Gothic 4 Arcania Vs Gothic 1,2,3

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Wiedźmin jest innem typem gry, niż Gothic. Wiec ciężko te dwie gry razem porównac. Sądzę że chodziło o to, że PB potrafiło zrobic dobrą grę tego typu. Bo w zasadzie na myśl przychodzą mi tylko dwa tytuły o tej tematyce i tego rodzaju: Gothic i Risen.
 

Geralt94

New Member
Dołączył
19.10.2010
Posty
4
Jeśli chodzi o gry typu Gothic to się zgodzę że tylko PB dobrze taką zrobi. Ale ogólnie RPG to bez przesady.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jeśli chodzi o gry typu Gothic to się zgodzę że tylko PB dobrze taką zrobi. Ale ogólnie RPG to bez przesady.

No stary tuś pojechał po bandzie. Znaczy PB, która de facto stworzyła Gothic, najbardziej nadaje się do Gothica (będącego RPG [oczywiście znajdą się puryści zaprzeczający temu faktowi]), ale jeżeli chodzi ogólnie o RPG- to już nie za bardzo?
Dobrze zrozumiałem?
W każdym razie tok myślenia przeciętnego gracza w dalszym ciągu fascynuje bardziej niż tunele czasoprzestrzenne :D
 

Geralt94

New Member
Dołączył
19.10.2010
Posty
4
@ UP

Witam wszystkim, to mój pierwszy post ;)

Arcania wg mnie nie ma szans z żadnym Gothiciem (no może ZB). Liniowość fabuły, zamknięty świat... no ogólnie wszystkie różnice którcyh jest tak wiele że nie chce mi się liczyć. Najgorsze jest to, że twórcy sami mówili że my z pewnością będziemy zawiedzenie bo myślą o szerszym gronie graczy (dziwne że skoro tak myślą o dowalili takie wyagania). Dla mnie jest to zwykła bezczelność. Arcania jest też dużo gorsza od Wiedźmina (moja ulubiona ;D) i Risen ( z pewnością bardziej "Gothicowa" gra)

PS Może powinieneś pograć w Wiedźmina albo chociaż zobaczyć zapowiedzi dwójki.

To PS było do pierwszego autora pierwszego posta który twierzi że tylko PB tworzy dobre gry

Wiedźmin jest innem typem gry, niż Gothic. Wiec ciężko te dwie gry razem porównac. Sądzę że chodziło o to, że PB potrafiło zrobic dobrą grę tego typu. Bo w zasadzie na myśl przychodzą mi tylko dwa tytuły o tej tematyce i tego rodzaju: Gothic i Risen.



Jeśli chodzi o gry typu Gothic to się zgodzę że tylko PB dobrze taką zrobi. Ale ogólnie RPG to bez przesady.

Ten post jest odpowiedzią do Binek7 a nie stwierdzeniem że PB robi dobre Gothici, a RPG już nie...
 

teorysta

New Member
Dołączył
20.10.2010
Posty
1
Witam Wszystkich

W serie Gothic gram od początku , sądzę ze każdy zgodzi się z opinią ze pierwsza cześć miała największy czar. Producentowi udało się uchwycić odrobinę tego jeszcze w drugiej części. Ale do rzeczy :

Jestem rozczarowany nową odsłoną gothic, czwarta część zapowiadała się naprawdę niesamowicie biorąc pod uwagę ogromny świat 3 części. Liczyłem na powtórkę a w zamian dostałem coś co nie wiem nawet jak nazwać.

Poza grafiką rozczarowało mnie absolutnie wszystko:
- Interakcja z otoczeniem, (nie wykuje już miecz, nie uskwarzę mięsa , nie zrobię nic poza ścisłe określonymi przez główny quest czynnościami.
- Trudność gdy jest banalna , nie ma zasadzek , nie ma przeciwników na ciasnych górskich szlakach, jeśli się pojawiają to w dużych obszarach gdzie można swobodnie biegać.
- Tragiczny system rozwoju postaci, gdzie stare profesje , gdzie mentorzy, tego wszystkiego zabrakło w nowym gothic 4
- Brutalna liniowość - nie można jak w G3 pójść pierw do Nordmaru , tu musisz iść zgodnie z główny Qestem,
- Rozczarowało mnie ze nie można pływać , nie można skoczyć nawet z klifu przy klasztorze.
- Razi mnogość identycznych twarzy bohaterów pobocznych.
- CENA

W mojej opinani seria Gothic przestała już być związana z protoplastą. Szkoda, sądzę ze już nie będę czekał na kolejna odsłonę z takim zniecierpliwienie , i z pewnością jej nie kupię kiedy się pojawi.

