Trudne Do Pokonania Zwierzęta I Stwory

eifersucht

Member
Dołączył
7.10.2008
Posty
66
Dla mnie najgorsze są ogry. Zawsze pokonuje ich kulami ognia, bo bronią nie mogę dać rady. A trolle są prościutkie - zadajemy mnóstwo ciosów mieczem, a one nawet nie są w stanie nam oddać :)
 

13adi13

New Member
Dołączył
9.11.2008
Posty
19
ogorwie sa latwi nawet przy malym lvl, jezeli mozesz miec halabadre, bo ta bronia ciagle sie krecisz i latwo sie ich rozwala i mozna nawet 3zatakaowac naraz, najtrudniejsi sa magowie ogolnie ork, mag, goblin.
 

Subdigitals

New Member
Dołączył
10.11.2008
Posty
15
ogry tak najlepiej z magi jak masz łuk to tez się przyda może być i kusza unikajcie zwarcia ;D
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Ja zawsze mam najwięcej problemów z wilkami, zwłaszcza lodowymi bo już jestem na tyle silny że raczej zwykłe mnie nie zabiją pomimo ich mega szybkiego ataku, pełzacze też wkurzające bestie ciężko się z nimi walczy, tak samo z ogrem ale za to można go zabić z łuku bez jakiś ogromnych problemów, no i szamani - bardzo utrudniają walkę.
 

MichałABG

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
202
mi najtrudniej walczy się z ogrami, cieniostworami i tymi pieprzonymi szamanami, lecz zawsze znajduje na nich sposób:)
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Ogry ? ;> Hmmm kusza i nie ma co z nich zbierać ;O Cieniostwory podobnie, za nim dobiegnie 3 razy glebe zaliczy, poza tym zawsze można odbiegać i wracać jak ich nie zabijesz odrau co dla mnie żaden problem ;] Szamani owszem, obojetnie czy Orkowie czy Gobliny, wkurzają ostro, ale zawsze staram sie Gobliny do strzału położyć, Orkowi cóż, jedynie na dystans i chować się, ewentualnie fartem podbiec i pociąć ;] Jednak nic tak bardzo nie sprawia mi kłopotu jak wilki ... Jak sie zwieszą to postać aż się przywiesza (w sensie gryzienia przez wilki) nie mogę wykonać żadnego ruchu wręcz ... Dlatego staram sie te "gówna" omijać, a jak nie to celnie strzelać ... co czasem tez jest zbugowane bo trafiam centrala, a strzała czy też bełt znika w wilku nie zadając mu obrażeń ... Choć czasem nie powiem, jak jestem w transie, pozytywny dzień to wilki kłade mieczem i nie mam problemu :) Poza tym nie spotkałem się z żadną inna przeszkodą ;) Jednak i tak uważam, że G3 to nie jest prawdziwy Gothic, to sa jego resztki ;P G1 rulezzzzzzz, G2 mniej ale też gitara ;] G3 dla mnie za kolorowe, za bajeczne ;)
 

kilek13

Member
Dołączył
7.12.2008
Posty
142
Mnie bardzo denerwuja wilki. No jak taki zacznie mnie gryzc, to nie moge zadac mu nawet jednago ciosu :blink:
Ciezko jest mi tez pokonac ogrow. Jezeli mam jakas dluga bron, to nie jest tak zle, ale np jak mam "Zabojce orkow" nie siegam go, a ogr jak wiadomo ma spory ten topor :p
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
W gothicu 3 to najtrudniejsze do pokonania moim zdaniem były : Cieniostwory, strażnicy świątynni, golemy. No i oczywiście orki (w dużej grupie).
Choć pod koniec gry to cieło się wszystkich równo ^^
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Jesli troll jest jeden to nie ma z nim problemu :) Najpierw kusza-kilka bełtów z mocnej kuszy(trolle są dosyć wolne),odbiegasz na kilka metrów i znowu kilka bełtów :D Zawsze można pociągnąć go z ognistej kuli :D

Ogry-atakują w grupie.Tak jak z Trollami,ale ogry są szybsze i trudniej przed nimi uciec a więc walka wręcz jest nieunikniona :]

Smoki-Pod Cape Dune są dwa,na pustyni jeden(a wszyscy rozpaczali jak na Khorinis pojawiły się 4 smoki i że to niby one wyginęły wieki temu i dlatego jest takie zamieszanie xD) Mocne poczwary...jednego można pokonać ale jak sa dwa to trzeba mieć szczęście :)

Najtrudniej walczy mi się ze smokami.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
ja nie nawidzę troli trudne są nawet i się bardzo głupio z nimi walczy... nie lubię widoku spadającego na mnie ich broni gigantyczny kamień na kiju leci mi prosto w twarz :(
 
Dołączył
30.6.2009
Posty
41
Wilk nie dają czasami zaatakować i to głupi a tak to jak grałem magiem to z żadnym potworem chyba nie było problemu. jeszcze te stworki w Nordmarze ktore chodziły stadami:D
 

jacksonheyes

Member
Dołączył
27.4.2009
Posty
47
Najbardziej wkurzające i zarazem najtrudniejsze do pokonania są wilki, bo jak się rzucą to nie przestaną gryźć. Trudne też są ogry, bo atakują w szybkim tempie i nie można zablokować ciosu. No i na koniec wszystko co atakuje ogniem czyli szamani. :D
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Na początku gry maiłem trudności z pełzaczami (diabelstwa były cholernie trudne, jak na ten etap).

CYTAT(jacksonheyes)
Najbardziej wkurzające i zarazem najtrudniejsze do pokonania są wilki, bo jak się rzucą to nie przestaną gryźć.


w stu procentach zgodzę się z moim przedmówcą. Aczkolwiek jeszcze większe problemy sprawiały mi szablozęby.
 

Bezi222

New Member
Dołączył
23.7.2009
Posty
12
Według mnie najtrudniejsze do pokonania
są potwory i trolle w grupach....
Grupy są przeważnie 2 czy 4 osobowe....
Zwłaszcza na początku gry.
Ale wystarczy magia i jakiś dobry miecz,
dajmy na to kula ognia i miecz mistrzowski
i po kłopocie.... :D
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
A mi największy problem sprawiają wilki i dziki. Czasami idziemy nocą przez las, słyszymy szelest, odwracamy się i dostajemy 30 ciosów od 3 wilków, po czym zostaje nam ucieczka, a jak mamy mniej szczęścia to "Load game".

#Edit
Troll jest jednym z najsłabszych potworów. Mimo iż wali mocno i ma zapas spory hp'eków to z czarów lub łuku można go łatwo powalić na ziemię. A jak się zbliża to można przecież uciec :] A gdy już mam mało hp to dokańczamy naszego dzieła za pomocą miecza/topora/pałki :lol:
 

Pax

Member
Dołączył
24.7.2009
Posty
38
A ja się boję walczyć z całą watahą takich małych puchatych i kicających stworów co to za jednego dają 25ptk. ;) Tak naprawdę to każda gromada potworów, stworów czy istot jest trudna w walce do pokonania. W zależności od tego co mam na sobie, trzymam w ręku i ile życia mam w zapasie tak się zabieram do dzieła. Jeśli chodzi o grupy to na ogół podchodzę tak żeby wywabić z niej pojedyncze sztuki i je zabić. Nie zawsze się to udaje ale od tego są sejwy. Trolle, no cóż, mocne w ciosie i z dużym zapasem sił witalnych, ale jak się je dopadnie na krótki dystans z mocnym orężem to ze względu na swoją powolność nie zdążą zadać ani jednego ciosu często a ja już im dobrze przetrzepię skórę. Najgorzej jeśli podczas walki zabraknie wytrzymałości. Zresztą to broń obosieczna. Jak walczę z istotą daję jej się wyszaleć i zmęczyć parując ciągle ciosy. Jak jej pary zabraknie wtedy moje na wierzchu. Przy braku wytrzymałości przeciwnik nawet parować ciosów nie może. Golemy, jak lodowy podgrzać jakimś sesnownym czarem, jak ognisty schłodzić, kamiennego dopaść jak trolla i łomotać bez opamiętania w szale bojowym aż się nie rozsypie. Pozatym zawsze można coś większego czarem pomniejszyć i jeśli nie jesteśmy słoniem to się myszy nie boimy. Trochę mi ten czar przypomina pomniejszacz ze starej gry Duke Nukem gdzie się przeciwnika sprowadzało do rozmiaru pudełka zapałek i buciorem kończyło dyskusję czyje na wierzchu. Pozatym stara wypróbowana taktyka amerykańskiej armii, napalm, ostrzał artylerii, a potem piechota zmotoryzowana pod osłoną czołgów i kawalerii powietrznej. W naszym zastosowaniu czary ofensywne, łuk lub kusza a potem hurrrra z mieczem lub toporem w dobrym pancerzu. Żaden potwór nie straszny im wyższy poziom a zatem odpowiednio zadysponowana umiejętność. Trudność sprawiało mi zabicie takich zielonych mutantów z pałkami nawet wtedy jak łoiłem skórę zębaczom i cieniostworom. Nie pamiętam jak się nazywały ale nawa zaczynała się na "s".
 

krystian123

Member
Dołączył
20.2.2009
Posty
31
Ja tu napisano to Szamani ,szczegolnie jak sa gdzies schowani za krzakami i w obstawie... Ale nie lubie walczyc,troche sie boje ,niewazne jaki poziom z Wilkami Lodowymi. Sa czestow duzych stadach a jak 1 Cie zaspamuje to wogule .
 

Imienny

Member
Dołączył
11.8.2009
Posty
37
Walka w Gothicu bywa głupia rozwalam całe miasto a czasami rozwala mnie banda goblinów ale szczególne trudności sprawiły mi wilki bo są szybkie i chodzą w dużych stadach. Trudno się walczy też z Szamanami i Ogrami są one stanowczo za szybkie i za silne.
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Najgorsze są ogry które są bez mózgu i walą tym morgensternem żeby pozbawic innych również.
Nie lubie też Trolli i Orkowych szamanów bo zawsze mnie podpalają (nie trolle :xd: ),szczególnie na moście w Nordmarze.
 
Do góry Bottom