Gothic 3 Zb - Edycja Rozszerzona

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
G3 Zmierzch Bogów będzie wzbogacony (i to podobno jeszcze w tym roku) o nowy duży patch zwany Edycją Rozszerzoną. Ma to być oficjalna łata (JoWooD dogadał się z fanowską społecznością pracującą nad tym projektem) zawierająca mnóstwo poprawek od ulepszonych tekstur poczynając, a na optymalizacji kończąc. Mają też być poprawione niektóre kwestie dialogowe i różnie bugi uniemożliwiające wykonanie jakiegoś zadania.
Krótko mówiąc: patch ten ma sprawić, że dodatek będzie w końcu grywalny, a drzemiący w nim (ponoć) potencjał dostrzegalny gołym okiem ...:ph34r:

Ja osobiście dam jeszcze jedną szansę ZB, choćby dlatego, że lubię pozwiedzać sobie Marythanę i pooglądać sobie znane lokację trochę inaczej przedstawione...
No i po dwóch nieudanych podejściach chciałbym w końcu ukończyć tę gierkę, bo o zakończeniu jaki proponuje, wiem tylko z relacji innych, wytrwalszych maniaków, niż ja sam...B)

Jak wy się na to zapatrujecie? Czy waszym zdaniem takie łatanie ma sens? Czy lepiej sobie dać spokój z tym dodatkiem?
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Warto choćby po to, żeby go w spokoju przejść i dopiero wtedy schować do szafy :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Z takiego założenia wychodzę od początku, dlatego w tą grę nie miałem jeszcze (nie)przyjemności zagrać.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
ZB przeszedłem od razu po wyjściu, na początku masakryczne problemy z uruchomieniem, mimo że jest to oryginał by następnie skończyc na ostatecznej walce z "szefem". Końcowa faza gry mnie zabiła. Zwątpiłem całkiem. Ogromna łata nic nie da skoro gra jest bez sensu...Raczej na cuda bym nie liczył.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Fabuły łatką nie naprawisz, tu musiałby pojawić się szeroko zakrojony mod, lecz by gra była naprawdę dobra to trzeba by ją zrobić jeszcze raz. G3 ZB to dno, czarny koń całej sagi. Myślę, że ta poprawianie nic nie da. W gównie rzeźbić się nie da ;/ Trzeba było myśleć zanim się wydało.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A ja właśnie z miłą chęcią czekam na tego patcha do Zmierzchu Bogów. Mam nadzieję, że dzięki niemu pogram sobie spokojnie w Zmierzch i jeszcze będę się cieszył rozgrywką (moje ostatnie podejście skończyło się po 2 godzinach). Życzę Mad Vulture Games z całego serca, aby udało im się osiągnąć to samo co w G3 - Enhanced Edition, a nawet dużo więcej, skoro łatka ma ważyć nie jeden, a dwa GB. Od grafiki też się spodziewam więcej, ponieważ w tej grze grafika powinna odpowiadać grą z końcówki 2008 roku, powinna być kompatybilna z DirectX10, a ona niczym się nie różni od tej z Gothica 3, który wyszedł 2 lata wcześniej. Silnik został jeszcze bardziej pogorszony, nie wiem co oni z nim robili, ale na pewno nic dobrego :p .
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
Sam ten patch będzie więcej wart niż samo Zmierzch Bogów...
Powodzenia dla Mad Vulture Games, swoją drogą to ciekawe czy Trine Games zrobi jeszcze jakąś gierkę?
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
To nie tylko wina Trine Games, że gra jest do kitu...Może gdyby JoWood nie cisnęli tak z datą premiery jak to mają w zwyczaju gra byłaby bardziej dopracowana. ;)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
RoMek!

Podzielam Twój entuzjazm i chcę wierzyć, że wyjdzie z tego coś dobrego. Ja po prostu jestem niepoprawnym optymistą jeżeli chodzi o Gothica i w związku z tym, mam nieustanną nadzieję, że coś się wydarzy co rzuci mnie na kolana. W tej chwili (tak jak w przypadku ZB) wszystko w rękach uzdolnionych fanów, czyli tzw. amatorów developerów.
Patrząc na takie produkcje tychże amatorów jak na przykład: Mroczne Tajemnice (Polska) i Diccuric (Niemcy), myślę, że nie jest tak źle.

Wiem, patch to nie mod, ale jeżeli jest zrobiony z tą pasją co wymienione mody, to na pewno ZB będzie w końcu do zagrania i ukończenia, z czego już teraz się cieszę:D, tym bardziej, biorąc pod uwagę mój zawód najnowszym wypustem z universum...<_<
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Ja natomiast oczekuje z dużą niecierpliwością na tego patcha. Bo w ZB grałem jakieś pół godziny po czym zrezygnowałem. Przeraziła mnie w tedy ilość błędów więc postanowiłem poczekać na jakiegoś porządnego patch i oto jest koniec moich oczekiwań.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
A mnie najbardziej zażenowało pomijając worek bugów to, że kolesie upierniczyli 1/3 całego świata i nawet nie mogli sobie poradzić z jego ustawieniem tak, aby był grywalny. Misje typu napiernicz kolesiowi z ptakami, powaliły mnie na kolana -.- No i żadnych nowych itemów czy lokacji. Porażka ;/ Mroczne tajemnice w G1 są o niebo lepsze, gdyby traktować je w formie dodatku.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mad Vulture Games na pewno zrobi coś dobrego ze Zmierzchem Bogów. Na to mamy pewność patrząc na najnowsze patche do Gothica 3. Ta łatka będzie minimalnie na takim poziomie jak te do Gothica 3, być może postarają się zrobić coś jeszcze lepszego.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Sam patch podobno ma dużo poprawić, ale nie naprawi tego co jest najbardziej zniszczone - fabuły. Chociaż i tak poczekam na to i z chęcią zagram jeszcze raz :D
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Chyba w końcu zagram w tą grę dłużej niż 30 min i to bez żadnych zniszczeń, ani strasznego zdenerwowania. Fabuła do pompy, ale chociaż by pograć normalnie bez przeszkód to będzie wielki postęp.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ej to jak ja mam tą nieudana wersje na półce to będę musiał kupić jeszcze raz to samo tylko poprawione ?? o.0
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nie, nie będziesz musiał. Instalujesz nieudaną wersję z półki. Ściągasz patcha i robisz instalkę do katalogu z grą. Wsio. Po co masz kupować nowy poprawiony Zmierzch Bogów, jak ten sam efekt otrzymasz przy pomocy starego ZB i patcha.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Z tego co się orientuję to będzie go można pobrać z internetu, oraz kupić razem ze Zmierzchem Bogów.
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Szczerze mówiąc dobrze, że chcą odnowić gierkę, bo w sumie gdyby nie wszechobecne bugi to gra byłaby całkiem spoko. Oczywiście fabuła jest beznadziejna tak jak podtytuł, ale przecież to kontynuacja przygód Bezimiennego.
 
Do góry Bottom