Klub Fanów Książki.

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Mamy dział o muzyce, mamy dział o filmach. Odpowie mi ktoś teraz dlaczegóż to nie ma nic o książkach? Jest to bowiem starszy od chociażby filmu sposób przekazywania wszelakich historii, informacji a zarazem czyste źródło rozryzwki dla niezwykle licznej rzeszy czytelników. Do czego zmierzam? Ano:

Dzień wolny od pracy, nieco więcej pieniędzy w kieszeni, idziemy do centrum, następnie empik, zerkam na regały z książkami i... rozczarowanie. Albo nie ma tego czego szukam (a zamawiać nie mam zamiaru) albo są pozycje między którymi nie potrafię wybrać. I tu dochodzi do sedna sprawy: o ile mamy oceniane najnowsze pozycje filmowe/kinowe tak też powinno być z powszechną na co dzień literaturą! Innymi słowy - co ostatnio nabyliście, co nowego na półkach, co warto/nie warto polecić i nie tylko. Bowiem książek jest masa - nie tylko tych nowych.

A teraz przykład - od niedawna mamy możliwość kupna "wszędobylskiej" książki pani Rowling o jakże zaskakującym tytule "Harry Potter". Mamy tu do czynienia z ostatnią częścią jakże popularnej serii, a tu... cisza. Nikt nic nie wie, żadnych wypowiedzi ani opinii. A mógłbym przysiąc, iż tutył ten trafia właśnie w średnią wieku naszych userów. Ot proszę - zagadka godna Freud'a.

A zatem coś ode mnie:

"Harry Potter i Insygnia Śmierci" :
Dochodzimy w końcu do ostatniej części przygód "chłopca, który przeżył" i poznajemy ostateczne rozwiązanie całej fabuły. Niewątpliwie kuszące.
O ile pani Rowling nie jest "mistrzynią pióra", a jej powieści nie są "dziełami literackimi" tak niewątpliwie przyciąga doń rzesze ludzi w dowolnym wieku. I słusznie, bowiem książka jest niezmiernie wciągająca, akcja toczy się przez niemal całą powieść a fabuła znacząco pobudza naszą wyobraźnię i tylko zastanawiamy się: "a co by było gdyby", "a czy on", "a może by tak" i temu podobne. Powieść trzyma w napięciu i niepewności aż po sam koniec. No właśnie - koniec. Ten jednak moim zdaniem można by było nieco rozwinąć, choć pewnie dodałoby to książce ładnych parę stron, których i tak jest "raczej" nie mało.
Podsumowując pozycja godna polecenia wszystkim tym, którzy poprzednie części przeczytali, śledząc losy Harry'ego od samego początku jak i tym, którzy przedtem z nim żadnej styczności NIE mieli.
Miłej lektury.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Nie tak dawno moi znajomi mieli jako jeden z podst. zaliczenia przeczytać pewną książkę, której wprost nie mogli przeboleć. Mówili, że ciężka, że nic z niej nie rozumieją i że jest po prostu nudna. Osobiście nie wiedziałam o co i o jaką książkę im idzie, póki któreś z nich nie wypożyczył jej na moją karte biblioteczną (tzw bana można dostać nawet w bibliotece;] ). I tak w moje ręce trafiły Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego.

Kiedy Ryszard Kapuściński wyruszał w swoją pierwszą zagraniczną podróż, dostał w prezencie "Dzieje" Herodota. Dzieło starożytnego historyka towarzyszyło mu w wędrówkach po Indiach, Chinach, Azji Mniejszej i Afryce. W swojej książce reporter opowiada o wielu ciekawych wydarzeniach politycznych i historycznych, których był naocznym świadkiem, zestawiając je z faktami opisywanymi przez Herodota. Zastanawia się, jak sposób podróżowania, przekazywania wiadomości i opisywania dziejów wpływa na rozumienie świata. I choć wydawać by się mogło, że od czasów Herodota w pracy reportera zmieniło się prawie wszystko, to jednak i współcześnie, mimo natłoku informacji z różnych części globu, trudno zrozumieć bieg historii.
Często przytacza zabawne lub ciekawe anegdoty ze swoich eskapad oraz Dziejów Herodota.

Książka ogromnie mi się podobała, pomimo troche trudnej treści ma w sobie to coś, co sprawia, że chce się ją czytać. Niekiedy zabawna, niekiedy lekko nudnawa ( szczególnie w momentach gdy Kapuściński cytuje jakąś bitwe opisaną przez Herodota ). Ale, aby zagłębić się we wspaniały świat opisywany przez Kapuścińskiego należy samemu ową książkę przeczytać, nie jest jakoś wybitnie gruba. Tak czy inaczej polecam.


edit.
CYTAT
PS: Sever, widzę dobrej muzyki słuchasz {Daft Punk} wnioskując po Twojej sygnaturze :]
a tak ^_^
 
E

Electric_Dragon

Guest
Hmm moje przygpdy z książka zaczęły się w podstawówce. W miejscowej bibliotece miałem chyba najwięcej wypożyczonych książek. Wchłaniałem tekst można powiedzieć, jednak większości dziś nie pamiętam. Jedna książka a raczej kilka tomów przygód Tomka Wilmowskiego pióra państwa Szklarskich. Tytuły to :

- Tomek w krainie kangurów (1957)
- Tomek na Czarnym Lądzie (1958)
- Tomek na wojennej ścieżce (1959)
- Tomek na tropach Yeti (1961)
- Tajemnicza wyprawa Tomka (1963)
- Tomek wśród łowców głów (1965)
- Tomek u źródeł Amazonki (1967)
- Tomek w Gran Chaco (1987)

Taak w tym najwięcej się zaczytywałem. Książki bogato opisywały faunę i florę odwiedzanych przez bohatera zakątków świata. Niektóre wydawnictwa dodatkowo zamieszczały zdjęcia różnych gatunków zwierząt. Wszystkie przeczytałem :D Niektóre kilkakrotnie. Akcja toczy się na pocxzątku XX wieku. Opisy bardzo wyraziste. Czujemy się jabysmy to my byli 14-letnim chłopakiem w środku dżungli i poznajemy jak zdobywa się kauczuk. Cykl typowy dla młodzieży. Nie jest ciążki, chociaż w czasach cenzury autor musiał maskować zdania, które był sprzeczne z doktryną PRL-u. Polecam.


Z ostatnich książek które kupiłem i przeczytałem są dwa pierwsze tomy przygód Inkwizytora Mordimera Maderina autorstwa Jacka Piekary. Są to:

- Sługa Boży
- Miecz Aniołów

Każdy z tych tomów liczy około 400 stron. Swiat przedstawiony to średniowiecze, czasy inkwizytorstwa, z lekką domieszką fantastyki. Swiat widzimy oczami Mordimera. Szczerego w wierze. Oddanego obowiązkom. Uczciwego na swój sposób...
No właśnie i tu się zaczyna, niekiedy dajemy ponosić wyborom i argumentacją Mordimera, dla których musi wykonywac swoje obowiązki wydają nam się słuszne. Musimy samemu ocenić postępowanie tego człowieka. Najlepiej obraz Świętego Officjum i Kościoła oddaje opis z okładki:

"Oto świat, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców.. Świat, gdzie słowa modlitwy brzmią: I daj nam siłę, byśmy nie przebaczali swym winowajcom. Świat, w którym nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy"

PS: Sever, widzę dobrej muzyki słuchasz {Daft Punk} wnioskując po Twojej sygnaturze :]
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
no to ja polece coś od Siebie.

"Cesarz" Kapuścińskiego. Wciągająca opowieść o cesarzu Haile Selassje I Jah Ras Tafari Makkonen zwycięski Lew z Pokolenia Judy. Opowieści, ludzi z samego cesraskiego dworu jak i komentarze autora. Według, mnie komentarze niesprawiedliwe. Cesarska Etiopia przed zamachem stanu i morderstwem His Majesty.

"Bob Marley: Catch a Fire" Timothy White. Świetnie napisana biografia jednej z legend muzyki rozrywkowej. Opisywane życie muzyka od urodzin po śmierć. Końcowy rodział dotyczy walk o majątek. Jeden z początkowych rozdziałów poświęcony His Majesty(Haile Selassje I). Doskonale oddane życie ludzi na Jamajce podczas toczącej się wojny politycznej i militarnej między dwoma partiami. Sporo o filozofii i religii Rastafari. PEŁNA dyskografia The Wailers.
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Polecam przeczytać:
- Harry Potter i Insygnia Smierci (tak mnie wciagnela ze przeczytalem ja w 3 dni) ogolnie polecam wszystkie czesci HP
- Trylogie Wladcy Pierscieni
- Dziad
Teraz juz z tych ksiazek ktore juz wiekszosc chyba przeczytala:
- W pustyni i w puszczy
- Ten Obcy (lektura z szostej klasy szkoly podstawowej)
- Pan Wolodyjowski (jestem w trakcie czytania i jak narazie bardzo mi sie podoba)
- Mitologia Grecka

EDIT:EL wiekszosc moich kumpli nienawidzi czytac...wola komputery.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Tak ja czytałem wiele i można by wymieniać długo ale z tego co juz padło to:
-Przygody Tomka Wilmowskiego (wszystkie)
-Tolkiena to Władce pierścieni, Silmalirion, Hobbit.
-Sienkiewicza Trylogia , Krzyżacy, W pustyni i w puszczy.(PoP Czytasz Wołodyjowskiego to polecam przeczytać całą trylogie, warto)
-Cztałem sporo książek przygodowych Karola May'a np. Winnetou.
-Trzech Muszkieterów Dumasa
-Ojca chrzesnego Mario Puzo
-Dywizjon 303 Arkadego Fiedlera
I naprawde wiele innych lubie czytać i uwarzam to za ciekawe zajęcie, szkoda że w tych czasach mało ludzi wie co to książka i tak mało jej używa.
 

iguś

Member
Dołączył
4.6.2007
Posty
73
Świat komputerów, gier i telewizji powoli zaczyna wytrawiać rozrywkę jaką jest dobra książka. Ludzie przestali doceniać piękno lektur, skoro mają tyle "dobrych" ekranizacji, ale to następstwa XXIw.

Harry Potter i Insygnia Śmierci uważam za jak najbardziej udaną ostatnią cześć przygód młodego czarodzieja. Zawiodłam się jedynie końcem. Całe 19 lat perypetii trójki przyjaciół zostało ujęte w zaledwie paru stronach powieści. Ogólnie serię oceniam za bardzo udaną i godną przeczytania zarówno przez młodych, ale też i dorosłych czytelników.

Polecam również:
1."Kokaina"-Barbara Rosiek
2."Hera moja miłość"-Anna Onichimowska
3."Lot komety"-Anna Onichimowska
4."W pogoni za miłością"-Robert Gong
5."My dzieci z dworca zoo"-Christin F.
6."Bez rozlewu krwi"-Les Daniels
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
W moje ręce trafiło parę dobrych książek.

Po pierwsze polecam "Rzeźnia Numer Pięć" Kurt'a Vonnegut'a. Genialna książka, wszystko co autor chciał nią przekazać jest wywalone na wierzch więc nie trzeba dokonywać jakiejś wielkiej interpretacji. Zdaniem często powtarzającym się w książce jest "zdarza się". Jeśli kogoś ciekawi czego to zdanie dotyczy to polecam tę książkę

Po drugie myślę że wszystkie książki Jeremiego Clarkson'a są warte uwagi i przeczytania. Jedna jedynie mi pozostała z obecnie wydanych.

Po trzecie "Bóg Urojony" Richarda Dawkins'a. Może ciężka lektura, ale zmusza do refleksji nad kwestią istnienia Boga. Autor obala w niej podstawy wiary. Pokazuje również że nie które dowody na istnienie Boga, tak naprawdę zaprzeczają jego egzystencji. Warto przeczytać.

Po czwarte Borys Akunin. Świetny rosyjski pisarz, specjalizujący się w kryminałach. Bardzo dobrze rozwija i prowadzi akcję w swoich książkach, tak że zasysa i człowiek nie może znaleźć sposobu żeby się od nich oderwać.

Ofc. do tego dochodzą pozycje wymienione przez poprzedników czyli Tolkien i Szklarski. Bardzo zacne lektury.
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
CYTAT
Po pierwsze polecam "Rzeźnia Numer Pięć" Kurt'a Vonnegut'a. Genialna książka, wszystko co autor chciał nią przekazać jest wywalone na wierzch więc nie trzeba dokonywać jakiejś wielkiej interpretacji. Zdaniem często powtarzającym się w książce jest "zdarza się". Jeśli kogoś ciekawi czego to zdanie dotyczy to polecam tę książkę

Popieram - "Rzeźnia" jest świetną książką, utrzymaną w klimatach charakterystycznych dla Vonneguta. Chyba mi zrobiłeś chęć, żeby ją jeszcze raz przeczytać :)

A ja idąc za ciosem polecę "Kocią Kołyskę" również napisaną przez Vonneguta. Już nie pamiętam dokładnie fabuły, ale pamiętam, że wywarła na mnie duże wrażenie :) Vonnegut ma talent do snucia fantastycznych historii umiejscowionych w realnym świecie. Fabuła jest ciekawa i nieźle "zasysa", a zakończenie jest nieco zaskakujące :)
 

meiram

New Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
26
Książki czytam od dzieciństwa i przeczytałam ich już naprawdę dużo. Z rosyjskich autorów polecam : Dostojewskiego ( Gracz, Białe noce, Zbrodnia i kara), Bułhakow (Mistrz i Małgorzata), Tołstoja (Anne Karenine), Akunina (seria kryminałów retro o Fandorinie), Nabokova (Dar, Obrona Łużyna), z francuskich lektur Flubert (Madam Bovary), z polskich Huberath (Gniazdo światów), Sapkowski (Saga o Wiedźminie), no i mogę polecić DUŻO książek związanych z filozofią, przede wszystkim Nietzschego, Sartre'a lub naszego rodzimego twórce ekofilozofii Skolimowskiego.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Może zamiast wybrać najlepsze książki, opowiem o tych które ostatnio przeczytalem.
"Ziemia Obiecana" - autorstwa Władysława Reymonta. Świetna książka, przynajmniej dla mnie, opowiada o losach trzech fabrykantów, którzy nie mając nic zakładają fabrykę. Laureat Nobla świetnie odwzorował w książce zachowania społeczeństwa, zabawy w teatrze czy chociażcy biedę robotników, którzy pracowali w fabrykach. Trudno jest mi opisać tą książkę, bo naprawdę trzeba ją przeczytać. Dodam jeszcze tylko, że ksiązka zawiera pewien ewenement na skalę światową - Polak, Niemiec i Żyd są przyjaciółmi i razem zakładają fabrykę.

Mistrz i Małgorzata - autorstwa Michała Bułhakow. Kolejna wspaniała książka, tak wspaniała że musiałem ją przeczytać dwa razy. Opowieść o miłości, choć nie jest to romans, postać diabła ( w zasadzie kilka postaci, albo jedna, uznając że Behemot i spółka byli tylko pomocnikami )... znowu nie wiem co napisać. To także trzeba przeczytać!

Mogłem jeszcze napisać chociażcy o sadze Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, ale uznałem że większość chyba zna jego twórczość.
 

Ragnarokma

Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
34
Chciałbym polecić książkę "Diuna" z serii "Kroniki Diuny". Opowiada ona o księciu (Paul Atryda) którego ojciec (Leto Atryda) wziął we władanie pustynną planetę Arakis zwaną powszechnie Diuną. Jest ona bogata w przyprawę zwaną melanżem o niespotykanych właściwościach. Niestety wrogi mu baron Vladimir Harkonen podstępnie zabija księcia i przejmuje planetę. Paul ze swoją matką ucieka wgłąb pustyni i zamieszkuje u tubylców zwanych fremenami. A dalej musicie sami przeczytać. Książka szybko wciąga. Naprawdę warto przeczytać.
 

Wardancer

New Member
Dołączył
30.11.2007
Posty
23
Ostatnio sporo czytam..

Harry Potter i Insygnia Śmierci
Polecam, dla ludzi w każdym wieku. Niesamowicie przyciąga, wróciłem do domu o 21, a czytanie zakończyłem 5 godzin później, niewątpliwie jedna z najlepszych książek jaka wpadła mi w rękę.

Ojciec Chrzestny
Tego chyba nie trzeba przedstawiać, książka autorstwa pana Puzo przedstawia sytuacje, podział na Mafijne Rodziny. Wiele wyniosłem z tej książki.
 
V

Vergil

Guest
Harry Potter i Insygnia Śmierci
Pff... Może książka wciągała, ale rozczarował mnie koniec... Co to, jedno zaklęcie i Voldemort kaput? Przecież był taki najsilniejszy, niepokonany, a jego zaklęcie odbiło zaklęcie obrzwładniające... Bez senst imo, ale reszta książki super ;]
Smętarz dla zwierząt
Nie trzeba komentować :p Książka nawet fajna. Pod lampką w wieczór się fajnie ją czyta ;]
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Ostatnio coś mało czytam książki ale oczywiście pamiętam niektóre tytuły takie jak:

Harry Potter (wszystkie części) - naprawdę polecam. Nie ważne czy masz 5 czy 25 lat. Ta książka jest tak wciągająca że można czytać i czytać. Tak było ze mną ;]. Mama musiała mnie na pole wyganiać żebym przestał ;p. Jednak jeśli ktoś wie że lubi takie scenki odgrywać to odradzam. Bo słyszałem o nie jednym dziecku które spadło z balkonu bo myślało że poleci na miotle..

Bracia Lwie serce - kiedy ja to czytałem... Trzy, cztery lata temu. A jednak pamiętam. Bardzo wciągająca książka posiadająca swój klimat. Z początku akcja toczy się w zwykłym świecie, jednak później po śmierci dwaj bracia spotykają się w zupełnie innym. Gdzie muszą pokonać zło. I na ostatniej stronie znów umierają i przenoszą się do innego świata a kto wie może i wymiaru..

Robinson Cruzoe - lektura szkolna którą czytałem stosunkowo niedawno.. Cóż to za ciekawa opowieść o chłopcu który ucieka z domu i wyrusza w morze. Jednak najwięcej chce sie czytać gdy znajduje się na bezludnej wyspie. Staje się męszczyzną, hoduje kozy i uprawia nawet role. Nieźle się tam zagospodarował. Dla tych którzy lubią książki przygodowe, bardzo gorąco polecam.

Zostało jeszcze kilka tytułów ale szczerze mówiąc zapomniało się ^^.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie czytam książek prawie w ogóle, ale obieclem sobie polecać Eragona i jego kontynuację - Najstarszego.
Jak widać nie potrzeba wiele żeby mnie zadowolić, a jednak żebym przysiadł do jakiejś lektóry musi mnie ona na prawde wciągnąć.
Zdawałem z tego maturę, dlatego będe wam polecać ;p

A z takich szkolnych, na szare dzeszczowe dni - Mistrz i Małgorzata - klasyka.
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Jeszcze jakies pol-rok temu sporo ksiązek kupowałem i czytałem. Teraz zapisałem się do biblioteki w której w sumie nic nie ma i tak xD Ale cos sie zawsze znajdzie ;p

Ze stojących na mojej prywatnej półce polecam:

Ogólnie książki Dan'a Browna - dla tych co lubią tego typu powieści
Przedewszystkim Mario Puzo.
Ojciec chrzestny i Sycylijczyk rulezz, Winegardner co napisał "powrót ojca chrzestnego" jak dla mnie zjebał, nie polecam ;p

I jeszcze jakieś książki z biblioteki ktore czytalem po 2 dni ale mi sie podobały

Fotografik
Ćpun - Niestety nie pamietam autora zadnej z książek, ale ogolnie były gites majones ;)


elo.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Że też nie zauważyłem wcześniej tego tematu.

Czytać wręcz uwielbiam, dobra książka jest lepsza od filmu, czy komputera, więc do dzieła. Nie będę sie rozpisywał tutaj niewiadomo jak, podam tylko kilka tytułów, które według mnie są godne polecenia.

- "Quo Vadis" H. Sienkiewicz - książka naprawdę super, jedna z moich ulubionych. Powiedziałbym wręcz genialna ;). Polecam każdemu, gdyż ta książka zawiera wiele wątków, które mogą przyciągnąć szeroki wachlarz ludzi.
- "Imię Róży" Umberto Eco - dziwi mnie, że nikt tego nie podał. Obecnie jestem w trakcie czytania, ale książka spodobała mi się już od pierwszych stron. Jest to jakby kryminał osadzony w XIV w. a miejsce akcji to opactwo benedyktynów, w którym dochodzi do serii morderstw. Nie będę więcej zdradzał, zachęcam do sięgnięcia na półkę ;).

Serię Harry'ego Pottera, trylogię Władcy Pierścieni, jak i siedem tomów Wiedźmina przeczytałem i wręcz uwielbiam tego typu literaturę i podzielam zdanie wszystkich "wyznawców", więc nie będę tutaj pisał niczego więcej na ten temat.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Książki, jest to wbrew pozorom mój ulubiony sposób na wykorzystywanie wolnego czasu. Nie jestem w stanie wymienić tych wszystkich książek, które przeczytałem. Jednak jestem w stanie wymienić te ulubione swoje.

1. Książki z serii "Władca Pierścieni", J.R.R. Tolkien - jest to moim zdaniem istny majstersztyk. Wszystkie inne książki wymiękają przy tym. Władca jest książką wprawdzie napisaną łatwym, prostym i przystępnym językiem, jednak ten świat, ta budowa świata no i ta cała przygoda. Za każdym razem gdy czytam "Władcę Pierścieni", to delektuję się przygodą, światem no i opisami różnych postaci. Poza tym ta książka wiele mówi o prawdziwej przyjaźni i o tym jak powinna wyglądać przykład? Najlepszym przykładem jest Legolas i Gimli, mimo różnej rasy, która się nie lubi, to ich przyjaźń to przezwyciężyła.

2. "Silmarillion", J.R.R. Tolkien - Podoba mi się bardzo opis powstania świata i ogólny zarys historii świata. Nie mówię więcej, wystarczy, że powiem iż mam takie zdanie jak z "Władcą Pierścieni"

3. "Dzieci Hurina" i "Hobbit, czyli tam i z powrotem", J.R.R. Tolkien - patrz wyżej :p

4. Wszystkie książki Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie - co mogę rzec? Bardzo mi się podoba świat ujęty w książce. Panuje w niej mroczny i tajemniczy klimat, poza tym język jest wręcz super, nie chodzi mi tutaj nawet o niecenzuralność, ale ogólnie o styl. Poza tym bardzo lubię książki fantasy.

5. "Lalka", Bolesław Prus - wielu z was już się pewnie śmieje, ale mam to gdzieś. :p Uważam Lalkę za najlepszą Polską książkę wchodzącą w kanon lektur. ;d Podoba mi się styl pisania oraz to, jak został zbudowany główny bohater, Stanisław Wokulski. Z jednej strony romantyk, z drugiej pozytywista.

To są moje ulubione książki.


Pozdrawiam, Crisis.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
No cóż to będzie tak:

J.R.R Tolkien-Władca Pierścieni,jak i Silimarilion,Hobbit,i Dzieci Hurina(jeszcze nie przeczytałem ale mam zamiar)są niewątpliwie najlepszymi książkami wszech czasów,zwłaszcza trylogia.Tolkienowski śródziemie jest tak piękne,że nie sposób się w nim nie zakochać,książki porywają fabułą i akcją,po prostu coś pięknego.Na mojej półce zajmują honorowe miejsce,wszelkie próby kontaktu z tymi książkami osób niepowołanych kończą się natychmiastową śmiercią(tyczy się to pewnych osóB). :p Książki zawierają wiele wartości nie jest to pusta opowieść fantasy,zdecydowanie bestsellerowa opowieść,która pokazuje że liczą się wartości takie jak:eek:dwaga,honor,Bóg,ojczyzna,przyjaźń.Pozostałe książki Tolkiena polecam jako świetne uzupełnienie do lektury.Ta książka zaszczepiła we mnie miłość do fantasy i Gothica za co jej autorowi jestem dozgonnie wdzięczny.Zdecydowanie polecam.

J.K Rowling-7 części Harrego Pottera.Zdecydowanie rekomenduję,nie tylko młodszym użytkownikom.Nie zgadzam się z wypowiedzią autora tematu,że pani Rowling nie ma daru do pisania książek.Pokaż mi drugiego autora(oprócz Tolkiena)którego książki sprzedają się w takim nakładzie,w tak krótkim czasie.Opowieść o chłopcu który przeżył znane są na wszystkich kontynentach i tłumaczone są na prawie wszystkie języki.Książka pokazuje że nie liczy się status majątkowy i to na jaki model latającej miotły cię stać.Liczą się wartości takie jak;odwaga,miłość i przyjaźń.

A.Szklarski-Przygody Tomka Wilmowskiego.Bardzo ciekawa książka,zawierająca wiele informacji,i opisów użytecznych nie tylko na lekcjach geografii.Informację jak żyją Indianie w puszczy amazońskiej,jak wyrabiają kałczug,życie tybetańskich mnichów i zwyczaje zwierząt ze wszystkich zakątków świata.To może zainteresować nawet największych wrogów książek.

D.Brown-Anioły i Demony czy Kod Leonarda Da Vinci są uznawane za jedne z najlepszych książek XXI wieku.Tajemnice Watykanu,zakonu Opusdei(tak to się pisze?), paryskiego Luwru,czy Iluminatów mogą wciągnąć na długie godziny bez kontaktu z rzeczywistością.

K.May-Winnetou.Piękna opowieść o dzikim zachodzie,życiu czerwonoskórych,traperów i kowbojów.Opowieść o z góry przegranej walce Indian.Może poruszyć każdego czytelnika.

A.Sapkowski-saga o Wiedźminie.Książka która wciągnie każdego fana fantasy.Co tu dużo mówić,wartka akcja,barwna sceneria,i sapkowski humor-co tu dużo gadać,trzeba to przeczytać.

To są moje typy,jak najbardziej polecam.Wszystkie książki przeczytałem osobiście,i często do nich wracam.Szczególnie do Władcy Pierścieni.
 
Do góry Bottom