Gildie

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
temat trochę na pomysłowośc :)

Jakie chcielibyście zobaczyć gildie w gothic 4 ?
Ja osobiście bym chciał widzieć nowe odmiany magów, nie wiem ziemi ( coś ala druidzi), powietrza, czarnych magów.
Podobała mi się koncepcja z nie dołączaniem sie bezpośrednio do gildi w Gothic 3, fajnie byłoby aby ten sam motyw był ciągniety w gothic 4.

A wy jak mówicie?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Broń Panie Boże....powinno być możliwość dołączenia do frakcji
To przedłuża rozgrywkę....zawłaszcza,
że w ogóle nie podszedł mi pomysł z brakiem możliwości wstąpienia do kogoś
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
W G3 niestety było tak że można było za pierwszym razem grając wykonać 90% questów, dla obu stron... co sprawia że rozgrywka za drugim razem jest nudna!
Argumenty przeciwko systemowi z poprzednich Gothiców opierają się głównie na liniowości. No i dobrze, że liniowo, przynajmniej nie ma absurdu że najpierw pomagamy orkom, potem rebeliantom, na koniec niszczymy oba obozowiska i wszystko jest w porządku.

Chcę powrotu starego systemu, większej ilości zadań tylko dla frakcji jednej...m.in. to tworzyło klimat, powyżej opisana absurdalna sytuacja go niszczy.

Jak jest parę gildii to chce się wracać do gry, a często wtedy gra się inną stylowo postacią. Nie rajcuje mnie robienie tych samych zadań tylko dlatego, że postać mam inną i chce zobaczyć jak się taką gra.

Krótko: GILDIE, WRÓĆCIE!
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Magowie Ziemi? Broń Panie Boże!! Pamiętajmy, że magowie byli sługami kazdego z bogów i nic tu nie należy zmieniać...

Innos-Magowie Ognia
Adanos-Magowie Wody
Beliar-Czrni Magowie(którzy nie śą grywalną nacją ale no cóż, tak sie przyjęło)

Magowie ziemi wszystko by popsuli. No chyba żeby Spellbound dorobił nowego boga, a to by było idiotyzmem...
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
... więc po prostu druidzi by się nadali.

A co do gildii to bardzo za nimi tęsknię ;(. W Gothic 3 tą część totalnie schrzanili. Mam nadzieję, że teraz będzie podział podobny jak w Gothic 2, bo póki co to mi najbardziej do gustu przypadło. Osobiście chciałbym też, żeby była jakaś gildia skrytobójców itp ;P.
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Też troszku tęsknię za gildiami, ale szczerze to wydaje mi się, że gdyby one były w GIII to nie pasowałyby do klimatu rozgrywki, dlaczego ?? A no dlatego, że jak gramy z Buntownikami to jesteśmy szpiegami w obozie wroga, prowadzimy wyniszcającą wojnę choć jesteśmy ubrani jako Buntownik to Orkowie, czy ludzie nie wiedzą po której jesteśmy stronie, dopiero później ją wybieramy :) A nie jest tak ?? Tylko nie mówice, że zabardzo się wczułem :D :p :) A dajmy na to, jak byłyby gildie i wybieraliyśmy np. na początku Asasynów, to weszliyśmy gdziekolwiek do Buntujących ?? Nie, a jakbyśmy byli odrazu Zbuntowanym, to weszlibyśmy do jakiegoś miasta w którym rządzą Orkowie, a prawda taka, że siedzieli w każdym ?? Odpowiedź nie !! A co to za sens mieć Gildie wybraną jak już np. odbijamy miasta kiedy dajmy na to, mamy już masakryczną postać, kiedy i tak ma ona wyposażenie najlepsze ?? Po co, żeby mieć jakąś Zbroję czy ubiór gildii ?? Bezsensu ... Zobaczymy, lepiej niech zrobią coś takiego, że jak mają już być gildie w G4 to niech nie da się wchodzić w stroju Buntownika do miasta gdzie roi się od Orków itd ... Albo niech zrobią neutralny ubiór na który nikt się nie rzuci, ablo system że do miasta można wejść tylko w takim stylu pod jaki ono należy, Orkowie - Strój Asasyna, Najemnika Orków itd. I na odwrót Buntownicy - ubiór Maga, tylko nie czarnego, Paladyna, Najemnika takiego jak w GI i GII ... A tak nie ma podziału na gildie, nie ma problemu z ubiorem w miastach, można łazić w dowolnym stroju itd. itp. etc. ;] Ale to moje odczucia :p Pozdrawiam B)
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Zgadzam się z Yeedem. Ja wole gdzieś dołączyć i pokazać po czyjej stronie stoję, a nie grać na 2 fronty. :D

Na pewno chciałbym Assasynów jak z G3 ale bardziej chodzi mi o zakon zabójców, który faktycznie daje zlecenia cichego! zabijania. ;)

Oraz coś takiego jak Łowca. Jak ktoś grał w GW to wie, o co chodzi. Jak nie to tłumacze. To coś jak myśliwy, ale można wytresować własnego zwierzaka i z nim wędrować. ;)

Oraz te podstawowe jak mag ognia czy wody, strażnicy itp.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Dla mnie wystarczyliby m.in. magowie (ci normalni, którzy służą bogom) i jakieś 2-4 frakcje wojowników.
Razem to powinno być z 5-7 i tyle samo zakończeń :D
Taka gra to by się dopiero długo ciągnęła :D
Jeżeli chodzi o pomysł w byciu całkowicie bez gildii, to mi pasuje :ph34r:
Mogliby także dodać jakąś zupełnie nową frakcję, o jakiej nam nawet do głowy nie przychodzi :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Fakt liniowość jest jak można przystąpić do jednej z frakcji..ale za to misje są unikatowe
i jest motywacja do przechodzenia gry kolejny raz....za każdym razem jest inaczej
i za każdym razem można odkryć coś jeszcze...czego wcześniej się nie widziało...nie odkryło
bez podziału...gra za 2 razem jest NUDNA
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
No tak właściwie gothica 3 można przejśc tylko 2 razy(jeśli ktoś chce więcej to proszę bardzo:)): Dobry albo zły. Gdyby był podział na gildie to gre można by było ukończyć 4 razy(już nie licze druidów i myśliwych)
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
ja bym wolał żeby buło wiele innych gildii nap mroczne elfy albo magowie słońca cośtakiego żeby te gildie były bardziej fantastyczne
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
CYTAT(yeed @ 04-12-2007, 12:49) [snapback]161171[/snapback]
Broń Panie Boże....powinno być możliwość dołączenia do frakcji
To przedłuża rozgrywkę....zawłaszcza,
że w ogóle nie podszedł mi pomysł z brakiem możliwości wstąpienia do kogoś


Dokładnie, niech robią gildie w stylu tych z g3 ( przyznam że były ciekawe ) ale niech na litość Boską da siędo kogoś na dłuższą mete przyłączyć. Bo nosząc na sobie pancerz Assasyna wcale się nim nie czułem ;/
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
w .gtohic 4 mogła by byc jakaś gildia ninja samurajów

Mistrzu, Dadi dopiero zwracał uwagę na treść twoich postów... Popraw się - szczur
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Mogliby zrobic więcej "złych" gildii. Jakiś "Zakon Mrocznyh Paladynów" albo "Rycerze Beliara" lub "Klasztor czarnych Magów". Oczywiście te gildie byłyby tajne.(tzn coś w stylu prawdawnych w modzie mroczne tajemnice-kto grał to wie :p )
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
Ja chciałbym żeby gildię wróciły np.w Gothic 2 jesteś najemnikiem to traktują cię jak śmiecia w Khorinis a jak jesteś magiem traktują cię jak pana i wpuszczają nawet na statek paladynów!!wo gule jest inna fabuła w G2 zależy jaką gildię się wybierze.. no tylko zakonczenie jest podobne.. ale poboczne misję są całkowicie inne!
 
Dołączył
18.9.2007
Posty
88
Ja bym chciał żeby była gildia czarnych magów i akademia czarych magów. W Gothicu 2 podobał mi się pomysł z klasztorem i nowicjuszami. Nie każdy mógł być magiem ognia. Tak samo powinno być w akademii czarnych magów. Żeby zostac czarnym magiem trzeba by było spędzić jakiś czas w ich klasztorze, wykonywać różne questy i żeby były jakieś egzaminy z których byliby wyłaniani najlepsi, którzy zostaliby czarnymi magami. Szefem gildii powinien być naturalnie Xardas, który zszedł z ścieżki Adanosa i został pokornym sługom Beliara.
 

Szakall

Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
100
Ja bym chcial zeby byly:
gildia= magowie ognia-Innos
magowie wody - adanos
czarni magowie - beliar
Paladyni - krol
najemicy
bandziory, rozbojnicy itd
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
CYTAT
Też troszku tęsknię za gildiami, ale szczerze to wydaje mi się, że gdyby one były w GIII to nie pasowałyby do klimatu rozgrywki, dlaczego ?? A no dlatego, że jak gramy z Buntownikami to jesteśmy szpiegami w obozie wroga, prowadzimy wyniszcającą wojnę choć jesteśmy ubrani jako Buntownik to Orkowie, czy ludzie nie wiedzą po której jesteśmy stronie, dopiero później ją wybieramy smile.gif A nie jest tak ?? Tylko nie mówice, że zabardzo się wczułem biggrin.gif tongue.gif smile.gif A dajmy na to, jak byłyby gildie i wybieraliyśmy np. na początku Asasynów, to weszliyśmy gdziekolwiek do Buntujących ?? Nie, a jakbyśmy byli odrazu Zbuntowanym, to weszlibyśmy do jakiegoś miasta w którym rządzą Orkowie, a prawda taka, że siedzieli w każdym ?? Odpowiedź nie !! A co to za sens mieć Gildie wybraną jak już np. odbijamy miasta kiedy dajmy na to, mamy już masakryczną postać, kiedy i tak ma ona wyposażenie najlepsze ?? Po co, żeby mieć jakąś Zbroję czy ubiór gildii ?? Bezsensu ... Zobaczymy, lepiej niech zrobią coś takiego, że jak mają już być gildie w G4 to niech nie da się wchodzić w stroju Buntownika do miasta gdzie roi się od Orków itd ... Albo niech zrobią neutralny ubiór na który nikt się nie rzuci, ablo system że do miasta można wejść tylko w takim stylu pod jaki ono należy, Orkowie - Strój Asasyna, Najemnika Orków itd. I na odwrót Buntownicy - ubiór Maga, tylko nie czarnego, Paladyna, Najemnika takiego jak w GI i GII ... A tak nie ma podziału na gildie, nie ma problemu z ubiorem w miastach, można łazić w dowolnym stroju itd. itp. etc. ;] Ale to moje odczucia tongue.gif Pozdrawiam cool.gif


Według mnie gildie w G3 wyglądały by lepiej niż ty opisałeś... Przychodzisz do wioski buntowników, robisz misje, stajesz się buntownikiem, idziesz do miasta orków (bez zbroi buntownika), szpiegujesz orków ( fajna by była misja żeby podsłuchać wodza :ph34r: ) misja zdobycia pancerza najemnika (jakaś unikalna), rozmowa z kablem buntowników i pokazanie mu pierścienia który otrzymaliśmy od przywódcy buntowników, odbicie miasta... A droga orków wyglądała by podobnie tylko Wodzu nie bardzo by chciał podsłuchów i szpiegostwa... Wódz pokazuje ci patrole orków, ty z nimi zagadujesz, dostajesz róg wojenny, i jak chcesz atakować to dudnisz tym, orkowie wpadają do jaskini, i wioska odbita!...
A gdyby tak się zastanowić w G3 są gildie... Jak podbijesz chyba 3 miasta to już cię orkowie nie lubią...

A co do gildii jakich bym chciał w G4 to powinny być takie

Droga Innosa:
...................Giermek - rycerz - palladyn - święty wojownik Innosa
................../
Farmer - Paź
..................\
...................Pomocnik Magów - Nowicjusz - Mag - Arcymag Świętego Ognia


Droga Adanosa:
..................Uczeń Białego Wojownika - Posłaniec - Wojownik - Biały Wojownik
................../
Farmer - Paź
..................\
..................Pielgrzym - Uczeń Wody - Mag Wody - Mag Pokoju


Droga Beliara:
..................Szpieg Zabójców - Zabójca - Rycerz Cienia - Pan Śmierci
................../
Farmer - szpieg
..................\
..................Ciemny Człowiek - Uczeń Cienia - Nekromanta - Mag Beliara
 

Corvet

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
35
Ja mam nadzieje ze powstanie cos na zasadzie Gildii Czarnych Magów+ich miasto, gdzie przywódcą byłby jakiś potrzeny mag(co na zasadzie Xardasa)
Swoją drogą KOD
Droga Beliara:
..................Szpieg Zabójców - Zabójca - Rycerz Cienia - Pan Śmierci
................../
Farmer - szpieg
..................\
..................Ciemny Człowiek - Uczeń Cienia - Nekromanta - Mag Beliara

Podoba mi się pomysł "Ciemny Człowiek" ^^
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Jak dla mnie, w czwartej części powinny być nowe gildie. Najlepiej aby można było dołączyć do 3.. To jak było w g3 to porażka.. Nie chce czegoś takiego jak reputacja. Najlepiej żeby było np. dołączamy do najemników i równocześnie do paladynów ale tylko my o tym wiemy. Jak dla mnie to niezły pomysł. Najbardziej chciałbym aby były takie:
Paladyni - bez tego się nie obejdzie. Trzeba w końcu jakąś gildie w której jesteśmy po stronie króla..
Najemnicy - z Lee na czele ; ). Bez tej frakcji byłoby tak dziwnie..
Magowie - żeby byli ognia, wody, nekromanci ale również mogłoby być ich trochę więcej. Jacyś nieumarli (nie mówię to o szkielet mag z g1/g2 lub o kapłanach ożywieńców g3), to było by coś.
Leśni wojownicy - nie chodzi mi tutaj o gońców ale o coś lepszego, Byłaby to mała gildia ale należeliby do niej najlepsi wojownicy, odżywiającymi się korzonkami ;p.
Myśliwi - wiadomo w lesie często moglibyśmy ich spotkać. Specjalizowaliby się w łucznictwie i walką nożami itp.
Eskimosi - coś na wzór Nordmarczyków. Powiedzmy że będzie jakaś kraina skuta lodem. Tam właśnie mogliby mieszkać. Byliby silnymi wojownikami którzy lubią polować na 'grubą zwierzynę'.
Wybrańcy zła - gildia do której jest najtrudniej się dostać. Tylko ci którzy zostali wybrani przez pana zła (nie mówię przez Beliara bo nie wiadomo czy będzie w g4;p). To byłoby niezłe..
Wodni wojownicy - coś jak paladyni dla magów ognia. Tylko że oni byliby z magami wody. Jednak lepiej żeby byli oni gildią nie ukrytą jak krąg w NK ale publiczną. Jakieś niebieskawe zbroje itp..

Ofc, do każdej z tych gildii można by dołączyć.. Ach te marzenia...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom