Ulubiony Obóz W Gothicu 1

Status
Zamknięty.

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Nowy Obóz jest fajny - co by nie robić, w końcu i tak do niego trafiamy, więc lepiej w nim być. Według mnie jest w nim najfajniej: Blisko do starej kopalni, terenów orków, wolnej kopalni, Starego Obozu, Fortecy w górach, i wielu miejsc pełnych potworów. Jest tam dużo fajnych postaci, m.in: Lee, Gorn, "Laser":), Krzykacz, którego ubiłem kilkoma ciosami (cherlak, ale przydała mi się jego pałka), poza tym bycie członkiem Nowego Obozu pozwala naprawdę wczuć się w postać. Ja np. grałem jako prawdziwy bandyta. Patrzę: ktoś z bezimiennych postaci ma fajny miecz, więc go atakuję dla tej błyskotki :D
 

kubanosa

New Member
Dołączył
4.10.2008
Posty
5
Pewnie, że Stary Obóz. Diego jest pierwszą osobą, którą spotykamy w grze ; ) Głupio by było go zdradzić i iść do innego obozu :) Zawsze jak przechodzę grę to jestem w Starym...
 

Javier

New Member
Dołączył
11.3.2010
Posty
3
Moim ulubionym obozem w G1 jest Sekta(Obóz na bagnie) gdyż:
1.co dziennie dostajesz zioło.
2.mają bardzo dobre zaklęcia.
3.panuje fajny klimat.
4.co najważniejsze nikt od ciebie nie ściąga haraczu za ohrone.
Z tych powodów najbardziej lubie Sekte. B)
 

Kanzaki

New Member
Dołączył
13.3.2010
Posty
23
Moim ulubionym obozem jest Stary Obóz. Zawsze jak gram w G1 to mnie do niego ciągnie ,ponieważ jest to chyba najbardziej ucywilizowany obóz w G1 :p Potem moim zdaniem jest Obóz na bagnach ,a na końcu Nowy Obóz. Nie wiem czemu ,ale zawsze kiedy grałem w G1 to nigdy nie byłem członkiem Nowego Obozu. Kiedyś mówię sobie że przejdę G1 znów ,lecz teraz jako pierwszy raz członek Nowego Obozu ,lecz coś mnie kiedyś od niego odrzuciło i zostałem znów członkiem Starego Obozu :p
 

Eldoor

New Member
Dołączył
11.3.2010
Posty
22
Moim zdaniem najlepiej jest dołączyć do Starego Obozu.
Powody? Stary Obóz tak czy siak daje nam możliwość przejścia na stronę Najemników (czego nie można powiedzieć o Sekcie), udostępnia wiele misji pobocznych i darmowego ekwipunku już na samym początku gry - wystarczy mieć odpowiednią ilość wytrychów. Dodatkową radochę sprawia rozszarpywanie tych ważniaków pod koniec gry. A dżojnty z bagiennego ziela można palić i palić... będąc członkiem każdego obozu.
W Nowym Obozie zawsze denerwował mnie Lewus, na początku gry, a w Sekcie panował klimat: " Nie oddzywaj sie do mnie bez pozwolenia" - Nie to nie! Łaski bez :sparta::D
 

Geralt z Rivii1

New Member
Dołączył
10.4.2010
Posty
13
Obozy mają podział na poziomy trudności - poniżej podam buildy:
Stary Obóz (najłatwiejszy):
Bardzo łatwy (dla graczy, którzy pierwszy raz grają w serię Gothic): Cień->Strażnik->Najemnik->Mag Wody->Nekromanta
Łatwy (dla graczy, którzy grali w inne części, ale pierwszy raz grają w G1): Cień->Mag Ognia->Mag Wody->Nekromanta

Nowy Obóz (pośrodku):
Średni (dla tych, którzy przeszli grę 1 lub 2 razy): Szkodnik->Najemnik->Mag Wody->Nekromanta

Obóz Bractwa (najtrudniejszy):
Trudny (dla weteranów Gothica, którzy przeszli tę grę kilka razy): Nowicjusz->Strażnik Świątynny->Najemnik->Mag Wody->Nekromanta

Osobiście znam chyba wszystkie sekrety Gothica 1 i ukończyłem go wiele razy, ale dołączam najczęściej do Nowego Obozu. Nie dlatego, że z Bractwem bym sobie nie poradził, tylko dlatego, że tam mieszkają najbardziej spoko ludzie (Gorn, Lee, Buster, Sharky, Lares, Horacy), oczywiście poza kilkoma wyjątkami (Lewus, Ryżowy Książę, Butch, Krzykacz). Stary Obóz wyróżnia się naprawdę wrednymi typami. Takimi jak Bloodwyn, Fletcher, Grim, Herek, Kyle czy sam Gomez. Są tam jeszcze ludzie, na których (mimo wszystko) bardzo trzeba uważać. Chodzi mi głównie o Wrzoda. Większość Sekty to świry. Guru są zarozumiali, Baala Netbeka pozostawię bez komentarz, bo nawet Wrzód jest normalniejszy, Schrat zwiał z Obozu, ale i tak sprawia wrażenie dziwaka, Baal Isidro polazł do Nowego Obozu i od tamtej chwili wiecznie chodzi narąbany. Dlatego NO wydaje mi się najnormalniejszy.
 

hailtokingbaby

New Member
Dołączył
23.4.2010
Posty
8
Stary obóz rlz. Najlepiej wykonany z obozów na wzór zamku. Klimat nadaje mu duża ilość NPC (kopacze) który całymi dniami przesiadują na ławeczkach i popijają. On nadaje koloni górniczej ten klimat którego już G2 nie miał.
 

xxxl

New Member
Dołączył
12.6.2010
Posty
3
Moim ulubionym obozem jest Nowy Obóz. Mam ku temu trochę powodów. Po pierwsze, jest tam mniej wkurzających ludzi niż w Starym Obozie. Tutaj takie czarne owce to tylko Ryżowy Księciunio z Lewusem, Krzykacz, Butch i Okyl. W Starym Obozie wkurzają mnie wszyscy magnaci, Bloodwyn, Torrez, Wrzód, Kyle... ogólnie sporo członków Starego Obozu mnie wkurza. Po drugie, pancerze z NO wyglądają moim zdaniem lepiej od tych z SO. No i w Nowym Obozie jest kilka bardzo fajnych postaci - Lee, Gorn, Lares, Wilk i Buster. A w Starym? Tutaj lubię właściwie tylko Diega i Miltena, no i trochę Snafa.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Ja najbardziej lubię NO bo nie ma w nim takich zasad jak np. żeby spotkać się z Lee musisz mieć magiczny kamień , który zdobędziesz po pokonaniu jakiegoś czarnego maga na szczycie wierzy za płotem do którego klucz jest w posiadaniu nieumarlaka z bagien :). Jest tam poprostu luzik , mili ludzie , dużo nauczycieli i ogólnie ten obóz jest super :).
 

Norberteusz

New Member
Dołączył
28.2.2010
Posty
21
Ja najbardziej lubie nowy obóz.W starym obozie są ci magnaci,gomez,bloodwyn...to oni ,a nie ci z nowego obozu są tak naprawdę bandytami.No dobra,troche przesadziłem.W każdym razie według mnie nie są od nich wcale lepsi.Najemnicy są fajniejsi od strażników ,a szkodnicy też są całkiem spoko.Nie mówie oczywiście o lewusie i bandytach ,ale naprzykład taki Lares czy Wilk.Lee i Gorn są po prostu wspaniali.

"Lee to nie Gomez,on nie musi się chować za armią strażników."
 

KnifeR

New Member
Dołączył
13.7.2010
Posty
15
Stary Obóz, ma taki klimat. Kopacze panicznie boją się strażników i muszą pracować. Cienie... urządzają libacje ;] (zresztą strażnicy też). Magowie siedzą cicho.
Po prostu fajnie się przejść wieczorem po Starym Obozie. Świetnie skomponowana i dopasowana muzyka.
Mimo, że wolałem dochodzić do Nowego Obozu. Klimat lepszy był w SO.
Pozdrawiam.
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Nowy Obóz - tylko tam można poczuć smak prawdziwej wolności :D
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Oboz na bagnach.
  • Najbardziej uporzadkowany
  • Kazdy ma swoje zadanie ktore powinien wykonywac
  • Hierachia, z ktora wszyscy sie licza
  • Ziolo
  • Niezaleznosc, moga miec wszystkich w d*pie, nikt ich nie tyka
  • I magowie i wojownicy - rozwijasz sie jak chcesz
 

KoaK

New Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
29
Dwa razy przeszedłem pierwszego gothica dla mnie ulubiony obóz w gothicu 1 to nowy obóz ^_^
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Ja przeszedłem gothica 1 trzy razy i za pierwszym razem dołączyłem do Starego obozu. Jednak i tak mnie potem wywalili więc później należałem do najemników i dołączyłem do magów wody. Niestety nie osiągnąłem 6 kręgu. Za drugim razem dołączyłem do Nowego Obozu i najbardziej tam mi się podobało. Za 3 razem dołączyłem do sekciarzy. Najfajniejsze tam było zabić 1 Strażnika świątynnego i miał bardzo fajną broń, którym zabiłem wielu orków
 

Lars

Member
Dołączył
4.9.2010
Posty
32
Tylko Nowy Obóz . Cenie go za wolnośc i swobodę tam panująca,tam nie ma zbędnych strażników którzy żądają abyś im zapłacił za rzekomą "ochrone" .
 

Deluldor

New Member
Dołączył
2.9.2010
Posty
5
też wole nowy obóz od inncyh:) jakoś zawsze w każdej części trzymałem z gornem:D:D
 

PAJOREK

Debile
Dołączył
2.9.2010
Posty
10
Ja grałem w gothicka pare razy ale najbardziej spodobała mi sie sekta\bractwo śniącego.
Jest tam bardzo fajny klimat mili ludzie.
znajduje sie jeden z najlepszych wojowników w całej koloni jakim jest Cor Angar.
Lecz mają jedna poważna wade jaką jest wiara w Śniacego.
Poza tym póżniej jakby przyłączamy sie do Nowego Obozó.
 

rafell

Member
Dołączył
21.8.2010
Posty
46
A dla mnie obóz Bractwa:
Na "+"
- klimatycznie
- swobodnie
- niezależnie
- spokojnie
- bezpiecznie (?)
Na "-"
- religia
- Guru zbytnio przesadzali z zasadami

Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom