O Wszystkim I O Niczym - Pogaduchy

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Zupełnie nie zgadzam się z Tobą co do autorytetów.

Możesz mi przedstawić jakiegoś ze swoje zycia, czy jest to zbyt prywatne?
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
W telegraficznym skrócie (bez rozwijania, bo za dużo pisania i wywnętrzania się):

Pierwszym autorytetem była moja mama i nie grzebiąc w szczegółach, nie dlatego, że to moja matka, ale dlatego, że była mądrą kobietą. Miała gruntowną wiedzę humanistyczną i szerokie horyzonty podbudowane b.dobrym wykształceniem. Do tego zdrowy kręgosłup moralny. Z czasem zacząłem dostrzegać również pęknięcia na tym pomniku, ale to normalne. Nikt nie jest wolny od wad.

Drugim mój nauczyciel Polskiego w szkole średniej. Facet mógł spokojnie wykładać na uniwersytecie, ale w tamtym czasie, gdy nie należało się do partii i miało sztywny kark, nie łatwo było robić karierę. Świetny gość w każdym aspekcie.

Trzecim autorytetem jest dla mnie pisarz Waldemar Łysiak. Tu nie będę się rozpisywał. Facet ma przebogatą bibliografię, z którą każdy może się zapoznać. Omnibus i erudyta. Otworzył mi oczy na wiele spraw.

To nie jedyne, ale chyba najważniejsze. Każdemu z tych autorytetów coś zawdzięczam i uważam, że bez nich byłbym uboższy, jakby górnolotnie to nie brzmiało.

edit:

Dodam tylko, że autorytety mogą istnieć w wyspecjalizowanych dziedzinach. Ktoś jest dla mnie autorytetem w matematyce, ktoś inny w fizyce. Nie znaczy to, że muszą spełniać tą rolę w sprawach życiowych. Hakerzy mają jakiegoś guru od hakerki i on jest dla nich autorytetem. Ktoś inny z kolei może być autorytetem moralnym... etc...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
http://gry.wp.pl/galeria/10-klasycznych-gier-ktore-kochamy-mimo-ich-bledow,180404/1.html

Jednak Gothic jest nieśmiertelny jak widać. :)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
gra jest nieśmiertelna do póki ma swoich fanów którzy do niej wracają oraz fanatyków którzy tworzą modyfikacje do niej, aby ci pierwsi mogli cieszyć się jej nową odsłoną :)
btw gothic ma coś w sobie takiego magicznego, jak wciągnie to an dobre ;)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Gothic Gothic... znów na święta przyszla mi ochota żeby sobie pograć ^^
Co do owych gier, znam w gruncie rzeczy jeszcze Operation Flashpoint - tez nad tą grą sporo czasu spędziłem, choć ogólnie nie preferuję strzelanek.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
1331205238-2SJ4_F.jpg


Sory, ale rozwalił mnie ten obrazek :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YX6eoRTaoUc

Smutny film o Polsce. Nie wiem skąd wzięte liczby, ale... smutne.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Smutny nie da się ukryć ale pokazuje niestety prawdę. Fakt liczby nie wiadomo skąd wzięte ale w miarę logiczne.

Szkoda, że nasz kraj tak nisko upada z każdym dniem...
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
bardzo smutny i prawdziwy, co do danych może to jakieś statystyki trudno powiedzieć, ale nie chodzi już o dokładne liczby...
głoś czytający brzmi znajomo, w połączeniu z muzyką w tle łezki się momentami kręcą :cry:
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Nie przepadam za burakiem, ale jeśli chodzi o ten filmik, to akurat 100% zgody. Liczby, tak jak mówi EB, są bardzo prawdopodobne, śmiem nawet twierdzić że momentami zaniżone.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
To strasznie smutne że JA banuje z SB bo ma za mały monitor :trollface:
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Uważaj! To może się nie zmieścić i dostaniesz warna!
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
No wai. Dobrze że nie ma banów za zbyt obszerne posty :D choć raczej tu już takich nie uświadczysz ;D
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Kiedyś były bany za krótkie posty o ile kojarze ;p
 
Do góry Bottom