Liczymy Do Miliona

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
65.

Wielkie Rozdarcie - koncepcja kosmologiczna sformułowana przez Roberta Caldwella z Uniwersytetu w Darthmouth próbująca wyjaśnić jak będzie wyglądał koniec wszechświata. Teoria ta zakłada, że skoro siła powodująca rozszerzanie wszechświata jest coraz większa wszystko zostanie ostatecznie rozerwane, począwszy od galaktyk, a skończywszy na atomach.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
66

Ludzki mózg składa się z około 100 miliardów neuronów. Każdy neuron ma około 20 tysięcy synaptycznych połączeń z innymi neuronami.Wychodząc z założenia, że jedno takie połączenie odpowiada jednemu bitowi ( najmniejszej porcji informacji), mózg dysponuje pojemnością od 100 do 1000 terabajtów ( 1 petabajt) czyli ilości informacji zawartych w 500 milionach książek.
Nieźle, no nie ? :trollface:
 

MadMack

Forumowy lol
Dołączył
5.5.2005
Posty
355
1,000,000
TROLOLOLOLOLO!

Nie chce mi się szukać ciekawostek, więc powiem tak:
OnLive - nowy system do gier, który hostuje gry na swoim serwerze, a do użytkownika przesyła tylko obraz drogą internetu, eliminuje potrzebę posiadaja dobrej maszyny. Wystarczy dobry internet i monitor - nie trzeba się paprać nowymi kartami graficznymi itp. Co z tego wychodzi - komputery, które mają 5-6 lat bez problemu "ciagną" najnowsze gry.
Dostępne na razie w Ameryce i Wielkiej Brytanii - sam testowałem ( i mam nawet kilka gierek na tym ) - działa wyśmienicie. Polecam na przyszłość.

67

Pozdrawiam,
MadMack
 

TP12Damian

New Member
Dołączył
10.9.2011
Posty
82
68.
Kod:
Na terenach występowania pandy małej w potocznym języku chińskim jest ona nazywana hǔo hú (火狐), co dosłownie oznacza ognisty lis. Jednakże ta nazwa jest stosowana także na określenie zwykłego lisa. W wyniku pomyłki dosłowne angielskie tłumaczenie tej nazwy (firefox) znalazło się na stronie internetowej Wellington Zoo zamiast nazwy właściwej (red panda, lesser panda). Tłumaczenie to wybrano jako ostateczną nazwę przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, co stało się źródłem niekończących się sporów na temat jej właściwego znaczenia, skrótu czy wyglądu logo.
 

KPCezar

New Member
Dołączył
16.6.2011
Posty
71
68.

Baldur's Gate (Wrota Baldura) – pierwsza gra komputerowa z serii Baldur's Gate. Jest to komputerowa gra fabularna (heroic fantasy) stworzona przez BioWare i wydana przez Interplay w 1998, natomiast w Polsce w 1999 przez CD Projekt. Osadzona została w świecie Forgotten Realms (Zapomniane Krainy) i oparta na zasadach drugiej edycji Advanced Dungeons & Dragons. Fabuła toczy się wzdłuż Wybrzeża Mieczy, które leży na zachodnim brzegu Faerunu.
Gra została wydana 23 grudnia 1998. Liczne questy poboczne zapewniają graczom około 160 godzin rozgrywki.
Do dokonanego 24 maja 1999 r. przez CD Projekt polskiego tłumaczenia głosy podkładali profesjonalni aktorzy, między innymi Piotr Fronczewski i Jan Kobuszewski, Gabriela Kownacka i Wiktor Zborowski. W 1999 r. wydane zostało oficjalne rozszerzenie pod tytułem Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy. 1 grudnia 2000 została wydana kontynuacja gry Baldur's Gate II: Cienie Amn i dodatek do niej Baldur's Gate II: Tron Bhaala 21 czerwca 2001. Baldur's Gate używa silnika Infinity Engine stworzonego przez BioWare. Tego samego silnika używają takie gry jak Planescape: Torment, seria gier Baldur's Gate i Icewind Dale.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
69.
 
Tylko dzbanowatość Adolfa Hitlera i brak koordynacji działań z Japończykami pozwoliły Aliantom wygrać II wojnę świątową. Wspólny atak na ZSRS rzuciłby tego kolosa na kolana. 
 
Do góry Bottom