Jaka była wasza pierwsza gra RPG?

Status
Zamknięty.

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Pierwsze to było chyba Evil Islands. PuŸniej prubowałem swoich sił w Diablo. Jednekże żadnej z tych gier nie przeszłem do końca. Potem nastały czasy Gothica. Zachęcony tematykš RPG zagrałem w Icewind Dale, Baldur's Gate i jeszcze kilka innych z miernymi efektami. Gothic ma to coœ w sobie, trzeba przyznać
 

Xamerith

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
43
Pierwszy RPG(na kompie) - Fallout 2. Ma klimat. Nadal czasami go odpalam.
A potem bywało różnie - Baldur 2, NvN, Evil Islands... aż w końcu przez przypadek Gothic 2. Potem poleciałem kupic 1 w extra grze(czy czymś takim). A jak czekałem na noc kruka to jeszcze Morrowinda skubnąłem ale za długi był i znudził mi się.

A wcześniej to jeszcze na Playstation Final Fantasy VII... ehh wspomnienia młodości...
 

Khael Thas

New Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
19
Moya pierwsza gra RPG, to odziwo nie Diablo ... mimo że wielu właśnie tak zaczynało... pierwszym RPG'iem w który zagrałem i totajnie mnie wciągnął był ...
Baldurs Gate !! Wypasiona gierka .. klimacik wyrzynający ... nom i te postacie !!
Sarevok stąpający w swej zbroi z trzaskiem nagolenników, Tazok- ogr, podwładny Sarevoka ... no i ci czarodzieje ... jak on miał ... ten nash ojciec przyszywany, mag taki jeden .. ten to machał czarami
blink.gif
Drizzt Do`Urden... a właśnie zaraz stworze temat, który hero sie wam najbardziej podoba ...
biggrin.gif


Baldurs Gate II .... było oczywiste że zagram, no i tak zrobiłem
biggrin.gif

Tam już było więcej możliwości i ciekawych rozwiązań, jak i nowych potworów.
Podobał mi sie efekt, gdy mieliśmy najwyższy poziom i rzucaliśmy czar "magiczny pocisk" -- 5 kulek lecących na przeciwnika ... mało to .. był taki czar, ktory potrafił zmieszać dwa czary, czyli np można było na raz rzucić "magiczny pocisk" i "kula ognia" w tym samym ułamku sekundy ... wtedy robiłem "Magiczny pocisk" & "Magiczny pocisk"... 10 kulek lecących przez 3/4 szerokości ekranu, pruło we wroga
biggrin.gif

Ostateczne starcie w "Dziewięciu Piekłach" z pewnym czarodziejem, którego imienia nie pamiętam (ostatnio grałem ze 4 lata temu ... ) walka ta była niesamowita ... a i żeby dojść do maga, trza było odwiedzić wszystkie 9 piekieł, między innymi w jednym był nasz braciszek Sarevok
biggrin.gif


Dobra kończe bo sie rozpisałem
tongue.gif
I tak nikt nie przeczyta ... no przepraszam .. modowie przeczytają
biggrin.gif
tnx 4 moders
smile.gif
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Mój piwrwszy RPG to Diablo 2. Potem to poszło... Icewind Dale, D2 LoD, NWN i wreszcie Gothic 2.
]
 

Nemezis

New Member
Dołączył
1.5.2005
Posty
22
Moją pierwszą grą RPG był Gothic 1
biggrin.gif
Kupiłam sobie i z tąd go mam
laugh.gif
 

jacek_89

Member
Dołączył
30.4.2005
Posty
54
Pierwsza gra RPG? Pomyślmy... Komputer ma od jakiś dwóch lat, a mimo to nie miałem u siebie zbyt wielu gier. Pierwszą grą był chyba jednak Gothic. Mój brat porzyczył ją od kogoś w szkole. Od razu mnie zaciekawiła, od tej pory wszystkie gry w które grałem są porównywane do Gothica. Jak mamy jakąś fajną grę, brat się pyta: "Lepsza od Gothica?". Jeszcze nie miałem okazji powiedzieć: "Tak".
 

Isar

New Member
Dołączył
7.5.2005
Posty
4
No więc moim pierwszym RPG oraz pierwszą grą jaką zagrałem na PC był Baldur's Gate... Nie zapomnę tych dni i nocy spędzonych na tej gierce.
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
No siema!!
Moją pierwszą grą RPG był Gorasul gra mnie wciągnęła, ale później wpadł mi w ręce Gothic i już nie wróciłem do Gorasula. Gothic pobił wszystkie inny gry.
biggrin.gif


NaRka
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1515
Moją pierwszą grą RPG było Dungeon Siege to był zachwyt ! grałem w to załymi dniami i nocami !! Potem do rąk dostałem gothica I i myślałem że to byle co ale kumpel powiedział zainstaluj i tak zaczeła się przygoda
biggrin.gif
! Wracając do Dungeon Siege nic nie rozumiałem w niej bo po angielsku ale grałem i sprawiało mi to ogromną radość
wink.gif
 

M@czo

New Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
25
Moim pierwszym cRPG-em był Gothic 2. I tak przez ponad 4 mieiące stał beszczynnie na szafce. Bo przez ten czas grałem w GTA VC. Teraz nieco mój gust się zmienił, najwarzniejsze są teraz cRPG(GOTHIC) a GTA VC zdązyłem przejść 3 razy
wink.gif


P.S: Sory za tyle błędów.
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Moim pierwszym cRPG było Diablo 2 LoD w które grałem z bratem całe wakacje.No a potem dostałem od kumpla Gothic .
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Moje pierwsze RPG to Baldurs Gate. Po prostu nie mogłem się od tego oderwać i to jest prawdziwe RPG z krwi i kości. Potem świetne Diablo, ale to było RPG i hack'n'slash, w nie też się świetnie grało. Można powiedzieć że seria Heros to mieszanka RPG i strategii turowej i to połączenie też bardzo mi się podoba.

PS. Śmiem zauważyć, że wiele osób pisze o Gothicu. Ludzie! Gothic to cRPG. Z prawdziwymi RPG to chyba nie mieliście kontaktu.

EDIT:
QUOTE Moim pierwszym cRPG-em był Gothic 2. I tak przez ponad 4 mieiące stał beszczynnie na szafce. Bo przez ten czas grałem w GTA VC. Teraz nieco mój gust się zmienił, najwarzniejsze są teraz cRPG(GOTHIC) a GTA VC zdązyłem przejść 3 razy wink.gif

P.S: Sory za tyle błędów.

Ten temat chyba jest o RPG, a nie o cRPG.
smile.gif
smile.gif
smile.gif


Pozdrawiam.
 

Lord Sandro

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
292
Moim pierwszym RPG to był Might and Magic VIII ale włączyłem i nie spodobał mi sie i do kosza
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
heh...ale pozniej przyszedł gothic i tego juz niewywaliłem chociaż miałem tez taki zamiar po przegranej walce z młodym kretoszczurem
laugh.gif

Pozdrawiam
smile.gif
laugh.gif
 

Vampek

Weteran
Weteran
Dołączył
17.4.2004
Posty
810
QUOTE (Archimonde @ 29-05-2005, 09:37) PS. Śmiem zauważyć, że wiele osób pisze o Gothicu. Ludzie! Gothic to cRPG. Z prawdziwymi RPG to chyba nie mieliście kontaktu.

(...)

Ten temat chyba jest o RPG, a nie o cRPG.
smile.gif
smile.gif
smile.gif

Trzymajcie mnie... ile razy mam tłumaczyć, że RPG to skrót od Role Playing Game, a cRPG - COMPUTER ROLE PLAYING GAME??? cRPG to gwoli ścisłości trzymanie się poprawnych nazw gatunku, spokojnie jednak można używać nazw tych papierowych tekstówek, czyli RPG...

PS. Wciąż mi się przypomina, jak się paru tutaj kłóciło, czy Diablo to PRG, czy cRPG
smile.gif
 

flash.

Member
Dołączył
25.4.2005
Posty
136
Moja gra w którą zagrałem poraz pierwszy to Gothic 2. Wspaniała gra wciągneła mnie odrazu biegałem po Khornis nie wiedządz o co chodzi w tej grze. Biegałem tak ówniutke 7 godzin (mam save:)) Naprawde super gra to była , nigdy nie lubiłem gier Rpg bo widziałem u kolegi. A tak wogóle to zaczełem grać w gothic od początku maja 2003 roku.
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Pierwszy RPG w którego grałem? W pamięć zapadł mi Fallout 2, ale chyba nie był tym pierwszym..... Naprawdę polecam tą gre, lubię do niej wracać nawet i dziś
biggrin.gif
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Moim pierwszym rpg było Diablo II i wcale nie żałuje bo ono mnie wciągneło obecnie gram w Gothici.
 

viqux

Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
252
Pierwsza Rpg?? Hmm niech pomyślę...
tongue.gif
Gothic oczywiście. Ale część druga. I od tamtej pory nie zagrałem w żadnego Rpg, prócz I części Gothica i Nocy Kruka, chociaż poluję na Morrowida. On będzie następny. Ale pierwszy dla mnie zawsze będzie Gothic. Nie ma siły żeby nie.
 

gryf

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
285
QUOTE (Efremz @ 26-11-2004, 17:38) Mój pierwszy cRPG ? Baldur's Gate 1. Jezuuu jaka to była wspaniała giera... Podobało mi się w niej dosłownie wszystko... Grafika, super muza, grywalnosc itp. Jedna z najlepszych gier, jakie zrobił człowiek. Było to już naprawdę wieeeele lat temu. Od niej zaczałem moja przygodę z cRPG (trwa do dzisiaj). Pamiętam moją radośc, gdy jako-tako nauczyłem się tych wszystkich zależności AD&D przeniesionych na kompa. Wciąz pamiętam moją pierwsza postać CRPG'ową- człowiek wojownik o imieniu Stirion. Dzisiaj nie robi się takich naprawdę, naprawdę wspamiałych gier. Tamten klimat, emocje podczas zwiedzania gospody "Pod Pomocną Dłonią", skompletowanie super druzyny (z ego, co pamietam byli w niej: moja postać- Stirion, Imoen, oczywiscie mój ulubieniec Minsc ^^ (no i Boo ; ]), Viconia, Dyneheir i Jaheira.
Ta ekscytacja podczas wkroczenia do Wrót Baldura czy ucieczki z więzienia... Ehhh... ideał. Czemu era takich gier sie skończyła : (. Kolejne godziny grania, gdy wyszedł dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

popieram! to była moja pierwsza gra rpg którą przeszedłem. wolą ją nawet od gothica gdyż w tej grze nic nie jest pewne: misje i przeciwnicy zmieniają się w zależności od członków druzyny, w pewnej misji pomagasz czarodziejowi zamienionemu w kurczaka i albo ci się udaje albo koleś ginie. nastawienie npc zależy od rozmowy i tak w beregoście
jest koleś który będzie chciał się z tobą bić i możesz go stłuc ale też możesz mu przemówić do rozumu i wytłumaczyć że walka nie ma sensu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom