Czeladnik

W jakiej specjalizacji najlepiej być czeladnikiem?


  • Total voters
    0

Geralt92

New Member
Dołączył
20.2.2008
Posty
21
Ja tam wole kowalstwo można się tam najszybciej zbogacić (a jak się ma sposób Carla to można mieć nieskończoność stali). :rolleyes: :rolleyes:
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
Zdecydowanie wybieram skóry. Oczywiście lepiej można zarobić na kowalstwie, ale ja wole pochodzić,
pozwiedzać świat, zabić kilkadziesiąt zwierząt i sprzedać skóry Bosperowi. Kasa jest niezła,
a poza tym doświadczenie szybko leci i można znaleźć dużo ciekawych roślin np. szczaw królewski.
 
Dołączył
7.3.2008
Posty
21
Kowalstwo jest najlepsze na zbicie małej fortunki. Będą czeladnikiem Harada a potem obierając drogę paladyna przyda sie kasa chodźby na mieczyk poświęcony :lol:
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Zdecydowanie kowalstwo... Do bycia czeladnikiem Bospera zniechcecilo mnie to, ze bylam na 1 lvlu a on mi kazal przyniesc skory wilkow :p Dlatego do Harada latwiej bylo sie dostac i tak sie przyzwyczailam, teraz za kazdym razem zostaje kowalem (swego losu xP)...
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Najbardziej polubiłem pracę u łuczarza Bospera. Jest on według mnie świetnym nauczycielem, jak i zarówno mistrzem. Uczy nas obdzierania zwierzyny ze skóry etc. Jak zapewne wielu z was wie jestem człowiekiem przygodowym ( ), więc chodzenie na polowania, oraz zabijanie tych wszystkich zwierząt to dla mnie czysta przyjemność. Pod względem zarobku również jest bardzo dobrze. Może i za skórę wilka dostajemy 10 sztuk złota, ale za cieniostwora już 250. Nie wspomnę już o Trollu bo za jego skórę chyba 400...
Jeśli zaś znudzi mi się to ciągłe polowanie, wczytuje poprzedniego save'a i zostaje czeladem u Harada. Trzeba przyznać że zarobek jest świetny, aczkolwiek nie trzeba się dużo napracować. Wystarczy znaleźć tylko kilka stali i kuć. Za jeden miecz sto 100 szt. złota.. Bardzo dobrze.
U Constatnina zaś byłem tylko raz. Szczerze mówiąc pożałowałem swojej decyzji. Nie podoba mi się robienie mikstur, zbieranie grzybków etc.
Szkoda że u Thorbena nie można nim zostać, bo z pewnością byłoby ciekawie..
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Myślę, że skóry, niektórzy mówią, że się wykończą ale przecież co rozdział zwierząt przybywa, kowalstwo nie za bardzo(chyba, że jest się najemnikiem).A alchemia zdecydowanie nie, po co tracić dla Constantino tyle fajnych roślinek(lepiej sprzedac :lol: ).
 

meiram

New Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
26
Pierwszy raz wybrałam opcję myśliwego, ale następnym razem już kowalstwo. To drugie wydaje mi się mniej kłopotliwe oraz mniej czasochłonne.
 

Ragnarokma

Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
34
Ja uważam, że najrozsądniej zostać kowalem. Może nie pomoże nam to specjalnie na początku ale później jak nauczymy sie kuć lepsze miecze będziemy dużo zarabiać i posiadać własnoręcznie wykutą broń najlepszego rodzaju. Dobrym wyjściem jest też zostać myśliwym bo można sprzedać skóry ale to coś nam daje głównie na początku.
 

prezi

New Member
Dołączył
20.10.2007
Posty
15
Kowalstwo jest najbardziej opłacalne wg. mnie.Trzeba kupić trochę surowej stali,ale i też trzeba się nauczyć kowalstwa!Jak się już nauczylem to kasy mialem pełno, 433 złotych monet za miecz :p ,to chyba lepsze niż skóry.
 

klapa66

New Member
Dołączył
10.2.2007
Posty
7
A ja wybieram kowalstwo, i wcale nie kuje cały czas. Od czasu do czasu podejdę kupie pręty wykuje sprzedam i jest kasy na broń lub na coś innego.
 

rad001

New Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
23
Kowalstwo, dlaczego? Dużo sie zarabie można kupować wszystko najdroższe nawet dość łatwo zarobić na Topór Berserkera tylko musisz mieć 170 siły a bardzo trudno tyle zdobyć...U bospera też można dużo zarobić, ale jak masz 1 rozdział i 16-17 lvl(żależy czy masz NK)to potworów brakuje, stal można w niekonczoność zdobywać a dotego jak umisz wykuć El Bastordo(chyba już nie pamiętam do końca jak sie nazywał)to on ci bardzo dużo płaci.
 

Pablo

Member
Dołączył
21.6.2007
Posty
126
Ja wybrałem kowalstwo. Najwieksze zyski i wcale nie jest trudno się dostać. Wystarczy przelecieć się na farmę i kupić od bodajże Ciphera orkowy topór. A co do kolejek w kuźni, to jest na to sposób. Najpierw trzeba się obkupić w stal potem przespać się do północy i kuźnia wolna:)
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Ja nigdy alchemikiem nie grałem.Najbardziej odpowiada mi robota u Bospera.Poza tym czeladnictwo traktowałem zawsze jako coś co jest mi potrzebne do uzyskania dalszego awansu.Nigdy się tym specjalnie nie przejmowałem <_< .Ale kowalstwo też fajne.Powiedziałbym że w takim samym stopniu.To zależy kto co lubi.Czy stać cały czas za kowadłem,czy zwiedzać świat i zabijać potwory ;)
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Ja ZAWSZE wybieram Harada, ale był wyjątek, jak byłam u Constantina. Maruda jeden <_< A miecze można świetnie opylic :p
Bosper to taką fajną ma robotę, ale miecze z magicznej rudy można nieźle opylic, i płaci 100 za miecz zwykły :p
 

Lord Fergan

Member
Dołączył
16.4.2008
Posty
52
Ja zawsze wybierałem kowalstwo, ponieważ opłaca się, ponieważ możesz zrobić sobie broń zadarmo nadodatek i jeszcze sprzedać.
 

Piotrek12754

New Member
Dołączył
19.4.2008
Posty
10
Moim zdaniem najlepiej jest być alchemikiem ponieważ robisz mikstury i sprzedajesz je za całkiem ładną sumke fajnie być też czeladnikiem u BOSPERA podoba mi sie jego strój ale lubie chodzić po lesie i zbierać dla niego skury. B) dobrze też być kowalem bo zrobisz miecz i morzesz sprzedać ją Haradowi za 2000 sztuk złota chyba albo za 530 sztuk złota.
 

Glivess

New Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
6
Ja lubię alchemię. Taka klimatyczna, aczkolwiek wkurza mnie zbieranie ziółek dla staruszka :lol:
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Dla mnie najlepszy zawód to kowalstwo fajnie wykuć miecz z magicznej rudy i opylić Haradowi.Myśliwym też czasami ma fajnie upolujesz trolla to skóra jest bardzo droga.Alchemik to jest fajnie jak tworzysz miksture która wpływ na stałe współczynniki
 

veronique

New Member
Dołączył
28.4.2008
Posty
24
Za pierwszym razem grałam terminując u alchemika, ale ta opcja jest moim zdaniem dość nudna. Zbiera się ziółka i robi eliksiry, a i tak można się tego nauczyć gdzie indziej. Najbardziej opłacalne jest chyba mysliwstwo zwłaszcza na początku gry - ma się dużo kasy ( nie trzeba kupować stali i o ile pamiętam mniej punktów doświadczenia na to idzie)... Ale na dłuższą metę bardziej dochodowe jest bycie kowalem i można sobie robić fajne miecze jeżeli się w to bardziej zainwestuje. Wydaje mi się, że najciekawiej jest być kowalem, poza tym trzeba się sporo natrudzić by nim zostać.
 
Do góry Bottom