Velaya - Problemy

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
no to potem idziesz do wulfara czy jak mu tam, ale on odmawia wydania takiej broni i coś tam jeszcze mówi /anie dokaldnie nie pamiętam bo dialog za szybko lecą/
potem bedzie quest u najemników /ale nie pamiętam u którego/. pytasz sie najemników o lepszą broń, i potem ktoś z najemników mówi że wilk robił zbroje z pancerzy pełzaczy i idziesz wtedy do wilka. i potem masz to co wyżej ci napisałam
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jakby kto miał problem ze znalezieniem Vasiliego(w G2 stoi koło Onara) to doradze że on śpi większość dnia w stodole.
 
S

Solmyr

Guest
Mam misje w Velaya o jakiś szpiegach zabiłem tych szpiegów i znalazłem przy jednym jakiś list dałem go Wulfgarowi a on mi dał fałszywą odpowieć mam ją dać pod jakieś drzewo koło morza, ale nie wiem gdzie to drzewo jest.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
jak idziesz od strażników tym murem wzdłuż koszarów /czyli w prawo dookoła/ aż do zejscia do dzielnicy portowej. takie zejscie gdzie rośnie sporo trawy i jest tam wielkie drzewo, to jest to drzewo. podejdź do niego, reszta sama sie zrobi. odejdź kawałek i zaczekaj trochę. następnie ktoś bedzie po tą wiadomość...
 
S

Solmyr

Guest
Dzięki jak podeszłem do tego drzewa to tego listu nie miałem poprostu znikł był jakiś koło drzewa ale nie mogłem go wziąć, a nikt nie podszedł do niego.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Rapier to nie wiem gdzie jest, ale na statku paladynów znajdziesz arabski miecz 120 obrażeń i 60 zręczności.
Z tego co mi wiadome to możesz go wziąć już na początku gry.

A jeżeli chodzi i gildie złodzieji to z czasem wszystkiego się dowiesz, oo niej
i nawet zostaniesz szefową:)
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Witam, wiem, że ten temat jest stary, ale po co zakładać nowy i tylko zaśmiecać? No więc, mój problem polega na tym:
1. Gdzie jest ten cholerny pierścień Hakona?? (Zgubił go między gospodą a mostem, ale ja go nigdzie nie mogę znaleźć).
2. Kto ma się zająć domem Thorbena, kiedy on będzie mi pomagał zbudować dom?? (Już załatwiłem 2 robotników, 2 ochroniarzy, Erola jako mojego skrybę, ekipe górników, pozwolenie na wydobywanie rudy, przez Grimesa i jego ludzi, narzędzia) Ale tego idioty, który ma się zająć domem Thorbena nie mogę znaleźć. Gadałem chyba ze wszystkimi NPC w grze (nawet z tymi bez imion, typu farmer robotnik) i nigdzie nie mam opcji, żeby zajał się domem Thorbena przez jakiś czas.
3. No i jeszcze quest z 1 rozdziału... O co chodzi z tym zadaniem od Isgharotha??? Że niby mam niespokojne dusze odesłać do królestwa Innosa (czy jakoś tak). Zabiłem wszystkie potwory, zebrałem wszystkie rzeczy z martwych ciał, modliłem się przy posążku. I nic!!!

Proszę o pomoc, jak najszybciej, bo już niedługo nie wytrzymam.

Pozdr, Hadler
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
1. Z tym pierścieniem Hakona to podpucha. Musisz najpierw iść na taki jakby klif, znajdujący się nieopodal miasta (są tam jaszczury i spalone domki drwali). Pochodź trochę po tym pogorzelisku, aż pojawi się wpis w dzienniku, że nie znalazłeś pierścienia. Wtedy wróć do Hakona i powiedz mu o tym. On odpowie Ci, żebyś poszukał pierścienia gdzie indziej, ale tam też go nie będzie. Potem znowu wróć do kupca i pogada z nim, a sprawa się wyjaśni ;)

2. Niestety, nie pamiętam o co chodziło w tym zadaniu :(

3. Też niewiele mi świta, ale chyba nie da się dokończyć tego zadania, widocznie jest to jakiś błąd gry.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
No dobra, dzięki za pomoc :)

O właśnie mi się przypomniało jeszcze o 3 zadaniach:
4. Latarnia morska (trzeba znaleźć jakąś rzecz dla latarnika, Jacka, ale w tej jaskini nic nie ma. W dzienniku jest napisane, ze ta jaskinia wygląda na opróżnioną, ale nie do końca ( czy jakoś tak) i nie wiem co mam zrobić)
5. Wrak. (Kardif (właściciel gospody w porcie) zleca nam zadanie odzyskania skrzyneczki, która rekomo jest na dnie, przy jakimś wraku statku, ale niestety ja przepłynąłem prawie całe dno i nie znalazłem tego, prosze o pomoc.
6. Runy. Mam już wszytkie Runy teleportacyjne oprócz runy do miasta. Niewykonane zadanie jakoś znoszę, ale do cholery jasnej, ta runa ułatwiła by mi bardzo poruszanie się po Khorinis. Wiem, że w G2 NK dostawało sie runę od Lorda Hagena, ale teraz Lord Andre rządzi miastem i u niego nie mam opcji, żeby dał mi runę :/

No cóż,. i może ktoś jeszcze będzie wiedział kto może się zająć domem Thorbena, kiedy on będzie mi budował dom w dawnej siedzibie bandytów (teraz na mojej posiadłości). Bo jestem w 3 rozdziale i nie mogę kontynuować wogóle gry, jeśli tego domu nie zbuduję, a zadania z Lariusem, z tego co czytałem, nie można przejść tak szybko.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdro, Hadler :)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
nie musisz tak nerwowo 'cholerować' w postach

1. chyba bojka dobrze ci wyjaśnił, jak chodzisz bo tych okolicach to w dzienniku pojawiają ci się wpisy, wtedy wracasz do handlarza i on ci podaje kolejne info gdzie chodził, tak do skutku aż powie że ma go... (chyba w kieszeni)
2. nie pamiętam już kto to był, ale wydaje mi się że to chyba był kowal bennet od najemników (naprawdę już nie pamiętam)
3. jak on daje ci do zadanie do coś wspomina o jakimś mieczu, bo zwykłym orężem ich nie zabijesz. musisz wykonać cos aby mieć ten 'miecz' (już nie pamiętam dokładnie). do ubicia masz 12 duchów. jak je zabijasz to pojawiaja ci się ile jeszcze z nich zostało. jak ubijesz 12 to idziesz do niego i powinno już zaliczyć zadanie
4. w jaskini masz fajki wodne, podchodzisz do tej po prawej stronie co stoi na jakiejś skrzyni, wciskasz klawisz działania (pewnie crtl) i on pociąga za taką 'niewidoczną dźwignię'. otwiera ci się zapadnia w podłodze. tam znajdziesz runę oraz skarby
5. skrzynia jest w statku. dokładnie pomiędzy portem a wsypą (blizej wyspy) na dnie jest wrak statku. o ile dobrze pamiętam to skrzynka jest po prawej stronie wraku (prawa str jak stoisz w porcie). podobno na dnie można też znaleść sakwy ze złotem ale ja ich nie znalazłam
6. jedna runa (chyba ta z miasta) leży w porcie, tam gdzie w nk stał lares. albo jest pomiędzy skrzyniami na samym brzegu nabrzeża albo obok tych słupów do cumowania. to gdzieś mniej więcej na przeciwko 'czerwonej latarni'. przeszukaj zakamarki nabrzeża, oraz przeszukaj wszystkie skrzynie na nabrzeżu w porcie aż do wysokości statku (można tam znaleźć zwoje)

jak coś to pisz (może coś sobię przypomnę)
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
nie musisz tak nerwowo 'cholerować' w postach

1. chyba bojka dobrze ci wyjaśnił, jak chodzisz bo tych okolicach to w dzienniku pojawiają ci się wpisy, wtedy wracasz do handlarza i on ci podaje kolejne info gdzie chodził, tak do skutku aż powie że ma go... (chyba w kieszeni)
2. nie pamiętam już kto to był, ale wydaje mi się że to chyba był kowal bennet od najemników (naprawdę już nie pamiętam)
3. jak on daje ci do zadanie do coś wspomina o jakimś mieczu, bo zwykłym orężem ich nie zabijesz. musisz wykonać cos aby mieć ten 'miecz' (już nie pamiętam dokładnie). do ubicia masz 12 duchów. jak je zabijasz to pojawiaja ci się ile jeszcze z nich zostało. jak ubijesz 12 to idziesz do niego i powinno już zaliczyć zadanie
4. w jaskini masz fajki wodne, podchodzisz do tej po prawej stronie co stoi na jakiejś skrzyni, wciskasz klawisz działania (pewnie crtl) i on pociąga za taką 'niewidoczną dźwignię'. otwiera ci się zapadnia w podłodze. tam znajdziesz runę oraz skarby
5. skrzynia jest w statku. dokładnie pomiędzy portem a wsypą (blizej wyspy) na dnie jest wrak statku. o ile dobrze pamiętam to skrzynka jest po prawej stronie wraku (prawa str jak stoisz w porcie). podobno na dnie można też znaleść sakwy ze złotem ale ja ich nie znalazłam
6. jedna runa (chyba ta z miasta) leży w porcie, tam gdzie w nk stał lares. albo jest pomiędzy skrzyniami na samym brzegu nabrzeża albo obok tych słupów do cumowania. to gdzieś mniej więcej na przeciwko 'czerwonej latarni'. przeszukaj zakamarki nabrzeża, oraz przeszukaj wszystkie skrzynie na nabrzeżu w porcie aż do wysokości statku (można tam znaleźć zwoje)

jak coś to pisz (może coś sobię przypomnę)

Dobra dzięki wielkie, zrobiłem wszystkie oprócz tego z 3 punktu, ponieważ nie wiem jaką broń potrzeba, ale dzięki wielkie Abisynka za pomoc w reszcie zadań. ( To z Thorbenem udało mi się jakoś odgadnąć, ale to Pablo miał się zająć domem (oczywiście za drobną opłatą, ale ci ludzie są chciwi :D ))

Jeszcze raz dzięki.

Pozdro, Hadler :)
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Mam problem z modem Velaya: historia wojowniczki. Jestem w 2 rozdziale, w Khorinis. Co zrobić by fabuła potoczyła się dalej? I jak zostać obywatelem miasta, żeby móc się zobaczyć z Andre? Aha, i gdzie jest ciało Garonda, bo znalazłem ciało Hagena i nie wiem gdzie jest Garonda.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Temat

Masz temat do pytań na temat tej modyfikacji.

Ciało Garonda, a raczej jego duch jest w okolicach jakisni, tam gdzie było rpzejscie do GD w G2.

PS.Ty kurde umiesz czytac ze zrozumieniem? Umiesz szukać tematów?
[sub]Koza jesteś tak mądry jak zgniła pietruszka[/sub]
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Jestem w 2 rozdziale. Co zrobić by fabuła potoczyła się dalej, i jak zostać obywatelem miasta by móc zobaczyć się z Andre? To były najważniejsze pytanie.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
dostałeś się już do miasta? musisz rozmawiać z każdym npc w mieście, oni dadzą ci questy
grałam jakiś czas temu, dokładnie już nie pamiętam co trzeba było zrobić. chyba hanna chciała aby znaleźć osoby które poprą jej kandydaturę na jakieś wybory czy coś takiego (o ile nie pomyliłam modów)
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Jestem w mieście ale nie moge wejść do górnego. Pomogłem: Bosperowi, Haradowi, Mateło, Thorbenowi i Constantino. Potem pomogłem Coragonowi z Valentino. Teraz hanna może mi tylko opowiedzieć o mieście a z Coragonem da się tylko handlować.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
porozmawiaj jeszcze z kardiffem, ten z knajpy w mieście portowym, z eddą chyba też, kurcze nie pamiętam dokładnie. kardiff coś mówi że valeya nadaje sie tylko do gotowania zupy czy coś w tym stylu, i chyba dopiero potem u hanny będzie ten quest, spórbuj. pogadaj z każdym npc, nawet z dzielnicy portowej
może sobie coś przypomnę

nie czekaj tylko galopuj pogadać z każdym mistrzem (pięcioma) oraz z kardiffem. zobacz czy coś powie a potem idź do hanny (ona potrzebuje zebrać dla niej ileś tam głosów aby mogła zostać radną - to baski spisek czy jakoś tak), jak nie pomoże to sie zgłoś, kurka nie pamiętam wszystkiego
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Czeladnikami??? Chyba miszczami. I cz trzeba wykonać misję od Kardifa ze znalezieniem szkatułki na dnie wraku???
 
Do góry Bottom