwyczaj raidy oragnizuja gildie.
2. http://thottbot.com/ tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi do questow badz itemow.
3. tak
4. A bo ja wiem :p
5. Auction House, badz jakis item z dropu/questa.
6. Specjalne obszary do gry w druzynie.
7. Troche dziwne pytanie, nie rozumiem go; p
8. Auction house / quest/ drop.
9. Spytaj sie straznika on ci prawde powie xd
10. wow-europe.com :> a po polsku to polece http://www.wow.battlenet.pl/
QUOTE
No i polecam Ci grać po stronie hordy ponieważ w alienach przeważnie gra dużo dzieci neo (w hordzie mają koszmary z powodu odpowiedniego klimatu)

Glupi stereotyp :p A co do "dzieci" w grze, uznaje sie za dzieci kogos kto nie moze grac np. cala noc lub inne podobne bzdury.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
CYTAT
1. Nie widze w tym nic fajnego?
2. Płacisz masz, nie płacisz nie masz, proste.
3. W Wowie to samo, nawet lepiej zrobione.
4. Grinduje kto chce, ja np. tego nie robie.
5. A w Wowie to niby nie ma tytulow he?
6. Moim zdaniem pvp w Gw jest kiepskie, ale to moje zdanie.
7. Odpowiednik instantow/raidow z wowa.
8. No to jest beznadziejne imo.


1. Pewnie, że nie widzisz. Bo lepiej marnować czas i ściągać samemu nie?
2. Wole nie płacić i grać w grę lepszą niż płacić i grać w gorszą. Moje zdanie.
3. Ciekawe skąd to wiesz. Grałeś w obie gry?
4. -
5. O tym nie wiedziałem, sorka. ;)
6. Widzisz twoim zdaniem. Ale jest kilkanaście osób grających w WoW które woli PvP z GW, bo ma masę trybów gry.
7. -
8. No tak, bo lepiej mieć maksymalne lagi itp. ale widzieć ile to milionów (lol) gra w WoW. Poza tym zawsze można przenieść się na serwer francuski, polski, amerakński, międzynarodowy itp. Jest tak w WoW?

A ja nadal czekam na przykłady co ma WoW, a czego nie mają inne gry.

CYTAT
Eeeee unikatowe środki transportu.


Może. Ale transport na potworach itp. to nie nowość. :p
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
CYTAT
Jeszcze porcja pytań :
1. Co to są raidy, jak, gdzie, po co i dlaczego je sie organizuje?
2. Gdzie znajdę duże niedźwiedzie, a nie te młode forest beary?
3. Czy do skórowania wystarczy mi tylko Skinnable Knife?
4. Czy obrażenia 31-110 na levelu 10 to dużo?
5. Gdzie kupię dobrą zbroję, lub gdzie znajdę?
6. Co to są instancje?
7. Burning Legion jest w zwykłym WoWie czy w TBC?
8. Gdzie znajdę, kupię lub zdobędę dobrą bron, damage od 30? (mam Short Bastard Sword of the Bear 21-30 dmg, a zadaje 30-110 )
9. Gdzie i w jakiej dzielnicy, i kto, nauczy nas miningu i herbalismu??
10. JAKI JEST NAJWIĘKSZY SERWIS O WOWIE?


1. Wypadydo instancji na 70 lvl.
2. Musisz poszukać na ospowiednich stronkach. Polecam http://www.wowhead.com/ i http://thottbot.com/
3. Potrzebujesz jeszcze sie profesji wyuczyć.
4. Zależy od klasy postaci.
5. Jeśli masz jeszcze mały lvl to radzę Ci iść do instancji pod Stormwind.
6. Gdzieś gdzie idzesz z drużyną i nikt wam nie zarąbie ani potworków ani itemków, ale jest o wielę większy poziom trudności.
7. Nie ma czegoś takiego, że servy są na dodatek czy bez. Poprostu bez dodatku nie wejdziesz na niektóre tereny, nie możesz grać Dranei ani Blood elfem i max to 60 lvl.
8. Instancja lub AH.
9. Zapytaj się strażnika lub Thottbot.
10. Polecam Ci to co EdGaR


CYTAT
QUOTE
No i polecam Ci grać po stronie hordy ponieważ w alienach przeważnie gra dużo dzieci neo (w hordzie mają koszmary z powodu odpowiedniego klimatu)

Glupi stereotyp A co do "dzieci" w grze, uznaje sie za dzieci kogos kto nie moze grac np. cala noc lub inne podobne bzdury.


Gdy grałem jeszcze na Wildhamerze ja i mój bracik zapisaliśmy się do gildi z tym, że ja byłem w hordzie a on w alienach. No i w jego gildi na 100 osób było chyba ze 30 dzieci od lat 9-14 a niektóre z nich to były takie śmiecie, że się grać odechciewało.

CYTAT
A ja nadal czekam na przykłady co ma WoW, a czego nie mają inne gry.


Eeeee unikatowe środki transportu. :p



PS. Vergil jakby co to na burnin legionie mam nick Wismerlhil jeśli co to napisz do mnie to skombinuje Ci jakieś dobre itemki. ;]
 
V

Vergil

Guest
Dobra, jakby co pisz whisper na Vorthem. Mam Human Warlocka, 5 lvli wbiłem wczoraj wieczorem.. Jakbyś miał, to podrzuć 1-2 golda, bo muszę Wanda kupić :p I jakieś ciuchy, bo Warlockiem nie mogę mieć: Mail, Leather ani Plate <.<...
A mam jedno pytanie :p:
Można znaleźć w wilku [Warglaive of Azzinoth] :p ? XD
Pozdro
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
raczej nie :p jesli ci zdropilo, co jest niemozliwe raczej, to masz niebywalego farta :pP
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Jeśli bardzo chcesz mieć ten mieczyk to musisz zachęcić kilka 70 lvl aby pomogli Ci zabić Ilidana. :p

Aha i ja nie mogę dać Ci golda bo jestem w hordzie. Weź zrób sobie undeada locka i Ci prześle kilka itemków co mi z mobów wypadły.


Edit:
Albo chodź się spotkamy i duela zrobimy. ;]
 

bnfanx

Member
Dołączył
29.11.2007
Posty
46
Gracie na B legion no nie miski ?
Ja czekam na tego pre paida zaszczanego i wtedy pogramy w trójkę :), ja zawsze hordziakami gram, najczęściej trolle i orki ale znudziły mi się ich lokacje startowe więc chyba blood elfy bądź Undead :) ... poza tym dużo jest ogółem ludzi na B legion ? Często się spotyka kogoś ??


Tak w ogóle , podajcie nick swoich postaci, serv, rasę, gildie i lvl :) żeby było wiadomo :)
 
V

Vergil

Guest
Ja jestem w gildii Kaczora i EdGaRa:p FIRST TO FIGHT, Human Warlock 11 level, Vorthem ;] Mam miniona Voidwalkera. Udało mi się zabić to cos w Westfall, co latało i miało 16 level XD. Nie lubię grać hordą :/ No, nawet jakbym chciał, a chciał bym forsakena zrobić, to nie mogę :p
Nick: Vorthem
Realm: Burning Legion
Class: Wacek
Gildia: FIRST TO FIGHT
Level: 11 :p
Potrzebuję 13 do Greater Magic wand co zadaje 41 arcane damage xD
Pozdro, ide bic lvl :p
 
Do góry Bottom