Wymagania

Status
Zamknięty.

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
grafika chyba będzie tak ja w need for speed pro street a tam wszystko wygląda jak prawdziewe a w gothic 4 moze grafika byc jescze lepsza

He, ale Pro street ma bardzo małe wymagania co do karty i nie tylko. Porównanie beznadziejne.
Nie ma co spekulować trzeba czekać. Ja mam tylko otwartą nadzieję że u mnie ruszy bez problemów :)
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
no może zle porównałem ale grafika w gothic4 ma byc ażwspaniała więc chyba niestarczy ale popieram twoje słowa trzeba czekac :D
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
grafika w gothic4 ma byc ażwspaniała więc chyba niestarcz

Tak, tak, grafika będzie robiona pod DirectX 25 i G4 pójdzie tylko na GeForce 16890GTS :p , więc będzie taka piękna, taka olśniewająca, że aż patrzeć nie będzie się dało.
Czym ty się tek podniecasz. Każdy twórca zapowiada że wszystko będzie oh, ah i w ogóle cud. A jak będzie naprawdę, zobaczymy.

P.S- Przystopuj trochę i pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz bo czasami tego czytać się nie da ( To nie tylko moje zdanie.)
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
CYTAT(Rangiz @ 15-11-2007, 15:51) [snapback]158540[/snapback]
Ja mam GForce 8600GTs 2G Ram (W przyszlosci zamierzam dokupic kolejne 2G) Procesor Core 2 Duo 2.7 i nie wierze że gothic 4 nie pójdzie nawet na minimalnych.

Dokupic mozesz co prawda ale system Windows XP 32bitowy nie bedzie potrafil zaadresowac takiej ilosci pamieci,
wiec komputer bedzie widzial max. ok. 3 GB Ram :) to porada dla wszystkich :D
zeby obsluzyc tak wielkie ilosci pamieci potrzeba 64 bitowego systemu operacyjnego :)
Dodaj do tych 3GB Windowsa Viste i pamieci czysto operacyjnej zostaje ci tyle ile miales czyli 2GB :D
Defakto 1GB sie caly czas bedzie marnowal...

Jednak bedzie to mily prezent gdy wszyscy zaczniemy sie przesiadac na systemy 64 bitowe, w koncu bedzie to wtedy 1GB gratis ;P
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Myślę, że jeśli gra będzie dobrze wykończona, to wymagania bardzo się nie zmienią od standardowych z G3. Mówiąc "standardowych" nie chodzi mi o te, które były wydrukowane na opakowaniach, ale o tych, które znamy z własnych doświadczeń. Mam Core 2 Quad 2.4 GHz, 2 GB RAM 800 MHz, GeForce 8800 GT i Windows XP. Nie testowałem jeszcze G3, bo mnie teraz do tej gry absolutnie nie ciągnie. Mam za to doświadczenie z grą, której grafikę często określa się teraz jako najlepszą. Crysis na tym sprzęcie nie zacina mi się na bardzo wysokich detalach (bardzo wysokie ustawiłem mimo braku zainstalowanego DirectX 10, za pomocą "sztuczki" z CDA). Wątpię, że przez te dwa-cztery lata można wszystko poprawić aż tak, że mój sprzęt tego nie odpali.
Cóż, do czasu premiery G4 pewnie to i owo jeszcze zmienię (może będzie już można bezpiecznie kupić Vistę), więc się nie martwię.

PS Nie chce Cię absolutnie obrażać smog1996, ale chciałbym Ci dać małą radę. Otóż po pierwsze zainstaluj jakiegoś nowego Firefoxa, który podkreśla błędy i stosuj się do tego co program sugeruje. Po drugie, po każdym napisanym poście mógłbyś przeczytać go i uznać czy kompozycyjnie nadaje się do wystawienia na widok publiczny. Nie obrażaj się, ale czasem jak czytam posty to rączki świerzbią i oczy z orbit wychodzą jak ktoś tak nasz skarb kulturalny gwałci. Jeśli 1996 to data Twojego urodzenia to nie oczekuję niczego specjalnego, ale staraj się.
 

kad2

New Member
Dołączył
10.6.2007
Posty
4
Nie sądze żeby karta pokroju 8600gt nadawała się do grania w dx10,a w takim właśnie środowisku będzie prawdopodobnie działał najnowszy gothic.W tym roku nvidia przedstawi najnowszą serie 9 że te karty wykorzystają cały potencjał dx10 i prawdopodobnie dopiero te karty pozwolą na płyną grę w g4 w rozsądnych rozdzielczościach.Bo co to za przyjemniosć grać w 800/600 :p Ja również nie posiadam hi-endowego sprzętu(Core2duo@3,00Ghz,2GB RAM,Radeon X1900XTX),dlatego obawiam sie o wymagania.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja tam sprzęt mam dobry i nie obawiam się zbytnio o wymagania. Dla mnie meritum będzie kod gry jesli ten wypadnie zacnie to będzie całkiem ciekawie. Mam nadzieje, że Spellbund dopracują kod gry tak aby był on jak najbardziej z optymalizowany .
Premiera gry ma być dopiero za rok c zy nawet 2 więc technika może pójśc bardzo do przodu to wtedy będę się martwił :)
 

wrobel154

Member
Dołączył
3.1.2008
Posty
37
GeForce juz w lutym wypuszcza serie 9 z directx 10.1 i pixelshader 4.1 wiec moim zdaniem to bedzie karta ktorej bedzie wymagac gothic 4 ... Teraz trzeba wymieniac sprzet co rok... bo ta technika idzie tak szybko :( szkoda gadac..
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Taa.. W marzeniach ;]. Wymaganie G3 też miały być w miarę a jak jest? No właśnie. To samo będzie z czwórką. To jest pewne że czwarta część mi nie pójdzie. Skoro nawet noc kruka mi nie chce iść.. Cóż, jeśli bym kupił nowego kompa (a dałbym za niego trochę ^^) to może.. Chociaż wątpie w to. Skoro grafika ma być jak w bajce to ja wolę nie robić sobie nadziei. Większość z naszej społeczności zapewne zacznie zbierać pieniądze na nowe sprzęty.. Założę się że 1/2 z naszych użytkowników nie zagra w najnowszą część..
Teraz trochę tak nie na temat.. Dziwne.. Jeszcze kilka miesięcy temu grałem w G3. Chodził dobrze, ale cóż, komp mi się zepsuł. Po naprawie nawet mi Noc kruka nie idzie ; o. Odjęli tylko ramu i zmienili płytę główną (na lepszą) i zasilacz. Dziwne, bo kupiłem RAM kilka miesięcy temu. I gdy włożę dodatkową kostkę, komputer nawet nie uruchomi. Ale to tak btw.

Pozdrawiam.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Mi raczej 4 nie pójdzie mam 512Ram i 1,7GHz proca 3 chodzi i jest średnio ale gram . Ale o 4 moge pomażyć jak nie zmienie kompa.
 

wrobel154

Member
Dołączył
3.1.2008
Posty
37
CYTAT(Anioł Stróż @ 04-01-2008, 19:01) [snapback]165201[/snapback]
Taa.. W marzeniach ;]. Wymaganie G3 też miały być w miarę a jak jest? No właśnie. To samo będzie z czwórką. To jest pewne że czwarta część mi nie pójdzie. Skoro nawet noc kruka mi nie chce iść.. Cóż, jeśli bym kupił nowego kompa (a dałbym za niego trochę ^^) to może.. Chociaż wątpie w to. Skoro grafika ma być jak w bajce to ja wolę nie robić sobie nadziei. Większość z naszej społeczności zapewne zacznie zbierać pieniądze na nowe sprzęty.. Założę się że 1/2 z naszych użytkowników nie zagra w najnowszą część..
Teraz trochę tak nie na temat.. Dziwne.. Jeszcze kilka miesięcy temu grałem w G3. Chodził dobrze, ale cóż, komp mi się zepsuł. Po naprawie nawet mi Noc kruka nie idzie ; o. Odjęli tylko ramu i zmienili płytę główną (na lepszą) i zasilacz. Dziwne, bo kupiłem RAM kilka miesięcy temu. I gdy włożę dodatkową kostkę, komputer nawet nie uruchomi. Ale to tak btw.

Pozdrawiam.

to przez plyte glowna.. nie przyjmuje na tyle ram.. tez tak mialem i wymienilem plyte
 

KonradArthas

New Member
Dołączył
16.1.2008
Posty
4
Mi G3 poszedł na procku 2G, 512 ram i GF FX5200 :D. Rok temu zmieniałem sprzęt specjalnie pod G3 i mam procek 3G, 2G ramu i GF 7900 GT. Na tym sprzęcie G4 może ruszy mi na minimalnych w co wątpię. Zanim wyjdzie G4 być może GF wypuści serię 10 więc 9 seria nie powinna kosztować majątku i jednocześnie udźwignąć G4. Skoro będzie trzeba grać na viście to pewnie zamiast 2G ramu trzeba będzie mieć 4G....... Za 2 lata powinny być w modzie procki 4 lub nawet 8 rdzeniowe, a gry raczej nie wymagają za dużo od procków, więc 2 rdzeniowy będzie kosztował grosze i powinien dać sobie radę z G4.

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie a w raz z nią spadają ceny komputerów. Na sprzęt który podałem wyżej rok temu wydałem prawie 2000zł, a dzisiaj kosztuje on jakiś 1000 zł. Nawet jak nie zagracie w G4 zaraz po premierze to po jakimś czasie powstaną nowe technologie i te potrzebne do G4 stanieją na tyle, że przeciętnego polaka będzie na nie stać. Mam nawet nadzieję, że podczas premiery sprzęt potrzebny do G4 będzie nieco zacofany technologicznie jak na rok 2010 (czyt. GF 9 serii, procek 2 rdzenie).
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Mam nadzieje ze gra nie bedzie miala takich wymagan jak G3,bo on tnie mi sie w choinke.Ale wiem ze wymagania nie pojda w dol :( .Albo pojda w gore albo zostana takie jakie sa.Przewidywane (przeze mnie) zalecane wymagania G4 to:

2 gb RAM

Grafika:256 mb

Procesor:3,0 GHz

Jesli to sie pojawi w 2009 roku to moga byc jeszce wyzsze bo wtedy takei komputerki zbyt wiele kosztowac nie beda,technika caly czas idzie do przodu
 

czesio2504

New Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
27
Ja to raczej nie będę sobie pykał w G4 bo mam AMD Athlon™ Processor 2800+ 1.81 GHz 1GB RAM RADEON 9550 Windows XP a na nowy komputer mnie raczej nie stac :( Może uzbieram ale to za jakieś 4 lata :/ A tak wogóle to nie wiem jakim cudem mi chodził G3 na tym.Przecież w minimalnych jest lepsza karta.
 

atgrawell

New Member
Dołączył
27.1.2008
Posty
11
No wymagania rosną w ostatnich latach coraz szybciej ale to nie jest powód żeby wyolbrzymiać tak strasznie wymagania gra jest na tym samym silniku co G3 więc ja uważam że na maksa wystarczy najnowszy core 2 duo 2GB ram może nie wystarczyć bo to jest gra ramożerna więc ze 3GB będzie trzeba posiadać karta graficzna natomiast 1GB napewno nie będzie potrzebować G3 potrzebował 256MB więc G4 myślę że wejdzie w 512 i będzie rewelacyjnie wyglądać
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Ludzie nie przesadzajcie. Takie wymagania to ma Crysis. A wiemy na 100%, ze panowie ze Spellboundu nie zrobiąnam takiej radochy jaką jest next genowa grafika. Moim zdaniem wystarczy średni dwurdzeniak 2 giga ramu i karta 256.^^
 

atgrawell

New Member
Dołączył
27.1.2008
Posty
11
Tz ja te wymagania napisałem bo jeżeli się postarają naprawdę dobrze to gra będzie mieć i małe wymagania i super wyglądać ale raczej będzie inaczej
 

tormoran

New Member
Dołączył
7.2.2008
Posty
10
Tak jak mówisz Piękne nie musi być drogie :rolleyes: mogą zrobić grę z ładną grafiką i fizyką ale nie będzie miała kosmicznych wymagań
bo dajmy przykład gothica 3 heh kosmiczne wręcz wymagania i strrrraszne bugi ale myślę ze 4 będzie robiona na błędach 3 i liczę ze zrobią naprawdę wypas grę w którą nie będą musieli grac tylko ci co mają kosmiczne kompy ;)
 

amek11

New Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
1
SIEMKA
Jak sądzicie , czy mi na takim sprzęcie pójdzie na średnio-niskich wymaganiach???
Oprogramowanie: Windows Vista Home Premium PL; Oprogramowanie: Microsoft Office 2007 PL - Home & Student ; Procesor: 1#Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz; Płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS4; Pamięć RAM: Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz ; Karta graficzna: GeForce 9800 GTX 512MB ; Dysk twardy: 500 GB Serial ATA II; Napęd optyczny: DVD+/-RW black LightScribe (Serial ATA); Napęd optyczny: Software Nero 8 Essentials do nagrywarek z LightScribe ; Obudowa: CMKT 690 Black; Zasilacze ATX: Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-550AB-A) 550W; Wentylator: Thermaltake Blue Orb II;
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom