Gothic 3 Zb - Edycja Rozszerzona

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Po liście zmian widać, że grupa się postarała. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na żywo.
 

don03

New Member
Dołączył
21.8.2009
Posty
13
Witam, może ktoś wie kiedy edycja rozszerzona wyjdzie po polsku?? Prosił bym o odpowiedź ponieważ jestem wieeeelkim fanem gothica(tak jak wszyscy na forum :rolleyes: ) i chciałbym przejść tę grę w miare normalnie.
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Łatka offline w wersjach różnych (w tym i polskiej) będzie miała premierę dziś w nocy lub jutro w okolicach późnego popołudnia.

UPDATE:

Łatka jest już dostępna:
http://roben-press.pl/index.php/edycja-rozszerzona-zmierzchu-bogow-darmowa-aktualizacja-juz-dostepna-do-pobrania

Aha, tak sobie przypomniałem, że gdzieś było napisane, że jak wyjdzie nowa edycja ZB do sprzedaży, to będzie już zaopatrzona w owy patch ER.

Jest na to szansa, ale nie jest to pewne.
Natomiast co do JoWood...
JoWood podpisał umowę z Mad Vulture Games (CPT) związaną z przygotowaniem patcha.
Sam patch był później testowany przez profesjonalną firmę zajmującą się testami QA.
Także JoWood ogólnie sprawę załatwił tak, że poza Steamowym wydaniem gry, łatka ma status oficjalnego patcha.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Witam. Właśnie zrobiłem sobie przerwę w graniu, muszę przyznać, że kawał dobrej roboty. Gra ani razu mi się nie przycięła, gram na najwyższych detalach. Grafika jest piękna, bardzo podoba mi się motyw przy resztce HP, ekran się zniekształca i jest taka jakby krew po bokach (podobnie w cod jest).

Póki co nie zagłębiłem się w fabułę, ale już widzę efekty edycji rozszerzonej, przede wszystkim, Bizony już nie proszą mnie o schowanie broni, koniec cyrków z wytrzymałością (wcześniej miałem tak, że jak się kończyła to nie mogłem walczyć), poprawione chramy, zwiększony poziom trudności. Same zalety. Polecam każdemu, który zniechęcił się do Zmierzchu Bogów, ta łatka odmieni jego zdanie.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Też już zainstalowałem ZB z nowym patchem. Grałem jedynie chwilkę, gdyż nie miałem wczoraj czasu, ale to co rzuca się od razu w oczy to poprawione tekstury i płynność gry, tzn. zaraz po starcie przez minutę lub dwie przycina, ale potem jest już cool- chodzi płynni i się nie tnie. Przynajmniej jest tak w Silden, gdzie się trochę pokręciłem. Zauważyłem też, że nie ma już przedmiotów z podstawki G3, które się podświetlają (ich nazwa), a nie można ich podnieść. Poza tym, zmieniona czcionka- mam wrażenie, że bardziej teraz czytelna. No i ważna rzecz- teraz jak próbowałem okraść chatę kowala na jego oczach, to była reakcja z jego strony, choć gdy nie widzi można bezkarnie hasać po jego chacie. Nie ma tego co w g1 lub g2, że samo wejście do chaty powodowało gwałtowną reakcję właściciela. Jak na razie wrażenia pozytywne.
 

don03

New Member
Dołączył
21.8.2009
Posty
13
Gra z tym pathem chodzi świetnie! Długo czekaliśmy na niego ale moim zadaniem opłacało się


Nie pisze się posta pod własnym postem. Od tego jest opcja edytuj. Następnym razem warn. Poza tym nie ten dział.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ok, przeszedłem w końcu ten dodatek i muszę przyznać, że ER zrobiło swoje. Innymi słowy, spełniło swoje zadanie na satysfakcjonującym poziomie. Krótko mówiąc, w końcu da się przejść Zmierzch Bogów od początku do końca bez większych zgrzytów i frustracji, a o to przecież chodziło.
Oczywiście sam dodatek- fabuła, questy itp. dalej pozostawiają wiele do życzenia, ale zadaniem ER nie była poprawa dodatku jako takiego, tylko bugów w nim zaimplementowanych i temu zadaniu patch podołał.

Cieszę się, że w końcu udało mi się przejść ZB, ale już raczej nie wrócę do tej produkcji. W każdym razie teraz mogę powiedzieć, że nie ukończyłem tylko Arcani, bo pod sam koniec gry po prostu wymiękłem i odpalenie jej przyprawiało mnie o ból głowy.

Tak czy siak, zaliczone- wykreślone (z mojej osobistej listy). Żegnaj cny dodatku.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wie może ktoś czy będą kolejne wersje patcha?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
NIc mi nie wiadomo o kolejnej wersji. To raczej była ostatnia. Chyba, że community stwierdzi, że można zrobić coś jeszcze w co wątpie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W takim razie powiedz coś więcej :trollface: spamer ;p Warna nie chcesz?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Czyli nadzieja się jeszcze tli.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
A powiedz mi tak: Co nie podoba Ci się w obecnym patchu? Bo mi się wydaje, że jest wystarczający aby grę ukończyć bez większych stresów...
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Nie tyle co nie podoba ale parę błędów znalazłem. Grę bez większych problemów da się przejść sam uczyniłem to dwa razy. A tak po za tym to od urodzenia jestem idealistą.
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Gdy gra ma potencjał , to jest co najmniej dobra, G3 ma go sporo ,dodatek - jak to dodatek - jak nazwa wskazuje tylko dodatek ,więc nie oczekujmy za wiele .I zgodnie z tą myślą edycję rozszerzoną oceniam wysoko ,minus /spory /to fabuła - od strony technicznej teraz bez zarzutu , a że jest to przecież świat Gothic ,Myrtana - to gra się mimo wszystko przyjemnie .
 

mati179_97

New Member
Dołączył
31.7.2011
Posty
18
Ja gram w G3:ZB z nieoficjalnym patchem i narazie wszystko idzie dobrze.Jeśli coś będzie nie tak, to nie będę rozpoczynał Arcanii, tylko poczekam na oficjalną łatkę. Chcę wszystko po kolei poprzechodzić...:)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Nie ma to jak zagrać w dodatek do G3 prawie w 2015 roku, no ale w końcu się udało. Zakupiłem grę  właśnie w owej edycji rozszerzonej, więc porównać do tej bez owego patcha nie mogę. W każdym bądź razie oceniam ją chyba całkiem pozytywnie. Hm, grałem na dość mocnym sprzęcie, ale mimo to zdarzały się zacinki, a raz nawet ścięło na amen, na szczeście tylko ten jeden raz.  Jeśli chodzi o grafikę, no to naprawdę fajnie to wygląda. O muzyce nie wspomne, ale ta została zapożyczona z podstawki o ile dobrze pamiętam, no ale i tak pasowuje idealnie.
Tak trochę nieskładnie to wszystko wychodzi ale w sumie nie wiem co pisać po kolei ;p. Na pewno wkurzało mnie to, że przez znaczną część gry jest się chłopcem na posyłki, niekiedy nużące jest to bieganie, a już najbardziej zbieranie worków pszenicy ;o. Tak samo ci dwaj bracia Inog I Anog - ledwo o nich pamiętałem, że ktoś taki był w podstawce, a tutaj tacy wysocy rangą i jeszcze musimy im udowadniać swe intencje, trochę to wg mnie głupie. No ale mniejsza z tym, teksty bezimiennego były hm.. czasami śmieszne przez ten wzniosły ton i mówienie niczym król, choć nawet  fajnie to brzmiało, w końcu bohater nie jest byle kim, swoje już zrobił ;p.
Na bugów jakoś strasznie wiele nie natrafiłem , choć zdarzały się. Wkurzało mnie strasznie, że z kimś szedłem <np do maga przywołań z całą armią paladynów> a tam walka wyglądała hm, nijako. Prócz miltena wszyscy mieli schowane miecze, stali i komentowali ;p. Orkowie którzy tam byli również nie atakowali od razu, a gdy ich pokonałem musiałem dobijać, no cóż było to co najmniej dziwne no i denerwujące. Kurde, widzę że strasznie chaotycznie to wychodzi, ale w sumie takie mam mysli po przejściu. W końcu po tylu latach mogę powiedzieć że ukończyłem sagę Gothic! [bo w Arcanię nie mam zamiaru grać]. I co myśleć o ZB? No cóż, nie jest to Noc Kruka i do dwóch pierwszych części sporo, naprawdę sporo jej brakuje. Nie czułem jakoś tego klimatu, w gruncie rzeczy tylko muzyka trochę go nadawała. Aczkolwiek w G3 grałem ostatni raz pewnie z 5 lat temu, więc fajnie było teraz zagrać w dodatek i przypomnieć sobie poniekąd stare czasy. Smutne, bo klimat starszych części już nie wróci, ale nie trzeba robić znów tragedii. Oceniam edycję rozszerzoną i powiem tak że grało się okej. Szkoda że tak szybko się skończyło, miałem nadzieję na jeszcze jakiś ciekawy wątek ^^.
Zakończenie też takie całkiem nijakie w sumie, bezi zostaje królem no i tyle.. Bez sensu moim zdaniem, iż po tym możemy dalej grać, niby jesteśmy już królem a gdy podejdziemy do jakiegoś paladyna i chcemy zagadać to odpowiada nam chamsko 'zajmij sie swoimi sprawami' xD.
 
No i .. chyba jestem jedym z bardziej opóźnionych graczy, bo dopiero teraz zagrałem w ZB, no ale było warto ^^. Szkoda, że to już koniec przygód Bezimiennego :|
 
Pozdro ^^
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
AS, spokojnie, nie jesteś ostatnim fanem Gothica, który dopiero teraz ukończył ZB. Mi na przykład do tej pory nie udało się tego dokonać. Chodzą mi po głowie takie myśli i pewnie wypadało by w końcu się za to zabrać.  Tym bardziej, że G3 ZB w tej chwili można dostać za grosze. 
 
Niestety brak dobrego klimatu i mnóstwo błędów odpycha, już G3 ledwo zipało i brakowało tego co było w pierwszych częściach. Nie zmienia to jednak faktu, że wypadało by zaliczyć tę część!!
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Również uważam, że wypada zaliczyć tę część mimo wszystko. Racja, dostać możesz teraz tę grę za grosze - w gruncie rzeczy zakupiłem całą sagę za bodaj 30 zł.. ^^. Szkoda, że już więcej naszego bezimiennego bohatera nie zobaczymy w akcji.
 
Do góry Bottom