O Wszystkim I O Niczym - Pogaduchy

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ced a gdzie nad morze? :D jak blisko to obejdzie sie bez filmu, my ci dostarczymy takich wrażeń że odechce ci sie cokolwiek oglądać
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Panowie i mniejszości kobiece , poleciłby mi ktoś filmy, które mógłbym zabrać ze sobą na święta ?

The Hunger Games. Polski tytuł Igrzyska Śmierci. Film powstał na podstawie książki Suzanne Collins pod tym samym tytułem. Filmu nie widziałem, ale książka świetna, a w necie czytałem, że również film dobrze przyjęty przez publiczność.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Gatunki, które oglądam od święta ced ale z syfy... może Pętla Czasu? Świeży film, oglądałem, może być.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Abi, przecież w " U dilera czesława" pisałem :p
Dzięki Knur, dzięki Biaf :thumbsup:
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Filmu nie widziałem, ale książka świetna, a w necie czytałem, że również film dobrze przyjęty przez publiczność.
Jak dla mnie książka bardzo przewyższa film - pod każdym względem. Ale obejrzeć można jak nie ma nic innego.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
Abi, przecież w " U dilera czesława" pisałem :p
Dzięki Knur, dzięki Biaf :thumbsup:

myślisz że ja pamiętam? stara jestem, pamiętam tylko że będziesz miał tak samo blisko do nas jak do szampona?
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Panowie i mniejszości kobiece , poleciłby mi ktoś filmy, które mógłbym zabrać ze sobą na święta ?

A czytałeś dwie pozostałe części? Ja właśnie czytam drugą część W Pierścieniu Ognia, a potem przyjdzie czas na trzecią: Kosogłos.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Też przeczytałem trylogię, dobra! Film słabszy ale ogląda się całkiem nieźle. Tradycyjnie nie umywa się do książki w moim odczuciu :)

W przypadku filmu może Biała Noc? Kino Francuskie ale podobno nieźle kopie ta sensacja, przymierzam się do obejrzenia.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/13561-wasza-wiara/page__view__findpost__p__323115

To takie słodkie, co napisałeś Ticzu. Zabawne jest to, że jeszcze setki razy zmienisz zdanie na dany temat, a co najmniej kilka razy przewróci Ci się cały światopogląd, tak mniej więcej o 180 st.

Ale to jeszcze przed Tobą ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Biaf juz jest na etapie Betonu :trollface: Od jego poglądów odbijesz się jak...

mime-invisible-wall.gif


ale żeby nie było to tylko żarty Biaf. Truly :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Very Funny :D

Każdy beton da się skruszyć i rozbić, pomagają w tym twarde kontrargumenty dla zatwardziałych poglądów.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
To takie słodkie, co napisałeś Ticzu. Zabawne jest to, że jeszcze setki razy zmienisz zdanie na dany temat, a co najmniej kilka razy przewróci Ci się cały światopogląd, tak mniej więcej o 180 st.

Ale to jeszcze przed Tobą ;)

no ciekaw 'estem czy to sie stanie
ale obaczymy, moze cos pierdolnie w swiecie i bedzie to mialo na mnie wystarczajacy wplyw, by zrownac moj styl zycia z ziemia

aczkolwiek mimo iz ne nie mam 'eszcze podobnej do twojej skamienialej odwroconej w kat facjaty z pseudo-doswiadczeniem w oczach, mam przeczucie ze trzymac sie bede tego co wczesniej nabazgralem calkiem dlugo
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Wolę swoje pseudo-doświadczenie od ponownego odkrywania koła, raz za razem przez młodocianych pseudo-filozofów po spożyciu jakiejś stymulującej szare komórki używki. A i mój korner całkiem sympatyczny i komfortowy.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
Wolę swoje pseudo-doświadczenie od ponownego odkrywania koła, raz za razem przez młodocianych pseudo-filozofów po spożyciu jakiejś stymulującej szare komórki używki. A i mój korner całkiem sympatyczny i komfortowy.

odkrywanie kola dawno juz odkrytego buduje persone w ciekawszy sposob niz inhalacja jedynie slusznych madrosci bez kwestionowania ich podstaw
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
odkrywanie kola dawno juz odkrytego buduje persone w ciekawszy sposob niz inhalacja jedynie slusznych madrosci bez kwestionowania ich podstaw

Cóż, ty zakładasz, że ja (jak to dowcipnie ujmujesz) inhaluję "jedynie słuszne mądrości bez kwestionowania". Ja natomiast kiedyś także odkrywałem koło samodzielnie i czułem się z tego powodu dumny. Z perspektywy czasu i faktów, często okazywało się tylko, iż te odkrycia wiodły na manowce.
Ja cię nie usiłuję do niczego przekonywać. Mówię tylko, że to co dziś wydaje Ci się jedynie słuszne i atrakcyjne, jutro może się okazać w Twoim własnym odczuciu słabe i nie warte poświęconego czasu.

Nie przypinaj mi więc łatek, bo nie masz wcale monopolu na bycie wszechstronnie otwartym na idee itp...

Zresztą. Każdy musi wyważyć drzwi już otwarte w swoim żywocie...
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
Cóż, ty zakładasz, że ja (jak to dowcipnie ujmujesz) inhaluję "jedynie słuszne mądrości bez kwestionowania".
nie zakladam, nie stawialem cie w roli ucznia, tylko nauczyciela
Ja cię nie usiłuję do niczego przekonywać.
wierze ci, ale czesto lubiles robic za misjonarza, dlatego mowie o nauczycielu

Ja natomiast kiedyś także odkrywałem koło samodzielnie i czułem się z tego powodu dumny. Z perspektywy czasu i faktów, często okazywało się tylko, iż te odkrycia wiodły na manowce.
oczywista oczywistosc


Nie przypinaj mi więc łatek, bo nie masz wcale monopolu na bycie wszechstronnie otwartym na idee itp...

Zresztą. Każdy musi wyważyć drzwi już otwarte w swoim żywocie...
wybacz, rozpedzilem sie bo zaczales mi grac mistrza yode piszac o slodkosci moich pogladow
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
wybacz, rozpedzilem sie bo zaczales mi grac mistrza yode piszac o slodkosci moich pogladow

Nie miałem złych intencji pisząc w ten sposób. Nie było tam też sarkazmu, czy ironii. Po prostu tak mi się napisało, bo kiedyś miałem podobnie (może nie dosłownie i nie we wszystkim), a teraz ze mnie stary beton, jak to już napisał yeed.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Z jednej strony biaf masz rację i sam do tego doszedłem już jakiś czas temu. Chodzi mi o naukę na podstawie życie innych. Głównie w odniesieniu do blędów. Z drugiej strony jest to bardzo trudne bo ciężko czasami wyciągnąć wnioski z własnego postępowania a co dopiero innych, gdzie mamy do dyspozycji mniej materiału do analizy.

Jednak w kwestii światopoglądu... neh, nie zgadzam się. Tutaj chyba każdy musi sobie wyciąć maczeta trasę w gąszczu ścierwa. Oczywiście, trzeba słuchać, czytać i myśleć. Na ślepo przyjmowanie czyichś dogmatów jest debilne. Dobrym przekładem jest Kościół Katolicki, gdzie z jednej strony namawiają do czytania i analizowania PŚ, z drugiej strony gdy masz inny pogląd na daną sprawę przedstawioną w bibli niż KK, to jestes heretykiem i wypiehdalaj z tego cyrku śmieciu.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Poglądy zawsze mogą sprowadzic na manowce. Czasami przez całe zycie jestesmy czegoś pewni by na starość zrozumieć, że dalismy sie zwodzić. Poza kwestią tego co widzimy i jak postrzegamy jest hipokryzja ludzka, która próbuje nam wmówic, że świat wygląda tak a nie inaczej.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Tutaj chyba każdy musi sobie wyciąć maczeta trasę w gąszczu ścierwa. Oczywiście, trzeba słuchać, czytać i myśleć. Na ślepo przyjmowanie czyichś dogmatów jest debilne.

Ale ja się w pełni zgadzam z tym, co napisałeś powyżej. Chodzi mi o to, że czasem okazuje się (po en latach i innej perspektywie spojrzenia), że owa trasa wycięta przez nas maczetą w gąszczu, już wcześniej przez kogoś była przedeptana. Nie zmienia to faktu, iż czasami własne karczowanie ma wartość samą w sobie.

Druga sprawa, to kwestia autorytetów w naszym życiu i na każdym jego etapie. Pewnie, trzeba opierać się na zdrowym rozsądku i własnej ocenie sytuacji. Nie istniejemy jednak w próżni i czymś ta nasza ocena jest determinowana. Posiadanie autorytetów nie jest niczym złym, a wręcz czynnikiem potrzebnym do prawidłowego rozwoju.

Zdarza się, że po latach, jedne autorytety się dezawuują, a ich miejsce zajmują inne. Ale wciąż warto móc powiedzieć, iż ma się takowe.
 
Do góry Bottom