Ulubiony Obóz

Który z obozów najbardziej ci przypadł do gustu?


  • Total voters
    0

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Nowy obóz jest najlepszy z tego powodu, że więcej ludzi nas tam szanuje (z wyjątkiem kilku osób :D ). Chociaż stary obóz ma lepsze ufortyfikowanie :]
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Jestem za Nowym Obozem. Po prostu w tym obozie jest wspaniały klimat, i kasy. Szkodniki wyżywają się na kretach, Najemnicy (niektórzy) na szkodnikach. Magowie i Lee to wielcy wodzowie Obozu.
Konstrukcja nie jest taka ładna jak w Starym Obozie, ale też mi się podoba (Tama, Karczma, Wieżyczki strażnicze - ładniucho). No i kopalnia w kotle - można zabawić się w kreta ;] .
 

MIxer33

New Member
Dołączył
15.10.2010
Posty
5
Według mnie to na pewno najlepszy jest stary obóz , ponieważ ma niezły klimat i spoko atmosfere. Nowy obóz też jest fajny chociaż ta jaskinia nie przypadła mi zbyt do gustu, ale za to można poznać ta fajnych npc. Obóz na bagnach jest fajnie zrobiony lecz trochę pokręcony, np. Cor Kaloma szukałem z 5 minut. Ogólnie wszystkie obozy sa nieźle przemyślane przez twórców i mają swój klimat oraz oddają charakter npc-tów zamieszkujących je.
 

Luthien

New Member
Dołączył
9.11.2010
Posty
1
Stary Obóz ma najlepszy klimat. Wizualnie też ukazany jest z najlepszej strony. Drewniane chaty, zamek pośrodku Obozu. Ludzie, którzy mieszkają w Obozie też dobrze wyglądają, mają czerwone zbroje, które ładnie się prezentują.
W SO dużo się dzieje, jest arena, na której walczą gladiatorzy, kucharz, który zajmuje się codziennymi posiłkami, kowale etc...
No i tam są moi ulubieńcy, mianowicie - Magowie Ognia i mój ulubiony NPCet - Milten.
 

Parc

New Member
Dołączył
12.11.2010
Posty
8
Też przypadł mi SO najbardziej do gustu. W NO jest tylko wielka jaskinia z chatami, co mi w ogóle nie pasuje. OB jest na bagnach i jest tam ponuro. A w SO jest wszystko ładnie. Widać, że obóz. Są mury, jest zamek. Przemiła atmosfera. Łatwo można znaleźć przyjaciół. Niektórzy od razu chcą zostać kumplami (Wrzód). Widać, że jest się w więzieniu. Wszyscy się przechwalają, mogą obić pysk za byle co.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Ja zawsze dołączałem do starego obozu bo lubiłem być na początku cieniem no i dostałem domek za darmo ;p ale nie uważam tego obozu za zbyt normalnego bo niektórzy są tam jacyś dziwni, za całkiem przyzwoity obóz uważam nowy obóz lecz stary obóz ma zamek, panuje tam fajny klimat ,to prawie tak jak w jakimś małym miasteczku a nowy obóz ma tylko zwykłe chaty i wogóle.. A obóz bractwa to już jest całkowicie porąbany, sami dziwacy
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Mi się podobał najbardziej Nowy obóz, w fajny sposób zbudowali chaty, mieli duży teren ( ciekawi mnie tylko gdzie jest niby to tajemne przejście, którym strażnicy ze Starego Obozu atakowali na wolną kopalnie. W Obozie Sekty podobały mi się chaty na drzewach. Hmmm... Stary Obóz nie był dla mnie taki ciekawy jak inne :)
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Według mnie najlepszy jest Nowy Obóz. Nie handlują z królem Rhobarem II i mają całą rudę dla siebie, którą składują by wysadzić Magiczną Barierę. Jeremiasz destyluje ryżówkę w karczmie, handlują z Bractwem zielskiem i mają największych wojowników - Gorna, Lee, Torlofa i świetnego złodzieja Laresa. Posiadają Wolną Kopalnię, napadają na SO, po prostu najlepszy obóz i tyle.
 

Riff

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
26
Najbardziej lubię Stary Obóz i Obóz Bracta. Z tegoż powodu, że w grach najbardziej cenię sobie klimat - a tam klimatu co niemiara. A w NO nie mogę go wyczuć.
 

605534619

New Member
Dołączył
28.2.2011
Posty
31
Najchętniej Nowy Obóz każdy robi co chce nie ma żadnych zasad i praw nikt nikomu nie mówi co ma robić i jak i to mi się tam podoba.
 

Zer0000000

New Member
Dołączył
1.3.2011
Posty
5
Dla mnie NO fajny klimat i jest tam mój ulubiony NPC z Gothic'a Lee
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja wybrałem Obóz Sekty... Grałem w Gothica milion razy, a po stronie sekciarzy grę przeszedłem tylko raz. Bractwo wyróżnia się na tle innych obozów swoją oryginalnością i nietypowością.
 

Venarek

New Member
Dołączył
13.5.2011
Posty
4
Grę przechodziłęm najczesciej nalezac do starego obozu, jednak najbardziej przypadl mi klimat w Nowym Obozie :)
 

miozu

New Member
Dołączył
14.6.2011
Posty
12
A dla mnie jakoś zawsze podobał się i miał klimat Obóz Bractwa, nie wiem dlaczego :) Chyba z 2 razy tam dołączałem :D zawsze podobały mi się ciężkie zbroje strażników świątynnych.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Podczas ostatniej gry w Gothicka a właściwie po niej stwierdziłem że moje poglądy na Obozy zmieniły się całkowicie. Nowy Obóz nie jest już taki fajny stracił swój klimat. Teraz na czele wysunął się Stary Obóz, przekonałem się że to on jest najlepszy i że w nim panuje najfajniejszy klimat choć Obóz Sekty też taki ma. Stary Obóz ma najlepszą sytuację z Obozów i jest najlepiej ustawiony, tutaj żyje się na wysokim poziomie. Sekta była by fajna gdyby można był zostać Guru i gdyby nie sztywni Guru ale ogólnie Obóz jest fajny.
 

Widzi Wszystko

New Member
Dołączył
6.10.2010
Posty
19
Dla mnie wszystkie obozy są fajne i każdy ma swoje plusy i minusy. Osobiście głosowałem za Nowym Obozem ponieważ jest najnormalniejszy i "najbezpieczniejszy" Ponieważ obóz sekty "zamieszkują go szaleńcy, którzy wierzą że ich bóstwo pomoże im się z tąd wydostać". Posiada bardzo dobry klimat życia nad bagnami: chaty na drzewach, drewniane mosteczki,magicznie świecące lampy nocą dodają uroku, bagienne ziele, bardzo fajne zbroje, magia śniącego. Jednak ta ich chora obcesja na punkcie Śniącego, źle zrobione ścieszki/uliczki w obozie, kiepska oriętacja w obozie, i takie tam.Stary Obóz to "najbezpieczniejsze miejsce w koloni " oczywiście jeżeli się im zapłaci. Żądzą nim więźniowie tak jak NO. Zajefajny klimat przedstawiający życie koloni. Ten obóz wydaje się być najlepiej zaprojektowany: Zamek dookoła niego zewnętrzny pierścień. Leży w centrum koloni. Najbogatszy, rządzący dyktatorską władzą Gomeza. Najgorsze życie najniższej kasty. Nowy obóz "tylko tam znajdziesz prawdziwą wolność jak na kolonię karną" znajdziesz tam dużo fajnych przyjaciół. Bardzo przypadł mi do gustu sposób życia: obóz w jaskini, szkodniki okradają SO, magowie wody gromadzą rudę do wysadzenia bariery, krety wydobywają rude dla magów wody, najemnicy pilnują rudy z Lee i Gornem na czele. Magowie wody są przywódcami, żadnych zasad, można tłuc szkodniki i nikt ci nic nie zrobi, nie jest tak strasznie jak mówią w SO, klimat w jaskini jednak się nudzi i nie przypada do gustu. Mówią że Najbezpieczniejsze miejsce to SO - do czasu. obóz bractwa w części rozpadowi ulega w 2/3 rozdziale po nieudanym przyzwaniu Śniącego. A SO w 4 rozdziale po zawaleniu się Starej kopalni. Gomez wpada w szał wysyła ludzi na wolną kopalnie wypowiadająć wojne wszystkim obozom i zamykająć bramy - i to ma być bezpieczny obóz?

Podsumowując: Na początku od razu widać, że SO jest największy, najlepiej zorganizowany, najbogatszy - utrzymuje się dzięki handlu magiczną rudą, posiada największą władzę, wpływ i kontrole w koloni. Do niczego nie dążą, chcą jedynie się wzbogacić dzięki handlu rudą.
OB leży na bagnach a utrzymuje się i pozyskuje nowych wyznawców dzięki bagiennemu zielu. Wyznawcy liczą na pomoc Śniącego w zniszczeniu Śniącemu.
NO leży przy wielkim jeziorze utrzymuje się dzięki napadom szkodników na konwoje do starej kopalni, pozyskuje nowych ludzi dzięki dużej swobodzie, wolności, dąży do zniszczenia bariery.
Ja osobiście dołączyłem do Starego Obozu - przekonał mnie Diego. Jak mnie wygnali to poszedłem do nowego.



(Post będzie prawdopodobnie jeszcze edytowany przez autora)
 

gra

Banned
Dołączył
16.8.2011
Posty
42
Nigdy się nie zastanawiałem jaki obóz jest najlepszy bo każdy z obozów jest fajny i ma to coś w sobie. Ale gdybym miał wybierać to wahał bym się pomiędzy starym a nowym obozem. Sekta mi się nie podoba, ta jej dziwaczna tajemniczość mnie od niej odpycha i tyle. W nowym obozie czuję się wolnym ale stary obóz ma klimat który jest świetny. Wybrałbym Stary obóz lecz tylko z malutką przewagą bo nowy obóz też jest bardzo fajny.
 

Yerden

New Member
Dołączył
1.9.2011
Posty
11
Grając w Gothic'ka spodobał mi się każdy z obozów ale gdybym miał wybierać, to wahał bym się między Starym Obozem, a Bractwem. Stary obóz ma swój jedyny i niepowtarzalny klimat, tylko w tym obozie czułem się pewnie i nie miałem wrażenia, że ktoś bez powodu mnie zaatakuje, ale i to można uznać za minus. Choć w późniejszym etapie gry stary obóz odwrócił się od Bezimiennego, ja i tak lubię ten obóz. W obozie na Bagnie spodobał mi się system kast. Od samego początku mogliśmy szkolić się albo w magii albo w walce mieczem. Mogliśmy zostać strażnikiem świątynnym ale szkoda, że nie mogliśmy zostać guru. Ogólnie obóz sekty miał fajny klimat, fajne NPC i był fajnie położony.
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Ja tam wybieram często Stary Obóz. Bo w Nowym Obozie i Bractwie dużo przebywamy ze względu na fabułę: najpierw Wielkie Przyzwanie w Bractwie, a potem szukanie kamieni dla Magów Wody. A zadania w pierwszym rozdziale i tak wykonuję wszystkie dla każdego obozu osiągając w ten sposób 8 poziom w pierwszym rozdziale.
 
Do góry Bottom