Co Dalej?

Status
Zamknięty.

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Moi mili,

Z rozrzewieniem i nostalgią wspominam zamierzchłe czasy, gdy stawiałem swe pierwsze kroki na tym forum. Było to wtedy miejsce niezwykle przyjazne i klimatyczne, pełne ciekawych ludzi i ożywionych dyskusji. Nowe tematy i posty pojawiały sie jak grzyby po deszczu, nowych użytkowników, którzy zawsze napisali parę słów od siebie, również nie brakowało.

Jak do tej pory wszystkie przeciwności losu udawało nam się przezwyciężyć- przetrwaliśmy zmasowane ataki trolli, niezdrową konkurencję z innymi portalami, bana w google. Jednakże w tym momencie stajemy w obliczu zagrożenia, z którym ciężko będzie sobie poradzić. Seria Gothic najlepsze lata ma już za sobą i powoli odchodzi do lamusa, każda kolejna część budzi co raz to mniejsze zainteresowanie. Grono aktywnych użytkowników topnieje w zastraszajacym tempie i obecnie na forum urzęduje grupa kilku tych samych osób, a nowi userzy rejestrują i zaraz znikają. Niestety, nic nie wskazuje na poprawę. Nawet premiera Risena 2 wzmoży aktywność na góra 3-4 miesiące, jak to było w przypadku Arcanii.

Tutaj też rodzi się pytanie - co dalej? Czy forum umrze śmiercią naturalną wraz z końcem sagi, czy może warto przedłużyć jego życie, rozszerzając spectrum działań?
Może macie jakieś pomysły na tchnięcie ducha w forum na chwilę obecną?

Temat był już poruszany na sb, ale warto przenieść dyskusję na wyższy poziom. Wszelkie pomysły i propozycje są mile widziane. Burza mózgów drodzy państwo.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W administracji toczy się od jakiegoś czasu zbliżony temat i dlatego dobrym pomysłem będzie skonfrontowanie tamtych przemyśleń ze zdaniem użytkowników, dlatego wypowiadajcie się jeśli z sympatią wspominacie czas spędzony na Gothic Up.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Jak już pisałem, popieram pomysł Booma i jestem za przemianowaniem portalu z Gothica na inną grę. Jaką? Tego nie wiem, najlepiej coś co dopiero stawia swoje kroki w świecie gier? Byłoby ciężko i ciekawie zarazem.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Ja też już napisałem w tamtym temacie. Jednak całkowite przemianowanie? Moim zdaniem to zbyt duży krok na raz. Powolutku, krok po kroku i coś się zrobi. Na razie dodać jedną/dwie pozycje do tematyki strony i tyle.
A jaka tematyka? Można już zostać przy tych grach komputerowych i najlepiej dodać coś, co jest na fali, a co jest? Niestety/stety BioWare z Dragon Age i Mass Effect, Skyrim oraz Wiedźmin.

Dawać na razie o książkach, mogę wam już zacząć pisać recenzje. xD

Bądź co bądź, nawet jeśli postanowicie coś zrobić, to pomału, a nie giga zmiana nagle. :>
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Fakt jest taki, że od roku albo i dłużej ględzimy o tym co można zrobić a gdybyśmy zaczęli wprowadzać zmiany kiedy pojawiły się pierwsze dyskusje, dziś bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Teraz największą bolączką jest fakt, że brakuje ludzi gotowych zadziałać w tym kierunku na pełen gwizdek.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ludzie to się może znajdą aby działać (mua), ale najpierw trzeba określić, w jakim kierunku idziemy i zakres zmian na początek. Wtedy można brać "byka za rogi" i startować z nowymi pomysłami.

Wydaje mi się sensowny pomysł rozszerzenia portalu o Wiedźmina i jeszcze jedną grę, tak na początek. Może to być Mass Effect, zdaje się, że w innym temacie Roben zaproponował taki tandem (choć nie wiem, czy jako druga gra powinien być akurat ME- trochę inne klimaty).
Z czasem można też zająć się recenzowaniem literatury z nurty fantasy itp. Ale powoli i stopniowo. Przyjmując gradacyjne tempo zmian, łatwiej będzie obserwować ich wpływ na rozwój i zaangażowanie naszej społeczności.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
WIesiek + Skyrim + Literatura Fantasy ?

Mass Effect dla mnie zbyt odległy.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Wiesiek, Skyrim, literatura i Gothic? Czemu nie. :]

Mass Effect nie pasuje, Dragon Age prędzej. ;P
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
WIesiek + Skyrim + Literatura Fantasy ?

No, coś koło tego. Można spróbować wystartować w takiej formule. No i oczywiście, to co dotychczas...
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Popieram Wieśka. Generalnie chyba każdy grał w tę grę a i sporo osób czytało sagę więc mamy na czym się oprzeć.

Myślę, że problem polega na tym, że albo pozostajemy najlepszym forum gothicowym, na którym nic się nie dzieje, albo ryzykujemy, tworzymy nowy portal który na starcie będzie daleko w tyle, ale za to z perspektywami jak i mam nadzieję lepszym zapleczem ( myślę że będzie przychodziło więcej userów niż na forum o gothicu ).

Tym niemniej zanim ktokolwiek podejmie jakąś decyzję, powinniśmy zbadać grunt i sprawdzić działające portale o tematyce wiedźmina, by wiedzieć jaką mielibyśmy konkurencję.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ta tylko to oznacza 3x więcej obowiązków niż do tej pory. A obecnie reda na stanie nie mamy żadnego. Wszystkim zajmuje się administracja.

Trzeba byłoby rozpisać co trzeba zrobić i podzielić to sensownie i dopiero jak uzbieramy odpowiednią ilość materiałów odpalić wszystko w zmienionej formule.

Wszyscy musielibyśmy spiąć pupy.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja osobiście, mogę zająć się sprawami dotyczącymi Wieśka i jakiś fragment literatury (jeżeli się na takową zdecydujemy). Co do Skyrim, to tylko jakieś newsy itp., bo w końcu w grę jeszcze nie grałem (zacząłem, ale czy będę kontynuował- nie wiem...) Poza tym zajmę się wrzucaniem artów (wszelkich) na portal itp...
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Dla mnie zupełnie odpada jakakolwiek literatury, więc będzie prawie zero pomocy ode mnie z tej strony, natomiast przy Wiedźminie, Skyrimie (czy nawet ogólnie o TES) czy nawet DA mogę pomagać.

Ale co do tematu. Popieram pomysł rozszerzenia działalności na strefę RPG. Tylko najtrudniej będzie to ogarnąć na początku.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Ja już mogę zacząć pisać o Skyrim czy Dragon Age ewentualnie (ja chcieć Dragon Age ;P), a recenzję to w każdej chwili, mam sporo materiału. ^^
Będzie nowa tematyka, która jest popularna teraz, przyjdą ludzie i będą chętni do pomocy, czyż nie było tak z przypadkiem Gothic 3 jakiś czas temu? :>
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
czyż nie było tak z przypadkiem Gothic 3 jakiś czas temu? :>
Nie wiem. Ja tu przybyłem po premierze Risena.

Ale co do reszty masz rację. Teraz będzie wychodziło dużo newsów na temat Skyrima, szykuje się DA3, a o wieśku też nie zapomnimy szybko.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Bo ja wiem czy dużo newsów? Raczej do premiery wychodzi dużo newsów, a potem to już jakieś pierdoły związane z samą grą, niż procesem przygotowań.

Nie wiem od początku zamknęliśmy się w tematyce Gothica i jakoś przeraża nie ta wizja grzebania w innych tytułach. I Potrzeba nam wodza, który ogarnie to wszystko ze szczytu. Czy kac ma czas i chęci by się za to zabrać?
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Akurat o Skyrim można pisać, bo to TES, a do TESów zawsze jest dużo nowych ciekawych modów stworzonych przez graczy. Sam stworzyłem całkiem sporo do Obliviona i Morrowinda. :] Jest o czym pisać newsy. :]

Nie wiem od początku zamknęliśmy się w tematyce Gothica i jakoś przeraża nie ta wizja grzebania w innych tytułach. I Potrzeba nam wodza, który ogarnie to wszystko ze szczytu. Czy kac ma czas i chęci by się za to zabrać?
W grupie siła? :>
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No tak ale myślimy o bazie wyjściowej z Gothic Up. jak Kac tego nie poprze to będzie trzeba stawiać portal od zera a ja na taką baje się już nie piszę.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Będzie nowa tematyka, która jest popularna teraz
No to Grupszon i Dapstep

Rozszerzenie forum o serię TES jak najbardziej, ale użytkowników kochających się w wiedźminie już zgarnęły inne portale, więc nie sądzę aby chcieli się przesiąść. Ja bym raczej stawiał na portal ogólnie o fantasy. Włączając w to literaturę i wszelakie gry rpg i nie tylko (wiedzmin, heroes, TES, może nawet MMO).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom