Ulubiony bóg

wojtek_wawa

New Member
Dołączył
8.7.2008
Posty
21
Adanos.
Jego głowną zasadą jest harmonia- uporządkowany świat, jak to powierzał Vatras: "równowaga między ładem a chaosem". Właśnie Adanos stara się tę równowagę utrzymać. Magowie Wody i członkowie Kręgu Wody mądrze gadają i są to normalni ludzie, którzy wiedzą czego chcą, mają swój cel w życiu (cel lepszy niż "zniszczenie zła"- Innosa lub "zapanowanie nad światem" - Beliara). Ten cel to właśnie utrzymywanie tej równowagi pomiędzy siłami Dobra i Zła.
Żywiołem Adanosa jest Woda - najpotężniejszy żywioł o ogromnej mocy.
Jest najpotężniejszym bogiem, bo tak jak napisał Bloodwayne gdyby jego bracia byli silniejsi od niego Dobro lub Zło pawowałoby na świecie.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Jestem za Adanosem. A dlaczego? juz mowie,
Wojownicy Innosa tzn Paladyni zawsze sie unosza swoimi tytulami i wyobrazaja sobie ze sa niewiadomo kim Magowie Ognia to samo.
Z koleji kaplani Beliara - Czarni magowie to pacholki z przerostem ambicji :D
mysla ze zabija nas jednym slowem , a zazwyczaj padaja po 2 ciosach xD

Z koleji wojownicy Adanosa - Wodny Krąg dziala zawsze w ukryciu, nie unosi sie tytulami.
Tak samo Magowie wody zawsze pomocni i sa straznikami charmoni.
 

gh0st22

Member
Dołączył
3.5.2008
Posty
64
Mój ulubiony bóg to adanos bóg równowagi harmonii itd. ale ni tylko dlatego, ale też dlatego że magowie wody maja fajne czary podobają mi się ich szaty i jako jedyni mają swój wodny krąg (np. innos nie ma kręgu ognia, a beliar kręgu ciemności)
To tyle :D
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
Moim ulubionym bogiem jest Innos. Ponieważ on stworzył cały świat (wedle legendy opowiadanej przez maga wody Vatrasa). Jest on uosobieniem ładu, którego w świecie Myrtany czy wcześniej wyspy Khorinis nie ma za dużo.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
I. Adanos
Lubię magów wody, ma fajne czary, w realu to by było najrozsądniejsze wyjście i w G3 trzeba troche się namęczyć, żeby się nauczyć jednego czaru (mówie o grobowcu Haran Ho)

II. Innos
też jest fajny, ale zniechęcił mnie do niego Rhobar

III. Beliar
nie lubię ciemności ani zła
no i orkowie wierzą w Beliara
 

barsztom18

New Member
Dołączył
10.8.2008
Posty
2
Moim ulubionym bogiem jest Adanos bo lubie czary Magów Wody i to on jest najpotężniejszym bogiem moim zdaniem i to on ma ostateczne słowo we wszstkich sporach pomiędzzy Inosem i Beliarem :)
 

palpatin

New Member
Dołączył
11.8.2008
Posty
22
Innos zdecydowanie, cały czas spotykam jakieś przedmioty związane z Innosem, łzy Innosa, gniew Innosa... itd. w dodatku jesteśmy wybrańcami Innosa, wszystko kręci się wokół tego boga, jest on najpotężniejszy, dlatego go lubię :p
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Adanos jest dla mnie najlepszy ponieważ jest bezwględny miedzy wojną innosa z beliarem
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Najlepszym bogiem jest Innos.Potężny i nie zniszczalny ;) Ma wierne sługi(Paladyni i magowie) które walczą za niego i dla niego :D
A poza tym ognień oczyszcza...xD
 

Bartek7bartek

Member
Dołączył
17.3.2009
Posty
31
Adanos nie wiem po co się pcha między swoich braci. Innos i Beliar toczą wieczną walkę a gdyby nie Adanos już by to się dawno skończyło i Ludzie nie musieliby zbijać bestii i na odwrót albo by bestie żyły w zgodzie i ludzi nie było i na odwrót więc w ogóle on ciągle przytrzymuje przy życiu tę wojnę.
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Zazwyczaj w grach musisz uratować świat przed złem... a przed dobrem nie? Taką możliwość daje mi Gothic! Adanos - Równowaga w świecie to podstawa. Mam we krwi jego nauki :lol:. Wielką satysfakcje daje mi taka działalność. Lubię tak postępować i tyle.
 

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Moim ulubionym bogiem (a raczej bóstwem) jest Beliar. Spytacie czemu (przecież to jego tępimy w prawie każdej części)? Ścieżka Beliara w Gothic 3 jest najtrudniejsza zabij wszystko co się porusza ^^). To właśnie asasyni (słudzy Beliara) znają sztukę posługiwania się dwoma ostrzami, oraz czary z dziedziny przyzwania są najciekawsze (według mnie, oczywiście).
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
ja lubię Innosa bo lubię paladynów (tylko w gothic 3 i zb a w g2 są głupcami) i magów ognia są potężni waleczni itp. Innos ma ogień światło i nie jest tak okrutny jak beliar bo beliar się cieszy że walczy ze swoim bratem a innos gdy się o tym dowiedział to się popłakał.
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
Ja najbardziej lubię Beliara. Jego wyznawcy są gotowi poświęcić wszystko aby osiągnąć swój cel, więc mam to z nimi wspólnego. Poza tym starają się budzić strach. No i mają świetny gust (mroczne szaty..... mmmmmmm..... miodzio..... :p ).
Na drugim miejscu postawił bym Innosa, bo jest on kojarzony z ogniem, który ja kojarzę z chaosem i zamętem, a więc z Beliarem ;)
Najmniej podoba mi się Addanos. "Addanos dba o ład na świecie", zupełnie jak policja o.0 No a magowie mają szaty w kolorze mundury.....
Sory że napisałem to trochę chaotycznie, ale jestem śpiący, a jak jestem śpiący to plotę 3 po 3 B)
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Ja nie mam swojego ulubionego boga ponieważ każdy mógby pokonać każdego gdyby tylko rzucił wszystkie swoje siły do walki.A pozatym nie było dla mnie ważne który jest najpotężniejszy czy najfajniejszy liczy sie przyjemność z gry.
 

Diego_przemytnik

New Member
Dołączył
7.11.2010
Posty
7
Wszyscy bracia fajni ale bogów z każdej serii?

Bogini

Utrzymuje się w niej równowaga jest tak samo zła jak i dobra
Lubie jej służki Ahn'Bael, Ahn'Nosiri A poza tym myślę że ona jest ich (braci) matką bo w końcu: Jak już mówiłem Utrzymuje się w niej równowaga (Adanos) Część jest zła (Beliar) A część dobra ( Innos)
Miejsca w kuzni : Tygiel Inosira - widoczne powiązanie z Innosem , Misa Ada'e - Adanos, Kamień szlifierski Lar-Bael - Beliar

Możliwe że nazwała synów podobnie do swoich sług ponieważ bardzo dobrze wykonywali obowiązki i chciała ich nagrodzić
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Zdecydowanie Innos, dobro i potęga. Sprawiedliwy i waleczny bóg, uosobienie Ognia. Bardzo lubiłem grac broniącym go Paladynem.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nigdy nie podchodziłem do Bogów w Gothicu na zasadzie lubię, nie lubię. Jeżeli wiec, wziąć za wyznacznik drogę, którą zazwyczaj wybieram, to mogę tak powiedzieć o Innosie, gdyż to jego ścieżką podążam w większości wypadków. Jednak nie ma to nic wspólnego z lubieniem.

Aby kogoś lubić, trzeba widzieć w nim ludzkie cechy, z którymi się identyfikujesz. W przypadku Bogów z definicji, to raczej nie możliwe.
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Najbardziej lubię Beliara, za to, że jego sługami są Asasyni, których najczęściej popieram w G3. Po za tym w G2: Noc Kruka można zdobyć Szpon Beliara, który ma niezłe właściwości.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Ja zawsze pracowałem dla mrocznego Boga, Beliara. W jego kapliczkach jest magia zniszczenia, którą często się posługiwałem. Po za tym lubię niewolnictwo :D.
 
Do góry Bottom