Wasze Maszyny Vol 2.0 (2015 Rok)

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Tam gdzieś siedzi temacik z ostatnim postem z 2011 roku, to trochę już staroć. Myślę, że gro userów zdążyło zmienić sprzęt w międzyczasie. Podzielcie się - kiedy nabyliście i jakie mają bebechy wasze kombajny? Na czym śmigacie w 2015 roku? Ktoś planuje niebawem dokonywać zmiany? :)
 
U mnie to zakup z końca 2014 - stacjonarna klasyczna pucha:
Procek 4rdzeniowy Intel i-5 4440 3,1GHz
Grafika nvida GeForce GTX 750 1 gigs pamięci
8 gigsów ramu
1 tera dysk
 
+ do tego monitorek Asusa 21,5 cala IPS. 
 
Trochę na nim grywałem, bez problemów wszystko działa. Jakkolwiek docelowo maszyna ma starczyć na długie lata do płynnej obsługi internetów, multimediów, pakietu biurowego, naukowych baz danych, ewentualnie hobbystycznego programowania;). No i być może do tworzenia muzyki jak mnie na nowo najdzie ochota na granie na gitarce. Choć nie wykluczam nagrywanie pianinka jak uda mi się dorwać stage piano (może za pół roku?). 
 
Jeśli chodzi o wybór tego akurat sprzętu - długo zastanawiałem się nad klasykiem z windowsem, makiem oraz laptopem z windą. W końcu stanęło na wydajność skoro i tak nie korzystam z mobilności laptopa. A miejsce gdzie postawić jest, zatem mam okazję cieszyć oko dużym ekranem i dobrym kompem w niskiej cenie (sprzęt appla jest potwornie drogi w stosunku do jakości hardware'u, choć oprogramowanie trzeba przyznać mają zacne). Po prawdzie 21,5 cala staje się obecnie maluchem w porównaniu z monitorami, które aktualnie wchodzą na rynek... Kiedyś zapewne zmienię, to wstawię coś dużego z zakrzywionym ekranem, kiedy takie cacka przestaną kosztować po 4 tysiące ^^
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
pochwaliłbym się również, ale nie zmieniałem od dawna mojego rzęcha, tzn może dołożyłem 1 GB ramu (teraz mam 2 xd) i w sumie to by bylo na tyle ;p W sam raz do pogrania w Gothica 1-2 bo 3 to juz nie pociągnie ;d. No ale wystarcza do korzystania z internetu i tak teraz wiecej spędzam czasu na starym lapku ojca, więc też nie ma się czym chwalić;p 
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Zmieniałem jakoś w lutym, szykowałem się na Wieśka 3
 
 
Procesor Intel i5-4670k
16GB ram
dysk 1TB +120ssd
Grafika GF GTX760 OC 2GB
 
Monitor też zmieniłem na większy. LG 23''
 
Nie narzekam, mam nadzieje, że kilka lat posłuży. 
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja swojego złomka, podobnie jak AS, nie zmieniałem już od jakiegoś czasu. Jednak do internetu i mniej wymagających gier jest w sam raz ;)

Intel E5400 Dual Core 2.6 Ghz
4GB DDR2
Geforce GTS 250 512mb
1TB HDD
 

Ryuhoshi

New Member
Dołączył
26.9.2015
Posty
4
Ja w zeszłym roku po dostaniu stałej pracy szarpnąłem się i kupiłem sobie dość konkretny zestaw.
 
i5 4670K
MSI Z87-GD65
G.Skill Ripjaws 2x4GB 2133Mhz
Gigabyte Windforce R9 290(obecnie z założonym chłodzeniem Arctic Accelero Hybrid II)
Za jakiś czas będę montować chłodzenie wodne, jeśli kogoś interesuje to mogę później wrzucić jakieś zdjęcia czy coś ;)
 
Do góry Bottom