Liczymy Do Miliona

Grzelu

New Member
Dołączył
27.2.2008
Posty
6
No więc widziałem taką zabawę i chciałem ją przestestować
Liczmy do miliona. Każdy daje numerek od 1 do 1,000,000 i daje jakąś
ciekawostkę np. o broni militarnej lub różnych takich.
No to ja zacznę.

1.

AT-4 - szwedzki granatnik przeciwpancerny skonstruowany i produkowany w zakładach Förenade fabriksverken (FFV) (obecnie cześć koncernu Saab Bofors Dynamics).

Na początku lat 80. w Szwecji rozpoczęto prace nad nowym jednorazowym granatnikiem, następcą Pskott m/68. W połowie lat 80. gotowa była seria prototypowa granatników oznaczonych jako AT-4.

A jeśli można to i obrazek prosze dać do ciekawostki ^^.
300pxat4rocketlauncherlt9.jpg


I lecimy do miliona :D.
 

Bezi_Łowca

Member
Dołączył
7.12.2007
Posty
84
2.

Kim ja jeste?? - ja wiem ale ty nie wiesz ale on wie lecz on zapomniał i ono wie a ja wtedy nie wiem czy ja wiem, nie ja wiem, on to wie lecz to obojniak i ja to wiem bo ty nie wiesz więc ona wie i ty wiesz ale ja nie wiem więc kto wie??
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
3.
Karabinki AK są najbardziej rozpowszechnioną i najczęściej produkowaną rodziną broni strzeleckiej. Broń niezawodna, sprawdzająca się w każdych warunkach bojowych.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
4.
Największy dystans, z którego trafiono w człowieka strzałem snajperskim w walce, wynosi 2430 metrów, oddany został z karabinu powtarzalnego McMillan TAC-50 kalibru .50 BMG (12,7x99 mm) przez kanadyjskiego strzelca wyborowego Roba Furlonga
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
hm... 5

Dyrektor szkoły Einsteina o nim gdy był młody: „Nie ważne czego będzie próbował, i tak do niczego w życiu nie dojdzie”.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
6

Na Twoim koncie pojawiła się niespodziewanie duża suma pieniędzy? Uważaj, możesz trafić do więzienia nawet na 25 lat! Benjamin Lovell z Nowego Jorku odkrył, że na jego konto w banku wpłynęła znaczna suma. Zadowolony wypłacił ponad 2 miliony dolarów i... został aresztowany pod zarzutem kradzieży! Prokuratura zarzuca mu podjęcie pieniędzy z konta osoby o tym samym nazwisku. Konto z tak imponującą sumą należy do firmy Woodlawn Trustees Inc, zarejestrowanej pod nazwiskiem dyrektora finansowego, również Benjamina Lovella. Oskarżony Lovell miał na koncie jedynie 800 dolarów, ale pracownik banku, zmylony zbieżnością nazwisk, skutecznie przekonał go, że posiada aż 5 milionów! Prokuratura oskarża nowojorczyka o wielokrotne pobieranie pieniędzy co do których wiedział, że nie należą do niego. On broni się, że to bank wprowadził go w błąd. Za zdobytą kwotę kupował biżuterię dla swojej dziewczyny, resztę zainwestował, w większości niefortunnie. Pechowemu klientowi banku grozi nawet 25 lat więzienia.
 

Atto_Melani

New Member
Dołączył
6.3.2008
Posty
0
7


_____________
Ciekawostka:

Po włożeniu do Coca Coli mentosów jak wszyscy wiemy zrobi się fontanienka. Lecz co się stanie gdy mentosy przymocujemy do zakrętki na druciku, zakręcimy butelkę i przechylimy by Cola oblała mentosy? To proste! Butelka z Colą i mentosami poleci daaaleko tam gdzie ją skierujemy!
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
9....e...nie doliczymy się chyba :D

CYTAT(Ciekawostka)
Statystyczna Polka: żyje 77 lat, wychodzi za mąż mając 24 lata i ma mniej niż dwójkę dzieci, mierzy 160 centymetrów i waży około 70 kilogramów, na kosmetyki wydaje miesięcznie 25 złotych, co roku kupuje 2 i pół pary butów. (2005)
 

iguś

Member
Dołączył
4.6.2007
Posty
73
10. (coś z zakresu moich zainteresowań:])

Fryzjer z angielskiego Sunderland dał sobie założyć na piersiach i ramionach ponad 1000 kolczyków. Tym samym poprawił dotychczasowy, należący również do niego, rekord piercingu.

Jak podał dziennik "The Times", 32-letni Kam Ma chciał paradować w 3000 kolczyków, ale po dziewięciu godzinach zabiegu wystąpiła u niego reakcja szokowa i "maraton piercingu" trzeba było przerwać.

Przeciętnie człowiek może wytrzymać najwyżej 10 minut bólu związanego z przekłuwaniem ciała - powiedział Charlie Wilson, który wykonywał u fryzjera piercing w tempie ponad 100 kolczyków na minutę.

Kam Ma ustanowił już wcześniej światowy rekord, kiedy w maju 2002 roku dał sobie założyć 600 kolczyków. Rekordzista twierdzi, że nie odczuwa bólu przy kolczykowaniu. Dumny ze swych ozdób mówi: "Kiedy noszę wszystkie kolczyki, czuję się jak bym miał na sobie zbroję."

P.S. Mój rekord to 17 : P.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
11.

Jak powiedzieć "Kocham Cię" w różnych językach

angielskim - "I love you"
rosyjskim - "Ja ljublju tiebja"
albańskim - "Te dua"
portugalskim - "Te amo"
niemieckim - "Ich liebe dich"
rumuńskim - "Te jubesc"
serbskim - "Volim te"
łacińskim - "Te amo"
włoskim - "Ti amo"
węgierskim - "Szeretlek"
tureckim - "Ben sni sviyorum"
szwedzkim - "Jag älskar dig"
japońskim - "Watakushi wa anata o aishinasu"
irlandzkim - "Taim i' ngra leat"
islandzkim - "Eg elska thig"
suahili - "Nakupenda wewe"
holenderskim - "Ik houd van jou"
hiszpańskim - "Te quiero"
greckim - "S´agapo"
francuskim - "Je t´aime"
filipińskim - "Mahal ka ta"
duńskim - "Jeg elsker dig"
bułgarskim - "Obiczam te"
arabskim - "Ohiboka"
chińskim - "Wo ai ni"
czeskim - "Miluji te"
esperanto - "Mi amas vin"
estońskim - "Mina armastan sind"
fińskim - "Minä rakastan sinua"
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
12.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii rozwiązali tajemnicę UFO. Z opracowanego przez nich raportu wynika, iż większość osób, które twierdzą, że widziały latające spodki, padło ofiarą fenomenu atmosferycznego - informuje "The Sunday Times". Gazeta pisze, że naukowcy odkryli, że wyładowania elektryczne tworzą świecące plazmy gazowe. Prądy powietrza nadają im z kolei różne kształty i sprawiają, że przesuwają się one po niebie z ogromną szybkością.

Raport naukowców podkreśla, że osoby, które twierdzą, że widziały UFO, nie miały przywidzeń. Pole elektromagnetyczne może bowiem oddziaływać na płaty skroniowe mózgu.Twórcy raportu są przekonani, że ich odkrycie może zostać wykorzystane w wojskowości. Ich zdaniem, nad taką bronią pracują już Rosjanie.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
14.


Ciekawostka muzyczna. Deathmetalowy zespół Vader jest najbardziej znaną polską kapelą za granicą.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
15

W swoim życiu, w czasie snu zjadasz około 70 insektów i 10 pająków (fuuj)
Przeraziło mnie to ;] ;o
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
16

Trzydziestopięcioletnia kobieta, która tak długo siedziała na toalecie w mieszkaniu swego przyjaciela, że aż "przyrosła" do deski, cierpiała z powodu fobii. Jak twierdzi jej przyjaciel bała się wyjść z łazienki. - Jest dorosła. Sama podejmuje decyzje. Przyznaję, powinienem wcześniej poprosić by ktoś jej pomógł. Ale po prostu za szybko przyzwyczaiłem się do takiego, a nie innego stanu rzeczy - powiedział Kory McFarren. Przypadek kobiety odbił się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych po tym, jak Bryan Whipple, szeryf hrabstwa Ness, w którym mieszkała kobieta opowiedział jej historię, dodając, że skóra kobiety, która przez dwa lata nie wstała z toalety, aż obrosła wokół deski sedesowej. - Musieliśmy podważyć deskę sedesową i oderwać ją od muszli. Była przyrośnięta do skóry kobiety. Usunęli ją dopiero operacyjnie lekarze w szpitalu.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
17
CYTAT
Takeru Kobayashi (ur. 15 marca 1978, Nagano) - japoński rekordzista świata w jedzeniu na czas.

Były rekordzista świata w jedzeniu hot-dogów oraz obecny w jedzeniu hamburgerów. W pierwszej konkurencji rekord świata ustanowił 4 lipca 2006 podczas zawodów Nathan's Hot Dog Eating Contest, zjadając 53 i 3/4 hot doga. Było to jego szóste z rzędu zwycięstwo w tych zawodach. Jego rekord został pobity przez Amerykanina Joeya Chestnuta 4 lipca 2007 roku podczas zawodów w Coney Island w Dniu Niepodległości. Chestnut zjadł 66 hot-dogów przy czym Kobayashi "tylko" 63.

W drugiej rekord świata pobił w październiku 2006 roku, podczas zawodów Krystal Square Off World Hamburger Eating Contest, zjadając w ciągu 8 minut 97 hamburgerów, bijąc przy tym własny rekord świata i zwyciężając po raz trzeci z rzędu.

Posiada również rekordy świata w pięciu innych, mniej spektakularnych i znanych konkurencjach. W 2003 roku wziął także udział w show Man vs. Beast, gdzie zmierzył się w jedzeniu hot dogów na czas z misiem Kodiak i jest to jego najbardziej spektakularna porażka - zjadł 36 hot dogów, podczas gdy niedźwiedź aż 50.

Jest członkiem International Federation of Competitive Eating.
 

Grzelu

New Member
Dołączył
27.2.2008
Posty
6
18.

Czołgi KW to seria czołgów ciężkich produkowanych w czasie II wojny światowej w Związku Radzieckim nazwanych na cześć rosyjskiego dowódcy i polityka Klimenta Woroszyłowa. W momencie ataku Niemiec na Związek Radziecki były to jedyne czołgi ciężkie produkowane seryjnie.

Kv1_m1942_parola_1.jpg
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
19.
CYTAT
Haile Gebrselassie (ur. 18 kwietnia 1973 w Arssi, Etiopia) – lekkoatleta, specjalizujący się w biegach na długich dystansach.

Pierwszy człowiek, któremu udało się pokonać dwie bariery, 13 minut na 5000m oraz 27 minut na 10000m. Jeszcze do roku 2004 posiadał dwa rekordy świata na tych dystansach, które jednak odebrał mu jego rodak Kenenisa Bekele. W, cały czas trwającej karierze zdobył dwa złote medale olimpijskie oraz osiem z Mistrzostw Świata zarówno na otwartym stadionie jak i w hali. Obecnie z powodzeniem startuje na dłuższych dystansach – półmaratonach i maratonach. W roku 2006 ustanowił rekord świata w półmaratonie uzyskując wynik 58:55, jako pierwszy człowiek, ktory pokonał ten dystans w czasie krótszym niż 59 minut.

Startując w czerwcu 2007 w Ostrawie na mitingu Grand Prix IAAF ustanowił rekord świata w biegu godzinnym. W ciągu 60 minut pokonał dystans 21 km i 285 m.

30 września 2007 w Berlińskim maratonie ustanowił rekord świata na tym dystansie z czasem 2:04:26.
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
20

BAZOOKA - amerykańska ręczna wyrzutnia niekierowanych przeciwpancernych pocisków rakietowych z głowicą kumulacyjną, pancerzownica, stosowana przez wojska alianckie w czasie II wojny światowej i pozostająca na uzbrojeniu armii USA do połowy lat pięćdziesiątych XX wieku.



300px-Soldier_with_Bazooka.jpg
 

skimmer

New Member
Dołączył
22.4.2008
Posty
9
21

w Niemczech

Gothic 1 wyszła na świat 10 marca 2001
Gothic 2 29 listopad 2002
gothic 2 noc kruka 22 sierpnia 2005
gothic 3 13 października 2006

a teraz daty premiery tych gier w Polsce

gothic 1 28 marzec 2003
gothic 2 16 kwiecień
gothic 2 noc kruka 20 styczeń 2005
gothic 3 3 listopad
możliwe ze się mylę ale tak pisało na Wikipedii :D
 
Do góry Bottom