Oficjalne Wymagania...

Status
Zamknięty.

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
QUOTE Natomiast mnie powinno nurtowac, czy pojdzie na takim kompie: 1,8 GhZ, 512 RAM, Radeon 9200. Wiem ze trzeba go ulepszyc, ale mam taką nadzieje ze mi sie to uda przed premierą Gothica 3. Co radzicie mi wymienic?

Wiesz co możesz wymienić? Wszystko...
tongue.gif
Patrząc na wymagania G3 będzie ci potrzebny dość solidny sprzęt, zmień procka(co najmniej Athlon 64 3000 lub Pentium IV 3 GHz), kup lepszą k. graficzną (klasy Radeon X800) i dokup ramu a G3 powinno śmigać na najwyższych detalach.

pzdr
 

Xombium

Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
72
QUOTE (macmaj @ 03-01-2006, 04:50) z tymi wymaganiami to chyba troszke za wczesniej przesadzac komu jak bedzie chodzilo, nie chce zebyscie mnie zle zrozumieli ze sie przechwalam or cos w tym rodzaju ale mam A64 3800, gf7800gtx i ramu 2x1gb patrioty'a llk d.ch i mam dziwne wrazenie ze gdy gra juz wyjdzie w tym roku to grafy na maxa moj komp nie uciagnie...moze mniej wiecej na 3/4.

bardzo producent podaje wymagania minimalne i optymalne z tym ze prawie zawsze jest tak ze na min. praktycznie nie da sie grac a na optymalnych tez nie zawsze jest "rozowo"

oczywiscie mam nadzieje ze sie myle...
Czlowieku ile zaplaciles za tego kompa?? No wiesz w Polsce takich nie ma :/. Tak nawiasem mowiac to powinnismy zamknac temat, bo wszyscy chca kompem zakozaczyc :/.
@Topic
Mysle ze mi na l00zie pojdzie G3
tongue.gif
 
Dołączył
18.1.2006
Posty
32
A co do tego komu pujdzie oto wymagania (z tej stronki)

''Oto oficjalne wymagania Gothic 3:

Minimalne:
- 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
- 1024 MB Ram
- Karta graficzna 64 MB
- Windows 2000, ME, XP, Vista
- DVD-Rom
- Karta graficzna kontabilna z DirectX 8.0

Zalecane:
- 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
- 1024 MB Ram (Dual-Channel)
- Karta graficzna 128 MB
- Windows 2000, ME, XP, Vista
- DVD-Rom
- Karta kontabilna z DirectX 9.0c''

na minimalnych można grac:)
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
ja po cichu mam nadzieje ze na moim
AMD Athlon 1.7 Ghz
640MB DDR RAM Kingston 333Hz
GeForceFX 5200 128MB
SoundBlaster LIVE!
WinXP

pojdzie chociaz na najnizszych detalach to by mnie bardzo uradowalo
wink.gif

nie sadzicie ze te wymagania oficjalne sa zawyzone?
bo mnie sie wydaje ze minimalne zamkna sie w 512 RAM ... zawsze wymagania na poczatku sa zawyzane...
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Wymagania minimalne

CPU: AMD/P4 2 GHz

RAM: 1024 MB

GPU: z obsługą (minimum) Shader Model 1.4 oraz 128 MB pamięci

Wymagania zalecane

CPU: AMD/P4 3 GHz

RAM: 1,5 GB

GPU: z 256 MB (Radeon X1600 / GeForce 6800)

Pozostałe wymagania

4,6 GB wolnej przestrzeni na dysku

DirectX 9.0c

DirectX 8.1 i kompatybilna karta dźwiękowa

Windows 2000/XP/XP64

Czytnik DVD

Oficjalne i zarazem ostateczne wymagania :)
Co o tym myslicie?
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Szczerze to na mojego starego blaszaka to troche za duzo :D Ale poczekam, bo moj brat lada dzien swojego kompa złozy wiec chyba pogram.
Jesli gra bedzie dobra to ani do ceny ani do wymagan sie nie przyczepie :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
No niby ma być dobra :)
U mnie blaszka też nie da rady uciągnąć, ale już mam trochę odłożone na nowego pieca.
Liczę, że zagram w G3 jeszcze w tym roku.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
QUOTE(Kacperex @ 01-10-2006, 11:41) [snapback]124689[/snapback]

No niby ma być dobra :)
U mnie blaszka też nie da rady uciągnąć, ale już mam trochę odłożone na nowego pieca.
Liczę, że zagram w G3 jeszcze w tym roku.



Ja na pewno kompa nowego nie będę miał, no chyba, że wygram w totka. Ogólnie nie jest źle mam 1GB ramu, procek w miarę, tylko karta mnie niepokoi. GeForce FX 5200 to syf jakich mało więc będzie problem. Może zrobię zamianę z kumplem kartami na jakieś dwa miechy i wtedy powinien mi GIII względnie chodzić na ustawieniach średnio-niskich ; P
Swoją drogą to koszmarne wymagania, jak dla mnie.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
QUOTE
RAM: 1,5 GB
Hmmmm.

No, Gothic zawsze słyną z RAMo- żernosci, ale 1,5GB RAMu to już letka przesada. Ogólnie rzecz biorąc gra powinna u mnie odpalić ale jeśli chodzi o samą jakość grania to już nie mam co do tego pewności, (podobnie było zresztą z Obliwionem). Jedyne pocieszenie wynika z faktu że teraz i tak nie będę mógł poświęcać zbyt dużo czasu kompowi więc może kiedy przyjdzie co do czego będę miał kasę na nowy sprzęt :p.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Hmm mi Gothic 3 pojdzie bez problemów, ale jak kilka dni temu zobaczyłem, że w zalecanych ustawieniach widnieje 1,5 zamiast 1 giga ramu jak dotychczas to się załamałem. 512 mb ramu z nieba nie spada. Mam nadzieje, że to FAKTYCZNIE już OSTANIE oficjalne wymagania, bo z każdym dniem chyba je zwiększają. W każdym razie będzie mi chodziło na full bez problemu no może z zacienciami bo mam tylko 1 giga ramu. :huh:

Oby PB już nic nie zmieniali.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE
Oby PB już nic nie zmieniali.


Chyba KPISZ!

nie no jak dla mnie 1,5GB RAM to ABSURD! moze jeszcze w dualu ?!
:unsure: juz sam nie wiem czy oni nakrecaja tak sytuacje czy serio jest tak zle...

do niedawna cieszylem sie ze g3 mi pojdzie na najnizszych (mam 640MB ale zawsze..)
a teraz nagle slysze ze 1GB !!! i po chwili jeszcze lepiej 1,5 GB :/

ja mam nadzieje ze oni to ZMIENIA bo wstepne info (to pierwsze ktore sie ukazalo) opiewalo na 1gb pamieci
i wtedy byly protesty :/ potem niby wymagania mialy zostac zoptymalizowane na 512 absolutne minimum

to cale PB i wyczekiwanie a takze stresowanie sie kazdym dniem bo MOZE cos dzis nowego na ten temat... ogolnie to wkurza :/ ja mam nadzieje ze minimum... absolutne ale minimum to 512 MB :/

grrr...
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Nie tak ostro doktorku. Mi chodziło o to, że by nie robili już wiecej zmian w wymaganiach i by ich nie zmieniali NA JESZCZE WYŻSZE. Jeśli PB miała by je zmniejszyść to chwała im za to ale watpię w to :( , bo Gothic już w produkcji.

Oby te wymagania się nie sprawdziły i żeby chodziło na niższych. ;)
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Dark Shadows @ 02-10-2006, 07:56) [snapback]124700[/snapback]

Nie tak ostro doktorku. Mi chodziło o to, że by nie robili już wiecej zmian w wymaganiach i by ich nie zmieniali NA JESZCZE WYŻSZE. Jeśli PB miała by je zmniejszyść to chwała im za to ale watpię w to :( , bo Gothic już w produkcji.

Oby te wymagania się nie sprawdziły i żeby chodziło na niższych. ;)



nie tyle zeby sie nie sprawdzily ale OBY ... OBY Byly specjalnie zawyzone :/
chyba sie rozplacze jak nie pogram w trojke :( :p
 

Xombium

Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
72
Jezu... zastanow sie doc co piszesz (ma racje Shadows i nie zebym Cie obrazal czy cos...). Kogo obchodzi jakas tam Polska skoro w niemczech kupic 2 GB Ramu to zero problemu i wydatku?. Pozatym to chyba logiczne, ze tak zzera RAM... tu nie ma doczytywania lokacji, tylko caly swiat jest na biezaca wczytywany wiec potrzeba duzo RAM-u. Mozesz zaczac plakac jak nie masz zamiaru wytrzasnac 1.5GB :). Ponoc Dual-Core daja 30% kopa w wydajnosc, wiec tez bym sie na Twoim miejscu zaopatrzyl (oczywiscie nie teraz, ale w najblizszej przyszlosci). :)
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Ludzie Gothic 3 nawet na najmocniejszych konfiguracjach przycinał. Przykładem jest to, że gościu na filmiku, który oglądałem niedawno na sprzęcie oto takim: Athlon 64 X2 3800+ 2 GB Ram GF 7800 GT 256 MB najnowszy G potrafił przyciąć, więc ludzie z kartami pokroju GF 5500 i 512 MB Ramu nie mają co marzyć aby wogóle odpalić gre.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Radek 9200 pro :D karta słaba prawda? Wyobraz, że sobie gram w Gothica 3 .
Fakt tnie, ale nie ze wzgllędu na karte, lecz na procka i pamiec. mam giga ramu, a je mi go w 5 minut i ciagle odczytuje. Procek 2000 sie poci masakra.
Inwestujcie w pamiec i procki, bo sama grafika nie jest, aż tak mocno obciążona.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Hmm cichy nie prawda ;]. Mój kumpel (512 ram) załatwił se Gothica 3 po eng. poszedł mu, ale się ciał , i tak nie gra bo to eng ;d, poczeka se chyba na pl ;].
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Sory za pomyłkę, ale tak wnioskuje z forumowych wypowiedzi. Jednak na tej konfiguracji, którą podałem G3 ciął się może nie jakoś drastycznie mocno ale jednak. Powinien płynąć po 50 FPS a tu cos takiego <_<
 

Cin

Member
Dołączył
29.10.2004
Posty
84
Cze!( już dawno mnie tu nie było)
Ja mam : pentiumD 3 X 2 Ghz
Nvidia ge force 6200 turbo cache <_<
1024 mb ram
Jak myślicie na jakich ustawieniach mi pójdzie żeby się nie cieło?
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Cin @ 05-11-2006, 21:37) [snapback]125818[/snapback]

Cze!( już dawno mnie tu nie było)
Ja mam : pentiumD 3 X 2 Ghz
Nvidia ge force 6200 turbo cache <_<
1024 mb ram
Jak myślicie na jakich ustawieniach mi pójdzie żeby się nie cieło?



CZE!

Wg mnie wogole ci nie pojdzie :) :D :D :D

Jak myslicie ludzie ?

pozdro :p:p:p
usmiac sie mozna :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom