Co Dalej?

Status
Zamknięty.

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
True, większość osób, która normalnie i życzliwie napisałaby na sb zaraz dostałaby po łbie sarkastycznym żartem ;) Niestety, ale sami sobie to zrobiliśmy przez te wszystkie lata.

Pomysł z Wieśkiem - NIE, NIE, NIE. Tak się składa, ze jako tako znam polską scenę wiedźmina i wiem, że nie ma to żadnego sensu. Jest forum CDP dla Wieśka, jest forum witcher.phx i naprawdę wiesiek to zły pomysł. ME, Dragon Age? Za stare. Istnieją już takie portale. A co do Skajrima, to przecież seria The Elder Scrolls ma naprawdę wiele stron internetowych i masę ludzi tam zarejestrowanych. Też nie tędy droga. Jeśli mamy podczepiać się pod nową grę (absolutnie odpada pomysł z totalną konwersją tematyki strony), to musi to być coś nowego. Jeśli zaś chodzi o recenzowanie książek... to akurat dość karkołomny pomysł na tę chwilę. Bo jest to rozwijanie portalu w innym kierunku, na który nie jesteśmy gotowi. Spójrzcie na strony typu Qfant, Polygamia i tym podobne a będziecie wiedzieli dlaczego. Na starcie nie mamy z nimi szans, ba, nie mamy nawet odpowiedniej bazy żeby to zacząć. Spędziłem trochę czasu na forach literackich i mieliśmy nawet taką sytuację, że w przypadku współpracy z pewną stroną olano nas niemal dokumentnie (a sprawa była już w środkowej fazie). Nie mówiąc już o tym, że fora o grach są traktowane często po macoszemu i jako zbiorowisko dzieciaków, co w sumie jest w dużej części prawdą.

Podsumowując: zmiana, owszem. Zmiana jest warunkiem bytu i jest to zasada rządząca wszechświatem, a nie tylko naszym forum ;) Jednak nie diametralna i gwałtowna. Co nie zmienia faktu, że coś zrobić trzeba.

Wybaczcie za ten zlepek, ale dawno nie pisałem dłuższej odpowiedzi...
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Może coś z gier takich mniej znanych ?
-Torchlight
-Magicka
-Dungeon Defenders
- Orc Must Die!

Na pewno mają swoich fanów w Polszy.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Startowanie z jedną grą nie ma sensu. Wypali się prędzej czy później.
Albo jedziemy z fantastyką albo też możemy spróbować z ogólnym portalem kulturowym. Książki, muzyka, filmy, gry, karcianki itd. Tak czy siak, na pewno niech to będzie osobny portal wspierany i reklamowany przez G.Up, który moim zdaniem powinien pozostać w obecnej formie.

Ave
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Mocne słowa Abi, ale przynajmniej obrazujące prawdę. Prawdę mówiąc, jeżelibyśmy mieli "milsze" podejście do nowych użytkowników, to może jednak większa część zdecydowała, by się na czynny udział w życiu forum.

Tematyka poszerzona w przypadku gier. Tylko o tytuły zbliżone klimatem i rozgrywką do Gothica. TES/TWO Worlds/Fable czy jak tam

Popieram i podpisuję się pod tym. Moim zdaniem wprowadzenia takich gier jak WoW, Diablo, czy też inne RPG trochę mijają się z celem, gdyż w ogóle nie podchodzą pod podobny klimat Risen i Gothic. Myślę, że można również pomyśleć o wzmiance na temat fantastyki, muzyki, filmów oraz można, by było ruszyć z jakąś grą tekstową RPG...

Pomysłów jest wiele, więc kwestią teraz jest na, ile administracja w tym głównie Tomasz, chce pozwolić na rozszerzenie działalności całego Gothic Up.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Gothic up pozostanie w obecnej formie. Tytuły z serii Gothic/Arcania + dzieła PB. Aż do wyczerpania tematyki.

Nie mniej istnieje idea powołania do życia nowego portalu, który będzie supportowany przez gup. Tematyka wstępna jest "kulturalna" gry, filmy, muzyka, książka. Jednak jest to tylko wstępna wizja kilku osób, które ewentualnie chciały w coś takiego bawić.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Jak już pisałem Ci na gadu. Jak powstanie coś nowego to chętnie pomogę.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Gup to renoma, marka sama w sobie. mimo, że nie ma dużego ruchu na forum, to strona nadal jest odwiedzona, przez dużą ilość graczy. Jeśli temat się wypali, to portal zakończy swój żywot. Tak samo jest z serialami, jak się znudzą, to taka Hanka umiera, co sztuczne napędzi oglądalność na jakiś czas. Nie chce robić jakieś hybrydy gothica z rpg, czy fantastyką, która de facto jest tematem dość oklepanym.

Nowy portal z kolei będzie wymagał solidnej pracy, przez kilka miesięcy efekty nędzne, ale potem, podczas zbierania owoców, efekty mogą być super.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Hm...więc może baze warto tworzyc juz a przy odpowiedniej ilości odpalic new stronkas

Choć z drugiej..widze jakie zaangazowanie ostatnio mamy na pracę w administracji to boje się, że to słomiany zapał. Choć być może nowa wizja rozpali nowy zapał do pracy bo Gothica wszyscy maja dość poza zapaleńcami.. ja wciąz go lubię ;D
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja ostatnio znowu gram w G2 :]

Baze można robic, wstępnie kilka osób jest zainteresowanych pracą na rzecz takiego portalu.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
ja wciąz go lubię ;D

Ja też ciągle gram w Gothica, co jakiś czas. Nie wyłączając modów. Dlatego zawsze niecierpliwie czekam na nowy wypust PB.

Ano można robić bazę.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Tylko wszystkie ewntualnie osoby, trzeba zebrać w jednej rozmowie i omówić, co tak na prawdę chcemy robić.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Proponowałbym gadu? yeed ma niezłe doświadczenie w robieniu masowych konwersacji gupowiczów na gadu :p
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Jak coś, to prosiłbym wieczorem, bo do 18 nie jestem w domu ;f
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Lepiej gadu, potem będzie "na papierze" co ustaliliśmy :).

Ave
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Ja jestem chętny do pomocy. Wciągnęło mnie to bagno znów. :D Bądź co bądź też chętnie coś zrobię. :)
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Jasne, też chętnie pomogę ;)

Co do sposobu odbycia konferencji - na gg byłoby wszystko na papierze, ale głosowo byłaby większa komunikatywność, za to notatki ktoś mógłby sobie robić. Zresztą, obojętne mi to.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
yeed ma niezłe doświadczenie w robieniu masowych konwersacji gupowiczów na gadu
chaos czysty jak spirytus w cudownej swej prostocie. Jeden napisał wszyscy się denerwowali ;p
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Swego czasu ktoś nawet trochę trollował pisząc jakieś wiadomości kilka dni po zakończeniu konferencji zamiast się uciszyć, co powodowało mały butthurt u reszty :]

Jak coś to ja także jestem w stanie pomóc w tym czy owym. Więcej osób = mniej pracy na pojedyncze ręce = większa szansa na powodzenie.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Będą konkrety to postaram się pomóc. Kac znasz moje stanowisko.

Edit:

Pisanie publicystycznych artykułów to dla mnie nowość. Co nie oznacza, że nie chcę spróbować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom