[Gothic 3] Community Story Project - Informacje, Newsy

mateusz2205

New Member
Dołączył
14.2.2011
Posty
13
Ten miecz do obłędu przypomina meteorytową kosę z Wiedźmina jedynki, albo ewentualnie broń spod Grunwaldu.
 

RusSerrit

New Member
Dołączył
31.12.2012
Posty
1
Ten miecz do obłędu przypomina meteorytową kosę z Wiedźmina jedynki, albo ewentualnie broń spod Grunwaldu.

Dla mnie mogą nawet robić "kopiuj, wklej" z innych produkcji, byleby dodali nowy oręż. Ciekawe, czy tylko Diego dostanie swój stary, nowy pancerz? W Content Modzie 2.6 Gorn ma już prawowitą zbroję Łowcy Smoków, która wygląda naprawdę dobrze i nie chodzi mi tu o zamianę tekstur, tylko o całkiem nowy model.
 

Nheero

New Member
Dołączył
29.9.2010
Posty
14
Kurcze, jestem ciekaw kiedy to wyjdzie w Niemczech, bo u nas to trochę poczekamy po premierze. Tak z rok albo dwa.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Z tego co wiadomo olali tłumaczenie na inne języki, więc prawdopodobnie ktoś spoza zajmie się przetłumaczeniem z niemieckiego na agielski czy polski.
Dodatkowo nie wiadomo nic więcej prócz tych smaczków które przedstawiają, lecz to się już dłuży w nieskończoność.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
To, czy zostanie to przetłumaczone to zależy czy znajdzie się jakaś grupa osób które będą chciały się tym zająć :) I czy w ogóle będzie na tyle dobry produkt żeby poświęcać czas.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Roben dawał pomocną dłoń, chciał zacząć tłumaczyć równomiernie z całymi pracami ale odprawili go w kwitkiem. Jakby coś ukrywali ;f
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Może poziom prac i samego tworu? :D
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
;] Przyjdzie nam dłuuuugo czekać na zakończenie prac i premierę tego :) Z jednej strony niestety, z drugiej stety. Choć mogliby trochę przyspieszyć pracę albo chociaż pokazać coś konkretniejszego niż marne screeny.
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Ja cały czas chcę. Ale im nie zależy na premierze wielojęzycznej. W ogóle im nie zależy na innych językach. Przynajmniej tak można wywnioskować z ich wypowiedzi. Z drugiej strony można też podejrzewać, że mają mniej treści niż twierdzą jeśli mowa o misjach i dialogach. Trudna sprawa - szkoda, bo ucierpi na tym sam CSP.
Dla tak starej gry premiera dla wszystkich wersji językowych to ważny czynnik napędowy popularności i nagłośnienia sprawy.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja myślę, że projekt ma duże szanse na wstrzymanie jak większość mu podobnych. Od długiego czasu karmią wszystkich pierdołami zamiast konkretów. A projekt ciągnie się od długiego czasu. Twierdze, że im dłużej im to będzie schodzić tym mniejsze szanse, że cokolwiek wydadzą.

A jesli wydadzą, to przyglądając się im podejściu to wyznają zasadę. Mod od Niemców dla Niemców.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Tylko aryjczycy mogą grać, rasa panów jest ponad całą europą fanów Gothica :trollface:
 

mateusz2205

New Member
Dołączył
14.2.2011
Posty
13
Rzućcie okiem na ten podpunkt FAQ:
We are in contact with numerous foreign Gothic communities, who have approached us with that wish. We will address this issue as soon as the german texts have been finished, and will then make these texts available to teams of translators from the community. We will, when the time is ready, start a call: for teams of translators to establish themselves and hand in their applications. We are aiming for translations into the English, Polish, Italian and Russian languages, but are open for other languages.

Sami mówią, że dążą do tego żeby wydać to w różnych wersjach językowych. Więc musi być jakaś szansa, może trzeba poczekać aż skończą scenariusz...
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
FAQ było robione przed ogólnymi zmianami w składzie. Aktualnie nie będą pracowali nad innymi wersjami językowymi i wydadzą prawdopodobnie tylko w niemieckim, ewentualnie w angielskim.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wielkanoc 2013
Przed chwilą były święta Bożego Narodzenia a tu już Wielkanoc. Choć pogoda sądzi inaczej. Gdy się pracuje czas przemija nieubłaganie. Dla wielu z  nas minął właśnie czas testów i zaliczeń, z tego powodu prace na projektem się spowolniły. Mamy nadzieję, że z nadchodzącą wiosną prace nad CSP ruszą z kopyta. Ciągle tworzymy nowe zadania dla Orków i Buntowników, korygujemy się nawzajem oraz tworzymy ciekawe detektywistyczne questy.
W międzyczasie skrypterzy urzeczywistniają nasze pomysły a testerzy wychwytują najrozmaitsze błędy.
Wciąż jest wiele do zrobienia ale trzymamy się naszego planu. W te święta mamy dla was znowu ciekawe opowiadanie tym razem o dzielnych mężczyznach z Reddock. Jednak na tym nie koniec, chcemy wam pokazać, że słuchamy waszych podpowiedzi i opinii tak wiec jeszcze raz przyjrzeliśmy się na miecz paladyna. Nasz grafik 3D odwzorował go ze starego plakatu Gothic 2. Praca nad nim się jeszcze nie skończyła jednak chcemy wam go zaprezentować. Ostrzegamy, że textury są jeszcze nie skończone, ale siatka już jest gotowa. Mamy nadzieje, że podoba się wam on lepiej niż ostatnia wersja.

Chłopacy z Reddock
 
„ Wstawiaj. Ruszaj się! Przecież nie jesteś z waty! Daszradę!”
Okrzyki nauczyciela Norrisa powoli docierały do świadomości Joeygo.
„Wstań wreszcie! To jeszcze nic nie było! Wracaj na nogi!
Polecenia wypełniały jego głowę.
Początkowo klęcząc następnie wstał na nogi. Na całym ciele odczuwał pulsujący ból. Copper solidnie mu przyłożył, ostatnim ciosem. Joey zachwiał się, potrząsnął głową i tam gdzie sekundę temu miał mgłę przed oczami, teraz widział wyraźnie. Przed nim podskakiwał, wyposażony w miecz i tarczę z miedzi, ten zwinny drań Copper. Norris wykrzykiwał instrukcje i młody buntownik był gotowy do kontrataku. Najpierw skrócić dystans do przeciwnika, ataki odeprzyj tarczą, przeciwnika zmusić do odsłonięcia słabego punktu i na koniec samemu zaatakuj. Te trzy kroki nie powinny być takie trudne do wykonania. Przecież Copper postąpił identycznie przed chwilą. Joey zaatakował, zbliżył się niebezpiecznie blisko do Coppera, ale ten obronił się tarczą, na szczęśnie sam też użył tarczy. Chłopak nie chciał się dać pokonać. Joey zamachnął się na nogi Coppera jak by chciał go uderzyć. Następnie staranował go z całą swoją silą, tarcza przeciwnika spadła na ziemię a na jego twarzy było widać zaskoczenie. Przez krótką chwilę widział jak jego oczy stają się szkliste. Joey odwrócił się, uderzył w rękę przeciwnika trzymającą broń. Copper całkowicie stracił równowagę, rozbrojony padł na ziemię w obrębie małej areny. Norris zawołał: „W końcu, wiedziałem, że nie jesteś z waty!” Wszyscy wokoło rzucili się na arenę aby pomóc Copperowi wstać i pogratulować Joeyowi. Stary mistrz podszedł do chłopaka, poklepał go z aprobatą po plecach i powiedział: „Podszedłeś do tej walki jak prawdziwy mężczyzna, prawie jak jeden z tych Nordmarczyków. Prymitywna technika ale skuteczna. Zrobie z ciebie jeszcze porządnego wojownika, mój mały. Twoja zbroja, zasłużyłeś sobie tą walką.” Machnął ręka na pobliskich ludzi i powiedział, że Joey musi pić wódkę na studzenie emocji. Młody buntownik był jeszcze pełen emocji, odetchnął głęboko i z jego czoła spływał pot. Jego poświecenie było warte ceny: Podczas walki Joey okazał się godny nosić królewski pancerz. Nie zostało im wiele tych zbroi. Wielu ukrywających się w Reddock musiało walczyć w łachmanach. Norris przemyślał dokładnie, komu przydziela pancerz. Teraz Joey był pełnoprawnym buntownikiem i wiedział, że nie ma już odwrotu.
 
Norris odwrócił się od zamieszania panującego przy arenie i udał się do przywódcy buntowników w Reddock, a był nim paladyn Javier mieszkający
w chacie na skraju jaskini. „ Nasi chłopcy powoli sie wyrabiają”, powiedział do paladyna: „ Może są tylko trochę lepszą bandą włóczęgów, ale jeszcze trochę czasu i zrobię z nich oddział królewskiej armii.” „Oddział bez wyposażenia”, nadmienił Javier. „Już teraz ledwo starcza nam dobrej broni do usuwania bestii z pozostałych jaskiń. O tych orkach Cape Dun wolę już nie myśleć. Nawet jeśli zamienisz tych rolników w żołnierzy, ich kosy nie zamienią się w miecze a ich stare ubrania w pancerze.” „Tak, głupia sprawa z tym kowalem. Cholera, gdy wysłałem jednego z drwali do kowadła a następnie powiedziałem, że ma wykonać zwykła patelnie, rzucił młot w błoto i wrócił do starej pracy.” Norris splunął na ziemię. „Sytuacja jest tragiczna. To nie potrwa zbyt dugo, aż orkowie dowiedzą się o tym miejscu. Zostaje nam wybór, albo stąd zniknąć lub zaatakować Cape Dun. To by było samobójstwo.” „Czy mogę mówić szczerze?” zapytał starzec ale od razu mówił dalej bo znał Javiera i wiedział, że może. „Urodziłem się tutaj na wybrzeżu, wychowałem i miałem swoja rodzinę. To jest moja ojczyzna i nie mam zamiaru uciekać i zostawić tę ziemię orką. Wolę walczyć i umrzeć z honorem wiedząc, że dałem z siebie wszystko.” „Potwierdzam”, Javier odpowiedział, smutnym uśmiechem mówił: „Czuje podobnie jak ty, ale nasza sytuacja jest rozpaczliwa, miejmy nadzieje, że razem to jakoś przetrzymamy. Przy okazji, otrzymaliśmy wiadomość z Cape Dun. Paladyn został sprzedany orkom przez łowcę niewolników(asasyna). Od razu zabrali go do latarni morskiej. Być może jest to szansa dla nas. Ale traz możemy liczyć tylko na
cud.” „Cud, cuda pochodzą od bogów. A o nich nie słyszano już długo na wybrzeżu. Ale ostatnio coś się zmieniło w wietrze i w gwiazdach, mówię ci Javier, coś jest w powietrzu.!”


Nowy projekt miecza paladyna:
Osterrender.png

 
Oraz projekt 3D tutaj
 
Plakat na podstawie, którego jest stylizowany miecz tutaj
 
Wersja oryginalna tutaj

I wersja v1 tutaj
Źródło
 

delanoone

New Member
Dołączył
24.5.2013
Posty
1
Generalnie to troche za długo wypuszczają tego moda, ale... wprowadzają oni ogrom modyfikacji i zmian, nikt im nie płaci, a jak widać odwalają kawał dobrej roboty.
Jak wiadmo ich możliwości są ograniczone więc nie ma sie co spodziewać nie wiadomo jakich modeli twarzy. Z resztą mają czas na poprawki, bo przecież sie nie określili. Ja osobiście czekam na wypuszczenie tego BIG patcha, a do tego czasu nie mam zamiaru grać.No i tak sobie czekam i czekam. W każdym razie jestem pod wrażeniem tego co już udało im się zmienić/wprowadzić i cierpliwie czekam.
 
Co do kwesti językowej racja. Mogliby sukcesywnie podawać tekst,ale jeśli twierdzą że cały czas coś zmieniają/dokładają to może i lepiej. Tak czy inaczej każdy kraj ma swoje rzesze fanów g3 więc zawsze znajdą się chętni. Tak jak widze to choćby w przypadku polskiego community :)
 
Dla zainteresowanych przydatne linki : ( mam nadzieje że nie utną mi za udostępnianie na tym forum :) )
Temat CSP na WoG
Jest to najaktualniejszy temat (już 30), jak widać trwają debatowania. Dla znających j.niemiecki jest to dość świerze źróło, bo jak widać twórcy moda wypowiadają się częściej niż często i  można wyłapać jakieś informacje. Natomiast za pomocą translatora nie jest łatwo ponieważ są teksty które tłumaczy w cały świat. Bynajmniej jakieś sugestie,czy pytania trzeba kierować w tym temacie,bo z tego co widze to twórcy odpowiadają. Można się wypowiadać w j.ang i niem bo z tego co widze to dział ang likwidują na wog, ale coś można jeszcze podłapać
Temat CSP na wog (ang)
Temat CSP na innym pol forum
Kanał CSP na YT 
jak widać, można spotkać komentarze polaków pod filmikami.
Temat CSP na JoWood 
 
Linki ciekawskim mogą się przydać. Ja niestety nie znam niemieckiego,ale znający na pewno coś wyłapią interesującego, bądź zaproponują coś z tego forum czy innego. :)
 
wybacz ale musiałam pozbyć się linków ponieważ wywalały komunikat o złośliwym oprogramowaniu, kto chce to odnajdzie za pomocą wyszukiwarki
 
// nie wiem dlaczego, w każdym razie nie były to linki z pierwszych lepszych for. Dajmy na to już bardziej oficjalnego community fanowskiego gothica jakim jest WoG chyba nie ma, wiec wirusami nie częstowaliby ludzi,nawt pomimo tego że nie dadzą nam pol wersji moda. Pomine już fakt że w 3/4 przypadków anty-wirusy czy przeglądarki wydziwiają bez powodu, a gdy strona jest faktycznie niebezpieczna to jest po fakcie i nwet powiadomienie nie wyskoczy. Ale ok :) nie wiem czy wybacze, jak dla mnie lekka złośliwość i kobiecy rozmach :) gdyby coś wyskakiwało to na pewno nie przy wszystkich linkach,bo przy kanale Youtube to szczerze wątpie. Nie będę się kłócić, jeśli ktoś chce to PM.
 
Do góry Bottom