[Gothic 3] Community Story Project - Informacje, Newsy

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
csp_logo_3.png

Strona główna projektu KLIK
Data wydania: Kiedy będzie gotowe
 ​
Community Story Project to modyfikacja (niektórzy twierdza, że to dodatek) do trzeciej części Gothic'a. Jej główny cel to upodobnienie G3 do dwóch poprzednich odsłon i rozszerzenie fabuły, aby stała się ciekawsza i bardziej wciągająca.​
Główne założenia:
- powrót rozdziałów,
- możliwość dołączenia tylko do jednej frakcji (Buntownicy, Orkowie, Asasyni),
- dodanie rozbudowanych zadań (trwające nawet kilka rozdziałów),
- większy nacisk na fabułę podczas swobodnego grania,
- lekka zmiana interfejsu (dodane nowe kategorie w ekwipunku, zmieniony dziennik zadań),
- wykorzystanie najnowszego Community Patch'a (1.75.14),
- wykorzystanie elementów Quest Pack'a i Content Mod'a.
 
Wymagania:
- Gothic 3,
- Community Patch 1.75.14,
- lekko zwiększone wymagania sprzętowe od pierwotnych.
 
Nowinki:
21.04.2019 - Wielkanoc 2019
01.12.2018 - Kalendarz adwentowy 2018
01.04.2018 - Wielkanoc 2018
01.12.2017 - Kalendarz adwentowy 2017
16.04.2017 - Wielkanoc 2017

01.12.2016 - Kalendarz adwentowy 2016
13.10.2016 - 10 urodziny Gothica 3

27.03.2016 - Wielkanoc 2016
30.11.2015 - Kalendarz adwentowy 2015
11.10.2015 - Test pierwszego rozdziału CSP

25.07.2015 - Czy to ma być broń?
25.07.2015 - Pytania i odpowiedzi 2
01.04.2015 - CSP Mod Wielkanocny 2015
26.11.2014 - Kalendarz adwentowy 2014
24.11.2014 - Wakacje w Myrtanie c.d.
04.10.2014 - Pytania i odpowiedzi

04.10.2014 - Wakacje w Myrtanie
01.12.2013 - Kalendarz adwentowy 2013
01.04.2013 - Wielkanoc 2013
01.12.2012 - Kalendarz adwentowy 2012
08.04.2012 - Wielkanoc 2012
01.12.2011 - Kalendarz adwentowy 2011
24.04.2011 - Specjał Wielkanocny 2011
01.12.2010 - Kalendarz adwentowy 2010
 

 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Jak już wiele razy mówiłem, z niecierpliwością czekam na tego moda. Szczególnie, że znowu będą rozdziały, ulepszone zadania, normalne frakcje... Miód. Szkoda tylko, że prace będą trwały jeszcze rok bez mała. Fajnie też, że znowu przyjaciele będą odgrywać ważną rolę w grze... Wszystko fajnie, super, miód i orzeszki. Tylko ciekawe, czy z datą premiery nie będzie jak z naszym rodzimym CZ...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Pewnie i tak skończą szybciej niż pojawi się nasz Czas Zapłaty buhehehe
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
;p
W zasadzie to możliwe. Niemcy się szybko uwijają i większość ich projektów światło dzienne ogląda... A z polskimi nieco inaczej jest. Jak się jakaś porządna grupa dorwie, to zrobią. Tyle, że będą moda robić tyle, że odechce się czekać ;p Za to większość polskich projektów upada, bo biorą się za nie dzieciaki, które zasmakowały moddingu.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
O ile można nazwać ten projekt 'niemieckim'. Skład ekipy obejmuje ludzi z kilku europejskich krajów. Chociaż szefowie projektu są Niemcami, więc może rzeczywiście coś w tym jest, że potrafią utrzymać porządek i dyscyplinę. Szacunek, że mają chęci i motywację do robienia tak wielkiej modyfikacji. Z kolejnych newsów o tym projekcie:

- modyfikacja będzie dostępna w kilku wersjach językowych, w tym, prawdopodobnie po polsku
- ponad 320 stron spisanych dialogów w formacie A4 (czcionka 12)
- 90 stron rozpisanego konceptu w formacie A4
-
Jest co tłumaczyć...
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Jak (jeśli) wyjdzie, to na pewno znajdą się tłumacze :p Żeby móc zagrać to i ja zabrałbym się do tłumaczenia ;) A na pewno znajdą się lepsi ode mnie. Poza tym imponująco wyglądają już teraz te statystyki... Szykuje się kawał dobrej modyfikacji :)
btw. ciekawe czy nie zabrakło tam naszego znanego moddera TheSnajpera, który łapie się chyba wszystkich projektów gothicowych po kolei i żadnego nie kończy :D
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Ni widziałem tego nicku w żadnym spisie członków projektu udostępnionego mi przez szefów CSP. Mnie ciekawi, ile taka modyfikacja będzie ważyć. Fajnym rozwiązaniem jest na pewno możliwość wyboru podczas instalacji pomiędzy starymi a nowymi teksturami. Ktoś, komu zależy bardziej na fabularnym wątku, może sobie odpuścić poprawioną grafikę
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Niedawno grupa CSP wypuściła oficjalną notkę prasową w postaci pliku pdf. Wszystkie informacje zawarte w niej zostały wypisane w tym artykule, gdyż serwis Gup miał okazję znacznie wcześniej z nią się zapoznać.

Artykuł

Ściągnij notkę prasową
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Nieźle. Naprawdę nieźle, szykuje się powrót na stare śmieci :) Oby tak dalej, tym bardziej z niecierpliwością czekam na moda. Ataki na Nordmarczyków... Ha :D
 

adana4

Member
Dołączył
12.5.2010
Posty
81
Coś się dzieje ogólnie z modyfikacją ? Widziałem na oficjalnej stronie kilka newsów jednak nikt ich nie przetłumaczył na język polski . Jest jakaś szansa że to nastąpi?
ps. taka mała ciekawostka , pojawią się burdele , nie w każdym mieście .lecz tylko w kilku ;p
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Przepraszam, moje zaniedbanie. Najnowszy news tyczy się poszukiwań na testera. Na pewno zobaczycie przetłumaczony artykuł z opowiadaniem. Też szykuję parę pytań do szefa projektu. Projekt ma się dobrze. kolejna porcja materiałów video wypuszczona będzie przed świętami Bożego Narodzenia
 

adana4

Member
Dołączył
12.5.2010
Posty
81
Jakieś postęp[y w tłumaczeniu ? nie liczę na to że tekst jest przetłumaczony bo sam widziałem ile tego jest ;)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Wczoraj został opublikowany przetłumaczony artykuł. Swoją drogą niezły tutorial o tworzeniu zadań fabularnych

Tworzenie questu - opis


Dzisiaj dodam także przetłumaczoną zimową notkę prasową, podsumowującą 2-letnią pracę teamu. Wszystko w newsie będzie opisane. Jeśli macie jakieś pytania na temat projektu, coś co Was interesuje wysyłajcie mi je przez PW. Zbiorę do kupy i wyślę szefowi projektu. Niedługo także postaram się wstawić parę screenów.
 

adana4

Member
Dołączył
12.5.2010
Posty
81
1 grudnia 2010
Rozdział 1: Nowy Porządek
Oto jest, pierwsze okienko z kalendarza adwentowego. Oczywiście naturalnym było zacząć kalendarz od pokazania pierwszego obrazka z Rozdział 1. Jego tytuł to Nowy Prządek i rozpocznie się już w Ardei. Głównym jego zadaniem, będzie rozpoznanie sytuacji jaka panuje w Myrtanie jak i na całym kontynencie. Dodatkowo trzeba się zapoznać z istniejącymi frakcjami i się z nimi zaprzyjaźnić.
G3_CSP_X-mas_02-1.jpg
Źródło
 
--------------------------

Screen , jakiś tekst , muzyka to wszystko pojedynczo będzie pojawiać się co dzień na oficjalnej stronie moda.
Co ciekawe akcja trwa do 24 grudnia , tyle jest zaplanowanych niespodzianek , i jest nadzieja że ostatniego dnia tego miesiąca mod dostaniemy w nasze ręce .
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Dokładnie, niestety dzisiaj nie wyrobię się z zamieszczeniem przetłumaczonego artykułu Winter special. Widze adana, że aktywnie interesujesz się tym projektem :)
 

adana4

Member
Dołączył
12.5.2010
Posty
81
2 grudnia 2010
Nowy NPC
Dzisiaj widzicie nowego NPC, który wzbogaci świat gry. Nie chcemy za dużo mówić o tym Panu, ale na pewno niektórzy go rozpoznają.
npc1.jpg

G3_CSP_X-mas_01.jpg

Czytaliście o nim już w Gothic 1, ale jego imię poznacie dopiero w grze. W modyfikacji spotkacie go w Vengardzie, a niedługo później dowiecie się, że Lee na z nim na pieńku...
 
Źródło
 
------------------------------
 
Widze adana, że aktywnie interesujesz się tym projektem
cieszę się że taki projekt istnieje i że to wy macie nad nim partnerstwo
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
3 grudnia 2010
Mapa świata
Rok Ognia. Rok założenia starożytnego królestwa Myrthany. Ta mapa została stworzona nie dalej jak cztery lata później i ma już prawie tysiąc lat, co czyni ją najstarszą mapą, jaką kiedykolwiek narysowano w Królestwie. Co to ma do rzeczy? Poczekaj, to zobaczysz. Jednak zdecydowanie będzie częścią głównej fabuły gry.
G3_Map_Myrtana_Old.png
 
Źródło
 
-------------------------

Kolejny artykuł poświęcony planom na kolejne miesiące, krótkiemu podsumowaniu i najnowszemu eventowi - Advent Kalendar

http://gothic.org.pl/newsy/adwentowy-dodatek-specjalny.html"]Prasówka[/url]

W planach jest przetłumaczenie kolejnego artykułu
wink.gif
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Zaglądam na stronę projektu prawie każdego dnia i myślę, że g3 może się stać lepsze od g1 czy g2.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Tak pomyśleć chwilę trzeba. G3 z Community patchami, Quest Packiem (thx Roben) i modyfikacją CSP, myślę, że będzie naprawdę ciekawym kąskiem do ponownego przejścia.
 
Do góry Bottom