Velaya - Problemy

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Witajcie, otóż mam taki problem. Jestem w drugim rozdziale Velayą no i Andre karze mi zniszczyć wszystkie kapliczki Beliara. No to ja ide do Isgarotha, a on chce żebym przyniósł mu jakiś amulet, sprawa się rozchodzi o to, że nie wiem gdzie leży ten amulet. Szukałem przy Słonecznym kręgu i przy tym gdzie jest jeden z ornamentów w G2 NK(tym w lesie) i nigdzie nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za pomoc, bo nie moge grać dalej :/
 

mirekrol

New Member
Dołączył
15.11.2009
Posty
1
mam pytanie jak się dostać do klasztoru. Wiem że trzeba wejść po skałach po prawej stronie ale co dalej ??? LUDZIE SZYBKO!!!
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
raczej bez konkretnego questa to się nie dostaniesz tak łatwo. no można po skałach lub za pomocą kodu przejśc przez drzwi,
jestem w 4 rozdziale i na razie nie było zadanka związanego z klasztorem


romek przy tym słonecznym kręgu powinnny pojawić się szkielety gobliny, jeden ma nazwę 'złodziejski' czy jakoś tak i przeszukaj jego martwe kości, tam będzie ten amulet
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Teraz mam kolejny problem, załatwiłem już statek widmo i uratowałem dzielnice portową. No i nie mam żadnego głównego questa do zrobienia, wszystkie poboczne zadania zrobiłem i nie mam już co robić. mógł by ktoś pomóc? xD
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
hmm teraz mało pamiętam, bo już trochę czasu minęło...
rozmawiałeś po załatwieniu statku i lekarstwa z kardiffem? trza z nim o tym pogadać. potem chyba z mixirem, nie pamiętam też czy z daronem. no i dopiero teraz z lordem andre.
potem te boboczne robisz warto je zrobić bo mają sporo expa.
zadanie dotyczące lariusa - to jest gówne zadanie :p i jako ostatnie
więc załatw wsztyskie poboczne, zwłaszcza mikstury constantina,
i na koniec zabież sie za lariusa... okradnij jego skrzynie, pogadaj z nim i z lordem andre a reszta się potoczy dalej
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Z Lariusem Abi to chodzi ci o ten quest że on wypuścił Corneliusa wcześniej do domu?

A z tym statkiem to zagadałem do Kardifa i do Myxira potem poszedłem do Andre a on powiedział, że jak będzie trzeba to będę mogła(xD) coś zrobić jeszcze dla korony. I nie miałem już innych questów od niego. I chodziłem do niego parę razy i nic nie miałem, ale spróbuję się pobawić z Lariusem dzięx.

Teraz kilka pytań :D
1. Gdzie jest ta kasa Corneliusa? (20 000)
2. Gdzie mogę ćwiczyć(chodzi mi o to pierwsze zadanie od Corda, co mówi że powinnam znaleźć jakieś spokojne miejsce)

Jak se coś jeszcze przypomnę to dopiszę xD
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
bo kolejnego questa będziesz mieć dopiero jak splądrujesz skrzynie lariusa, aha a masz już uzyskaną ziemie i chate?
co do corneliusa to nie wiem co dalej, to zadanie mam nierozwiązane

1. nie wiem gdzie ta kasa bo niestety nie dokończyłam tego zadania, głupi nagur spadł z dachu i się zabił :lol:
2. to miejsce do ćwiczeń to ta mała wysepka obok bustra /czy jak się zwie ten najemnik/ w każdym razie koło chaty erola, codziennie ok 5 rano tam idziesz i pojawia ci się opcja zacznij trening, potem jak ją klikniesz to ona sobie ćwiczy, potem jest opcja oczyszczenia ciała, klikasz i goła valeya wskakuje do wody popływać... reszty ci nie powiem, z tym bedzie małe zadanko
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
No więc splądrowałem tą skrzynie znalazłem szatę poszukiwacza chyba, dostałem wpis w dzienniku że to niegrzeczne itp ale nie wiem co dalej zrobić, nie mam żadnych dialogów ani z Corneliusem ani z Andre i Lariusem, próbowałem zagadać też do magów ale też nic nie było. Abi ratuj, co mam teraz robić?

A i jeszcze wpuściłem Gerbranta do górnego miasta, ale nie wiem czy ten quest ma coś wspólnego.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
mam nadzieje że zabrałeś wszystko ze skrzyni,
aha a kaplicze innosa masz postawioną w mieście?

ile masz wpisów w zadaniu larius?
bo w sumie jak się zrobiło kilka wpisów w zadanie 'larius', to potem w dziennkiu powinno być info że czas iść do lorda andre, potem jemu się mówi tzn wymienia wiele dowodów a ten marudzi że za mało i ze trza inne dodowdy, więc trza do lariusa, ten się oczywiscie nie przyznaje, pojawia się kolejny wpis,,, że czas się nocą zaczaić... no i się zaczyna :p
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
mam nadzieje że zabrałeś wszystko ze skrzyni,
aha a kaplicze innosa masz postawioną w mieście?
Mam wszystko były tam miksturki many runa szata i list który oddałem Gerbrantowi.
A jeżeli chodzi o kapliczkę, to gdzie ona miała by stać? Może jej nie zauważyłem.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
daron ma quest żeby powstała kapliczka inosa w mieście ale to powinno być jeszcze przed tym zanim da rune przed ospą. potem idzie się do lorda andre i mixira, i kamieniarza, jak zaliczysz to kapliczka powstanie niedaleko gospody coragona? w każdym razie pomiędzy domem constantina a gospodą/karczmą, tam w rogu tego muru. widać ją jak się idzie z miasta na ten plac gdzie rozdają za darmo piwko, w dzień powinien stać tam daron
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dziwne bo u mnie nikt nie stał. Gadałem z Daronem jak miał mi dać tą runę i nie miałem żadnego questa, może teraz bd miał, sprawdze.
 
S

Solmyr

Guest
Jestem w 2 roździale i nie wiem z kąt można wziąć zbroje z pancerza pełzacza gram na sile mam 88 siły ale potrzebuje tego pancerza bo mam tylko 35 obrony przed bronią.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
pogadaj z wilkiem koło gospody orlana. przyniesiesz jemu 12 płytek z pancerza pełzacza i na drugi dzień masz zbroje.
jak nie umiesz ściągać płytek, to gadając z wilkiem wybierasz opcje 'skąd mam je wziąść...' - coś w tym stylu. wtedy wilk mówi że kowal benet może ci sprzedać. po tym idziesz do beneta i kupujesz u niego płytki i wracasz z nimi do wilka, na drugi dzień masz zbroje

pozatym podobno jeszcze pomosnik matteo, rupertt potrafi szyć i robić zbroje... może on tobie wykona ;)
 
S

Solmyr

Guest
No wiem że dostaje ją od wilka ale u niego nie ma żadnego tekstu z tą zbroją.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
bo ten dialog pojawia się zdecydowanie później w grze, chyba dopiero po tym jak lord andre zleca jakieś zadania /już nie pamiętam jakie/ i wtedy jest mowa o innym pancerzu, niby odsyła do straży miejskuej ale wulfar odmawia...

dokładnie już nie pamiętam wszystkiego, wiem jedno że dialog i wilka odnoscie pancerza był zdecydowanie później nić by sie chciało ;)

zawsze mozesz zakupić u tego maga niedaleko klasztoru szate za 1200 sztuk złota, tylko musisz z nią isc do rupertta a on ci ją przerobi i dopiero możesz z niej skorzystać :)
 
S

Solmyr

Guest
A po jakiej misji Lord Andre muwi mi o tej zbroji bo mam teraz misje odszczepańcy żeby zabić wyznawców beliara.Misje o leprzej zbroji dał mi Albrecht (Palladyn)i nie wiem zkąt tą zbroje wziąć.

Kto zbiera stare monety w modzie Velaya, bo nazbierałem już ich troche i nie wiem kto je zbiera.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
koleś który non stop jest koło Onara (nie pamiętam imienia)
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
To jest Wasili. Tak jest w podstawce, ale w Velayę nie grałem więc nie wiem.
 

olej

Member
Dołączył
27.10.2009
Posty
53
W Velayi też zbiera Vasili na farmie Onara i mówi, że bezi go wykiwał i żądał 2 monety złote za jedną starą, chociaż nie przypominam sobie aby coś takiego było możliwe. Daje jedną monetę złotą za jedną starą.
 
Do góry Bottom