Pierwsze Wrażenie Po Zagraniu W G3

Status
Zamknięty.

MaxLew

New Member
Dołączył
23.9.2007
Posty
10
Tutaj napiszcie swoje wrażenia jak przybyliście do tej małej mieścine gdzie się sieka na samym początku z orkami. Czy gra spełiła wasze oczekiwania? Podzielcie się swoimi przeżyciami. :p
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Cóż na początku to gra mi trochę przycinała i jakieś pół godziny spędziłem na ustawianiu optymalnych ustawień, ale potem... ta walka w Ardei to taki odprężający hack'n'slash trochę, sprowadza się do klikania myszką ;) odprężający, ale nie wymagający, system walki potem mi się znudził. Ale nie o tym.

Całkiem fajne pierwsze wrażenie, bugów w grafice tam za bardzo nie uświadczyłem, ale niestety...

...wyszedłem z Ardei i zabił mnie wilk atakujący z prędkością światła. I te powolne czasy ładowania :/
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Mnie troche zatkało na początku. Zanim się ruszyłem to juz prawie po walce było ;p
Nie spodziewałem sie tego że początek gry może tak wyglądać. No ale dobyłem miecza i zaczałem siekać orków.
Potem powoli zaczałem załapywać o co chodzi.
 

MaxLew

New Member
Dołączył
23.9.2007
Posty
10
CYTAT(Dragomir @ 24-09-2007, 12:36) [snapback]154296[/snapback]
...wyszedłem z Ardei i zabił mnie wilk atakujący z prędkością światła.

Wiesz Dragomir? Mi się zdarzyło identycznie jak Gorn zaprowadził mnie do obozu buntowników i tam była misja żeby zabić wilki to ledwo co wyszedłem z obozu szedłemz 5 sek, at u wilk. Ledwie zdążyłem wyciągnąć łuk dwa strzały dostał sostało mu bd mało HP, ale tak szybko atakował, że strzeliuć nie mogłem. Postanowiłem wyjąć miecz próbuję klikam cyferki wszystkie po kolei i nagle DED. O tak począki są piekielnie trudne <_<
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
pierwsze wrażenie...hm..wściekłość ogarniająca ciało i umysł
bo prze błędy nie szło normalnie grać...spędziłem sporo czasu optymalizując kompa
i szukając rozwiązań na gówniane problemy.....błędy systemowe..zacinki..where is guru itp.
No początek był sumie nawet niezły...fascynacja serią sprawiła, że byłem pozytywnej myśli
aczkolwiek nie za długo....mimo w sporego przycinania..pomijam już wgrywanie długie
ruszyłem zwiedzać krainę..na początku było ok ale z czasem zacząłem tracić zapał
i po wyzwoleniu 3 miast ogarnęła mnie taka monotonia że odłożyłem G3 na miecha
dopiero potem zacząłem grać i doszedłem do VArantu a teraz zawiesiłem się
w Nordmarze i wcale jakoś mnie nie ciągnie, żeby grać..G3 jest po prostu NUDNY
 

**Milten**

New Member
Dołączył
18.9.2007
Posty
7
Po obejrzeniu filmiku czułem się nieziemsko. Początek gry też był niezły, najbardziej mnie wkurzyło to co wspominał Dragomir zwierzęta, - to jest zapewne błąd gry bo tak być nie może mam zbroje wysoki level i tu po bitwie z tyloma orkami zostaje pokonany przez wilka czy dzika, to jest duży błąd, który często wprowadzał mnie w szał. Grafika jest imponująca ale teżwyszukałe błędy np. drzewa i kamienie wiszące w powietrzu nad ziemią niedaleko miasta Ishtar. Ale pomijając te błędy gra była wypasiona inacze przecież być nie mogło to przecierz GOTHIC ten tytół mówi wszystko. MAm tylko nadzieje że GOTHIC 4 będzie dopracowana na maxa i ciekawa :)
 

LaRes ruLeZ

Member
Dołączył
22.8.2007
Posty
45
Tylko nie tytół <_<

Od razu w Ardei to mi się nie podobało jedna, ale jak ważna rzecz. Mianowicie monotonność, monotonność i jeszcze raz monotonność. Od klikania można zwariować, co prawda z dystansu się lepiej gra, ale z broni... w miejscu się nie da atakować, klikasz cały czas i klikasz. Jak powiedzmy nikt w mieście nie ma kuszy i łuku to można nawet w monitor nie patrzyć i rozwalić miasto na 1 poziomie :huh:. W g1 i 2 nie było mowy o czymś takim. Ale z takimi trzema wilkami przegrać mając 30 poziom to już nie jest śmieszne. A zadania to samo - monotonność, monotonność i jeszcze raz monotonność. Od razu G4 nie kupię, poczekam na opinie innych.

odbiegłem od tematu :p
wyzwoliłem ardeę (po długim czasie) i zabił mnie wilk lecący na mnie z tyłu jak bomba. Potem mnie krew zalała i to co napisałem wyżej. (wyzwoliłem cape dun na 1 poz. bo kusznikami zajął się Denzel)
 

Dark Powell

New Member
Dołączył
26.9.2007
Posty
1
Mi ghotic 3 strasznie muli chodz do wyzwolenia ghoty doszedłem ( nie powiem ile mi to czasu zajeło) <_<
Grafika bardzo ładna tylko dupa ze rozdziałó nie ma :/ nawet jka masz 10 lvl to mozesz isc na assasynów ;o??
a nauka walki brania dwuręczną miałem the best a miecz i tak za ostrze trzymał :angry:




a jak juz to moze mi ktos doradzic co zrobic zeby mi gra nie muliła :]??
me komp spełnia wszystkie wymagania a i tak kicz ;//
 

LaRes ruLeZ

Member
Dołączył
22.8.2007
Posty
45
dark powell

Masz tu link z programem gothic 3 tweak optymalizujący grę; uruchamiasz, wybierasz jaka karta graficzna i ile ram i grasz. (niby pomaga, ale ja tam różnicy nie widzę)

PS. słyszałem też, żeby go uruchamiać przed każdym rozpoczęciem g3.

PPS. tak trudno napisać Gothic?
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Pytasz się o pierwsze wrażenie ??

Zaraz wam wszystko opowiem...

Premiera G3. Wielka chwila... idę do EMPIKA w kieszeni 180 zl ( na kolekcje kolekcjonerską ). Jest Gothic 3 ale nie wersja kolekcjonerska. Cóż trzeba brać to co dają. Jadę do domu. Siadam za kompem. Włączam instalowanie i ... klapa. Pokazują się jakieś błędy. Dobra lecę dalej. Zainstalowało się !!! Włączam, wciskam nową grę i ...
znowu klapa. Ładuje się tak długo że można zjeść pełny obiad i jeszcze zdążyć się przespać. Koniec ładowania, pojawia się bezi i ruszam do ataku. Jeśli to co bezi robił można nazwać ruszaniem się. Wciskam lewy myszki w nadzieji że trafię w orka. Po godzinach miecz beziego doleciał do orka. W skrócie pierwsze wrażenie marne. Tnie się !!! Kompletna klapa...
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
U mnie pierwsze wrażenia były inne niż u innych :p
Czyli było tak:
... po zainstalowaniu gry wgrywam łatkę ;) , zmieniam ustawienia gry na minimalne i włączam grę (kilka minut ), oglądam piękne intro i jestem w Ardei i nic mi się nie tnie :p
Wilki atakują tak jak powinny atakować, gra się nie tnie i wszystko jest piękne ... oprócz grafiki.
Zmieniłem ustawienia na średnia, tak aby zobaczyć jak to by było, no i się przeliczyłem <_< zawiecha nawet n pustyni :angry:

Trochę żałuję teraz, że kupiłem oryginała za 130zł a nie teraz za prawie dwu krotną mniejszą cenę :unsure:

Ostatnio chciałem sobie znów pograć w Gothica 3 ale bez zawiechy i dlatego chciałem podrasować kartę graficzną.
Tak wszystko zwaliłem, że wszystko jest "przecudnie okrągłe" i żadna gierka oprócz Call of Duty nie działa :(

Czyli G3 jest dobrą grą, ale ma za wysokie wymagania ;)

PS I najważniejsze - slajdy z głosem są gorsze od końcowych filmików :lol:
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
Może trochę nie na temat pisze ale mam pytanie :D kupuje se Gothic 3 i przeczytałem wasze opinie i mam mieszane uczucia kupic czy nie?.. przeszedłem G1 G2 i Noc Kruka.i mam 2ugie pytanie czy Gothic 3 jest Lepszy Gorszy Czy moze taki sam jak poprzednie serie cyklu? ;) ;) PoZdRo i z góry dzieki za odpowiedzi!!!
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT(Vitek @ 24-11-2007, 13:49) [snapback]159993[/snapback]
Może trochę nie na temat pisze ale mam pytanie :D kupuje se Gothic 3 i przeczytałem wasze opinie i mam mieszane uczucia kupic czy nie?.. przeszedłem G1 G2 i Noc Kruka.i mam 2ugie pytanie czy Gothic 3 jest Lepszy Gorszy Czy moze taki sam jak poprzednie serie cyklu? ;) ;) PoZdRo i z góry dzieki za odpowiedzi!!!

Grafika jest oczywiście lepsza, według mnie wyśmienita (Chyba że masz słaby sprzęt). System walki jednym się podoba, drugim nie. Klimat straciła ta gra. Fabuła prosta i bez zwrotów akcji. Ale to gothic i jezeli kochasz tą serię to kupuj!
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
CYTAT(Rangiz @ 24-11-2007, 13:54) [snapback]159994[/snapback]
Grafika jest oczywiście lepsza, według mnie wyśmienita (Chyba że masz słaby sprzęt). System walki jednym się podoba, drugim nie. Klimat straciła ta gra. Fabuła prosta i bez zwrotów akcji. Ale to gothic i jezeli kochasz tą serię to kupuj!


acha... nie no o wymagania gry sie nie martwie poniewaz niedawno zrobilem upgrade kompa.dobra dzieki za odpowiedz :D
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
No już będzie rok jak G3 ukończyłem chyba ;]
Powiedzieć, co nie, co mogę, wiec to uczynnie.
Grając w G1,G2 i NK nastawiłem się na coś bardzo wielkiego, w zasadzie się nie zawiodłem, gra mnie wciągnęła. No może nie na dni i noce, ale spodobała mi się bardzo.
Oglądając screeny na kompach o wiele lepszych od mojego nie nastawiałem się na dobra grafikę, prawdę mówiąc modliłem się żeby gierka ruszyła, zainstalowałem, oczywiście jakiś błąd wyskoczył, ale szybko się uporałem. Po włączeniu Nowa Gra, oglądnięciu filmiku nadeszła chwila prawdy, ruszy czy nie? Nie minęła minuta a na gębie pojawił się rogal, bo gra chodziła. Chodziła lepiej niż się spodziewałem (w niektórych miejscach świata na max grafie chodziło w miarę płynnie).
Gdy rozpoczęła się pierwsza walka, wydawało mi się, że to mam buga jakiegoś lub cos się porypało. Początek gry, a ja mam już orków zabijać? o_O No cóż, walka była w miarę prosta, system walki był inny niż w poprzednich częściach, ale dało się przyzwyczaić dość szybko. Gdy oczyściłem miasto, pomyślałem sobie, że ta gra jest wypasione, nie spotykałem większych bugow, nic mi nie uprzykrzało gry (no może resetowanie się w najmniej oczekiwanych momentach, ale to wina kompa, nie gry) wiec było dobrze. Świat przeogromny, sporo zadań, fakt oklepane - weź to i zanieś do tego NPC, znajdź i przynieś mi 2 roślinki, idź z informacjami do NPC itd. itp., Ale cóż, o Gothic, nigdy nie miałem dobrego zdania o drobnych zadaniach w tej gierce. Nagrody już były odrobine ciekawsze, w G1 i G2 baaardzo rzadko dostawało się w nagrodę za wykonanie jakiegoś zadanie bron, naszyjnik czy cos w ten deseń, tylko kasa, kasa i kasa.
Jak już wspomniałem świat jest ogromny, w zasadzie to za ogromny, bo ciężko było się połapać bez używania mapy gdzie iść, a znalezienie i powrót po jakimś czasie tego samego miejsca sprawiało mi wielkie trudności. Poziom trudności gry oceniałem na dość trudny (nie bawiłem się w zabijanie wszystkich z kuszy, nie przyszło mi to w zasadzie do głowy;) ), ale dawałem jakoś rade.
Pomyśl z reputacja i orężem zależnym właśnie od niej sprawił na mnie dobre wrażenie (w G2 nie było czegoś takiego). Niestety torebka na ramieniu Beziego ciągle była bez dna i setki mieczyków, toporków mieściło się w niej bez wielkiego problemu ;)
Fabułą, w zasadzie to sam nie wiem czy była ona ciekawa czy nie, ale pomyśl, że dołączeniem do kilku frakcji, tudzież ras spodobał mi się bardzo.
System walki, nie wyrobiłem sobie konkretniejszego zdania, nie sprawił mi większej trudności, ale nie był jakiś super.
Nowe czary, bardzo dużo nowych grafik przedmiotów, to było fajne.
Ogólnie gra bardzo mi się spodobała, nie bardzo rozumiem osoby, którym się nie spodobało cokolwiek, ale o gustach się nie dyskutuje ;), może fakt, że jestem maniak Gothica się do tego przyczynił.

Trochę się rozpisałem, ale i tak nie uwzględniłem wszystkiego :) .

Pozdro.
 

Quinuir

New Member
Dołączył
11.11.2007
Posty
7
No cóż. Kiedy dowiedziałem się od kolegi, że na samym początku, będę musiał miecza dobyć, trochę sie zdziwiłem. To tyglądało jakoś tak: "Co K***a?! Mam walczyć, na samym początku z tymi Orkami? Chłopie, przecież szans niemam!" - Centralka
Ale gdy zagrałem, zobaczyełm staty. To się nawet ucieszyłem.
100 siły, na poczatek to było dość dużo. Takiego orka, na parę ciosów było. A, np. w Gothic 1, aby zabic orka, to... zabiłem dopiero, pierwszego w 3 rodziale - myśliwego lub zwiadowcę, na cmentarzysku.
Nastepnego co ujrzałem to... oszałamiająco pięknie, zabójczą grafikę. Była prze - the best.
Nie przejmowałem sie fabułą, tylko stałem na środku bitwy, patrząc to na ludzi, to na ziemie, domy, schodzy, trawę, znaki. A gdy skończyła sie bitwa, wyszedłem na zewnątrz, to nawet ścierwojad mnie zabił xD To znaczy stałem zamórowany, patrzac na niego. Wyjąłem miecz, dopiero gdy miuałem, gdzieś koło 30-50 żyć.
Tak, więc grafika w Gothic 3, moje pierwsze wrazenie po zagraniu, były dobijająco piękne xD
 
Dołączył
13.11.2007
Posty
44
Święta 1 rok temu od babci dostałem prezent to był G3
Instaluje klikam na ikonkę a tu klapa pierwszy dzień spędzony na naprawianiu błędów
Potem zacząłem grę miałem tak słaby sprzęt ze cud ze uciągnął na minimalnych ale i tak grafika była boska zacząłem odbijanie Ardei patrze a tu orkowie i myślę no to sie nawalczę zaraz mnie zabiją patrze w staty 100 siły ?? no to jedziemy wybiłem wszystkich orków i odkryłem że są z 2 razy słabsi niż w poprzednich częściach. To moje pierwsze wrażenie szkoda że tak nie zostało do końca ;/
 

krzych mag

Member
Dołączył
30.12.2007
Posty
47
wrażenie extra!!!zaczyna sie od sieczki z orkami czyli to co lubie.

jednak wkuża mnie to że nie można przyłączyć sie do jakiejś gildi bo oni tam zawsze dają żarcie,broń,pancesz,eliksiry,zwoje i co tam jeszcze chcesz.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
A ja byłem podniecony :p. Cieszyłem się że mi działa. Nie zwaracałem uwagi na błędy. Niektórzy mówią że to totalne dno. A ja się nie zgodzę. Ogromny świat zrobił na mnie wrażenie. Gdy pierwszy raz grałem i niestety musiałem skończyć, uważałem że ta gra jest świetna. Później trochę gorzej.. Ok, nie będe opowiadał co było następnie bo to by było nie na temat..

Pozdrawiam
 

Sarber

New Member
Dołączył
30.12.2007
Posty
7
Wrażenia super exstra.

No ale jak zaczołem to musialem zmienic ustawienia dopiero wtedy. No wtedy wyciągnąłem zabójce orków i zaczołem ciachać bardzo mi sie to podobało rozpoczecie gry a tu juz taka jatka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom