Gothic 4 Arcania Vs Gothic 1,2,3

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Mam takie pytanie czy te /Posągi/Płatnerstwo/Alchemia/itd nie działają?Bo bohater staje przy tym i uruchamia się animacja jednak nie ma okna do tworzenia ,a w menu " Crafting ? " jest zakładka bronie,w jaki sposób dopakować lub stworzyć broń?

To jest tylko wizualizacja wykonywanych czynności nic w rzeczywistości nie dająca. Taki ukłon (niby) w stronę fanów serii, a nazywa się to interakcją z otoczeniem, którą w wersji PC można dowolnie włączyć lub wyłączyć. Pytam tylko po co to, jeżeli to tylko taka ozdóbka?
Any way, w menu Crafting możesz zrobić mikstury, wykuć broń itp... Musisz mieć odpowiednie składniki i przeczytany przepis na daną rzecz i wtedy wykonujesz ową, bez większego problemu.
 

Vaderous

New Member
Dołączył
29.3.2010
Posty
21
"interakcją z otoczeniem" ich chyba pogięło...
=-----------------------------------------------------------=
Nic tylko czekać na modyfikacje fanowskie takie jak nauka/poziom trudności
ps; W Gothic 4 chodzi za mną cały czas królik...
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
Teraz dopiero co zaczołem grac ale nie mam wogole odczucia z e gram w Gothica. To po prostu jakas inna gra. Jedyne co wspolnego ma z Gothicem to postacie :p Thorusa to zabijałem od 1 az do 3 czesci i tu znowu jest zywy:p ciekaze czy tez go moge zlac kolejny raz:p ?
Brak spania czy uzywania podstawowych rzeczy jak kowadło to porazka jakas. Nie potrafie zniesc tego ze nie da sie atakowac npc to jakis horror jakis cep jest nie miły i nie mozna mu dac w morde i zabrac kasy:p co to ma byc ja nie wiem jaksies beznadziejne podpowiedzi minimapa dobrze ze da sie to wyłanczyc bo juz gracz nie robił by sam tu kompletnie nic gra sobie prawie ze sama wszystko robi.
Grafika na full detach jest sliczna jak dla mnie nie ma co ale czuje sie grajac jak jakis ułomny nie mogac nic prawie tu zrobic gracz nie ma wogole swobody takiej jak było to w poprzednich wersjach szkoda pozbawia to te gre klimatu :(
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Spellbound skupiło się głownie na grafice a o reszcie chyba zapomnieli nie było tego klimatu tego charakterystycznego charakteru fabuła jest skomplikowana .
JoWooD nastawiło grę na amerykański rynek a nie dla fanów seri dla mnie arcania to jest już zupełnie inna gra. Najbardziej co mi się nie podobało w arcano to system walki bardzo się zawiodłem na arcani lepszy już był Gothic III były bugi ale przynajmniej wygladal jak gothic i tak przy okazji powodem że JoWooD odebrała piranii prawo do seri był Gothic III.
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
Strasznie krótka ta gra 3 moze troche za długa była znaczy sie nie podobał mi sie nordmar za duzo chodzenia w koło:p Ale gra strasznie krótka i nie mogłem 4 raz skopac thorusa:p A tak wogole to przez cała gre nie wiedziałem o co w niej chodzi :p w poprzednich wersjach była jasna fabuła a tu jedyne co wiem to ze krol jest opetany :p za nic nie czaje tego skad sie wzieła ta bogini po co one komu tu były i wogole te harpie an bejl nie wiem do czego to miało słuzyc :p zamiast skupic sie na starych bogach to tak zamieszali ze gra sie tu jedynie robiac liniowo questy a jak ktos uzywa minimapki to wystarczy chodzic za strzłkami i nie czytac misji zeby ja ukonczyc zrobili ładnie wygladajaca gierke dla bez mozgowców:p Btw skoro dla amerykancow zrobili taki banał to niech zrobia dla japoncow xD pewnie była by nie do przejscia ale to juz cos xD
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Moim zdaniem Arcania to syf, syf, syf i jeszcze raz syf. Zalety tej gry można policzyć na palcach jednej ręki, za to wady można wymieniać w nieskończoność. Gdzieś na tym forum spotkałem się ze stwierdzeniem, że Risen był krótki, bo trwał 40 godzin. Phi, Arcanię przeszedłem w ciągu 15 godzin (3 dni mi to zajęło) i miałem dość - ostatnie 3 godziny po prostu grałem tylko po to by przejść i mieć to cholerstwo z głowy. Gdybym zaczął wymieniać wady i uwstecznienia w stosunku do poprzednich części chyba dożyłbym starości, więc w skrócie: Nijak ma się to to do poprzedniczek, Gothic 3 to przy tym perfuma, a 1 i 2 wgniata to aż do jądra Ziemi. Grałem raz i nikt mnie nie zaciągnie bym grał po raz drugi.
 

devil7854

New Member
Dołączył
3.4.2011
Posty
3
Wiesz czemu to jest inna gra , ponieważ po części inna firma ja stworzyła , a po za tym coś oni przecież muszą dodawać coś ulepszać . Ma być cały czas to samo ???
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Z gothicem wiąże ją tylko nazwa wszystko zwalili fabułę, postać,robienie przedmiotów że hokus pokus czar mar i z nie wiadomo z kąt wziął się miecz tylko że grafika jest dobra. Wydaje mi się że zwalili ponieważ nie robili gothica od początku i nie wiedzą co się tak naprawdę liczy w tej grze i za mało ma powiązań z poprzedniczkami bogowie, orkowie i pozostaje liczyć że nie popełnią dwa razy tego samego błedu.
 

KmrSh

New Member
Dołączył
8.4.2011
Posty
1
jestem wielkim fanem gothica, w pierwsza czesc zaczolem grac gdy mialem 12 lat teraz mam 21 takze jest roznica ale pomijajac.

w gothicu 1 spodobala mi sie fabula, wiezien umieszczony w koloni karnej otoczonej magiczna bariera, ogolnie kozak, caly klimat dostania sie do przywudcow obozow rozkreca cala gre, bardzo podoabalo mi sie jak mozna ulepszac postac uzywajac punktow doswiadczenia, co 1 poziom 10 punktow. fajne tez bylo ze mozna bylo obrac kierunek kim sie chce byc cieniem, uczniem na bagnach czy tez kretem, wiadomo ze z czasem postepu w grze zostawalo sie straznikiem magiem itp. filmiki zawarte w grze bardzo fajnie informuja co sie wydarza zwlaszcza koncowy. pomijam bledy w grafice bo czasami zapadalem sie pod ziemie ale nie wazne jak dla mnie gothic 1 jest najlepszy z seri.

gothic 2 fabula bardzo fajnie przeciagnieta, gluwny bohater nadal jest w grze i lecimy dalej, mapa powiekszona z poza koloni na cala wyspe khorinis, podobalo mi sie bardzo. tez bylo pare bledow graficznych ale spoko, jedyne co mnie denerwowalo to ze trzeba bylo duzo biegac po calej mapie, koniec gry tez byl ciekawy


gothic 3 bardzo fajnie przeciagnieta historia, wydostajemy sie z wyspy khorinis statkiem i doplywamy do ogromnej krainy zwanej myrtamna, otoczonej 2 innymi krainami, nordmarem i varantem, orkowie sie rozineli, maja lepsze zbroje i posluguja sie jezykiem, nie sa tak opuznieni jak w 1 i 2, gra ma duza bledow graficznych ale milo mi sie w nia gralo, fajny filmik na koncu,

gothic4 arcania, nie jestem zadowolony z tej gry, trzba biegac zeby odsaniac mape, co w poprzednich czesciach nie mialo miejsca, rozwiniece postaci ograniczone, mala liczba czarow. trzba zakonczyc jeden etap zeby przedostac sie do nastepnej czesci mapy, beznadzieje, grafika doszla do przodu ale nic po zatym, mam nadzieje ze piranhia bites stworzy gothica 5 i wyjdzie na rownie ;]
 

smok123

New Member
Dołączył
13.3.2011
Posty
16
ja co do Gothic 4 to mam takie równe zdanie bo Gothic1,2,3 zafascynowało mnie do w tych częściach jest dużo modów i fabuła ogólnie dobra. Ale Gothic 4 jest najlepsza bo ma czasami bugi i jest otwarty świat fajne bronie i jesteśmy potężniejsi od naszych wrogów a nie tak jak w gothic 1,2 w których trzeba było uciekać z najlepszą bronią przed orkami to moje zdanie.
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
ja co do Gothic 4 to mam takie równe zdanie bo Gothic1,2,3 zafascynowało mnie do w tych częściach jest dużo modów i fabuła ogólnie dobra. Ale Gothic 4 jest najlepsza bo ma czasami bugi i jest otwarty świat fajne bronie i jesteśmy potężniejsi od naszych wrogów a nie tak jak w gothic 1,2 w których trzeba było uciekać z najlepszą bronią przed orkami to moje zdanie.

What the f*ck? Właśnie to było najlepsze w Gothicu. Doskonale pamiętam, jakim przerażeniem napawały mnie w 1 ziemie orków. Byłem z siebie dumny jak cholera i cały dzień chodziłem happy, gdy w końcu byłem w stanie się tam zapuścić. Właśnie poziom trudności i mroczny, tajemniczy klimat dawały Gothicowi to coś. Żadna z późniejszych gier nie spowodowała u mnie takich emocji. A Arcania jest robiona pod Amerykanów i dzieciaków, którzy wszystko muszą mieć rozrysowane. A jeśli w Gothic 1 i 2 z najlepszą bronią uciekałeś przed orkami to... no cóż poćwicz. Jeśli bugi mają być miarą dobrej gry to... Otwarty świat? Graliśmy w tą samą grę? Czy może czegoś się nawdychałeś ?

EDIT: Sorry, nie mogłem się powstrzymać.
 

Vidok

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
16
ja co do Gothic 4 to mam takie równe zdanie bo Gothic1,2,3 zafascynowało mnie do w tych częściach jest dużo modów i fabuła ogólnie dobra. Ale Gothic 4 jest najlepsza bo ma czasami bugi i jest otwarty świat fajne bronie i jesteśmy potężniejsi od naszych wrogów a nie tak jak w gothic 1,2 w których trzeba było uciekać z najlepszą bronią przed orkami to moje zdanie.

Po pierwsze nie ma zbytniej składni w twojej wypowiedzi, po drugie gdzie ty tam widzisz otwarty świat(Gothic 3 to rozumiem ale Arcania to już na pewno nie) , dalej "fajne bronie", trylogia Gothic też posiada dużo różnorodnych i ciekawych broni, no i końcówka twojej wypowiedzi :), Arcania jest bardzo prosta grą, walka polega na klikaniu w jeden klawisz i odskoku i tak w kółko, ostatni przeciwnik to dosłownie "śmiech na sali"(chyba w żadnej innej grze przy bossie się tak nie wynudziłem)
No ale cóż niestety Arcania głownie jest przeznaczona dla nie za bardzo wymagającego intelektualnie rynku amerykańskiego, natomiast w europie dla graczy w przedziale wiekowym 8-14 lat :(
 

creative75

New Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
21
Witam serdecznie.
Może już było (nie bardzo chce mi się czytać cały wątek) ,ale Arcania jest do bani.
U siostrzeńca zobaczyłem pudełko, pomyślałem zobaczę jak się je tą część.
Mówię, zagram do momentu kiedy zginę i tutaj zonk....
.... grałem dość długo,nawet nie bardzo się starając.
Tam nie idzie zginąć, gra jest wydana na odczepnego.
W to się nie da grać!
Risen 100x lepszy a do G1 i G2 nawet nie powinno się porównywać.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
 

Amness

New Member
Dołączył
16.7.2011
Posty
6
Co za pytanie? Ja wolę poprzednie części od Arcanii. Dlaczego? w poprzednich częściach była lepsza fabuła, interakcja z otoczeniem, no i nie było tylu uproszczeń. Najlepszą (i chyba jedyną) zaletą Arcanii Gothic IV to widoki i grafika.
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Moim zdaniem Arcania jest do d*py to nie jest już Gothic ! chyba że z nazwy .

Pamiętam jak jako 9 latek grałem w I , co za przeżycie :D potem II , II Noc Kruka , III . Gothic III jest jedną z najlepszych części dlatego że :
-Rozległy świat
-Super fabuła
-To Gothic od PB :D
-Czuć że wciąż coś się dzieje

A w Arcanii nawet crafting uprościli bo co to za kucie miecza bez kowadła,młotka,pieca itp miecz pojawia się ni stąd ni owąt jak by pasterz wojownik był super duper magiem .

Nie wiem jak wy ja nadal czekam na Gothic IV prawdziwego ... od PB
 

PsychoJulas

New Member
Dołączył
9.5.2012
Posty
6
Ostatnio miałem szansę pograć w Arcanię i szczerze strasznie się zawiodłem... Dawałem tej grze szansę ze względu na to, że to kolejna część z serii Gothic i nie zwracałem uwagi na nieprzychylne recenzje tej gry. Teraz już mam podstawę do krytyki... Z tego co wyczytałem, to recenzenci mają wielki żal do producentów o niezachowanie konwencji pierwszych Gothiców i się z nimi zgadzam.. Wiadomo, że klimatu idealnego nie da się już przywrócić, ale jedyne co mi się kojarzyło z poprzedniczkami to głosy postaci z czego same postacie już mniej. Mało nawiązań do poprzednich części gry i miałem wrażenie jakbym uczestniczył w zupełnie innej przygodzie. Minusów nie podam (bo nie lubię tego robić), a z plusów wymieniłbym dialogi, nie najgorszą grafikę (mi w zupełności wystarcza, wiem jakie są na jej temat opinie) oraz fabułę, lecz już niestety jako osobny element poza serią Gothic. Podsumowując gra jest dobra, ale jako osobna gra już poza serią.
 

Mixer86

New Member
Dołączył
25.9.2015
Posty
11
Gra nie jest zła ukonczyłem ją ale nie powinno się tego nazywać Gothiciem 
 

Maria

New Member
Dołączył
16.3.2016
Posty
60
Arcania to zły Gothic. Ta gra próbuje udawać Gothic, ale ze słabym efektem. Brakuje w niej dosłownie wszystkiego co tworzyło klimat Gothic :
- świat nie jest otwarty do eksploracji
- Nowy Bezimienny to postać która irytuje, taki głupkowaty pastuszek, trudno się z nim utożsamić 
- dialogi nie posiadają nutki poczucia humoru jaka towarzyszyła całej serii
- straszne zbliżenia na twarze (pierwszy raz coś takiego spotykam w grze), do tego kilka modeli, czyli okropny atak klonów 
- liniowość (przyszykowane pod gracza w USA, jednak w Europie trochę inaczej się do tego podchodzi)
- mapa na której zaznaczone są cele, których szukamy, w związku z tym my ich nie szukamy, tylko idziemy do nich jak po sznurku
- maksymalne uproszczenie fabularne oraz w mechanice gry
- niby drobiazg ale nawet okładka gry brzydka 
Czy Arcania ma plusy? Ma kilka po pierwsze podkręcona grafika i w efekcie mamy np. ładne zbroje, ale mimo wszystko ''atak sklonowanych twarzy'' zabija wszelkie efekty graficzne. Na plus jest również to, że można wybrać kolorystykę europejską, czyli bardziej mroczną. 
 
Jeśli chodzi o prawa do Gothic to macierzysta firma nigdy ich nie straciła całkowicie, to była jedynie czasowa blokada. W świecie biznesu niestety łatwo można wpaść w pułapkę prawną, jeśli ludzie z innej firmy wykorzystają pewien brak wiedzy prawniczej, a do tego są pazerni na pieniądze. W moim odczuciu wykorzystano Piranha Bytes ich pomysł na świat w grze, aby zbić ich kosztem pieniądze, nie udało się, bo rzecz była nie tylko w pomyśle, ale również w jego realizacji, którą Piranha prowadziła o niebo lepiej. 
 

GothicTV

Banned
Dołączył
16.7.2016
Posty
29
Ale tu wszyscy narzekacie. Zgodzę się, że Arcania nie ma nic wspólnego z oryginalną trylogią. Zgodzę się też, że jest to gra nudna. Ale nie jest ona gniotem. I nie ma tak wielu wad których się tak mocno doszukujecie.
Serio, jest wiele słabych gier, wiele gorszych, nie musicie się czepiać Arcanii dlatego, że nie spełniła waszych oczekiwań. Założę się też, że będzie narzekanie jak wyjdzie Elex, bo "to nie Gothic". Jasne, że to nie Gothic! Gothic zakończył się w epicki sposób moim zdaniem w trzeciej części (ja wybrałem drogę Beliara). I nowych Gothiców nie będzie. Koniec.
 
Do góry Bottom