No cóż na rozgoryczenie po G4 pozostaje mi czekać na Withera2 który raczej mnie nie rozczaruje.

Swoja drogą czy są jakieś wieści na temat dabingu do Risen?

Teor
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Teorysta zgadzam się z tobą w 100%
To nie jest już ten sam Gothic ;[
Gdzie jest nieliniowości fabuły?
Gdzie ten niby ogromny świat ?
A no nigdzie ;[
jedynym plusem tej gry przynajmniej dla mnie jest to że dali sporą ek dla której się poświęciłem ;p

ale nie można było się spodziewać że to będzie ten sam gothic co w poprzednich częściach...
Producent gry inny..
oddali Gothica w amatorskie ręce co nie wiedzieli co z tą grą zrobić poprostu brak pomysłu..

Miejmy nadzieje że jak w ogóle wyjdzie Gothic 5 to stworzony przeż prawdziwych rodziców tej gry Piranie ;]

Osobiście wole przechodzić Gothic1,2,3 niż wrócić do tej gry.. a szkoda bo zmarnowali potencjał jaki niosła ze sobą gra Gothic..
Może piranie nie będą się temu przyglądać i wrócą do niej a nie powiedzą dajmy (róbta co cheta my mamy to w d*p..)..
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
@UP

Mnie gra też się nie podoba, szczególnie w kontekście serii. Jednak takie gadanie, że robili ją amatorzy jest niedorzeczne. To są profesjonalni developerzy, tyle że:

Primo- nie specjalizują się w gatunku RPG (nigdy wcześniej nie robili gry w takiej konwencji)

Secundo- pewne wąskie ramy i założenia przy tworzeniu gry, narzucił im wydawca czyli JooWoD. W głównej mierze to do nich trzeba kierować pretensje- dokładnie tak samo jak w przypadku zabugowanego G3, lub wybrania developera z Indii do robienia ZB... Tu szukaj winowajców...

Rozumiem rozgoryczenie, ale trzeba myśleć co się pisze :mellow:, bo takie miotanie się i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń nikomu nie służy. Tyle.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Up tak masz racje zbytnio się zapędziłem i chciałem przeprosić spelboud ;[

Ale także masz racje z tym jowood.. Może wiesz czemu oni się pokłócili z piraniami ?

Z tym "Amatorom" to zbytnio się zapędziłem tak na serio nie znam tej firmy,i nie mam prawa ich oceniać..

Przepraszam za uniesienie.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Spoko. Nie musisz przepraszać, bo nikogo nie obraziłeś (może z wyjątkiem Spellbound) ;)

Dokładnie to nie wiem o co poszło. Z różnego rodzaju doniesień wynika, że po prostu mieli inną filozofię pracy nad poszczególnymi projektami. Dla PB celem nadrzędnym był świat przez nich kreowany oraz (dla wielu) ortodoksyjny, czy też hermetyczny sposób przedstawienia tego świata: czyli specyficzną mechanikę gry, rozwiązania w sposobie budowy bohatera i całe mnóstwo innych rzeczy, które powodowały, że Gothic jest jedyny w swoim rodzaju. Poza tym, chłopaki od Piranii mają swoje tempo pracy, które nie odpowiadało JoWooD. Ci ostatni, chcieliby, aby gra wychodziła co pół roku i przynosiła krociowe zyski... I to chyba było główne pole nieporozumień.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Aha słyszałem też że się pogodzili..
To być może jak wyjdzie G5 to odzyska swój stary klimat jeżeli znów piranie zaczną je robić ;p

A Jowood to trochę jak takie sępy.. sami nie robią, mają wymagania z kosmosu i jeszcze kasę za to biorą..

Ale nie rozumiem jakim prawem Jowood przekazała prawo do sagi innej firmie..
Przecież wiedzieli że Gothic bez Pirani nie będzie ten sam...
I mam nadzieję że Pirania powróci do swojej Prawdziwej sagi i odzyska zasłużony jej tytuł gry..

Jako fan nie mogę znieść widoku co się z Gothiciem wyprawia ;x

Jeżeli tak dalej pójdzie to sobie odpuszczę Gothica(robionego przez inną firmę) i skończę na Risenie 2 oraz na jej kontynuacjach..
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Szczerze mówiąc o tym rzekomym pogodzeniu usłyszałem niedawno i to właśnie na tym forum. Jeżeli ktoś szerzy takie newsy, to chyba wie co mówi (gdzieś na niemieckiej oficjalnej stronie przeczytał). Dla mnie to nowość...

Co do praw. To właśnie rzecz polega na tym, że po rozstaniu prawa do nazwy Gothic i do poprzednich części, a więc i universum zdobyło JooWod. W świetle tego wyroku mieli prawo wynająć dowolnego developera, który kontynuowałby serię.
Co do tej ugody: może. Co do tego, że Gothic 5 miałby być robiony przez PB i JooWoD- nie wierzę. Zresztą piranie robią Risen 2, więc temat chyba zamknięty...
 

kondzio911

New Member
Dołączył
14.11.2010
Posty
1
Moim zdaniem to mogli zostawić tą serie na gothicu 3.
Oczywiście mogliby robić dodatki, dodając inne misje bronie etc. oraz zmienić na troszkę lepszy silnik graficzny.
W tedy byłoby fajnie, a nie tworzyć coraz inną gre.
 

kolega12

New Member
Dołączył
4.12.2010
Posty
1
Tu nie ma czego porownywac, Arcania to zupelnie co innego (tylko glowni bohaterowie typu diego, milten itp sa z gothica). Grafika zupelnie do bani jak na takie recenzje ze bedzie BOMBA, jak wlaczylem gre to zobaczylem grafe Two Worlds 1 ;/ Tekstury 2D to juz przegiecie, powtarzajace sie twarze i glosy (tak jakbym ciagle lazil po jednej wiosce). Wszedzie pelno niewidzialnych scian i nie da sie wejsc do wody, po za tym nie ma otwartego swiata, LINIOWKA - zrob to i to, to pojdziesz dalej. Jesli porownywac ta gre do Gothica to: Arcania 1 - Gothic 10, a jesli oceniac ja w skali 1-10 to MAX 2. Strasznie krotka.
 

Chaber

New Member
Dołączył
30.11.2010
Posty
6
Moim zdaniem to mogli zostawić tą serie na gothicu 3.
Oczywiście mogliby robić dodatki, dodając inne misje bronie etc. oraz zmienić na troszkę lepszy silnik graficzny.
W tedy byłoby fajnie, a nie tworzyć coraz inną gre.

Polecieli na amerykańskie dolary jak już ktoś wcześniej zauważył. Prawda jest taka, że, moim skromnym zdaniem, twórcy musieliby powrócić do systemu z GIINK i go totalnie "odpicować", wtedy mogliby liczyć na dłuższą świetność serii, ale teoretycznie wydaje się to kompletnie nie możliwe. (Gra nie przyniosłaby oczekiwanych zysków i ciężko z kolejną odsłoną gry znowu kompletnie zmieniać "klimat")
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nie trzeba wracać do G2NK i jego systemu, wystarczy, że poprawią G3, co już zresztą jest pewne, a projekt w toku. Może wtedy gra wydobędzie pełny potencjał, który przecież w niej drzemie, wiemy o tym nie od dziś. Tak więc seria żyje, a czarny pesymizm należy chyba schować do szuflady.

Tu jest link do newsów dla zainteresowanych:

http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/27135-gothic-3-community-story-project-informacje-newsy/
 

Arcydziadzik

New Member
Dołączył
15.12.2010
Posty
1
Jeśli chodzi o różnicę między Gothic 4, a innymi odsłonami serii to trzeba zauważyć iż Gothic 4 był robiony dla amerykanów, a nie dla prawdziwych fanów Gothica. Choć według mnie Gothic 4 jest lepszy troszkę od Gothica 3 między innymi dlatego że jest "dopracowany" i ma bardziej rozwiniętą fabułę, jednak mało związana z innymi częściami to i tak nie odzwierciedla "jedynki" i "dwójki noc kruka". Jak to mój kumpel powiedział "prawdziwy Gothic skończył się na Gothicu 2 noc kruka". Ja uważam tak samo. Gothica powinni tworzyć fani tej gry zafascynowani jej fabułą.
 

dark1624

Member
Dołączył
27.11.2007
Posty
52
Gothic 5 mam nadzieje że kiedyś powstanie z rąk PB a Arcania może iść własnym torem tworzonym przez Spellbound.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ale mogliby jak już ktoś to ujął odpicować Noc Kruka. Jestem przekonany, że wielu miłośników serii, jak i inni gracze zainteresowaliby się nową wersją tej już klasycznej gry. Z tego co się orientuję to parę projektów tego typu ujrzało świat dzienny, nie mam nic przeciwko Gothicu 2 w nowej odsłonie.
 

arolowy

New Member
Dołączył
9.1.2011
Posty
2
A teraz moja wypowiedź na temat Gothiców i Risenie.

Gothic: miłość mojego życia, cudna gra, ten klimat. Szczęka opada.

Gothic II: kolejna iskierka mego życia. Spotkanie starych kumpli i poznanie świata którego w jedynce nie było. Gdy zobaczyłem splądrowaną górniczą dolinę to miałem łezkę w oku...

Gothic II Noc Kruka: To mi się podobało, zaskakujący dodatek.

Gothic 3: Też super, uwielbiałem w to grać.

Gothic 3 ZB: taka sobie część ale też Gothic. Wydaje mi sie że twórcom znudziła się seria i się za bardzo tu nie postarali.

Risen: Piranha wypuściła rybkę która ma konkurować z ich własną sagą? Może być, tyle że to zakończenie...

Arcania: The Gothic Tale: Po pierwsze! PIĘKNA GRAFA! Po drugie! OBSZERNY ŚWIAT! To jest super. ALE! TEN PORĄBANY BOHATER!!! Brak w nim emocji i humoru... brakuje mi tego "Pocałuj mnie w dupe" NIECH PIRANHA KONTYNUUJE SERIE ! ! !
 

Vaderous

New Member
Dołączył
29.3.2010
Posty
21
Gothic 4 nawet nie było robiony przez Piranha Bytes i to jest smutne :( Spellbound nie ma na koncie dobrych gier...Zresztą uproszczenia są gołym okiem zauważalne od nauki (czegokolwiek) po (tworzenie) ...
Rynek US? Im sięG1,2,3 nie podobał :D ? W Gothic 4 nawet świat gry ma ścieżki nie do przebicia,mały świat gry,zero klimatu,tylko grafika jakoś daje radę...Ale też ma skrypty nie do przebaczenia! NP:
Gdy zaczął padać deszcz w G4 wróciłem się o parę metrów i przestał padać i tak w kółko (komicznie to wygląda heh).... (Bohater przechodził tam i z powrotem uruchamiając skrypt pogodowy!!)
Ale to nic! Gdy wejdziemy na skałę to przeciwnik przestaje się nami interesować po minucie :) poziom trudności to kpina .Na poziomie trudności Gothic można spokojnie grać ...
Gram w tą grę na xbox360 gdyż mój pc to kupa złomu :) I jestem zawiedziony płynnością gry,gra co prawda nie różni się graficznie jakoś szczególnie od wersji pc jednak 25 do 30 fps to mało! Pierwszy raz spotkałem się z konsolową grą która chodzi tak tragicznie...Do tego brak synchronizacji i obraz pozostawia ścinane paski na ekranie,,,No i czcionka! Jest tak mała że gdy gram na kanapie to ledwo widzę co pisze (ekwipunek i reszta menu bohatera jak np: TRAGICZNA MAPA!)
Mam takie pytanie czy te /Posągi/Płatnerstwo/Alchemia/itd nie działają?Bo bohater staje przy tym i uruchamia się animacja jednak nie ma okna do tworzenia ,a w menu " Crafting ? " jest zakładka bronie,w jaki sposób dopakować lub stworzyć broń?
 
Do góry Bottom