Jaka była wasza pierwsza gra RPG?

Status
Zamknięty.

<=BANAN=>

Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
63
Pierwszy pozadny RPGw jakiego gralem to Diablo II z dodatkiem nie moglem sie od tego oderwac garlem po 10 h na dzien
 

shadow_cx4

Member
Dołączył
29.9.2004
Posty
86
Mojim pierwszym RPG-em był Evil Islands,może ta gra nie jest wybitna ale wciagneła mnie.Potem był Baldur Gates I i II -oto jak zaczynałem przygodę z RPG.
biggrin.gif
 

Inoxek

Member
Dołączył
20.9.2004
Posty
77
Moje pierwsze cRPG to Gothic I wsyd się przyznać ale zaopatrzyłem się w ten cud monitora przez CD-Action.. dlatego tak uwielbiam to pismo
tongue.gif
 

Zoner14

New Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
22
Moją pierwszą grą RPG był IceWind Dale II, lub Diablo II. Nie pamiętam dokładnie.
 

Bender

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
64
Moją pierwszą również był Gothic. Wcześniej omijałem RPG bo uważałem je za baaaardzo skomplikowane i nie przystępne dla mnie gry. Aż w końcu na płytce CDA było demo gothica - popatrzyłem na obrazki - ciekawe...zainstalowałem i wpadłem:D Najpierw kupiłem pirata, przyznaje się....potem gdzieś mi zaginął, kupiłem oryginał G2, a potem oryginał 1. I teraz Noc Kruka...też oryginał, bo uważam, że za tą gre warto było zapłacić.
Potem przechodziłem jeszcze Diablo2..nie dokończyłem, Icewind Dale 2 - doszedłem do smoka i zrezygnowałem.... ogólnie gry RPG nie kręcą mnie zbytnio ( oprócz Gothica oczywiście
biggrin.gif
)
 

AdAMoS~

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
138
Nie ktorzy z was pisza ze Dablo II to RPG, to w sumie prawda ale takim prawdziwym RPG jest Gothic, Morrowind, Diablo sie zalicza do gier H&S ( Hack and Slash czy jakos tak ). Moim pierwszym RPG bylo Diablo II, potem odpalilem demko Gothica I i nie moglem wyjsc z podziwu
laugh.gif
Poczekalem i kupilem se wpierw pirata pelna wersje i karałem po angielsku 8)
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
prawdziwym RPG jest Gothic, Morrowind)
pragnę Ci zwrócic uwagę, ze to nie sa prawdziwe RPG, wogóle żadna z gier podanych w tym temacie to nie RPGi tylko cRPGi, a to znaczna różnica, jakby ktos nie wiedział to róznica jest nastepuąca: cRPGT to skrót od computer Role Playing Game, czyli eRPeGów na kompa, zaś RPG to poprostu Role Playing Game-papierowe eRPeGi, gdzie praktycznie wszystko opiera sie na wyobraźni, a nie na gapieniu sie w monitor
PS. Gothic przez niektórych też jest zaliczany do hack'n'slashy, więc podałeś dosc niepewny przykład
moją pierwsza grą RPG był Max Payne
poprostu lol
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Moją pierwszą RPG było diablo I póżniej moja najlepsza czyli Gothic I i II!
Przeszedłem już po razie obecnie gram w NK!!!

[ : Nie Sty 30, 2005 1:56 pm ]
smile.gif
 

masta

Member
Dołączył
14.1.2005
Posty
313
Szczerze mówiąc, moim pierwszym RPG był... Gothic. Zacząłem w niego grać, kiedy miałem 10 lat. Do tamtego czasu mogłem grać jedynie w strategie, samochodówki i przygodówki, bi inne były "zbyt brutalne dla dzieci"
biggrin.gif
 

AdAMoS~

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
138
Świrus napisał:
prawdziwym RPG jest Gothic, Morrowind)
pragnę Ci zwrócic uwagę, ze to nie sa prawdziwe RPG, wogóle żadna z gier podanych w tym temacie to nie RPGi tylko cRPGi, a to znaczna różnica, jakby ktos nie wiedział to róznica jest nastepuąca: cRPGT to skrót od computer Role Playing Game, czyli eRPeGów na kompa, zaś RPG to poprostu Role Playing Game-papierowe eRPeGi, gdzie praktycznie wszystko opiera sie na wyobraźni, a nie na gapieniu sie w monitor
PS. Gothic przez niektórych też jest zaliczany do hack'n'slashy, więc podałeś dosc niepewny przykład


Ja wiem co to RPG, pomylilem sie , powinenem napisac cRPG. To w takim razie jest blad w nazwie tematu? Kazdy odpowiada Gothic itp. A to jest cRPG, a pytanie brzmi jaka pierwsza gra RPG? Ja tam mowie RPG, z przyzwyczajenia i nie zamierzam tego zmieniac 8) Kazdy tak mowi, czasami nie swiadomie, a czasami tak
 

Malcolm

Member
Dołączył
30.1.2005
Posty
66
Ja pierwszego cRPG grałem 10 lat temu, to był Moonstone wiele osób mówi ze to nie jest RPG lecz jest, postać się tam rozwija przechodzimy fabułę itp. potem był Jagged Alliance (1), (2), (2,5) obecnie JA jest na first place wśród wszystkich gier doskonały cRPG, większość z was którzy znają ta grę to myślała ze to gra taktyczna to prawda ale jest to cRPG, strategiczna, Turowa, taktyczna gra, polecam wszystkim. No a Gothic juz jak zobaczyłem pierwsze screeny to wiedziałem ze musze ja mieć czekałem do premiery i udało się przeszłem grę 2x no a potem druga cześć no i teraz NK sie zaczyna.

Pozdrawiam Malcolm
 

szary_wilk

New Member
Dołączył
2.2.2005
Posty
17
Moja pierwsza RPG to Baldurs Gate, ale jak teraz chciałem ją sobie przypomiec i włączyłem to zrezygnowałem patrząc na tą grafikę i powrócilem do NK
 

Tolram

New Member
Dołączył
2.2.2005
Posty
16
Tak moją 1 grą też był Baldur's Gate ale teraz mi się zachciało wrócić i gram w Gothica i w Baldura
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Moim pierwszym rpg było diablo 2 a następnie gothic 1 po angielsku (ale z nim była jazda)
 

Dimmu Borgir

Member
Dołączył
2.1.2005
Posty
68
Heheh to duzo by wymieniać hehe zaczynając od tego ze kiedyś miałem playstation 1 to ofkoz final fantasy bodajże 7 ;] i diablo 1 ;] hehe była jazda później jak dostałem komputer to zacząłem od postnuklearnego cRpg czyli 2 fallaouty pierw. 2 później 1 wtedy wreszcie kupiłem sobie baldours gate 1 po angielsku hhehe i o dziwo przeszedłem później jush z górki BG 2 jush po polsku ;] w miedzy czasie Diablo 2 i rożne tekstowówki eksperymenty z kumplami z Rpg textowymi i ichnymi systemami heheh potem nastąpił gothic miedzy 2 gothicem było icewind dale 2 i morrowind później Gothic 2 i teraz noc kruka ;]
 

Pryszcz

Member
Dołączył
1.2.2005
Posty
260
Moim RPG pierwszym niepamietam co bylo
tongue.gif
ale chyba Ewil Islands
biggrin.gif


P.S Diablo to Hack'n'Slash a nie RPG :?
 
E

eMzi

Guest
My 1st cRPG

Moim pierwszym cRPG'iem był Neverwinter Nights...Do dziś darzę go sporym sentymentem...Później króciutki epizod z Baldur's Gate i Morrowind'em...No i ślub z Gothic'iem, którego nie zdradzam aczkolwiek zdarzają mi się wypady do burd...koleżanek np. Star Wars Knights of the Old Republic czy Kal Online... Miałem nawet burzliwy związek z Diablo 2(w zupełności zgadzam się z tym że Diablo tonie CRPG) ale znudził mi się po 1h...
 

***LOTH@R***

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
94
Moja pierwsza gra RPG to jakiś Revenant czy coś takiego.Kupiłem se ją w '00 r. była w cd action.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom