Oficjalne Wymagania...

Status
Zamknięty.

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
No nie wiem czy słyszeliście ale na gram.pl podali oficjalne wymagania trójeczki...
cool.gif
Powiem tyle: są monstrualne
dry.gif
Pentium 4 2,8Ghz i Radek X800 chyba mówią za siebie, nieprawdaż?
tongue.gif
Nie mówiąc już o 1Gb RAM'u... Ciężkie jest życie gracza, oj cięęęęężkie
mad.gif
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
No mi to się nawet nie zainstaluje chyba
tongue.gif
. Mój komp:

- celeron d315 2.3 gHz
- radeon 9550
- 512 ddr ramu

Mysle, ze sobie nie pogram
biggrin.gif
. Łączę się z tobą w żalu. Trzeba byłoby kupić nowego kompa... Ale funduszy brak
sad.gif
.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Wymaganie już były podane dawno ale szacowane (chyba?) i już po screenach można było wywnioskować że nie każdy sobie pogra w tą niesamowitą grę (w tym ja
sad.gif
), szkoda że wymagania są "aż" takie duże
dry.gif
, wg. mnie panowie z PB powinni zoptymalizować kod tak, aby zmiejszyć wymagania chociaż o 1/3 (jedną trzecią).
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Mnie na 100% G3 pojdzie.Moj komp:

-Sampron 2600+(1.6 Ghz) lecz po tunningu ma 3.0Ghz

-512 Ram

-GeForce 5600XT 128Mb

Choć wiem ze nadal G3 bedzie mi troche przycinac
dry.gif
no ale przynjmiej jakos tam pogram
biggrin.gif
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Ej wy przy mnie skaczcie z radości....

- Celeron 1,7 Ghz
- 256 ddr Ram
- GeForce 2 MX 64Mb/64bit


dry.gif
dry.gif
dry.gif
dry.gif


Więc nie płaczcie!! Co ja dopiero mam zrobić!!
Ale nie jest tak źle... Ojciec mi powiedział, że kupi mi nowego jeżeli zdam dobrze egzamin
tongue.gif
Sam mam 600zł, a do tego przecież jest Boże Narodzenie i bierzmowanie
tongue.gif
Na wiosnę, kiedy wyjdzie G3, Wiedźmin itd. itp. myślę że będe rypał...
A wymagania są... niesprawiedliwe!!
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
QUOTE (+Dark Innos+ @ 02-11-2005, 17:22) Mnie na 100% G3 pojdzie.Moj komp:

-Sampron 2600+(1.6 Ghz) lecz po tunningu ma 3.0Ghz

-512 Ram

-GeForce 5600XT 128Mb

Choć wiem ze nadal G3 bedzie mi troche przycinac
dry.gif
no ale przynjmiej jakos tam pogram
biggrin.gif

Raczej nie pójdzie
tongue.gif
Masz za mało RAM'u, przypominam że MINIMALNE wymagania to 1Gb RAM'u
tongue.gif
 

Blademaster

Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
42
Ja mam 1,7 ~ 1500mhz, 512DDR i (nawet
biggrin.gif
)Geforca 6200 128mb. Ale i tak będe musiał sprzęt nowy kupić
sad.gif
.Tego nieopłaca się już modernizować.Najlepszym momętem do kupienia nowego kompa wydaje mi się początek 2006, tak przed samą wiosną.Tylko zkad fundusze zdobyć
mad.gif
.Może jakiś napad na bank albo cuś
dry.gif
.
biggrin.gif
.Jak coś to możemy się skrzyknąć
tongue.gif
.A teraz tak na powarznie, to ma być ponoć ostatnia część Gothica i trzeba w nią zagrać.Trzeba zrobić wszystko aby osiągnąć cel
dry.gif
Pewnie niebędą aż tak duże wymagania w efekcie końcowym ale lepiej dmuchać na zimne, a w konsekwęcji grać na max. ustawienach.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ostatnio podane wymagania były nawet przyzwoite, ale te, co ukazały się dziś są monstrualne. Powiem, że PB nie liczy się z tym, że większość graczy nie ma takiego sprzętu. Chcą stworzyć grę marzeń, ale jakim kosztem. Według mnie wymagania są za duże...

- Athlon 64 3000+ lub Pentium 4 2,8 GHz,
-1 GB RAMu i
-karta graficzna GeForce 6800 GT / Radeon X800 Pro...

Potrzeba trochę kasy na taki sprzęt ....

Aha temat przypnę, aby nie było podobnych treścią "jakie są wymagania"
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Więc Geezer witaj w klubie, widocznie nie jesteś sam:

AMD Athlon 1,7 GHz
256 DDR Ram
k. graficzna Radeon 9200 64 MB

NiEEEEEEE!!!
dry.gif
dry.gif
mad.gif


Czemu, czemu to właśnie mnie spotyka, zanim zdąże uzbierac te koszmarne pieniądze będe już pełnoletni i pewnie już będzie Gothic 6
dry.gif
, pozostaje mi tylko modlić się aby G3 podziałało, bo do tego jest potrzebny jakiś cud, no chyba że starzy podwyżkę dostaną
tongue.gif


Pozdro
 

damianstelma

New Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
13
Ja cieszę się bardzo że mam takiego kompa, jakiego mam. Przynajmniej trochę sobie pogram w Gothic'a 3. Choć chyba przydała by mi się lepsza karta grafiki i trochę więcej RAM'u. Napewno na maxa nie pogram bo sie bedzie ciąć, ale jakoś pogram........ Mój komp:
procek Athlon 64 bit 3500+
grafa GeForce 6600 GT
1024 RAM'u Kingston



................ Nie tak źle z moim kompem, ale chyba jednak zmienię grafikę na 6800GT (o ile dobrze pójdzie z funduszami) i może 512 RAM'u dokupię. Chyba zdąże do premiery trójki...............
wink.gif
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Gucio nie zeby cos ale dla mnie wymagania ktore podales sa smeiszne i bardzo mnei to cieszy jak dla mnei to to sa malutenkie wymaganie( moj komp akurat taki jest ale cicho chce troche poszpanwoac) no na tych wymaganiach tak narpawde to ledwo mi pojdzie:/
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
Jesteśmy uratowani ci którym by nie poszło patrczie co znalazłem Jowod zmieniła wymagania minimalne na optymalne:D!!

Wymagania sprzętowe

Świat gry nie został jeszcze ukończony, a silnik ciągle jest optymalizowany pod względem wydajności i szybkości. Dlatego, jak nasze spekulacje sprawdzą się w praktyce, zobaczymy dopiero po premierze. Seria charakteryzuje się pamięciożernością, w najnowszej odsłonie świat pozbawiony oddzielnie doładowywujących się obszarów z pewnością będzie potrzebował sporych zasobów pamięci, natomiast najnowsze efekty graficzne obsłużą jedynie karty kompatybilne z DirectX 9.0c.

Konfiguracja, która powinna już udźwignąć Gothic 3, aczkolwiek nie pozwoli się cieszyć szczegółową grafiką:

CPU: Pentium 4 2GHz / AMD 2000+

RAM: 512 MB

GPU: GeForce 3 / Radeon 8500 (64 MB)

OS: Win2k / ME / XP / Vista

Napęd: DVD-ROM

Konfiguracja optymalna, która zapewni grywalność na najwyższym poziomie detali: (włączone wszystkie opcje graficzne)

CPU: Pentium 4 3GHz / AMD 3000+

RAM: 1024 MB

GPU: Geforce 6800 GT / Radeon X800 Pro *

OS: Win2k / ME / XP / Vista

Napęd: DVD-ROM

*) Do płynnej gry ze średnim stopniem szczegółowości powinny wystarczyć karty graficzne GeForce 5900 / Radeon 9800 PRO.




Są to oficjalnie potwierdzone przez jowod wymagania gothic 3 Więc ja sobie pogram prawie na full wymaganiach a nie jak myślałęm na minimalnych uch odetknęŁem z ulga.

Pozdro dla wszystkich
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
No co ze mam 512 Ram wiem ze plynie mi nie pojdzie ale jakos pogram
tongue.gif

i tak w najblizszym czasie mam zamiar dokupywac kosteczke 512 Ram
smile.gif


To moj komp spelnia minimalne wymagania i to nawet proca mam takiego jak w zawannsowanych
tongue.gif
to juz chyba pogram
biggrin.gif
 

RaVeN

Admin Site
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
1642
Heh ... to chyba nie tylko wy macie taki problem, ale do tego czasu częsci sporo stanieją, wniosek ? Gromadzic fundusze.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Prawda jest taka, że to chyba tylko dla nas jest to taki potężny sprzęt. Przeczytajcie co kiedyś zobaczyłem na jakiejś stronce dotyczącej Obliviona:
QUOTE Pracuję na Pentium 4 3GHz z 1GB RAM-u i Radeonem 9800XT 256. Dosyć średni sprzęt w porównaniu z nowymi maszynami.
Jeśli wg. nich jest to średni sprzęt oni pograją sobie w Gothic'a czy Obliviona na właśnie średnim sprzęcia, dla nas jednak (przynajmniej dla mnie) są to super maszyny.


QUOTE Heh ... to chyba nie tylko wy macie taki problem, ale do tego czasu częsci sporo stanieją, wniosek ? Gromadzic fundusze.
Taa, ale to zadanie dla wielkich fanatyków gier, bo jest wiele innych rzeczy, które lepiej kupić, niż inwestować w kompa dla jednej czy kilku gier, który i tak za parę lat (może szybciej) się zeszmaci (czy. będzie słaby).
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
QUOTE (Gucio @ 02-11-2005, 18:00) QUOTE (+Dark Innos @ +02-11-2005, 17:22) Mnie na 100% G3 pojdzie.Moj komp:

-Sampron 2600+(1.6 Ghz) lecz po tunningu ma 3.0Ghz

-512 Ram

-GeForce 5600XT 128Mb

Choć wiem ze nadal G3 bedzie mi troche przycinac
dry.gif
no ale przynjmiej jakos tam pogram
biggrin.gif

Raczej nie pójdzie
tongue.gif
Masz za mało RAM'u, przypominam że MINIMALNE wymagania to 1Gb RAM'u
tongue.gif

Eeee tam... Minimalne wymagania GII to 256 ramu, a u mnie na 128 śmigało, tylko w mieście się lekko cięło...

Ludzie!! Wy narzekacie na wasze kompy, a ja mam PIII 866 Mhz, 198 Ramu i GeForcea 2 MX 32 Mb... Ale nie mam zamiaru zmieniać kompa... Poczekam do czasów, aż G3 będzie do ściągnięcia za darmo na większości stron ze starymi grami. Wtedy, to może nawet ja będę miał PIV
rolleyes.gif
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
NO TO PIEKNIE! kUPUJE SE NOWY SPRZET A NAWET NIE WIEM czy pojdzie na srednich detralach na przynajmniej 10 FPS. Człowiek sie moze wkurzyć. Upgrady teraz bedzie trzeba robic co 3 miesiace, a nie wiem czy bede mial kase. Dla mnie to niewyobrażalne, żeby co tyle czasu dokupywać czesci! I nie pisz antos posta pod postem.
 

Ali wad Helu

New Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
24
Jak powiedział Kacperex chca stworzyć grę marzeń ale jakim kosztem. Gra może okazać sie hitem ale przy takich wymaganiach to oni duzo kasy nie zarobią. Gdyby zmniejszyli troche wymahania dotyczace głównie ramu i grafiki to jeszcze mogło by być tak nie. Porównajcie sobie wymagania minimalne do zalecanych. Jak bedzie chodzić na minimalnych skoro jest taka różnica karty graficznej międzi mini i zalecane???? NIebo a ziemia
dry.gif
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Moim zdniem g3 nie ma az tak dużych wymagan .Jeśli włozysz w kompa gdzieś ok.1400zl to wtedy juz pogra w g3 i to dosyc plynnie.

P.S
Ale sądze jak ktos zrobił ta sama ankiete za 2 miesiace to by wiekszac odpowiedzi byla by na Tak . Bo wszyscy wymieniaja kompy
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
QUOTE (+Dark Innos+ @ 08-11-2005, 18:58) Moim zdniem g3 nie ma az tak dużych wymagan .Jeśli włozysz w kompa gdzieś ok.1400zl to wtedy juz pogra w g3 i to dosyc plynnie.

P.S
Ale sądze jak ktos zrobił ta sama ankiete za 2 miesiace to by wiekszac odpowiedzi byla by na Tak . Bo wszyscy wymieniaja kompy
No tak... Tylko, że nie każdy ma 1400 zł, żeby je wyrzucić w błoto... Bo jak inaczej można nazwać wymianę kompa na nowy TYLKO po to, żeby zmarnować sobie kilkadziesiąt godzin przy jakiejś grze (choćby G3 był nie wiem jak miodną gierą)... Nie wszyscy mają tak nadzianych starych (bo nie wierzę, że sam zarobiłeś kasę na kompa...) i przez to PB może stracić wielu potencjalnych nabywców...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom