[lineage 2]

Z@dzior

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
412
Kumpel mi to pozyczyl i chce se w to zagrac ale to wymaga abonamentu?? Bo on tez dopiero bedzie w to gral i on nie wie czy trzeba placic. Jak trzeba to ile?? Radzicie cos na poczatek??
 

Orkrist

New Member
Dołączył
10.2.2006
Posty
17
Jeżeli chcesz grac na oficjalnym serwerze to musisz płacic około 50 zł/mies. )jak płacisz z góry jakies znizki), sa tez serwery prywatne bezpłatne, jednak nie znajdziesz tam nawet cwierci tego co na officjalu, brak pełnych kronik mobów lokacji, questow i eventów, na niektórych sa strasznie naciagane. Wiec jak masz kase to TYLKO oficjalny.

Gdy masz kase to na www.lineage2.com, tam sie rejestrujesz, a gdy nie masz to poszukaj na innych serwerach na google. Albo userzy cos poleca www.lin2hobby.com
wink.gif


Pozdro...
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Ostatnio na www.gram.pl pojawiła się bardzo ciekawa oferta gry Lineage 2. W cenie bodajże 130 złotych jest gra, pudełko, instrukcja oraz klucz umożliwiający darmową grę przez 30 dni. Jak dla mnie, jest to oferta bardzo ciekawa, ponieważ na tej samej stronce można zakupywać karty pre-paidowe, co wychodzi troszke taniej.
wink.gif


Co do serwów prywatnych, to większość z nich jest z leksza "naciągana". Wszędzie pisze się, że serwer stoi na "c3", "c4", a tak w rzeczywiśtości, to stoją one na C1 z nakładkami textur, mobków i innych rzeczy z nowszych uaktualnień. Na prawdziwym c4 to stoi tylko retail... Oczywicie, że są też serwy, które bardzo starają nawiązywać do retaila. Starają się szybko naprawiać bugi, dodają multum nowych rzeczy natychmist po wyjściu nowych kronik, i praktycznie tylko "troszke" różnią się od retalia... Lecz różnica między retailem a priv serwem, zawsze będzie...
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
ee jaki retail
tongue.gif

Wszystkie privy stoją na c1 i o tym każdy wie, ale np mnie w wieku 17 lat nie stać na płacenie abonamentu,( a rodziców nie mam zamiaru prosic o takie coś) i gre na oficjalu, więc nie pozostaje nic innego jak prywatne serwery...a płacić 130 zeta zeby pograc miecha to niezbyt opłacalny interes jak dla mnie
smile.gif
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Retail to raczej dla maniaków i ludzi którzy mają prace (w l2 nie grają same nastolatki, często ludzie powyżej 20 roku życia) a z kasą u takiego 16 latka krucho... siostra na studiach (czyt zżera kupe kasy
biggrin.gif
) a ojciec taki nienormalny, że gada jakbyśmy mieli 600 zł na 3 miechy
biggrin.gif
ale pograc na retailu...mmmmm...
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Jak ktoś jest baaaardzo "spragniony" (czyt. zdesperowany
tongue.gif
) grania na oficjalu, to moze sobie składać kase, kupić karte pre-paidową i pograć jakiś czas.
tongue.gif
Ale to już jest wyjście jak wyżej pisałem dla baardzo zdesperowanych i znudzonych privami.
tongue.gif
Mi jak narazie starczą privy i dobrze mi sie na nich gra.
biggrin.gif


Pozdro.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Już wiekszośc prywatnych serwerków przeszła na c4....i chcialem spytać jakie sa wasze wrażenia...bo u mnie to tak średnio..Wszystko ładnie wygląda, graficzka w niektórych miejsach naprawde zachwyca i wogóle. Okno czata zostało bardzo ładnie i przydatnie podzielone, ale poza nowymi terenami to praktycznie rożnicy człowiek nie odczuwa...Fakt to nie oficjal...szkoda że na privach CP nie dzialaja, bo naprawde zrobiloby sie ciekawiej
smile.gif
no ale cóz narazie mamy to co mamy
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Hmm moje odczucia też są mieszane co do C4. Zapowiadało się tyle wielkich zmian, ale jakoś tego nie odczułem. Fakt, gram na privie, i nie ma napewno nawet połowy tego, co jest na officjalu. Możliwe, że wszystkie te zmieny i inne ulepszenia, na officjalu są bardzo wyraźne i gracze to odczuwają... Szkoda, że officjal jest płatny, bo chętnie zobaczyłbym, jak to wszystko wygląda na takim serwerku.
smile.gif


PS. Jakie CP? Ja jeszcze nie jestem obeznany w tematach L2.
tongue.gif
 

Orkrist

New Member
Dołączył
10.2.2006
Posty
17
QUOTE PS. Jakie CP? Ja jeszcze nie jestem obeznany w tematach L2.

CP to Combat Points (ten zółty pasek nad iloscia HP i MP), podczas pvp gdy dojdzie do zera , dopiero zaczyna schodzic HP, poziom w zaleznosci od rasy i klasy. Działaja na niektórych prywatnych.

Mnie jakos sie do zmian nie spieszy, napewno jaby cos robili z c4, to cos by poszlo nie tak i..... (rolback
laugh.gif
), a tak dla ladniejszego interfejsu czy łownienia ryb nie chce przechodzic na inny serwer. A w porownaiu c1 do c4 to sporo sie zmieniło, dumni posiadacze napakowanych daggerow i lucznikow na c4 by sie srogo zawiedli
biggrin.gif


A wracajac do retaila, to ja chetnie bym zagrał gdyby było kwota 30 złotych na miesiac, albo 25, byłoby wtedy taniej i raczej bym sie zdecydował.

Pozdro
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Come back :p
Obecnie od 02.08 gram na retailu. Noi wreszcie poznalem prawdziweg Lina :)
Miesiać na Bartzu SR 40 lvl i od c5 (06.09.06) gram na zupelnie nowym serverze (Franz) - Human Wizard 21 lvl :D Nie ma lekko ale jakoś daje rade, szkoda tylko że szkoła się zaczęła i nie ma tyle czasu na gre co we wakacje
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Heh, po wedrówce po wielu servach, jednej wizycie na retailu (boty...) znalazłam dla siebie i znajomych serv, który spełnia nasze wymagania^^. Za soba zostawiłam SwS na 64 lvl, SpS na 68, SE na 45 lvl i inne postacie tyle, że na high rate. A teraz robie Elven Eldera bo mam dość pvp ...
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Jakiś czas spędziłem przy tej grze, więc się trochę ogólnie o niej wypowiem. Tak się składa że jakoś nie mam nieograniczonego przypływu gotówki więc abstrakcje takie jak granie na oficjalu nawet nie brałem pod uwagę. A z prywatnymi serwami juz różnie bywa. Pierwszy serwer na który trafiłem był to polski low rate. Z początku gra sprawiała wrażenie bardzo przyjemnej, podobała mi się grafika i model postaci, mobków oraz efektowne walki (fajerwerki). Dużym plusem gier on-line rzecz jasna jest możliwość spotkania różnych ciekawych (lub nie) osób.

Jednakże z czasem gdy level robił się coraz większy, pojawiała się masa niedorzeczności jakby choćby niedobory potrzebnego sprzętu oraz sposób ich zdobywania (bo jakim cudem wielki pająk ma przy sobie katane ?). Gra z czasem staję się wyjątkowo monotonna i nawet granie z kilkoma osobami staje się nudnawe, zaś kolorowa grafika nuży i staję się sztuczna i płytka. Jeszcze innym potężnym minusem są sami admini którzy raz po raz wymyślają sobie jakieś niedorzeczności zmieniając przy tym parametry gry.
Myślałem że wyrżnę głową o klawiaturę kiedy po kilku tygodniach kiedy moja postać miała juz 60 lvl, admim nagle postanowił że zresetuje wszystkie konta (wielkie dzięki). Od razu poszedłem na inny serw,... tylko po to aby po kolejnych godzinach przeznaczonych na grę inny admin zrobił to samo (tym razem przez własną nieudolność).

O hight rate nawet nie wspomnę, tam klimatu i radochy z gry zupełnie nie ma, zaś donatorzy są zupełnie bezkarni.

Ogólnie, większość czasu poświęciłem dla trzech serwerów tworząc cztery postacie.
Shillien Knight - 60 & 62 lvl
Spellsinger – 65 & 75 lvl.

I na tym skończyłem karierę z tą grą.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
no właśnie głównie z tych powodów o jakich napisałeś wybrałem retial. Przynajmniej mam przyszłość pewną. Sam myślałem, ze szybko tam nie zagoszcze, jednak z dziwnym zbiegiem okoliczności wylądowałem na offie i teraz nie mam zamiaru ruszać stamtąd mojej pupci :)
Natomiast czy gra jest płytka...hmm byc może na privach tak. chociaz ostatnio ponoć full c4 mają, jednak an retailu to zupełnie inna bajka. Tam sie nie da nudzić...Zreszta ja tez sie na privach nigdy nie nudziłem, wystarczy sobie znaleść przeciwników i już jest ciekawie :]
Btw na Retailu na tym nowym serku 21 lvl i 11/0 pvp/pk :)
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie jestem jakims maniakiem tej gry, ale od niedawna pogrywam na Paradise. Więcej czasu spędzam przy ET, ale na L2 tez czasem znajde chwile :)
Teraz jeszcze dostałem fajnie naladowanego krasnala od "pana zło" :p i mam ochote sie pobawić :)
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Że się spytam Kan na jakim servie grałes? Chodzi mi o ten polski, bo myśmy wynieśli się po wipe na serverze. Teraz większość moich znajomych gra na EPI bądź na nowym Paradise. Na EPI nie ma łatwo, ale co za satysfakcja dorobić się top C dla maga ^^

PS Bethrezen oddał ci Dwarficzke szczurek? Lol....
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
QUOTE
Nie jestem jakims maniakiem tej gry,

Tak samo i ze mną. Wokół było słychać, jaka to fajna gra. Może i fajna, ale nawet jeśli bym zagrał, to by mnie raczej nie wciągnęła.
Jak szczurek, teraz non stop gram w ET oraz w Soldata (obie gry rlz xD).
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
QUOTE
Że się spytam Kan na jakim servie grałes? Chodzi mi o ten polski


Grałem na Red Dragonie. Całkiem spoko ludzie, i atmosfera, ale niestety, tak się stało a nie inaczej (ach ta moja bielutka zbroja avadona, tak mi jej szkoda :( ). Było to gdzieś tak na początku roku więc wątpię abyśmy mówili o tym samym serwie. Później był jeszcze jeden polski serw (którego nazwy niestety nie pamiętam)(Także początek roku.) a następnie angielski high rate „Unlimited”. Ten ostatni mnie trochę rozczarował, ale to już opowieść na kilka stron.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
E to raczej na Everlast nie trafiłeś. I dobrze, bo teraz to tam jest... Yh, tragedia.
Sebek ja mam pytanie, gdzieś to wyczytałam, że Elven Elder może robić własne potiony. Prawda to czy ściema z priv servów? Na EPI mamy full C4 i ja, jako osoba grająca chwile na retailu stwierdzam, że nie ma tam wielkich różnic. :p
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
no właśni chwile, też gram na retailu chwile,a le już widze różnice :p Zwłaszcza teraz gdy jest c5...toż to zupełnie inna gra. a Co do potionów to każdy moze produkować...common craft rlz :p tylko trzeba mieć odpowiedni lvl tego craftu i recke na dany potion. Dużo na ten temat nie powiem bo jeszcze tego nie robiłem, tyle co widziałem i czytałem.
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Witam wszystkich. ciesze się , że g.up powróciło ^^ Wogóle to powinienem zacząć od spowiedzi, ale tą już wysłuchal arcane, swoją drogą założe się że coponiektórzy nie będą mnie tu chcieli ;p No ale dobra wracajac do tematu. Sever, żeby robić te potki potrzebujesz oprócz tego co podal Sebek jeszcze jednej rzeczy: matsów z rybek (czyli wędka, fishing shoty i musisz złowić kilka płotek ;p ) ;) Jak będe mial czas to tu napisze, co potrzebujesz na wyprodukowanie danego itema ^^

Ps: Sebek , boty na nowiutkim franzie Cie nie zabily ??^^ Własnie uslyszalem, ze mój serwer będzie przeżywał przjescie z mocno zmodyfikowanego l2j na l2off i będzie wipe... SE 48 do kosza ;/ Ale Alandil (pogodziłem się z nim ;p) postanowiłmi pomóc. Ide na abyssa ^^

Ps2: Sever, grasz w l2 ??;) naprawde, ciesze się ze takie ziomki jak ty grają w tego MMORPG'a ;)
 
Do góry Bottom