wizje Gothic 3

Status
Zamknięty.

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Duże miasta to coś. Ale też jakieś zamki, forty, osady i wioski. A w nich dzieci, młodzież, dorośli i staży. Dorośli pracują, dzieci bawią się i biegają jak opętane.
Ooo... i egzekucje na osobach, które wrobimy lub wydamy. Ale takiie egzekucje jak-szumienica, gilotyna, Kat (dla urozmaicenia). Gdyby też rozmawiali o jakiś sprawcz (rodzinnych lub innych), a nie powtażają to samo w kółko.
Ciekawe jaka będzie sterowność postacią, czyli ciekawe czy będziemy mogli się czołgać, kucać i wskakiwać na drzewa-może wtedy będzie fajniej. Troche dziwnie chodziła ta postać na filmiku, trochę sztywnie, ale pewnie to poprawią.
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
Chciałbym aby w trzeciej części Gothic świat ludzi niebył aż tak zniszczony, a opory ludzkich armi przeciwko nieprzyjacielowi były już żadkością.Gothic 3 powinnien obfitować w róznego rodzaju bitwy.Zresztą oficialnie mówi się że dzięki nowemu silnikowi zastosowanemu w G3 ma to być możliwe.Niestety takie virtualne zabawy bedą pociągać za sobą spore wymagania systemowe.Mam nadzieje że jednak zmieszczą się one w normie.
Moim zdaniem niema co mażyć o trybie multiplayer w G3.Zapewne ktoś z was widział World of Warcraft.Narazie(przez jakiś czas również)niebedzie gry multiplayer(albo online) z tak ładną i płynną grafiką.Już Gothic2 miał grafike niczego sobie.W G3 będzie ona zapewne o niebo lepsza.I jak taką grafike przenieść w tryb multiplayer aby to chodziło płynnie i bez problemów.Raczej nie sądze.Autorzy napewno bardziej stawiają na tryb dla 1 gracza w której tak ważna jest fabua.Moze się myle, może będzie ten tryb multi. ale jeśli nie to wcale płakać niebęde, bo mi głównie zależy na tym jak dalej potoczą się losy naszego bohatera po "akcji" w Koronis.
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Jeżeli chodzi o grafike... mam grę Guild Wars. Grafa w ten grze jest tak wypasiona, że aż trudno uwierzyć iż działa płynnie na miom kompie.
(na serio w ogóle sie nie zacina)
Nie zawsze grafika wpłwa na płynność gry (chociaż w większości tak bywa)
Wszystko zależy na jakim silniku jest zrobiona.

Wracając go Gothic'a 3... nie wiem dlaczego Piranha Bytes miała by kłamać mówiąc w wywiadzie na Games Convention, że wprowadzą multiplayer.
Chociaż samemu jest mi trudno w to uwierzyć to myślę że piranha nas zaskoczy (przecież niejednokrotnie to zrobiła
biggrin.gif
)


POZDRO "Khalid"
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
"- Nie będzie trybu Multiplayer w Gothic III."; "Jednakże nie będzie opcji multiplayer." To są informacje z dwóch innych rozbudowanych (jak i ta strona) stron poświęconych Gothicom.Jest tam jeszcze więcej informacji na temat G3 :

http://www.gothic.games.pl/infopage.php?id=155

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/infopage.php?id=3

O! zobaczcie co znalazłem!

Minimalne:
Procesor: Intel Pentium IV 2 GHz
Karta graficzna: Obsługująca standard PixelShader 2.0
System operacyjny: 2000/XP
Pamięć: 512 MB RAM
Napęd DVD

Zalecane
Procesor: Intel Pentium IV 3ghz
Karta graficzna: GeForce FX5600
System operacyjny: 2000/XP
Pamięć: 1024 RAM
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
Oh shit!!
1024 RAM-u no to leżę. Ja mam 256 i wygląda na to że będe musiał zmienić całego kompa bo nawet procesor nie dostaje do minimalnych... choć słyszałem że procek nie jest tak ważny, ale i tak potrzebna zmiana...
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
Pamięć jest najłatwiej i najszybciej dokupić.Karte graficzną też można już sobie kupić za przyzwoite pieniądze.Ale jeśli chodzi o procesor to faktycznie nasuwa się pytanie czy modernizować to wszystko czy odrazu kupić nową maszynę.Osobiście kartę już mam 6200-(na lepszą niemogłem sobie pozwolić)ma ona shader 3.0 obsluguje nowego OpenGl i DireX, oraz tak bardzo potrzebne 128MB.Jak juz mowilem z pamięcią też niema problemu,narazie mam 512,zmienie na 1024.Najbardziej niepokoi mnie procesor bo mam Athlona XP +1700.Będe zmuszony kupic Semprona, powiedzmy 3100+ za nawet niecałe 400zl.
Te wymagania ,które znalazłem niekoniecznie muszą być tak wygórowane.Pisze tam iż minimalnie nasza karta grafiki powinna obsługiwać shader 2.0. Natomiast na stronach można przeczytac że gra dostosuje się do naszego sprzętu i będzie działać na shaderach od 1.1 do 3.0.
 

Uczeń Xadrasa

New Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
10
A, może wrócimy do tematu magii?

Mój pomysł to Słudzy. Otóż Sługa prawa ręka boga (jakiegokolwiek). I tak Sługą Innosa byłby Isindar (wiatr), Sługą Adanosa byłby Thantos (ziemia), a Beliar nie miał by Sługi, tylko masę demonów (Śniący, Smok ożywieniec, itp.). Co wy na to?
smile.gif
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
QUOTE (Uczeń Xadrasa @ 26-08-2005, 15:17) A, może wrócimy do tematu magii?

Mój pomysł to Słudzy. Otóż Sługa prawa ręka boga (jakiegokolwiek). I tak Sługą Innosa byłby Isindar (wiatr), Sługą Adanosa byłby Thantos (ziemia), a Beliar nie miał by Sługi, tylko masę demonów (Śniący, Smok ożywieniec, itp.). Co wy na to?
smile.gif

Hmmm fakt ze slugami było by już lepeij,a le i tka musieli by im jakąś historie wymyślic, bo to troche dziwne, że podczas pobytu w Kohorinis i w GD, nikt nic a ni słowem nie wspominał o tych "bogach".
A druga mysl jaka przyszła mi teraz do głowy, że może to jacyś czeni przez orków bogowie. moze to troche głupio brzmi, ale tak jakos mi się teraz skojarzyło, ze mogło by tka byc ;]
 

Xardas19

New Member
Dołączył
25.6.2005
Posty
18
Mi raczej Gothic 3 nie będzie działało.Więc poczekam trochę i kupię se nowego kompa, który będzie spełniał jego wymagania.Najlepiej jak najpóźniej, bo im później tym taniej.
 

Jack Aligator

New Member
Dołączył
20.8.2005
Posty
20
FAjnie by bylo jakby sie nie jadlo i nie pilo to by sie zdychalo
biggrin.gif


Dobrze by bylo jakby byl jakis srodek transportu np. koń
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
A gdyby w miastach były BANKI?
Lokujesz pieniążki, a one sobie tam rosną i nie grozi tobie, że jakiś kieszonkowiec lub bandyta ciebie okradnie. Będąc z bandytami robić ''skoki'' na banki. Albo samemu przejąć bank, gdyby właścicielowi ''coś się stało''. Pomysł wyszedł z gierki MMORPG. Takie rozwiązanie byłoby troche ułatwiające.
Co myślicie o czymś takim?
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
No pomysł jest ciekawy, ale troche za łatwo było by moim zdaniem, bo kaska by sobie rosła cały czas, a my jak byśmy potrzebowali sobie coś kupić to bralibyśmy sobie i wydawali, za łatwo.. Aaa ja mam tkaie pytanie wie ktos może coś na temat 2 mieczy?? Mozna będzie je mieć czy nie?? Bo na początku mówiono, że tak, a teraz nic na ten temat nie słychać, więc jakby ktoś wiedział to niech da znać...
 

Uczeń Xadrasa

New Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
10
Hmmm fakt ze ślugami było by już lepeij,a le i tka musieli by im jakąś historie wymyślic, bo to troche dziwne, że podczas pobytu w Kohorinis i w GD, nikt nic a ni słowem nie wspominał o tych "bogach".
A druga mysl jaka przyszła mi teraz do głowy, że może to jacyś czeni przez orków bogowie. moze to troche głupio brzmi, ale tak jakos mi się teraz skojarzyło, ze mogło by tka byc ;]

Na innym forum o gothicu czytałem wyjaśnienie dot. recenzji w cda. Ten Michał "Sir Mik" Grabacki tam pisał, że przyjsicie nowych bogów będzie bardzozwiązanezfabułą i fabuła bedzie super. Poza tym nie ma różnicy czy ludzie w g1 i g2 wspominali o nowych bogach czy nie. Khorinis to tylko mała wyspa w świecie gothica.
 

bladewingtherisen

New Member
Dołączył
5.9.2005
Posty
2
A ja chcialbym zeby walka inymi bronmi (wloczniami, toporami) wygladala normalnie. w koncu to troche dziwne gdy nasz bohater wymachuje wlocznia jak bejsbolem.
Dobrze by bylo tez zeby byly tarcze wtedy dopiero walka bronia jednoreczna nabrala by mocy. No i zeby zbroje byly rozlozone na czesci (Helm, naramienniki itp.)
 

Jack Aligator

New Member
Dołączył
20.8.2005
Posty
20
No własnie przydaly by sie włócznie i halabardy ale nie taka jak była w Gothicu 2 półmetrowa a toporem i mieczem bezio walczył by inaczej ...
 

Uczeń Xadrasa

New Member
Dołączył
18.7.2005
Posty
10
A ja bym chcial żeby byly legendarne bronie np ognisty miecz, albo (TAK!!!) Orkowie zdobyli Khorinis i gdybyśmy byli po stronie króla to byśmy mieli dwa superqesty. Pirszy to odzyskanie artefaktów Młota Innosa i Tarczy Ognia Dominiqe. A drugi qest to znależć na kontynencie nowe kopalnie rudy.
 

glakus

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
82
ja bym chciał żeby można tworzyć czary ja w morku i nakładać kaptur jak się ma szate maga o tak to było by kozackie i jeszcze... no i to wszystko
 

bladewingtherisen

New Member
Dołączył
5.9.2005
Posty
2
Moim zdaniem dobrze by bylo tez zeby byl normalny podzial zbroi tzn na kolczugi, napiersniki, zbroje plytowe a zbroje poszczegolnych frakcji roznilyby sie kolorem, ewentualnie mialy by herby czy znaki danej frakcji. No i faktycznie moglo by byc wiecej legendarnych przedmiotow tylko zeby bylo sie trzeba nameczyc nad zdobyciem takiego przedmiotu.
 

Kenshi

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
119
a za to ja chcialbym tak.. zeby np.. tak jak w opowiadaniach niektorzy mowia.. np..Jedziemy na orka.. ciach ciach ciach i wiecie:p obetniona glowa rece nogi itp:p fajnie tak by bylo..
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
Przydałoby się aby wmiare postępów nasza postać zmieniala sie jeśli chodzi o wygląd np. jeśli będziemy mieli dużo siły to w zależności jaka ona jest bedziemy rosnąć.Bo jak tak popatrzec to w poprzednich częściach nasz bohater to bylo przwdziwe chucherko.Niemówie żeby odrazu stal się "koksem" ale przydalaby mu sie masa do walki z groznymi bestiami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom