Czeladnik

W jakiej specjalizacji najlepiej być czeladnikiem?


  • Total voters
    0

Kurys4

New Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
18
Jasne że skóry zabijasz parę wilków i już masz kupę forsy :D :D :D :D
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
jak dla mnie najlepsze jest walenie młotem po stali :D czyli kowalstwo 100 sztuk złota za jeden miecz to jest coś
 

hooligan258

New Member
Dołączył
30.7.2008
Posty
4
Dokładnie Harad dobrze płaci. Wystarczy sie nauczyć wykuwać dobry miecz i już 250 złota w kieszeni.
 

palpatin

New Member
Dołączył
11.8.2008
Posty
22
Najlepiej być kowalem, jest z tego kupa złota :) mimo, że uwielbiam bawić się w myśliwego to wybieram zazwyczaj wybieram kowalstwo, ze względu na korzyści...
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Najlepiej jest być kowalem, bo kasy jest w nieskonczoność. Stali dużo. Czego jeszcze chcieć. Poprostu płatny urlop :D :p.
 

Woogy

New Member
Dołączył
17.8.2008
Posty
5
3 razy przechodziłem Gothica II i zawsze wybierałem Kowalstwo :D Nie wiem dlaczego, ale jakoś najbardziej mnie do tego ciągnęło :D Poza tym można wykuć dobre miecze, nie mówiąc już o najlepszym ;) W ogóle jakoś mi się podobało połączenie - Wojownik-Kowal (byłem Najemnikiem/Łowcą Smoków) :D A teraz, gram 4 raz xD Tym razem ułaskawiłem Bospera i zostałem Łuczarzem :p Ogólnie też niezła robota, bo nabijając PD zbierasz także skóry ;) Lecz wydaję mi się, ze jako kowal i tak zarobię więcej :p Alchemikiem jeszcze nigdy nie byłem :p I bardzo mnie do tego nie ciągnie xP Jedyne, co na z alchemii w grze potrzeba to naładować Oko Innosa...

Tak więc głos na:
Kowalstwo! xD
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
U harada najłatwiej ponieważ najwięcej zarabiasz i dużej pracy nie masz wystarczy przynieść topór orka i kupić stali oraz nauczyć sie kowalstwa to już jesteś zawodowym czeladnikime wybrałem go ponieważ za alchemią nie przepadam bo mi sie nichce szukać roslinek i wydawać dużo pkt nauki a myśliwy większość zwierząt jest dosyc tania musisz sie naharować z trolami czy cieniostwórami by zarobic a to wysiłek ..........
 

night1pl

Member
Dołączył
16.8.2008
Posty
58
ja proponuje wszystko po trochu lecz jak chce się mieć zdolności kowalskie to z kowale a jak nie to wybieramy pozostałe dwa bo myślistwa oraz alchemista można od nich lub od kogoś innego można nauczyć się poza miastem lecz kowalstwa nie więc zależy od ciebie i wybranych zdolności
 

sonik

New Member
Dołączył
17.9.2008
Posty
1
według mnie najlepiej zostać kowalem bo najwięcej się zarabia, uczymy się kowalstwa i chociaż żebym umieli wykuć dobry miecz... później pędzimy do beneta i kupujemy od niego stal, odczekamy chwile i kupujemy znowu i tak w ciągle, ja przez 20 minut wykułem 102 dobre miecze, sprzedałem je i zarobiłem 25 tys. sztuk złota!!! Później pokupywałem zwoje i wszystko co przydatne i poszłem killować potworki. Oczywiście wszystko w 1 rozdziale a jak mi się kasa skończyła (1 tys. sztuk złota zostawiam na stal od beneta) to poszłem kuć miecze i kolejne 25 tysięcy, dzięki temu kasy nigdy nie brakuje :lol: . Oczywiście jest to troche nudne :( ale się opłaca
 

emil2055

New Member
Dołączył
16.9.2008
Posty
1
Dla mnie to skury dajo najwienkszo cane bo zawsze sie znajdzie potwur a jak potwur to skura a jak skura to kasa :p
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Zawsze byłem czeladnikiem u bospera.Wolałem zbierać i sprzedawać skóry niż te nudne kucie broni :p Kowalstwo jest o wiele bezpieczniejsze niż myślistwo bo przecież stal nas nie zje xD Ale wkońcu bez ryzyka nie ma zabawy ^^
Co do alchemi to nigdy nie bawiłem się w alchemika :p Jedynie nieraz gdy grałem magiem ognia zdażyło mi się zrobić kilka miksturek.
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
Ja lubię kowalstwo. Dużo się zarabia i nie trzeba się uganiać po lesie za jakimiś śmieciami, czy mordować zagrożone gatunki ;) . Raz byłem alchemikiem, też nawet fajnie się zarabiało, ale bez przesady. Zawsze kiedy byłem myśliwym miałem problemy z gotówką dlatego rzadko idę w tym kierunku.
 

parsival

New Member
Dołączył
27.1.2009
Posty
24
skóry

uwielbiam słyszeć jak bosper pyta co to za skóra gdy dajemy mu skóre trolla.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Najbardziej opłacalne jest kowalstwo, niestety jedynie wtedy kiedy wykorzystujemy bug ze stalą u beneta.
Najciekawsze ale dające mniejsze korzyści jest Myślistwo, fajny klimat kiedy w północy plujemy na jakieś wilki czy coś :p
Niedoceniona jest alchemia, ponieważ na zbieraniu zwyklych grzybów idzie zbić naprawde dużą kase.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Tak jak w temacie.Dla kogo Waszym zdaniem najlepiej pracować jako czeladnik?

Ja najczęściej zostawałem czeladnikiem u Kowala.Za najsłabszy miecz jaki się wykuje można dostać dużo złota.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Według mnie najlepiej być czeladnikiem u kowala Harada.Szczególnie, jeśli zna się pewien trik ^^
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
a moim zdaniem najlepiej być czeladnikiem constantina :p ponieważ na futrach się mniej zarobi niż na grzybkach (rosną one niemal wszędzie pod drzewami i pniami) a ten trick można także robić u Benneta i on cię nauczy to co ten kowal w mieście :)
 

pawelos23

Member
Dołączył
13.4.2009
Posty
34
Ja najczesciej zostawalem czeladnikem u Harada...Mozna duzo kasy zarobic:D A jak sie jest Najemikiem to zloto wtedy jest najwarzniejsze i najwiecej go potrzeba. Np. na taką Ciezka zbroje łowcy Smokow(o ile sie nie myle to 20 000 złota w Nocy Kruka)
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
najbardziej lubię u Bospera, bo za skórę dostajemy sporo kasy, a mało się przy tym narobimy, bo i tak zwykle ubijamy zwierzęta przy okazji gdy gdzieś idziemy. Szczególnie jeśli zostanę najemnikiem, bo kowalstwa zawsze będę mógł sie nauczyć od Harada lub w 2 rozdziale u kowala w Zamku w GD
 

KamilzLasu

New Member
Dołączył
28.3.2009
Posty
14
Constantino: nigdy nie byłem jego czeladnikiem, więc się nie wypowiem.
Harad: Płaci dobrze, ale jak dla mnie to pójście na łatwiznę. Wolę zapolować na zwierzaki (skóry sprzedać u Bospera), niż siedzieć w bezpiecznym miejscu. To nudne.
Bosper. Jak wyżej.
 
Do góry Bottom