wizje Gothic 3

Status
Zamknięty.

Inos

New Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
16
konia bym mogl zcierpiec ale zeby byl realnie zrobiony jakos
tongue.gif
zeby go mozna bylo karmic np. a nie ze wyciagasz go z plecaczka, zakladasz i dawaj przez las.
nie wiem czemu ale boje sie ze jakby zrobili konie to niezbyt realistyczne.
 

donricardo

Member
Dołączył
26.6.2005
Posty
57
ja chciał bym żeby w kazdej krainie był inny środek transportu. Chodzi mi o to zeby np w krainach północy można było podróżować na czyms w rodzaju jaka
takiego wielkiego owlosionego byka,w krainach klimatu umiarkowanego na koniach a na dalekim południu na wielbładach.Dzieki temu świat byłby o wiele bardziej realistyczny i moim zdaniem to by wcale nie popsuło klimatu gothica.
No i jeszcze takie proste rozwiązanie - plecak w którym mieściła by sie realna ilość ekwipunku a nie nieskończona ! (chociaż dzięki temu dalo sie zbijac fortune
smile.gif
)
Dobrze by bylo gdyby ludzie z północy i z południa różnili sie między sobą wyglądem, ubiorem, kolorem skóry i architektórą myślę ze to chociaż po części zaspokoiło by wymaganie graczy chcących różnych ras (elfy,krasnoludy itp.)
To by chyba było na tyle.
Pozdro All !!
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
QUOTE No Donricardo dobrze napisał fajnie by było gdyby:
-w każdej krainie inny środek transportu(bo na przykład koniem po mroźnej północy)
-ograniczony ekwipunek
A niechciałbym tarcz!Bo jeśli nie były w poprzednich częściach top teraz je dawać?Troche to bezsensu!
Pozdro All!
Tak nie było tarcz tak samo jak koni i wielu czarów któree będą w g3. Ja bym chciał żeby w gothicu były tarcze tak samo jak i wieżchowce. A o tym ograniczonym ekwipunku już była mowa i twierdzę że ograniczenie ekwipunku jest bez sensu. Teraz wymienie co TRZEBA mieć w ekwipunku.

Założona zbroja i jakaś słabsza w ekwipunku (w g2 bez zapasowej zbroi nie dało się zrobić kilku misji)

Łuk

Kusza

Conajmniej 2-3 miecze

Tarcza

żarcie

mikstury

złoto

przedmioty potrzebne do zakończenia misji

i inne.
Tyle MUSI się zmieścić a widziałeś kiedy taki wielki plecak żeby to zmieścić?? Więc ograniczony ekwipunek jest jeszcze mniej realistyczny niż nieograniczony.
 

Vojtas

New Member
Dołączył
30.4.2005
Posty
18
QUOTE Tak nie było tarcz tak samo jak koni i wielu czarów któree będą w g3. Ja bym chciał żeby w gothicu były tarcze tak samo jak i wieżchowce. A o tym ograniczonym ekwipunku już była mowa i twierdzę że ograniczenie ekwipunku jest bez sensu. Teraz wymienie co TRZEBA mieć w ekwipunku.

Założona zbroja i jakaś słabsza w ekwipunku (w g2 bez zapasowej zbroi nie dało się zrobić kilku misji)

Łuk

Kusza

Conajmniej 2-3 miecze

Tarcza

żarcie

mikstury

złoto

przedmioty potrzebne do zakończenia misji

i inne.
Tyle MUSI się zmieścić a widziałeś kiedy taki wielki plecak żeby to zmieścić?? Więc ograniczony ekwipunek jest jeszcze mniej realistyczny niż nieograniczony.

Stary nie przesadzaj. Moim zdaniem powienien byc ograniczony ekwipunek bo to wypadnie bardziej realistycznie. a swoja droga to po co ci kusza skoro masz luk i po co cie 3 miecze
blink.gif
, co do kilku zbroj sie zgadzam, masz racje czasami trzeba bylo miec inna zbroje przy sobie zeby wykonac misje. Wezmy pod uwage Noc Kruka w ktorej musiales miec przy sobie zbroje bandyty bo inaczej nie mogels wejsc do ich obozu - ale to sprawa kosmetyczna ( nie wiem czy wyraz "kosmetyczna" pasuje tutaj ale trudno juz tak napisalem). Chlopie do ekwipunku wystarczy tylko: miecz, zbroja (ewentualnie dwie), miekstury, zwoje magiczne (niektore moga zastapic mikstury lecznicze) no i na koncu 2 pieczyste udzce kretoszczura
blink.gif


Pozdro...
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
QUOTE Stary nie przesadzaj. Moim zdaniem powienien byc ograniczony ekwipunek bo to wypadnie bardziej realistycznie. a swoja droga to po co ci kusza skoro masz luk i po co cie 3 miecze , co do kilku zbroj sie zgadzam, masz racje czasami trzeba bylo miec inna zbroje przy sobie zeby wykonac misje. Wezmy pod uwage Noc Kruka w ktorej musiales miec przy sobie zbroje bandyty bo inaczej nie mogels wejsc do ich obozu - ale to sprawa kosmetyczna ( nie wiem czy wyraz "kosmetyczna" pasuje tutaj ale trudno juz tak napisalem). Chlopie do ekwipunku wystarczy tylko: miecz, zbroja (ewentualnie dwie), miekstury, zwoje magiczne (niektore moga zastapic mikstury lecznicze) no i na koncu 2 pieczyste udzce kretoszczura

Pozdro...

Po co 3 miecze?? Proste. Jeden jednoręczny drugi dwuręczny i trzeci na ktory zbierasz siłę lub umiej (a takich mieczy może być więcej). A teraz przypuśćmy że walczysz dwoma mieczami to masz w ekwipunku 4 miecze.

A skoro uważasz że potrzebnę są dwie zbroję to cię kompletnie nie rozumiem. Jak se wyobrażasz gościa który tacha ze sobą dwie zbroje i jeszcze do tego broń żarcie zwoje mikstury (i na dodatek z nimi biega
dry.gif
) ?? Nie rozumiem cię zupełnie. Już o wiele lepiej jest jak było. Mi się zdaje to niemożliwe. A skoro tak bardzo chcesz ten ograniczony ekwipunek to zagraj se w g2 mając przy sobie tylko te kilka żeczy (i nie ma tam 30 mikstór bo tyle się na pewno nie zmieści, tak samo jak 10 000 zł.)
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Jeżeli chcecie ograniczony ekwipunek to sami zróbcie sobie to ograniczenie
tongue.gif
.
Ja lubie mieć kilka broni w zapasie
cool.gif
(np. bo bardzo mi się podobają
biggrin.gif
),
A w ograniczonym plecaku zmieścisz np. 200 strzał lub bełtów?
Zresztą z takim ograniczenie trzeba by było latać kilka razy do sklepów uzupełniając ekwipunek
dry.gif
(zresztą zepsuje klimat). A jak ty masz ograniczony ekwipunek to inni gracze też mają. I będzie trzeba latać do kilku kupców żeby sprzedać to co możemy
dry.gif
.

Według mnie to ograniczenie jest głupie
mad.gif
. I kropka.
mad.gif
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
eeee Paladynie7 nie trzeba by było latać do kilku kupców. twórcy gry na pewno by zadbali o to. poza tym czy nie jest logiczne że jak kupiec stoi za swoim straganem, czy przed swoją chatą to po prostu mógłby schować towar do skrzyni, albo gdzieś go położyć ?

poza tym myśle że ograniczenie ekwipunku to dobry pomysł bo to troche głupie żeby bohater latał z 5-cioma tonami bibelotów i żelastwa w kieszeniach.
apropo ekwipunku to nie podoba mi sie też że jak sie zabije np. trolla, to można jego skóre schować do kieszeni i być happy!! a przecież troll jest kilka razy większy od bohatera.... to chyba wszystko tłumaczy. albo można łazić ze stoma mieczami i jeszcze pływać w tempie mistrza świata w rzece i to pod prąd. w graniu to nie przeszkadza ale to troche głupie nie ?




Pozdrowienia - Pepon
 

KAnu

New Member
Dołączył
6.8.2005
Posty
16
QUOTE (pepon @ 08-08-2005, 16:17) można łazić ze stoma mieczami i jeszcze pływać w tempie mistrza świata w rzece i to pod prąd. w graniu to nie przeszkadza ale to troche głupie nie ?





Zgadzam sie z toba Peponie to by bylo naprawde glupie dlatego uwazam ze powinno byc menu ekwipunku takie jak w Diablo 2 lub cos wtym stylu to bylby stary sprawdzony sposob i uwazam ze wielu graczom by to sie spodobalo a bylo by to bardziej realistyczne niz te z poprzednich wersji Gothica
 
Dołączył
5.5.2005
Posty
375
QUOTE (KAnu @ 08-08-2005, 16:43) QUOTE (pepon @ 08-08-2005, 16:17) można łazić ze stoma mieczami i jeszcze pływać w tempie mistrza świata w rzece i to pod prąd. w graniu to nie przeszkadza ale to troche głupie nie ?





Zgadzam sie z toba Peponie to by bylo naprawde glupie dlatego uwazam ze powinno byc menu ekwipunku takie jak w Diablo 2 lub cos wtym stylu to bylby stary sprawdzony sposob i uwazam ze wielu graczom by to sie spodobalo a bylo by to bardziej realistyczne niz te z poprzednich wersji Gothica
Ech... Ja jestem przeciw ograniczeniu ekwipunku. Co, wy chcecie z Gothica zrobić Morrowinda? Przecież w Gothicu 3 będzie znacznie więcej potworów. Niektóre będą kilka razy większe od bohatera (T-Rexy, jak je niektórzy nazywają [wg. mnie to Zębacze] są około 4 razy większe od człowieka). To po co ograniczenie? Załatwisz np. Trolla i pochłonie Ci niemal cały ekwipunek, oprócz miecza i zbroi, które nosisz?
pepon napisał :

QUOTE eeee Paladynie7 nie trzeba by było latać do kilku kupców. twórcy gry na pewno by zadbali o to. poza tym czy nie jest logiczne że jak kupiec stoi za swoim straganem, czy przed swoją chatą to po prostu mógłby schować towar do skrzyni, albo gdzieś go położyć ?
Ciekawe, jak niby wg. Ciebie miałoby być, by nie trzeba by było co około pięć minut (tyle wg. mnie wystarczy, by po chwili wałęsania się po lesie zabić Cieniostwora [znacznie większy od człowieka] i kilka wilków lub potężniejszych stworów[zakładamy, że zabierasz skóry])? Wtedy masz zapełniony ekwipunek i musisz iść do kupca sprzedać skóry, w tempie żółwia. Ja myślę, że ograniczenie ekwipunku to beznadziejny pomysł! To jest w pewnej grze, która straciła przez to dużo grywalności (nie chodzi o Diablo ani jego sequel, tam się to dobrze sprawdza, ale nie w RPG'ach podobnych do Gothica)
pepon napisał :

QUOTE poza tym myśle że ograniczenie ekwipunku to dobry pomysł bo to troche głupie żeby bohater latał z 5-cioma tonami bibelotów i żelastwa w kieszeniach.
apropo ekwipunku to nie podoba mi sie też że jak sie zabije np. trolla, to można jego skóre schować do kieszeni i być happy!! a przecież troll jest kilka razy większy od bohatera.... to chyba wszystko tłumaczy. albo można łazić ze stoma mieczami i jeszcze pływać w tempie mistrza świata w rzece i to pod prąd. w graniu to nie przeszkadza ale to troche głupie nie ?
Gothic nie ma być super realistyczną grą, ma być realistyczny, ale ekwipunek nie ma być ograniczony.
Paladyn7 napisał :

QUOTE Jeżeli chcecie ograniczony ekwipunek to sami zróbcie sobie to ograniczenie  .
Ja lubie mieć kilka broni w zapasie  (np. bo bardzo mi się podobają  ),
A w ograniczonym plecaku zmieścisz np. 200 strzał lub bełtów?
Zresztą z takim ograniczenie trzeba by było latać kilka razy do sklepów uzupełniając ekwipunek  (zresztą zepsuje klimat). A jak ty masz ograniczony ekwipunek to inni gracze też mają. I będzie trzeba latać do kilku kupców żeby sprzedać to co możemy  .

Według mnie to ograniczenie jest głupie  . I kropka. 
Zgadzam się z tym, że to ograniczenie jest nie pasujące do Gothica i w ogóle trzeba by było latać ciągle do kupców. Dobrze, że Piranha Bytes nie mówiła w wywiadach, że to będzie. Ale najlepiej by było, gdyby zrobili do wyboru ekwipunek ograniczony i nieograniczony, wtedy ludzie, którzy chcą ekwipunku ograniczonego mieliby go, a Ci którzy chcą tylko ekwipunku nieograniczonego dostaliby go.
Pozdrawiam.
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
QUOTE Ale najlepiej by było, gdyby zrobili do wyboru ekwipunek ograniczony i nieograniczony, wtedy ludzie, którzy chcą ekwipunku ograniczonego mieliby go

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi...

Z jednej strony ograniczenie nie jest takie złe, bo wtedy gra staje się o wiele bardziej ekscytująca i co za tym idzie trudniejsza.

Rzeczywiście zdejmowanie skóry trollowi może wydawać się dziwne, bo jeszcze jak on pada to można mu ją "zabrać". Ale jak to by było gdyby bohater nosił samą skórę i to jeszcze w takim tempie, że tylko do bozi się modlić....

Osobiście nie wiem co o tym sądzić, bo jedna i druga strona mają rację. Można by "skrócić" ekwipunek, bo komicznie to wychodzi jak nasz Beziio bez problemu niesie tyle złota co w skarbcu o powierzchni 400 mkw....to jest nie do przyjęcia. Jestem za tym by nasz bohater nie miał możliwosci noszenia tylu mieczy, kusz, zbroji, złota, ale żeby zostawić w spokoju żarcie i mikstury i jakieś tam duperele.

Sądze że PB nie zmienią nic w tej kwestii, bo w końcu ludzie!!! Gothic to nie jest prawdziwe życie!!!

A szkoda

Pozdro
 

Wolf

New Member
Dołączył
21.1.2005
Posty
26
Chciałbym żeby w G3 było dużo miast do obejrzenia, dużo broni do kupienia i dużo miejsc do zwiedzenia.
Dobrze by było gdyby można było jeździć na koniach.
Powinno być dużo postaci z G2, G2NK i G1.
Fajnie będzie jeśli w którymś momęcie gry rozpocznie sie wielka bitwa między orkami a ludźmi. Tak ze 100 ludzi i 100 orków.
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
wielkie bitwy powinny byc chlebem powszednim Gothica. Uczestniczyc w takiej bitwie jak w intrze jedynki to by było coś...
 

pawel666

New Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
2
Transport można urządzić tak jak w Morrowindzie: zagadujemy odpowiednią osobe wybieramy cel i już jesteśmy na miejscu.

Oprócz tego chciałbym aby można by tworzyć własne pancerze np. ze skóry czarnego trola.

A ograniczenie ilości ekwipunku może i jest realistyczne ale psuje przyjemność płynącą z rozgrywki.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
QUOTE (pawel666 @ 09-08-2005, 14:52) Transport można urządzić tak jak w Morrowindzie: zagadujemy odpowiednią osobe wybieramy cel i już jesteśmy na miejscu.

Oprócz tego chciałbym aby można by tworzyć własne pancerze np. ze skóry czarnego trola.

A ograniczenie ilości ekwipunku może i jest realistyczne ale psuje przyjemność płynącą z rozgrywki.
Tylko to nie ma byc morrowind, ale Gothic, więc jesli mają zrobic tka jak w Morrowindzie to nie wiem po co
laugh.gif


A co do postu Tiopsa to się zgadzam w 100 % uczestniczyć w wielkiej bitwie to by było coś. Walczyć ramie w ramie z innymi żołnierzami i triumfować w chwale..ahhh marzenie
smile.gif
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
QUOTE Transport można urządzić tak jak w Morrowindzie: zagadujemy odpowiednią osobe wybieramy cel i już jesteśmy na miejscu.

Chyba chodzi Ci o łaziki, czy jakoś tak. Nie to już przegięcie, chcesz coś takiego zagraj sobie w Morka, albo Obliviona jak wyjdzie (bo tam pewnie też będą te łaziki).

A świat w Gothic'u będzie duży, ale nie aż tak. Wystarczy aby by były miksturki przyspieszające, albo jakaś umiejętność (sprint ?) i będzie dobrze. Mi żadne środki transportu nie są postrzebne i nie chce ich widzieć w Gothic'u 3.
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Mam nadzije, że pomieszczenia i architektura budynków będzie zróżnicowana.
Żeby---:
Kuźnia jest ''ozdobiona'' bronią i różnego rodzaju sprzętem do wyrobu broni.
Sklep też żeby miał pułki i towry na nich. Stragany chałaśliwe jak i gospody.
I było więcej ludzi w tych budynkach. Może i jeszcze dzieci, które biegają oraz bawią się. Na farmach są woły, konie, kury, świnie. Żeby te farmy wyglądały jak farmy - czyli miły stodoły z sianem i zbożami, obry, stajnie i oczywiście dom gospodaża. Gdyby jeszcze ubór był tak samo ważny jak w NK (Noc Kruka).
Oby było dużo ciuchów i pancerzy.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Na pewno bym nie chciał ogranicxzenia ekwipunku czy transpoetu jak w Morrowindzie

A z tego co bym chciał najbardziej to żeby było więcej taki zadań jak w G2 na początku: Czyli zbierz rzepe, przynieś wino czy patelnie...

Aby występowały zwierzęta które nie stanowiłyby dla nas zagrożenia czyli króliki, sarny i takie tam a nie ciągle zwierzęta które gdy nas widza to rzucają się do ataku nie ucieczki

Aby można było dołączyć do pobocznej gildi zabójców i dostawać kontrakty na jakieś dość ważne osoby... Żeby nie ściągnąć na siebie gniewu straży miejskiej czy innego rodzaju "policji" trzebaby było śledzic tą osobe i wybrać najlepszy moment żeby sprzatnąc kogoś bez światków

Przydałyby się również noże do rzucania, oszczepy, piki i halabardy.

Mysle że fajnieby było aby w gospdach grał jakiś zespół... Byłoby to bardzo klimatyczne gdyż w średniowieczu nie było radia a w gospodach ludzie chcieli posłuchać sobie muzyki..

Czytałem również że będzie mozna przejąć interes mistrza jeśli temu cos się "stanie" uważam to za świetny pomysł.
 

xdoctor

New Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
1
A ja bym chciał żeby było więcej wiekszych mias takich jak Korinis i żeby np. Najemnicy mieli swoje miasto itp. Żeby w każdym mieście były całkiem inne prawa, żeby w każdym mieście strażnicy mieli własne zbroje. Żeby było bardziej realny styl walki a nie np. że jakis dobry koleś co ma lage pobije mniej doświadczonego kolesia co ma miecz... Np. w G II Noc Kruka jak przeszłem gre zaczełem grać na kodach... Pobiłem Paladyna i wziołem mu jego miecz. POtem sie przespałem i na nastepny dzien ten sam paladyn miał lage :] Zaatakowałem go jego byłym mieczem ( dezaktywowałem nieśmiertelność ) i dostałem od niego manto ! i czy to jest realne ?? Mogli by to mojim zdaniem oprawić
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Z tym, żeby każde miasto miało inne prawa, to moim zdaniem nie jest dobry pomysł. I jak to sobie wyobrażasz?? W jednym mieście, co spędzasz dużo czasu to przyzwyczaiłeś się do jego praw, a potem idziesz do drugiego i co? Okazuje się, że złamałeś prawo i płacisz wysoką grzywnę czy coś innego. Więc to nie jest dobry pomysł.
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Ja natomiast chciałbym żeby w Gothicu 3 było większe zróżnicowanie wiekowe...
Chodzi mi o to, że w G2 byli ludzie w średnim wieku i starzyzna.
Chciałbym żeby w Gothicu 3 myła też młodzież. Nie wiem co wy o tym sądzicie ale ja myśle że to byłby dobry pomysł.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom