Mroczne Tajemnice

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Chyba ktoś o to pytał wcześniej, ale jakoś znaleźć tego nie potrafię...

Mianowicie, dziś zacząłem grać w MT, wszystko pięknie, ale jak wchodzę do SO i podchodzę do Diega, to on nie ma w ogóle opcji dialogowych... Nie pamiętam czy tak miało być czy nie, ale na wszelki wypadek zacząłem grać od nowa (wiele nie ugrałem, to co mi tam zależało), no i zonk, on znów nie ma opcji dialogowych. Mam zapytanko więc, czy ta ma być ? Czy coś mam skopane :/ Ostatnio jak grałem w MT, problemów nie było, instalowałem z tych samych plików więc nie wiem co jest ... :/


EDIT
Już sobie poradziłem ;]
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeżeli chodzi o ten błąd to zawsze tak mam w iinych savach też i w nowej grze
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
A ja zawsze jak MT z patchami instaluje to jak idę w okolice starej kopalni to tam niby obóz jest co ? no to u mnie tego obozu właśnie niema ktoś wie oco kamman ? przypominam że z patchami instaluje MT :p

Acha dodam też że jak idę w okolice obozu fanatyków to mam coś takiego że gra się wyłącza :p
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Więc tak:
Zagranie od nowa w MT powinno pomóc, jeśli jednak nie pomoże, to pozostaje zassać grę + modyfikacje od nowa z innego źródła.

Innych rad raczej się udzielić nie da :p
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Zapomniałem wspomnieć że grę mam oryginał i raczej powinno chodzić więc niewiem czemu nie chodzi :p
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ja grając przez pierwszą godzinę, zauważyłem że nie mam kilku NPC w grze, gdy rozpocząłem od nowa to już wszystko było ok, więc sam nie wiem dlaczego się tak dzieje.
Polecam grę od początku, bo teraz to już 'po ptokach' i nic nie poradzimy.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
No właśnie w tym rzecz że gram od nowa i dalej tak jest a przypominam mam Gothica z CDA kupionego i nie mam zamiaru robić ******* cenzura :p
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Pojęcia nie mam co w takim razie jest.

Mam inne pytanko, jak samemu w statystykach postaci zmienić umiejętność machania bronią 1 i 2 ręczną ? bo szukam i szukam a znaleźć nie mogę. Dziwne jest to że żaden NPC mnie uczyć tej umiejętności nie chce ://

Lub zna ktoś kod na NPC który uczy wszystkich umiejętności które są możliwe do nauki w grze. Wiem że w G2 taki ktoś był, ale nie pamiętam kodu..

No i jeszcze jedno pytanko, jak doprowadzić do spotkania Diega, Lestera, Miltena i Bezia ?
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Koleś z obozu przed kopalnią powinien czegoś uczyć. Ten co cały dzien przed zbrojownią cwiczy z kilkoma chłopakami.

Co do spotkanie - Najpierw odwiedz Gorna ( jesli dobrze pamietam ;p ) on powie ze nie moze sie na spotkanie stawic, ale ze mozesz isc za niego. Potem musisz chyba isc do Lestera powiedziec zeby przygotował miejsce. Nastepnie wszystko sie ogranicza do latania poiędzy Miltenem i Diegiem. Na miejscie pójdziesz właśnie z Diegiem.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
No właśnie to jest dziwne, ale on nie uczy mnie niczego. Wszyscy NPC co powinni mnie uczyć walki bronią, uczą tylko siły (jeśli mieli taką opcje, lub niczego mnie nie uczą).

CO do spotkania, to rozmawiałem z Gornem, następnie poszedłem do Lestera, on mi mówił coś o przesuwaniu przedmiotów siłą woli, a nie rękoma (to mnie trochę zdziwiło, bo 2x to powiedział). Gdy następnie idę do Diega i Miltena, nie mam żadnej opcji dialogowej.. :/
Jakieś rady ?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Fajnie że został poruszony ten wątek, bo też mam problem, a kompletnie o tym zapomniałem i sie wcześniej nie zpytałem.
Jak już byłem u lestera to on mówi, żebym poszedł do Diego i powiedział, że miejsce gotowe. A u Diega nie ma żadnej
opcji dialogowej...
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Ja mam problem z pradawnymi. A mianowicie z drogą siedmiu kroków. Czytałem w internecie, że po wykonaniu dwóch pierwszych prób należy pogadać z pradawnymi i brać od nich zdania. Problem w tym, że nie mogę nawiązać z nimi żadnego dialogu (nie ma dostępnych kwestii). Zwiedziłem też podziemny świat, zdążyłem się z niego wydostać, ale dalej nic... czy ktoś wie, co może być grane?

EDIT:

Już wszystko jasne. Musiałem przeczytać wszystkie "Shegaryzmy" czy jak to się nazywało.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Mimo, że wątek jest stary, to mimo tego nie widzę potrzeby zakładania nowego tematu.

Gram w MT pierwszy raz i staram się wykonać wszystkie zadania. Mam problem z areną, ponieważ u Skrzypka nie mam opcji dialogowych, tak samo u orka i u jednego z kolesi (chyba najemnika/magnata), z dwoma pozostałymi nie mogę nawet pogadać. Wchodziłem za pomocą kodów 'o' do tych postaci i wciskałem F8 ale to też nic nie daje. Czy wie ktoś jak przejść zadanie z areną? Chciałbym zdobyć tą główną nagrodę no i wykonać questa.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Gra mogła ci się po prostu zbudować, przez kody. Częsta sprawa.
CYTAT
V. Starożytna Arena (Arena Wiecznego Ognia).

Arena znajduje się po drodze na klif, tam gdzie czeka na nas Narys z pierwszym kamieniem Ogniskującym. Aby rozpocząć walkę musimy porozmawiać ze skrzypkiem. Kolejność walk:
1. Psycho.
2. Bronn.
3. Beowulf.
4. Ork.
Po każdej walce musimy porozmawiać ze Skrzypkiem, aby odbyła się kolejna. Kiedy pokonamy Orka i porozmawiamy ze Skrzypkiem otrzymamy nagrodę.
Nagrodą jest Kryształ Zwycięstwa, potężny artefakt. Jeżeli gracie magiem to nie używajcie go teraz, przyda się później – będzie w niego można zakląc najpotężniejszy czar w grze (Gniew Innosa). Wojownik też powinien zaczekać bo jedno z zadań w świątyni Pradawnych kiedy obierzemy drogę miecza i wybierzemy Sheera na naszego mistrza jest związane z tym kryształem (ale nie ma to zadanie wpływu na fabułę). Kryształ podnosi na stałe nasze współczynniki (Siła i zręczność + 10, Mana +20 i HP + 40).

Skrzypek zaproponuje nam też swoje towarzystwo. Polecam go jako towarzysza przygód bo ma bardzo dużo interakcji: co dobę zaczyna rozmowę, próbuje poznać naszego bohatera, komentuje nasze czyny, opisuje różne miejsca kiedy się do nich zbliżymy, etc.
Na końcu w zależności od naszych odpowiedzi i postępowania Skrzypek… to już sami zobaczycie. Nie chcę psuć zabawy.


jak nie działa to trzeba zacząć od nowa, niestety innego wyjścia nie widzę.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Dudekss a nie orientujesz się dlaczego u mnie niema obozów nowych z MT ? bo niewiem dlaczego ale u mnie ich niema :/
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
A masz pacze ? .. bo wiem że są i parę błędów niwelują. ale bugi w Mt są a jak używasz kodów to jest ich jeszcze więcej.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Przeszedłem już tyle misji i tyle poświęciłem czasu grze, że chyba odpuszczę sobie tą arenę :( ehh, trochę szkoda

Ja kiedy pobierałem MT z forum TheModders widziałem dwa linki, jeden do pobrania gry a drugi do łatki. I obozy powinny normalnie śmigać. Wyszukaj w google "mroczne tajemnice patch" i powinno coś sensownego wyskoczyć.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
u mnie też nie ma nowych obozów i jak próbuje wejść do obozu fanatyków wywala mnie z gry. że ork body elit not found czy jakoś tak.
zastanawiam się... w sumie sama gra, mody i patchy i player kita zapisany w C:/program files/pirania bytes/gothic a savy do gry i jakieś innych kilka plików zapisuje mi się w users/appdata/local/virtualstore/program files/pirania bytes/gothic
czy to może być powodem tego ? i czy ew jakoś przenieść/połaczyć to razem? czy można i czy to coś da?
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Mam inny problem.

Zainstalowałem na nowo MT z patchami i Playerkita ale niechce się uruchomić mod a wyłącza się co zrobić ?
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Daję odnośnik do strony, na której jest idealne pliki i opis do Mrocznych Tajemnic:
Mroczne Tajemnice

Może to pomoże z tymi obozami:
CYTAT
Przy instalacji na pełną wersję MT ver. 1.01 należy zamienić następującą linię w pliku dm.ini znajdującym się w folderze gothic/system:

vdf=dm.mod patch.mod patch3.mod
na
vdf=dm.mod patch3.mod

(pliki mod oddzielona są DWOMA spacjami)
 
Do góry Bottom