Ulubiony Obóz W Gothicu 1

Status
Zamknięty.

Szakall

Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
100
Dla mie najlepszy jest SO poniewaz jest ladniejszy bo np: w NO czy w obozie na bagnach mozna sie latwo zgubic a w SO jest lepiej no i jest fajnie ze placa straznikom za ochrone ale i tak mi nie zaplaca a i fajne zbroje maja ciezka zbroja straznika fajnie wyglada czy magnata, i tez sa tam pewne reguly i to mi sie podoba bo nie lubie robic co mi sie podoba jak w NO wole miec pewne zasady. :D
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
Witam

Cóż... Ja, osobiście, najbardziej lubię Stary Obóz. Jest w nim coś... szczególnego. To tam więźniowie trafiają na początek, to tam skazańcy zazwyczaj przeżywają pierwszą noc, to ich ludzie spuszczają im pierwsze lańsko w kolonii, to tam uczą się przetrwać.

Odbiegając trochę od głównego wątku, dość ciekawie jest to zaprezentowane w filmiku, który chyba każdy fan Gothica oglądał... Jednakoż, jakby ktoś jeszcze nie oglądał, to może sobie ściągnąć STĄD. Całkiem fajna jest scenka walki na arenie (matrix B)). Bezimienny zabija Kirga pomimo, że zachowywał się wobec niego bardzo przyjacielsko. A zrobił to tylko by zaimponować Scatty'emu... Po trupach do władzy - tak właśnie działa system Starego Obozu "May the best man win.".

Wracając jednak do tematu...
Podoba mi się ten ścisk w obozie... To - jak wieczorami kopacze przygrywają sobie na lutniach przy ogniskach. To - jak młodsi guru z Bractwa próbują nawracać niezadowolone masy Starego Obozu na nową wiarę. To - jak Fletcher i Szakal robią nocne obchody. To - w jaki sposób Bloodwynn próbuje od nas wymusić haracz "Miło cię znów widzieć przyjacielu!".
A już w szczególności lubię, wyżej wspomniane, wieczorne walki na arenie (w Mrocznych Tajemnicach jest to realistyczniej dopracowane), gdy Kopacze i Cienie mogą dać wreszcie upust swojej agresji obserwując zabijających się szkodników, Strażników i "żółtodziobów" i wykrzykując przy tym teksty w stylu "Chcę ujrzeć krew!"...

O tak... Inne obozy nie mają tego czegoś - tego klimatu twardego życia w kolonii skazańców, który zaobserwować można jedynie w Starym Obozie. Oczywiście w Nowym Obozie żyją praktycznie sami bandyci i tam powinno to być najłatwiejsze do zaobserwowania, ale mi, osobiście, wydaje się on jakiś... sztywny, podzielony i... nuuuuuuudny!

Oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać - ale czy w innych obozach uświadczymy to coś? Ja oświadczam wszem i wobec - że nie uświadczyłem :p

Pozdrawiam
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
Ja również wybieram STARY OBÓZ, ponieważ był to mój pierwszy obóz, ale też wydaje mi się, że jest
najładniejszy z wszystkich obozów. W NO i OS możemy biegać wszędzie bez przeszkód, a w SO najpierw
mamy do dyspozycji zewnętrzny pierścień ( chyba ), a dopiero później możemy odkrywać dalsze zakątki
tego obozu. Według mnie mają też najładniejsze stroje. ;)
 

Adammo123

New Member
Dołączył
17.2.2008
Posty
1
Ja przeszedlem gothica1 tylko raz ;) ale zauwazylem zaleznosci.
W staruszku jest kilku fajnych ludzi takich jak: Milten i Diego.
W nowym jest spokoj i nozna troche zarobic przy roznoszeniu ziela :ph34r:
W swirusowie nawet nie mam czego szukac ob i tak ich pozabijam, lub w 2 zrobia to orkowie...

Pozdro dla wszystkich ktorzy graja w Gotica. Kto czeka na 4? Ja z wielkim zniecierpliwieniem:p :p :D
 

haeno

New Member
Dołączył
17.2.2008
Posty
5
Ja myślę, że Nowy Obóz jest najfajniejszy, można tam nieźle zarobić i co najważniejsze jest miła atmosfera. Lubię też bardzo przywódcę najemników - Lee. Jak kogoś pobijesz to nikt nie ma do Ciebie pretensji i możesz się tam nauczyć 5 kręgów magii, co się bardzo przydaje. Przeszedłem Gothic tylko 1 raz i byłem właśnie w Nowym Obozie. Co do pozostałych obozów powiem krótko:
Stary Obóz - nie lubię ich przywódcy Gomeza (dziwny jakiś jest) i w 3 rozdziale nas wyrzucają, ponieważ będą nas uważać za zdrajcę (dlatego ich nie lubię) ale są tam 2 fajne osoby, a mianowicie Diego i Milten.
Obóz na Bagnie - no cóż, co można o nich powiedzieć... Świry z sekty wierzące w Śniącego (demon, nasz główny przeciwnik w grze). Bardzo ich nie lubię, jacyś nawiedzeni są...
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Nowy Obóz,
jedyne wolne miejsce w kolonii, gdzie każdy dba o swój interes.
Miejsce będące schronieniem najgorszych mordercow jak i rowniez szlachetnych wojownikow.
Jedno ich łączy, determinacja w boju i wojaczka.
 

Scatty

Member
Dołączył
1.3.2008
Posty
34
Nowy Obóz. Dlatego że są tam takie fajne ziomki jak: Lee (wspaniały przywódca kiedyś, generał), Gorn (fajny kumpel),Lares (też nawet ok). Nowy obóz lubię też dlatego że jest w nim dużo swoboda. Każdy dba o swój interes i wogule.
 

malyxxl

New Member
Dołączył
2.3.2008
Posty
5
Stary Obóz, za niezrównany klimat. To było coś niesamowitego - Tyle postaci, każda inna, wiele zadań. No i proces dołączania do Cieni. Hyh, w 2001 to było naprawdę coś.
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Ja najbardziej lubię Nowy Obóz, zawsze lubiałem być złodziejem i kraść co się da ;) . Więc wpadłem na coś dla mnie hehe.
Ale przyznaje Sekta (zwana przez niektórych "Obozem Ćpunów i Skinheadów") też jest niezły, nieraz tam dołączałem i paliłem Mrok Północy :lol: . Zresztą i tu i tu mają niezłe bronie i zbroje. Trudna decyzja :blink:
 
Dołączył
7.3.2008
Posty
101
You nowi rocks ponieważ nie lubię staruchów :lol: .
Ale na temat:
1)Nowy Obóz-ta swoboda,zadania takie jak wykurzenie Krzykacza z chaty,
lubię kopiec rudy bo można jej troche ukraść xD,fajni kolesie:Gorn,Lee,Lares,Saturas,Cord,Torlof(w dwójce kapitan statku)
2)Obóz Sekty-na początku go omijałem ale to bagienne ziele,ale lubię dlatego że nowym graczom polecam,a
potem się z nich śmieję :lol: xD.
3)Obóz Orków-nie pytajcie dlaczego
4)Stary Obóz-lubiłem na początku(ten majestat z daleka)ale nie lubię stamtąd następujących (nie)ziomków:
Gomez,Gomez,Gomez,Gomez,Gomez,Fletcher,Bloodwyn,Szakal,Arto,Blizna,
5)Obóz Bandytów-w/w(oprócz tych ludzi,ale gomez by do nich pasował)
6)Czekajcie nie ma innych obozów?!
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Szczerze mówiąc to do 5 rozdziału lubię Stary Obóz. Jest on chyba największy i jak dla mnie najliczniejszy z wszystkich trzech. Jak dla mnie ludzie są silniejsi niż w NO. Pierwsze miejsce dla SO. Jeśli chodzi o miejsce drugie to tutaj raczej NO. Dlaczego? Wiele silnych wojowników, no i tutaj ludzie są najbardziej koleżeńscy. Podoba mi się ich położenie i to że chcą wydostać się z za bariery..
To tyle z mojej strony..
 

meiram

New Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
26
:) Zdecydowanie Nowy Obóz, w Starym Obozie trzeba płacić za ochronę, ludzie są mniej sympatyczni. Nowy Obóz jest bardziej elastyczny i otwarty w podejściu do nowej osoby. Poza tym panuje tam duch wolności. Stary Obóz ma tylko jedną zaletę, a mianowicie jest nią zabudowa. Sekta od razu odpada, intuicyjnie odrzucam takich co parają się indoktrynacją. :blink:
 

Ragnarokma

Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
34
Mnie najbardziej podoba się Stary Obóz. Są tam pewne zasady, które trzeba przestrzegać a jak nie to będziesz wąchał kwiatki od spodu. Nadaje to realistyki grze. No i można tam przyłączyć się do magów Ognia i poznać Miltena i Diega.
 

prezi

New Member
Dołączył
20.10.2007
Posty
15
Oczywiście jak dla mnie NO :).Dużo ludzi,NO ma własną kopalnię i do tego pole ryżowe.Wojownicy doskonale walczą,jest karczma(niema jej w SO i to mnie najbardziej dobija)ludzie nie potrzebują pomocy ze świata spoza bariery.No i szkodnicy napadają na strażników z SO ^^
 

COR_ANGAR

New Member
Dołączył
28.3.2008
Posty
3
Ja najbardziej lubiałem obóz sekty ponieważ był tam fajny klimat .A pozaty jest tam mój ulubiony bohater w całej grze WIELKI WOJOWNIK COR_ANGAR
Stary obóz mi nie przypadł do gustu ponieważ i tak pużniej będą chcieli cię zabić.
Nowy obóz hmmm jest średnie klasy nie przepadam za tymi barbarzyncami.
 

Kazus

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
40
Ulubiony obóz? Zdecydowanie SO.
Wprawdzie zanim nauczyłam się co wolno, a czego nie oberwałam kilka razy od strażników, ale można im to wybaczyć. Zostałam strażnikiem. Magów nie lubię. Faceci w sukienkach? To takie mało męskie.
Czemu nie inne obozy?
NO nie podoba mi się, bo nie lubię anarchii. Nie czułabym sie bezpiecznie wiedząc, że w nocy może ktoś przyjść i mi zrobić krzywdę. Do NO chodziłam kraść, zabijać i rabować.
OS nie, ponieważ nie cierpię fanatyków.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Wiadomo NO ;) Człowiek nie jest ograniczony żadnymi zakazami,ani przepisami.Tu sam jesteś panem swego losu.
A poza tym:
1.Kupa najlepszych kumpli.
2.Dobrzy NPC
3.Fajna lokalizacja.
4.Ciekawe zbroje
Obóz sekty może nie przypadł mi do gustu tak jak NO ale podobały mi się ich zbroje i zadania.Chociaż sam obóz też fajny bo blisko był exp. na wężach.A i sam wiszący między drzewami obóz też robi wrażenie :p
 

Klimus

New Member
Dołączył
6.4.2008
Posty
28
Zdecydowanie Stary Obóz.
Kiedy po raz pierwszy zauważyłem tą grę, to właśnie w momencie przesiadywania w SO. Ta muzyczka po prostu mnie uderzyła... Jest tam dosłownie wszystko, co do ZWYKŁEGO życia potrzebne, tzn. patelnie, kuźnia, ogniska, kąpielisko, beczki ^^, ławki.... żyć nie umierać! A klimat wieczorem także jest super. Uwielbiam czasami pobiesiadować z Kopaczami przy pieczeni z dziczyzny i słuchać, jak co niektórzy grają na lutni... obserwować obłoki zielonego dymu z ziela... popijać piwo... wysiurać sie w krzaki. ^^ Można się też bawić w kowala. Udawałem, że istnieje 7 dni tygodnia, pn-pt zapieprz przy kowadle od rana do wieczora, sobota rekreacja a niedziela odwiedzenie kościoła (klasztoru ognia) ^^

Ale się rozmarzyłem... Eh... chyba se w to znowu zagram, aby się pobawić :)
 

Krzych066

New Member
Dołączył
10.4.2008
Posty
2
CYTAT(Dark Shadows @ 21-12-2007, 19:39) index.php?act=findpost&pid=163112
Chyba NO. Sam nie wiem, czemu. Z jednej strony jest nieco pusty miejscami, ale czuć w nim takiego ducha buntowników. Ludzie mają gdzieś Gomeza i świrów z sekty, pracują dla siebie i żyją sobie z dnia na dzień. Nic tam nie musisz jak nie chcesz. No i są najemnicy. Moja ulubiona gildia.

Pozdro.

jak wjekszość najbardziej lubie NO bo wolę magow wody,a inne obozy są "dzikie" :ph34r: a na dodatek w G2 tam mieszka smok

Wysilaj się bardziej na przyszłość, bo krucho widzę twoją przyszłość tutaj... - K.
 

Lord Fergan

Member
Dołączył
16.4.2008
Posty
52
Dla mnie głupi jest obóz na bagnie, same świry, a szczególnie ten Cor Calom<jak to powiedział kryst>
Najlepszy jest nowy obóz, dlaczego, ponieważ żyją normalnie bez pośpiechu i dobrze. Najlepsi są tam npc i ludzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom