Czeladnik

W jakiej specjalizacji najlepiej być czeladnikiem?


  • Total voters
    0

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Mi najfajniej pracowało się jako kowal, zwłaszcza w nocy kruka, gdzie niezłe kokosy na tym robiłem. Alchemikiem nigdy nie zostałem (chociaż przeszedłem próbę Constantine, to od razu zacząłem grać od nowa :D), bo nie przypada mi to do gustu (a przynajmniej nie w Gothicu). Skóry po jakimś czasie mnie znudziły, chociaż w 3 odsłonie tej gry, skóry kolekcjonowałem.
 

Patrykus

Member
Dołączył
8.12.2007
Posty
54
Skóry ponieważ prawie każdy monster daje skóry, a Bosper ładnie płaci. Kowalstwo nie dlatego, że nie mogłem nigdzie znaleźć korzeni ognistych i uzdrawiających, a kowalstwa nie lubię, bo w szkole przezywają mnie "Kowal"
 

Shadowbeast

New Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
8
Zdecydowanie stawiam na myślistwo lub kowalstwo. W grze wybór nie jest co prawda duży (mam na myśli czeladnictwo u jakiegoś mistrza) , ale patrząc z praktycznego punktu widzenia trzeba przyznać, że myślistwo i kowalstwo przynoszą nam największy zysk. Jeśli kupimy mnóstwo surowej stali i wykujemy miecz to koszty wydane na surową stal nam się zwrócą i to z ogromną nawiązką. Problem tkwi w tym, że podczas gry nie ma zbyt wiele surowej stali. Dlatego zdecydowanie polecam myślistwo, bo potworów które możemy oskórować, w grze jest mnóstwo i dlatego cały czas mamy złoto i nie musimy się martwić o to czy wystarczy nam monet na zakup ekwipunku.
 

junas

New Member
Dołączył
21.12.2007
Posty
25
Ja tam ide do Bospera i zarabiam na skurach, nastepnie dołanczam się do najemników i ucze się kowalstwa u Beneta :p
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Oczywiście wszystkie opcje testowałem alchemia wogóle jakoś nie tego skóry dobrze można zarobić i polowanie fajna sprawa,ale najlepiej dla mnie to kowalstwo Harad dobrze płaci za zwykły mieczyk chyba 100 złotych monet a jak się troche podłuczyc to inne miecze jeszcze drosze zawsze po pare tyśiączków wpadało no i nigdy nie brakło mi pieniędzy.
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Zawszę zostaję czeladnikiem u Harada.
Po pierwsze to panuję u niego super atmosfera, poprostu człowiek honoru.
Po drugie wykorzystując pewien bug można robić w nieskończoność mieczyki dzięki czemu można narobić se peeeeeełno złota. No minusem jest dość długi czas spędzania przed kowadłem ale za taką kasę można zrobić wszystko. :p
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Zgadzam sięz przedmówcą =)
Bycie czeladnikiem u Harada jest bardzo opłacalne i faktycznie można sporo zarobić.
Co do samego Harada, tak jak napisał to Wismerin - koleś ma niełą gatkę =).
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
ja też robiłem wszystko ale według mnie najlepszym rozwiązaniem są skóry
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Na poczatku zawsze wybierałem Bospera, potem przestawiłem sie na kowalstwo, kiedy zorientowałem się że można więcej i szybciej zarobić :) Trochę trzeba sie namachać młotem, ale wynagrodzenie jest godziwe ;)
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
CYTAT(Bojan @ 14-01-2008, 22:01) [snapback]166593[/snapback]
Na poczatku zawsze wybierałem Bospera, potem przestawiłem sie na kowalstwo, kiedy zorientowałem się że można więcej i szybciej zarobić :) Trochę trzeba sie namachać młotem, ale wynagrodzenie jest godziwe ;)


Kowalstwo jest dobre dla tych którzy mają chęci i czas do kucia broni, zdobywanie trofeów jest dobre dla tych którzy nie mają czasu na kucie po prostu przechodzą grę i przy okazji polują oraz zbierają skóry, oczywiście na tym również się dużo zarabia a przy tym nie ma dodatkowej roboty. Alchemia jest czasochłonna, ponieważ trzaba zatrzymywać się przy każdej znalezionej roślinie i daje chyba najmniejszy zysk.
Jednym słowem na kowalstwie można zarobić najwięcej lecz trzeba poświęcić trochę czasu i kilka punktów nauki.
Zbieranie skór nie wymaga dodatkowego czasu gry i też jest bardzo opłacalne.
Alchemia jest chyba najmniej korzystna, bardzo czasochłonna i nie daje największych zysków.

No ale to jest tylko moje zdanie :D
 

krzych mag

Member
Dołączył
30.12.2007
Posty
47
zdecydowanie skury .nie trzeba często chodzic do miasta .a tak czy siak trzeba będzie zabić pare trolli czy cieniostworów
 

gwizd

New Member
Dołączył
22.12.2007
Posty
6
Ja zawsze wolałem miecze. Wykujesz i masz broń. Co Ci dadzą skóry jak je będziesz miał.Niccccc!Alchemi nie musze stosować bo gram na kody. Nieśmiertelność itp. :p
 

alus944

Member
Dołączył
9.1.2008
Posty
78
Skóry, bo można sporo zarobić na skórach wargów, wilków, cieniostworów, trolów..... :)
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
CYTAT(master of gothic max sword @ 16-01-2008, 09:58) [snapback]166766[/snapback]
Ja zawsze wolałem miecze. Wykujesz i masz broń. Co Ci dadzą skóry jak je będziesz miał.Niccccc!Alchemi nie musze stosować bo gram na kody. Nieśmiertelność itp. :p


Zawsze lepszą broń kupisz u jednego z kupców niż wykułbyś własnoręcznie. A co do skór, chodzi tu o zarabianie pieniędzy nie? Zbierasz skóry a później je sprzedajesz, broni przecież też nie trzymasz po 20 par. I co do alchemii, nie wszyscy grają na kodach i nie ma ona żadnego związku z życiem ;) . Chyba nie przeczytałeś nazwy tematu. <_<
 
Dołączył
18.9.2007
Posty
88
Najlepiej jest być czeladnikiem kowala. Możesz wykuwać własną broń z premią so broni jednoręcznej lub dwuręcznej. Poza tym można nauczyć się siły u swojego mistrza.
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Ja kocham kowalstwo ale i tak robie to dla expa a nie dla kasy bo sposob na zarabanie mam inny.Niewiem jak to jest byc zatrudnionym u innych gosci bo zawsze pracowalem u Harada.Ale gdybym mial wybierac u kogo bym pracowal po kowalstwie to Bosper bo wole byc misliwym niz alchemikiem.
 

Matx95

New Member
Dołączył
2.2.2008
Posty
9
Ja jestem zawsze tym u skor a jakos nie nawidze alchemi wugule trudne zadanie z tym zbieraniem...
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Popieram mi też się nigdy nie chce latać za roślinami... najczęściej jestem czeladnikiem u Bospera........ bo mogę sobie grać normalnie, a jak mi się nazbiera futer to lecę do Bospera i mam na parę dni z głowy ( dni w Gothicu ) .... a w kowalstwie to mi się na początku nie chce latać po kupcach za żelastwem, żeby miecza zrobić....
 

Szakall

Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
100
Ja wole kowala bo jak wiadomo sam sobie bron wykowasz i nie prosisz innych a bron jest bardzo wazna. ;)
 

domkaxd

New Member
Dołączył
20.1.2008
Posty
10
No u Harada. Tam się najwięcej zarabia i to chyba w najkrótszym czasie ;) No i na szczęście do broń orka jest łatwa do zdobycia jak sie idzie na polowanie z tym poprzednim pracownikiem Bospera ;) I wtedy skóry i broń za jednym razem xD
 
Do góry Bottom